Skocz do zawartości
pmp

Asus P5q/p5q-e/p5q Pro/p5q Deluxe/p5q Premium

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!!!

 

A kto mi powie jak Quada Q6600 stepping G0 VID 1.325 (no niestety) na tym przetaktowac (czyt. P5Q Deluxe). Matko boska strasznie duzo sie zmienilo od czasu 965P i normalnie nie mam pojecia co to za ustawienia i jakie maja byc...jakies PLL, Skew, Alpha, GLT...:) :) nie wiem o co chodzi :D

 

 

Dzieki za pomoc z góry :)

 

PS. To co w podpisie nieaktualne...dawno nie zmienialem danych

Edytowane przez Sacrell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

U mnie bez zmian stoi sztywno na 565Mhz :)

Co do napiec to o wiele nizsze starczaja do ustrzymania stabilnosci niz Marcina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz ustawione na 500 fsb ? ja mam stabilne do orthosa 480 x8.5 , pl 9 , dzis udało mi się 615 ale valid sie nie zapisał

 

może tu cos nie tak ,brakuje mi pomysłu , 500 fsb , robilem juz tyle kombinacji i [gluteus maximus]

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

procek stabilny jak skała ,ram przechodzi memtest a całość się sypie po 3 min Orthosa ,najsmieszniejsze jest to ,że stabilniej jest na 550 Fsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Ja nie trzymam 500 na codzien a sprawdzalem na mnoznikach 6 i 7.Do 550 tez mam stabilnosc a pozniej sie sypie spi16/32m,orthosy moge puszczac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanioslem plyte+grafike na serwis zeby sprawdzic co niby jest nie tak....

Werdykt taki ze grafa poszla na serwis -plytaniby sprawna - podlaczylem grafe kumpla... ale w biosie daje artefajty... pod winda 100% stable... dziwny ten asus.

 

PL Czy temperatura 42 C na Ninji i niepodkreconym E7200 to normalka ? (odczyt z core - "CPU" jest 10c mniej.....)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w biosie artyefakty czasem tez się zdarzaja czasem system się laduje a obrazu nie ma , coś z ustawieniami pci-e bo czasem mam x8

480x8.5 odczyt 9500 Mb/s

ps. rafał jakie dajesz ustawienia na 550 bo u mnie najstabilniej jest jak Gtl-e są na auto

ram 2.2 V

 

a i ile dajesz na procka ? mój jest stabilny na 4.1 Ghz 1.25V na fsb 4xx , gdzieś chyba czytałem ,że im wyższe fsb tym więcej V potrzebuje proc na takich samych taktach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Marcin ja nie sprawdzalem na ile idzie max na LC,bo mam rozlozone do czyszczenia juz dwa tygodnie i nie moge sie zebrac.Poza tym mam e4400 ktorego dzisiaj najprawdopodobniej przykatuje.W przyszlym tygodniu Ci powiem co i jak.

Ktos tu sie skarzyl,ze ta plyta obsluguje grafiki x8 u mnie jest x16 nie mam zadnych z tym problemow i to jakis 7300LE :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

pmp a doszly Cie sluchy,ze plyta sie jakos dziwnie zachowuje jak cepowi sie da powyzej 1.5v,nie wspomne o 1.55v,bo od razu wyskakuje komunikat,ze cpu overvoltage i nawet po wcisnieciu F1 nie chce wejsc do windy.Przez to zakonczylem dzisiaj zabawe z e4500@FC po 15minutach,bo 1.5v to ja sobie moge,ale cmoknac w pompke :D

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czemu pl12??

A znajdź tu jakąś logikę:

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

A przy 1:1 nagle 12... od 3 dni siedzę przy P45 i już stwierdziłem, że albo nadaje się do SS w kontekście FSB (względnie 3D z uwagi na wysokie MHz) albo do SS głupotek typu 4-3-3...

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto kupować P5Q-E czy może coś sprawdzonego na P35 czy X38?

 

 

EDIT: Przeglądając test P5Q-E znalazłem fotę z biosu i z niej wynikało jakby to mobo nie miało dzielnika pamięci 1:1 co wydaje się niemożliwe, jest ten dzielnik czy go nie ma? I było napisane, że memki można asynchronicznie do cepa ustawić, prawda?

Edytowane przez arkus007-11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

No ja tez to zauwazylem juz pierwszego dnia porownujac wydajnosc do 500Mhz a konkretnie do DFI X38,wogole nie ma o czym mowic.No,ale tak jak wspomniales do 3d nadaje sie lepiej z racji na wyzsze fsb.

Bios juz mozna zassac?Jak widzisz ten nowy bios,cos wnosi,jest wieksza stabilnosc,jaka poprawa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawili, sie panowie tym?

Common Performance Level [5]

Pull-In of CHA PH1: DISABLED

Pull-In of CHA PH2: DISABLED

Pull-In of CHA PH3: DISABLED

Pull-In of CHA PH4: DISABLED

Pull-In of CHB PH1: DISABLED

Pull-In of CHB PH2: DISABLED

Pull-In of CHB PH3: DISABLED

Pull-In of CHB PH4: DISABLED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Niet,tylko zmienialem PL reszty nie ruszalem,kurde mobo mi nie wstaje jak dam powyzej 1.55v-WTF??????

thx pmp,sprawdze pozniej narazie rozlozylem ss,bo sie troche zagotowalem,wieczorem zrobie druga sesje,tylko sprawdze czy z 45nm tez tak samo jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze podpatrujesz, ale chwilowo męcze BIOS dla wersji DDR3. Co do Twojej, no dobra, pobawcie się tym, przynajmniej sprawdziłem i nie wstyd chyba :)

 

ASUS P5Q Deluxe BIOS build 0706

cos poprawia ,zmienia PL ?

 

dobija mnie już ten brak stabilności ,nie wiem co źle robię ale Orthos sypie sie na = ,> 500FSB

Edytowane przez marcin255A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...