Skocz do zawartości
pmp

Asus P5q/p5q-e/p5q Pro/p5q Deluxe/p5q Premium

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

 

pls o rade, do jutra musze podjac decyzje odnosnie plyty i waham sie pomiedzy P5Q Deluxe a P5Q-E i nie wiem co wybrac? Przeczytalem ten watek juz 2 razy i dalej nie wiem co ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span>.

 

roznice na 1-szy rzut oka sa marginalne

Deluxe ma Express Gate SSD (nie wiem wogle do czego to jest i co to jest), niby 16 faz, i mostki polaczone Heat Pipem i ponoc troche wiecej opcji tweak'erskich to sa glowne roznice, ktore wychwycilem

 

Plyte chce do sredniego E8400 (ktory na DFI DK P35 robil 9x445Mhz przy niecalym 1.3V) wiecej wyduszac z procka nie chce bo to mi w zupelnosci wystarcza do giercowania bo nie bawie sie w liczenie itp. gadzety. Na plycie zasiadzie HD4870 i sie wlasnie zastanawiam czy jest sens doplacac do wersji deluxe 100 PLN (za to mialbym juz niezle chlodzenie na grafe)?

 

Ku*wa czy zawsze wszystko musi byc takie zawiłe. :mur:

Pisali wczesniej, ze warto doplacic do wersji DLX. Masz male wymagania odnosnie FSB, wiec czym sie martwisz ?

Temat raczej dotyczy wersji DLX <_< Konkretnych informacji na co stac np P5Q PRO nie ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek_KB na DFI Dk P35 to wyciągniesz FSB 600mhz może na 65nm ale nie na 45nm...bo z tymi prockami płyta kończy się w okolicach 530mhz przez ,,kiepskie,, GTL. Asus większe FSB powinien zrobić przy jakimś tam PL (performance level). Dobrze gdyby ktoś z forum po testował wersje Pro :wink:

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam 2 pytanka, czy temp mb ( w tym asus probe II ) 45stopni to cos normalnego, na plytce p5q pro? w stosunku do cpu 35stopni troszke to kosmiczna temp i nie wiem czemu jest taka wysoka. No i druge, czy epu-6 engine warto wlaczac? czy to w ogole dziala prawidlowo? U mnie nie przeszlo kalibracji - ekran zgasl pod koniec i wszystkie wentyle w budzie na maxa (tzn to pewnie tylko karta tak szalala - hd4870, dokladniej sie nie przysluchiwalem.. po 30sec stresu, reset :) ) Na koniec - czy asus updater dziala prawidlowo? mozna korzystac z niego w srodowisku 64bit? Mignelo mi na forum asusa, ze na plytkach p5k w windowsie flashowanie to na wlasna odpowiedzialnosc, w p5q juz all ok?

 

Z gory dziekuje za odp,

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiem co jest co ale umnie to tak wyglada wnioskuje ze systemowa to ta najbardziej prawdopodobna bo po grze mam własnie ok 45 stopni

post-146613-1216244820_thumb.jpg

 

a czy warto wł. EPU to powiem Ci tak, zawsze to cos daje, nie wiem tylko czy zeby wszsytkie 6 funkcji działało nie potrzeba przypadkiem miec wgranego SmartDoctora do karty graficznej, no i nie wiem czy obniza cos napiecie na ddr bo mi nie odczytuje tego Speedfan, ale cos to daje i temperatura w spoczynku na karcie mi spadła(chociaz jest po softVolt modzie) o całe 4 stopnie, i jakos nie wydaje mi sie zeby to było przez zmniejszone takty, moze jakos to obniza six engine ale nie mam miernika to nie sprawdze, dobrze natomiast współpracuje to z Rivą

idle

post-146613-1216244834_thumb.jpg

 

stres

post-146613-1216244845_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Asusa P5Q, Pentium Dualcore E2160 1,8 GHz, 2 x 1 GB DDRII Goodram 667 Mhz i kartę Zotac GF 9600 GT 512MB. Jak na Asrocku mogłem podkręcić proca bez problemu na 2,2 GHz tak na tej płytce po zmianie FSB na 233MHz i restarcie wyskakuje mi komunikat overclocking failed itd. :blink: WTF ?? Ustawiam tylko mnożnik i FSB reszta jest na auto. Czy może być wina pamięci? Włożyłem je w zółte sloty do pracy w dualu choć nie są kupione w komplecie dual, ale działają w tej chwili bez podkręcania bezproblemowo. Już zgłupiałem, liczyłem na jakieś minimum 2,4 GHz na procku... Pobawie sie jeszcze w przekładanie pamięci. Póki co są na gwarancji. Więc jak sie okaże że któraś jest walnięta to wymienię. Ewentualnie odsprzedam i kupię coś na 800 lub 1066 MHz. Co radzicie panowie lub panie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tym zwodowanym GTX280 problem zdaje sie nie istniec, ja napewno nie bede reklamował z powodu tych kondensatorów, poprostu poczekam moze bedzie cos z innym z chlodzeniem a jak nie to sobie poradzę, choc i tak mam w planach HD4870 moze w CF

post-146613-1216277390_thumb.jpg

choc pewnie jeden radek by mi wystarczył tak jak patrzę po testach egiełda itp, to ten radeon jest tak samo wydajny a nawet lepszy np w CoD4 od GTX280, interesuja mnie rozdzielczosci do 1280x1024 a w tych zdeklasował GTX280 cenowo i wydajnosciowo, jest poprostu lepszy,w kilku grach dostał po pupci max 10-15 fps, no ale to nie miejsce na takieh opinie wiec juz kończe swoje OT

 

ale zonk, to cos to metalowa osłona końca płytki PCB, i ti NV dała plame a nie Asus bo przypadków w ttórych karta nie pasuje jest kilka, zobaczymy czy w nizszym procesie to poprawia

Edytowane przez lukaszrobert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Asusa P5Q, Pentium Dualcore E2160 1,8 GHz, 2 x 1 GB DDRII Goodram 667 Mhz i kartę Zotac GF 9600 GT 512MB. Jak na Asrocku mogłem podkręcić proca bez problemu na 2,2 GHz tak na tej płytce po zmianie FSB na 233MHz i restarcie wyskakuje mi komunikat overclocking failed itd. :blink: WTF ?? Ustawiam tylko mnożnik i FSB reszta jest na auto. Czy może być wina pamięci? Włożyłem je w zółte sloty do pracy w dualu choć nie są kupione w komplecie dual, ale działają w tej chwili bez podkręcania bezproblemowo. Już zgłupiałem, liczyłem na jakieś minimum 2,4 GHz na procku... Pobawie sie jeszcze w przekładanie pamięci. Póki co są na gwarancji. Więc jak sie okaże że któraś jest walnięta to wymienię. Ewentualnie odsprzedam i kupię coś na 800 lub 1066 MHz. Co radzicie panowie lub panie?

ustaw memy 1:1,ale to rada panów ,panie pewnie każą wrócić do asrocka:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustaw memy 1:1,

Hmm... nie chcę wyjść na głupka... ale.. gdzie to się ustawia bo nigdzie nie znalazłem takiej pozycji? Albo jestem ślepy... BIOS 0605... Może w nowym coś dodali ciekawego? Asus Update cosik mi nie bardzo działa. Zobaczę czy mi jeszcze stacja dysków działa. Ale to jak dotrę do domu bo w pracy jeszcze siedzę.

 

Zajchow jak mi się uda coś podkręcić to Ci powiem co i jak. Też ją wziąłem dla 3 PCI bo z 2 x PCIEx 16x nigdy nie skorzystam.

 

OK. Na tą chwilę OC @ 2,4 GHz na procku, choć w stanie spoczynku CPU-Z 1.46 pokazuje mi FSB = 266 mnożnik = x6, dopiero jak odpalę jakiś program wskakuje na 266/x9. Potestuję go na stabilność i wzrost temperatury, narazie na procku nie przekracza 47'C na MB 45'C.

Edytowane przez topiq77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos ma pomysl czym moze byc spowodowana temp mb 45stopni idle? w stresie to jest ~54 - plyta P5Q PRO... radiator goracy wiec cos sie tam gotuje, tylko z jakiej paki.. szukalem kogokolwiek, gdziekolwiek z podobnym zjawiskiem i nic. Co moze powodowac tak wysoka temp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam płytę asus p5q pro i jak włączam kompa mam mniej więcej taki komunikat (ciężko dokładnie zapisac bo znika po paru sekundach):express gate is not installed on your system or the instalation is incomplited.To get internet access within seconds of starting in your computer.Please use expert instaler to install express gate.Jest to coś poważnego bo w sumie wszystko chodzi ok?

Edytowane przez matER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kumpel kupił P5Q-e i nie może zainstalować żadnego systemu. Podczas instalacji się wiesza. Jego dysk to WD 500GB sata2. Instalator się zawiesza przy wgrywaniu driver.cab. Miał ktoś podobny problem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam płytę asus p5q pro i jak włączam kompa mam mniej więcej taki komunikat (ciężko dokładnie zapisac bo znika po paru sekundach):express gate is not installed on your system or the instalation is incomplited.To get internet access within seconds of starting in your computer.Please use expert instaler to install express gate.Jest to coś poważnego bo w sumie wszystko chodzi ok?

chyba nie masz zainstalowanego eg na hdd Edytowane przez maax990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

A ja z innej beczki.

Posiadam P5Q Deluxe z biosem 0803. Obsadziłem tą płytę Q9300 oraz 4x 1GB Kingston HyperX 1066MHz (razem 4GB). To są te pamięci które certyfikuje do współpracy z tą płytą ASUS q QVL. Problem polega na tym że te pamięci pracuja na 800MHz - tak je automatycznie ustawia BIOS. Czy jest jakaś możliwoś, jakieś super tajne ustawienia które pozwolą mi pracowa na 1066MHz ?? Jeżeli znacie i wiecie gdzie w BIOSie coś przestawi to pomóżcie... Z góry dziękuję. Dodam jeszcze tylko że dwie z tych czterech kości na ASUSie P5K pracowały jako 1066MHz na automatycznych ustawieniach. Co prawda dopiero po wgraniu któregoś biosu z koleji, ale pracowały. Wcześniej też P5K ustawiał je na 800MHz. Czy tym razem jest podobnie czy to kwestia ustawień...

 

Dziękuję i pozdrawiam.

Rafał.

 

PS. Ktoś kilka postów wyżej zastanawiał się czy ATI 4870 da się zainstalowa na tą płytę. Informuję że od 8 dni posiadam 4870 od szafirka i bez zadnego problemu karta wsunęła się w złącze krawędziowe i pracuje aż miło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja z innej beczki.

Posiadam P5Q Deluxe z biosem 0803. Obsadziłem tą płytę Q9300 oraz 4x 1GB Kingston HyperX 1066MHz (razem 4GB). To są te pamięci które certyfikuje do współpracy z tą płytą ASUS q QVL. Problem polega na tym że te pamięci pracuja na 800MHz - tak je automatycznie ustawia BIOS. Czy jest jakaś możliwoś, jakieś super tajne ustawienia które pozwolą mi pracowa na 1066MHz ?? Jeżeli znacie i wiecie gdzie w BIOSie coś przestawi to pomóżcie... Z góry dziękuję. Dodam jeszcze tylko że dwie z tych czterech kości na ASUSie P5K pracowały jako 1066MHz na automatycznych ustawieniach. Co prawda dopiero po wgraniu któregoś biosu z koleji, ale pracowały. Wcześniej też P5K ustawiał je na 800MHz. Czy tym razem jest podobnie czy to kwestia ustawień...

 

Dziękuję i pozdrawiam.

Rafał.

Może wystarczy dzielnik zmienić na wyższy i wskoczą na 1066mhz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... nie chcę wyjść na głupka... ale.. gdzie to się ustawia bo nigdzie nie znalazłem takiej pozycji? Albo jestem ślepy... BIOS 0605... Może w nowym coś dodali ciekawego? Asus Update cosik mi nie bardzo działa. Zobaczę czy mi jeszcze stacja dysków działa. Ale to jak dotrę do domu bo w pracy jeszcze siedzę.

 

Zajchow jak mi się uda coś podkręcić to Ci powiem co i jak. Też ją wziąłem dla 3 PCI bo z 2 x PCIEx 16x nigdy nie skorzystam.

 

OK. Na tą chwilę OC @ 2,4 GHz na procku, choć w stanie spoczynku CPU-Z 1.46 pokazuje mi FSB = 266 mnożnik = x6, dopiero jak odpalę jakiś program wskakuje na 266/x9. Potestuję go na stabilność i wzrost temperatury, narazie na procku nie przekracza 47'C na MB 45'C.

 

Witam.

 

A ja z innej beczki.

Posiadam P5Q Deluxe z biosem 0803. Obsadziłem tą płytę Q9300 oraz 4x 1GB Kingston HyperX 1066MHz (razem 4GB). To są te pamięci które certyfikuje do współpracy z tą płytą ASUS q QVL. Problem polega na tym że te pamięci pracuja na 800MHz - tak je automatycznie ustawia BIOS. Czy jest jakaś możliwoś, jakieś super tajne ustawienia które pozwolą mi pracowa na 1066MHz ?? Jeżeli znacie i wiecie gdzie w BIOSie coś przestawi to pomóżcie... Z góry dziękuję. Dodam jeszcze tylko że dwie z tych czterech kości na ASUSie P5K pracowały jako 1066MHz na automatycznych ustawieniach. Co prawda dopiero po wgraniu któregoś biosu z koleji, ale pracowały. Wcześniej też P5K ustawiał je na 800MHz. Czy tym razem jest podobnie czy to kwestia ustawień...

 

Dziękuję i pozdrawiam.

Rafał.

 

PS. Ktoś kilka postów wyżej zastanawiał się czy ATI 4870 da się zainstalowa na tą płytę. Informuję że od 8 dni posiadam 4870 od szafirka i bez zadnego problemu karta wsunęła się w złącze krawędziowe i pracuje aż miło...

Na pierwszej str. tego tematu są screeny biosu,a w nich zakładka DRAM frequency -zmieniajcie dowoli

Dołączona grafika

Edytowane przez Gemmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszej str. tego tematu są screeny biosu,a w nich zakładka DRAM frequency -zmieniajcie dowoli

Dołączona grafika

:)

Dziękuję.

Tyle jednak to ja wiem, chodzi o to że kilka ustawień jakie próbowałem (manulane ustawienia prędkości oraz timingi) spowodowały że komputer albo wogóle nie bootował, albo wieszał się przy starcie Visty... Myślałem że ktoś mi poradzi jakie ustawienie zrobić żeby stabilnie wszystko śmigało na 1066MHz.

 

Dziekuje jednak za chęci.

Pozdrawiam.

Rafał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

Dziękuję.

Tyle jednak to ja wiem, chodzi o to że kilka ustawień jakie próbowałem (manulane ustawienia prędkości oraz timingi) spowodowały że komputer albo wogóle nie bootował, albo wieszał się przy starcie Visty... Myślałem że ktoś mi poradzi jakie ustawienie zrobić żeby stabilnie wszystko śmigało na 1066MHz.

 

Dziekuje jednak za chęci.

Pozdrawiam.

Rafał.

napiecie dales 2.2 a nawet 2.3V? te kosci sa jakies lipne, mam kingstony HX8500 co teoretycznie powinny przy tym napieciu chodzic na 1066 a praktycznie to juz 3 egz reklamuje w komputroniku bo za kazdym razem dostaje nowy komplet i oczywiscie nie działa na 1066 Mhz, pierwsze wogóle sie nie odpalały na tej predkosci, drugie powodowały blue screen-y, sypały błedami w goldzie, teraz czekam na kolejna parkę i zobacze, a powiem jeszcze ze teraz mam kosci brata któremu skałdałem kompa ponad poł roku temu i tez mu wsadzilem te ramy z komputronika co by miał takie same jak ja:D i niestety one równiez nie pracuja na 1066Mhz odrazu BS na wejsciu do Visty, a powiem tylko ze te ostatnie sa juz z innej serii tamte były z o6 te sa z 08 ze zmienionymi radiatorami a i tak to samo, dlatego proponuje sprawdzic Gold memory, no i zobacz ze w spd podaje ci tylko do 400 Mhz i sa jako PC2-6400, nie wiem jak maja inne kosci bo miałem do tej pory tylko HX, ale jak kupuje 8500 to chyba powinno byc 8500 a nie 800 króe pracuja przy 1066 na granicy swoich mozliwosci i połowa a nawet wiekszosc z nich nie wyrabia na tylu :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak jest z O/C na zwykłym P5Q? - tylko ta mnie interesuje bo ma 3 sloty PCI. Nadaje się czy omijać szerokim łukiem ;) ?

Spójrz na moją sygnaturkę, to ustawienie tak z "marszu", nie kombinowałem nawet więcej ;) To chyba całkiem przyzwoity wynik jak na E7200, nie taki całkiem oczywisty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie odnośnie tej płyty i q6600. Procek ten ma FSB1066, czy jest sens kupować do niego pamięci 1066 czy można 800 ? Nie chcę kręcić, a nie wiem jakie dzielniki ma ta płyta FSB/RAM. Jak ma 1/1 to teoretycznie można byłoby używać ramu 1066 przy nominalnej prędkości procka. Pytanie czy warto (czy jest różnica znaczna w porównaniu do 800). Komp będzie używany to maszynek virualnych, także wydajność pamięci ma znaczenie, ale jak jest róźnica 5% to nie widzę sensu wydawania kasy.

Sciągnąłem instrukcję do płyty, ale tam jest zbyt lakonicznie wyjaśniona opcja DRAM Freq. A może p45 dla FSB1066 nie ma dzielnika dla pamięci 800 ?

 

pzdr,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo podstawowe pytanie, ale jako, że ostatni komputer składałem kilka lat temu (jeszcze 'za czasów' AGP) to wolę się upewnić. Chodzi mi o rozkład slotów na płycie Asus P5Q Deluxe i ewentualne problemy ze zmieszczeniem karty muzycznej przy kartach w CF. Co prawda na razie planuję zakup jednej grafiki (pewnie 4850 Asusa), jednak w przyszłości nie wykluczam dokupenia drugiej.

 

Zdjęcie płyty dla przypomnienia:

 

Dołączona grafika

 

Ok, jako że poprzednio wkleiłem złe zdjęcie (to dla osób, które już je widziały) to zmieniam dalszą część. Jako, że mam trochę więcej wątpliwości, to krótkie pytanie - czy karty grafiki wkłada się tutaj w te białe sloty? Druga rzecz - od czego jest slot niebieski i czy pomiędzy kartami w CF można jeszcze cokolwiek włożyć?

 

Interesuje mnie karta muzyczna Titanium Fatal1y, która jest na PCI-E, więc pozostaje możliwość zamontowania albo pomiędzy kartami grafiki, albo nad kartą graficzną, gdzie jednak może nie być wystarczająco dużo miejsca (ta k. muzyczna jest jednak dość spora).

 

Ewentualnie.. może jednak kupić coś na PCI?

Edytowane przez andrew9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie pamięci 2x2gb [dual] wziąć do mojej płyty asus p5b deluxe najlepiej żeby to działało i żebym nie musiał zwracać? Pieniądze nie grają roli, na OC mi nie zależy... Obecnie chodzę na OCZ i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie odnośnie tej płyty i q6600. Procek ten ma FSB1066, czy jest sens kupować do niego pamięci 1066 czy można 800 ? Nie chcę kręcić, a nie wiem jakie dzielniki ma ta płyta FSB/RAM. Jak ma 1/1 to teoretycznie można byłoby używać ramu 1066 przy nominalnej prędkości procka. Pytanie czy warto (czy jest różnica znaczna w porównaniu do 800). Komp będzie używany to maszynek virualnych, także wydajność pamięci ma znaczenie, ale jak jest róźnica 5% to nie widzę sensu wydawania kasy.

Sciągnąłem instrukcję do płyty, ale tam jest zbyt lakonicznie wyjaśniona opcja DRAM Freq. A może p45 dla FSB1066 nie ma dzielnika dla pamięci 800 ?

 

pzdr,

możesz kupic nawet 533,667,800,1000,1066,są wszystkie dzielniki,przy def proca czyli 266fsb.Kup co bardziej opłacalne,po za tym jakiejś wielkiej róznicy nie ma miedzy 800 a 1000,np w grach,Spi to co innego :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...