Skocz do zawartości
pmp

Asus P5q/p5q-e/p5q Pro/p5q Deluxe/p5q Premium

Rekomendowane odpowiedzi

No i faktycznie gdy przełożyłem zasilacz ze swojego kompa okazało się, że komputer chodzi bez zarzutu (testowane dwa dni).

Czyli jednak zasilacz.... Nie spodziewałem się że tak dobry zasilacz OCZ 500W może być już fabrycznie felerny.

Dzięki wszystkim za podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma poważny problem z kompem, posiada płytę P5QPL-AM i procesor E8400 i przy włączaniu kompa czasami nie przychodzi mu pierwszego ekranu (loga), zawiesza się w tym momencie.

Jak przejdzie pierwszy ekran i da się wejść do biosu to tam jest wszystko ok, da się zmieniać ustawienia itp. tylko jak zrobi reset to komp maksymalnie dochodzi do pasku ładowania systemu i się wszystko wiesza.

Przed chwilą nic mu się nie włączyło, tylko wiatraki chodziły i speaker wydawał głośny pulsacyjny dźwięk :o

Na poprzedniej płycie DFI LanParty DK P35 T2RS pokazywało się tylko logo DFI i koniec. Obecna płyta jest nowa, proc był sprawdzany, pamięci też, grafa, zasiłka, dysk i wszystko działało.

Wszystko się u niego zaczęło w trakcie instalacji windowsa, po resecie pokazało się logo i tak jest do dzisiaj. Nic nie śmierdzi, ani nie śmierdziało.

Jego części sprawdzałem u siebie, na sprzęcie z podpisu.

 

O co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z wyswietlaniem obrazu w trybie DVI.

Mam P5Q-E i chyba biosa 1703 ktorego dawno wgrywalem.

Monitor LG W224F-pf, ma tryb analogowy D-SUB, i tryb cyfrowy DVI.

Od 2 dni Radeona 6950, a wczesniej Radeona 4850.

Mam 2 kable DVI-DVI (jeden standardowy od monitora, a drugi kupielm za 50zl DVI-D Dual Link niby jakis dobry)

 

 

Wiec, majac tego samego konfiga (z innym zasilaczem) i Radkim 4850 kiedys podlaczalem grafike z monitorem kablem DVI-DVI i dzialalo wiec tryb cyfrowy na pewno dzialal (nie pamietam jakiego mialem biosa). Pozniej do mojego kompa wkladalem inna grafike lub podlaczalem monitor do innego kompa i po ktorejs z tych czynnosci przestalo mi dzialac DVI i wyswietala sie CYFROWY Tryb Oszczedny.

Myslalem ze to kabel wiec kupilem nowy, bez zmian.

Pozniej wymienilem zasilke (tylko tak dla informacji) i wczoraj wymienilem grafike. I dalej ten tryb DVI nie dziala, wiec caly czas lece analogu i przejsciowce D-SUB @ DVI.

Wiec 2 inne kable, 2 inne grafiki i DVI wciaz nie dziala pomimo ze kiedys dzialalo.

Ale mam xboxa360 ktorego lacze z monitorem przez kabel DVI - HDMI i dziala!!!

 

Dzwonilem do LG i powiedzieli mi ze mam podlaczyc monitor do innego kompa i sprawdzic czy dziala i Pani sugerowala mi ze moze to byc wina mojej plyty glownej lub ktorejs opcji w BIOSie. I to w sumie wydawaloby sie logiczne boo dziala podlaczenie przez DVI-HDMI na xboxie. Na tym nowym radku mam tez wyjscie HDMI wiec laczac grafike tym samym kablem DVI-HDMI na ktorym dziala xbox360, niestety monitor caly czas wyswietla tryb oszczedny.

Aha i odrazu po odpaleniu kompa nic nie pokazuje sie na monitorze nawet nei widac tych postow BIOSa.

 

Czy ktos moze kojarzy ktoras opcje w BIOSie ktora moze mi pomoc z tym trybem cyfrowym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaa sorka zjadlem 1 cyferke:) Poprawny model to LG W2284F-pf

 

EDIT:

Po zmianie biosa na officjalnego 2101 nic sie nie zmienia. Wczesniej mialem moda 2001.

Edytowane przez xrobcio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 kable DVI-DVI i nie dziala

2 rozne grafiki i nie dziala

 

Przez laczenie xboxa 360 DVI-HDMI dziala, ale tym samym kablem laczac PC nie dziala (bez zadnych przejsciowek). I ta sugestia od strony LG support ze to moze byc wina mobo.

Edytowane przez xrobcio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyt mętnie. Miałeś monitor - jaki? Podepnij D-SUB i DVI do kart, sprawdź z którego łapie sygnał, zamień gniazda. Kombinuj a nie czepiasz się mobo - gdyby to był problem płyty karta by w ogóle nie chodziła a nie tylko analog. <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na obecnej karcie mam 2xDVI, 1HDMI, 2xDP. Podlaczalem obydwoma kablami DVI kazdy port DVI, HDMI rowniez na wl sprzecie na wylaczonym. Wczesniej zazwyczaj podlaczalem na wlaczonym kompie i gdzie przeczytalem ze tak mozna uszkodzic port DVI.

Dodam ze wczesniej majac radka 4850 na ktorym kiedys dzialo DVI-DVI, a pozniej nie (podlaczalem albo inna grafike albo calego innego kompa i chyba po tym przestalo dzialac DVI). Tego radka sprzedalem kumplowi i u niego bez problemu smiga przez DVI.

Gdy lacze xboxa360 przez HDMI-DVI to zawsze na wyl xboxie, niestety na wylaczonym kompie to nie dziala. Dzis jak mi sie uda przetestuje monitor na innym kompie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zakupiłem ostatnio dysk SSD Intela.

I zanim go podepne i zainstaluje system planuje zaktualizować biosa ( dawno tego nie robiłem).

Wchodzę na stronę Asusa i widzę że jest dostępny bios z 2009/10/27.

Ale dodatkowo widzę informację o EFI Bios, zanlazłem instrukcje instalacji, znalazłem plik LEPRG.EXE, ale nie mogę znaleźć biosu w wersji EFI

CZy ktoś sobie istalował EFI???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z P5Q Deluxe i Q9550@4ghz. Po nocy kiedy komputer jest maksymalnie wychlodzony plyta nie startuje. Chwile pochodzi wylacze/wlacze i wstaje. Jak juz jest rozgrzany to chodzi stabilnie i wlacza sie normalnie. Co moze byc powodem takiego zachowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie występuje to samo, komp po ostygnieciu do temperatury pokojowej,ma ciężko żeby za pierwszym razem zaskoczyć bez BSOD. Czasem BSOD wyskoczy 2-3 razy i potem komputer włącza się normalnie, chodzi bez bluescreenów podczas pracy,nie ma ogólnie problemów.I w sumie nie mam już pomysłów co może być nie tak,czy to wina źle zainstalowanego windowsa, czy uwalona płyta, czy inny sprzęt ?

 

Mój konfig

Q6600 podkręcony do 3,40 (na stockowym ustawieniu nie ma problemów z zimnym rozruchem)

Asus P5Q Pro

4x1gb DDR2 800mhz

Palit 9800GTX+

Zasilacz Cheftec 750W C14

Windows 7 x64 na pokładzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...