Skocz do zawartości
pmp

Asus P5q/p5q-e/p5q Pro/p5q Deluxe/p5q Premium

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wielką prośbę i proszę - nie odsyłajcie mnie do wyszukiwarki i do google bo spędziełem na szukaniu tych informacji wiele godzin i znalezione informacje były na tyle mentne że nie osiągnąłem zadowalających rezultatów.

Ostatnio kupiłem kompa zgodnie ze wskazówkami tutejszych forowiczów:

 

Asus P5Q Deluxe

Q6600

2x2GB PC800 CL4 Mushkin XP

 

Chciałbym podkręcić ten zestaw żeby osiągnąć jak najlepszą wydajność - procesor w granicach 3,2Gh a pamięci na 1066 - czy ktoś może mi napisać dokładnie co w biosie muszę przestawić na co?

 

Próbowałem sam - udało mi się wystartować na FSB 333 i miałem wtedy 3.2Gh ale jak przestawiałem pamięci na 1066 (reszta na AUTO) to komp nie chciał wystartować.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradników w necie jest od groma więc sobie poszukaj, bo nikomu się nie chce tłumaczyć.

 

andrew9 - niebieskie to pci-e, biale to pci. Grafe wsadzasz w niebieskie.

Edytowane przez Oskaliber

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradników w necie jest od groma więc sobie poszukaj, bo nikomu się nie chce tłumaczyć.

 

andrew9 - niebieskie to pci-e, biale to pci. Grafe wsadzasz w niebieskie.

A drugą? Jak chcę podłączyć w CF?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie:) Mam mały problem i liczę na Waszą pomoc. Od kilku dni jestem posiadaczem P5Q Deluxe wraz z Q6600 G0, Sapphire HD4850, Corsair XMS2 2x2GB, kilka dysków i Corsair HX520. Otóż od 2 dni procesor pracował na 3GHz na 1.25V. Dzisiajszej nocy działał BOINC i wszystko było ok. Kiedy siedziałem w necie komputer się jednak zrestartował i po włączeniu ekran był czarny. Wentylatorki jednak działały i diody na grafice migały. Przyciski na płycie również działają jak trzeba. Próbowałem już CLEAR CMOS (z baterią jak i bez niej), wyjąłem jedną kość pamięci, zmieniałem położenie pozostałej kości. Nic nie pomogło. Jakieś sugestie? Dodam, że kiedy wyjmę RAM objawy są takie same a płyta nie daje sygnałów dźwiękowych. Rozumiem, że płyta jest uwalona? Co można zrobić jeszcze bez podmiany podzespołów na inne?

 

ps.: nigdy więcej Asusa...tylko MSI:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze za duzo mozliwosci nie ma

To wtedy druga to tego czarnego slotu? I jedna w niebieskim jedna w czarnym, czy obie w czarnych? (nie wygląda jakby się miały zmieścić)

 

 

Sorry za takie podstawowe pytania, ale nie mogę nigdzie schematu tej płyty znaleźć, ale chciałbym mieć pewność. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

 

Na stronie Asusa jest do niej instrukcja.

Jedna w niebieskim, druga w górnym czarnym.

 

A ja czekam na odpowiedź na mój poprzedni post, może ktoś mi podpowie.

 

edit: dodam, że wczoraj uaktualniłem bios na 806...

Edytowane przez sosen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie:) Mam mały problem i liczę na Waszą pomoc. Od kilku dni jestem posiadaczem P5Q Deluxe wraz z Q6600 G0, Sapphire HD4850, Corsair XMS2 2x2GB, kilka dysków i Corsair HX520. Otóż od 2 dni procesor pracował na 3GHz na 1.25V. Dzisiajszej nocy działał BOINC i wszystko było ok. Kiedy siedziałem w necie komputer się jednak zrestartował i po włączeniu ekran był czarny. Wentylatorki jednak działały i diody na grafice migały. Przyciski na płycie również działają jak trzeba. Próbowałem już CLEAR CMOS (z baterią jak i bez niej), wyjąłem jedną kość pamięci, zmieniałem położenie pozostałej kości. Nic nie pomogło. Jakieś sugestie? Dodam, że kiedy wyjmę RAM objawy są takie same a płyta nie daje sygnałów dźwiękowych. Rozumiem, że płyta jest uwalona? Co można zrobić jeszcze bez podmiany podzespołów na inne?

 

ps.: nigdy więcej Asusa...tylko MSI:/

poodpinaj wszystko ,napędy itp. zostaw tylko dysk z syst. i zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

THX za odpowiedź:)

Zostawiłem nawet sam procesor:) Objawy takie same: zero dźwięku, włączyła się na chwilkę, wyłączyła i włączyła znowu. Mogę się bawić ale czy jest sens skoro nie wydaje dźwięków błędu? Chyba powinna wydać dźwięk bez RAMu lub grafiki prawda? Walczę jednak dalej. Dodam, że podpinam zasialnie 8 pin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie:) Mam mały problem i liczę na Waszą pomoc. Od kilku dni jestem posiadaczem P5Q Deluxe wraz z Q6600 G0, Sapphire HD4850, Corsair XMS2 2x2GB, kilka dysków i Corsair HX520. Otóż od 2 dni procesor pracował na 3GHz na 1.25V. Dzisiajszej nocy działał BOINC i wszystko było ok. Kiedy siedziałem w necie komputer się jednak zrestartował i po włączeniu ekran był czarny. Wentylatorki jednak działały i diody na grafice migały. Przyciski na płycie również działają jak trzeba. Próbowałem już CLEAR CMOS (z baterią jak i bez niej), wyjąłem jedną kość pamięci, zmieniałem położenie pozostałej kości. Nic nie pomogło. Jakieś sugestie? Dodam, że kiedy wyjmę RAM objawy są takie same a płyta nie daje sygnałów dźwiękowych. Rozumiem, że płyta jest uwalona? Co można zrobić jeszcze bez podmiany podzespołów na inne?

 

ps.: nigdy więcej Asusa...tylko MSI:/

Chyba jest blad bo chyba chodzilo o 4GHz na 1.25V. Mysle ze proc moze byc uwalony. W kazdym razie ja wczoraj mialem to samo ze swoim Abitem IP35-E. Teraz chce kupic Asusa p5q-e. Mam pytanie co do p5q-e. Czy jak sie przesadzi z OC to clear CMOS trzeba robic czy moze budzi sie na domyslnych ?

Edytowane przez Symbian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budził się u mnie na domyślnych i chodziło o 3GHz:) I jak się skończyła przygoda z Abitem?

 

UPDATE: Z CPU, RAMem i grafiką - teraz nie reaguje na przycisk power i zostaje wyłączony.

UPDATE2: jednak ciągle to samo - kręci wentylatorami. Zworki CMOS nie przestawiłem.

Edytowane przez sosen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak się skończyła przygoda z Abitem?

Zaczela sie tak http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=3051321 a zakonczyla tak http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=3052126 . Jak wroci z serwisu to ją sprzedam, a w pon zamawiam Asusa :)

Edytowane przez Symbian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź lepiej MSI. Ja już miałem nauczkę z Abitem, teraz mam z Asusem. MSI mój stary ciągle działa - a przeszedł wiele:)

 

Wyjmę jeszcze proca, założe raz jeszcze. A jak to nie da rady to zostawię jeszcze clear cmosa na noc. Potem serwis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradników w necie jest od groma więc sobie poszukaj, bo nikomu się nie chce tłumaczyć.

 

andrew9 - niebieskie to pci-e, biale to pci. Grafe wsadzasz w niebieskie.

 

 

Poradników jest ale te co znalazłem to były pisane najwcześniej 3 lata temu a bios w płytach się trochę zmienił no i wartości w poszczególnych podzespołach. A szzukając w necie natknąłem się na kilkanaście postów z pytaniem podobnym do mojego i wszędzie była taka sama odpowiedź - szukajcie w google albo jakś wymijająca nie na temat - więc szukałem w google i nic na poskich stronach nie znalazłem - widocznie nikommu w całej posce się nie chce pomóc jak ktoś potrzebuje pomocy. Na szczęście na anglojęzycznych stronach taką pomoc znalazłem - jeśli jest ktoś na forum kogo też tak wszyscy odsyłali do google i też nic nie znalazł to proszę o kontakt - chętnie pomogę - mi się chce.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sosen miałem to samo...... i to była płyta poszła na gware mowa o p5k-dlx.....

ps. wyjmin cpu i sprawdz gdzies i pozycz od kogos......

 

umnie byly takie objawy ze mobo wstawało tylko raz jak sie zmieniło cpu i ram

az do pierwszego restartu potem zeczeła sie restartować i problem z tym ze restowala cały czas dyski........... ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Na stronie Asusa jest do niej instrukcja.

Jedna w niebieskim, druga w górnym czarnym.

Ok, dzięki.

 

 

Ostatnie pytanie - czy jak zamontowane są karty w CF (czyli jedna w niebieskim, druga w czarnym slocie) to można zamontować cokolwiek w slotach pomiędzy? Widziałem, że czasami karty są spięte wtedy dodatkowym... 'łącznikiem'. Nie wiem, czy to nie wyklucza używania tych dwóch slotów PCI i PCI-E, które są pomiędzy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Z góry przepraszam za kompletną lameriadę w temacie OC (starsze pokolenie - sic!). Po przeczytaniu wszystkich postów w tym watku skorzystałem tyle, że zrobiłem update biosu na 803.

Złożyłem kompa na następujących podzespołach:

 

Asus P5Q Deluxe

Q9300 quad core

Barracuda ES.2 sata 300 (32MB buf.)

Corsair 620HXEU

Saphire Radeon 4870

Win XP Pro 32-bitowy

 

Do tego sparowane pamieci 2x1GB Kingston DDR-2 HyperX 1150 Mhz. KHX9200D2K2/2G domyślnie 5-5-5-15 (na chipach 128Mb i 64Mb).

Po podłączeniu bios nie chiał wstawać (bez pisków), a jak wreszcie zaskoczyło to po wyłączeniu wracał do ustawień domyślnych.

Nie wiem czemu za którymś razem zaskoczył tak jak ma być: Express Gate, trzyma ustawienia biosu, system bez problmów się wgrał. Dałem wskazane napięcie 2.3V, system chodzi, ale CPUz i Everest pokazują, że to pamięci DDR-3, a moduły DDR-2 800Mhz (400mhz przy 1.8V). Zmieniając w biosie (AI Tweak Manual) opcje pamieci np. na 1111 komp się nie odpala.

 

post-161874-1216612998_thumb.jpg post-161874-1216613035_thumb.jpg post-161874-1216613069_thumb.jpg post-161874-1216613114_thumb.jpg

 

post-161874-1216613247_thumb.jpg post-161874-1216613260_thumb.jpg post-161874-1216613274_thumb.jpg

 

Pyt. Czy te pamięci są kompatybilne z P5Q Deluxe (w książeczce polskiej napisano, że ta płyta nie obsługuje modułów pamięci wykonanych z chipów 128Mb - chyba błąd bo w wersji angielskiej "motherboard does not support modules made up 128 Mb chips").

 

Prośba. Czy ktoś z szanownych i mającyc w małym palcu OC mogłby mi łopatologicznie (jako człowiekowi starszawemu) wytłumaczyć jak sprawić, żeby pamięci te chodziły tak jak w specyfikacji na 1150MHz. Procka nie chcę podkręcać. Tak na mój nos to nie wskakuje mi 2.3V na pamięciach, a zostaje 1.8V.

 

Pyt. Czy ew. te pamieci zwrócić - mam jeszcze na to 2 dni? Jeśli tak to jakie pamięci kupić?

 

Z góry dziekuję, jeśli ktoś wyrozumiały i życzliwy coś mi w powyższym temacie poradzi.

Edytowane przez LeoW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Podpisuje się oczywiście pod powyzszym postem ( sam mam ten sam problem tylko pamieci 1066MHz - tez chodzące tylko na 800MHz).

 

oraz

 

mam kolejne pytanie.

Czy w BIOSie P5Q Dlx trzeba ustawić ENABLE czy DISABLE w opcji allokacji pamięci powyzej 4GB ( 4gb over 3328 - czy coś takiego) zakładając że pracują na Viście 64bitowej ?? Wiem że pod XP ta opcja powinna być ENABLE, ale jak to jest z Vistą x64...

 

Pozdrawiam.

Rafał

 

PS. Na stronie ASUSa pojawił się BIOS w wersji 1003 do P5Q Deluxe

Edytowane przez fido2001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Podpisuje się oczywiście pod powyzszym postem ( sam mam ten sam problem tylko pamieci 1066MHz - tez chodzące tylko na 800MHz).

 

oraz

 

mam kolejne pytanie.

Czy w BIOSie P5Q Dlx trzeba ustawić ENABLE czy DISABLE w opcji allokacji pamięci powyzej 4GB ( 4gb over 3328 - czy coś takiego) zakładając że pracują na Viście 64bitowej ?? Wiem że pod XP ta opcja powinna być ENABLE, ale jak to jest z Vistą x64...

 

Pozdrawiam.

Rafał

 

PS. Na stronie ASUSa pojawił się BIOS w wersji 1003 do P5Q Deluxe

witam.

Wiecie co....ten bios to juz zdjeli ze strony Asusa :( cos nie teges byl.

Udało mi sie go zapodac...i wszystko umarlo :( znaczy kompletnie na ustawieniach OC nie chcial sie podniesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak a ja wgralem 1103 i od tego czasu same problemy

1 system czysty przeinstalowany,proba uruchomienia real tem badz 3dmarka konczy sie wywaleniem bledu

2 wszystko przeskanowane proc ok pamiec tez (occt,pi,goldmemory,memtest,ortos)

juz brak mi pomyslow,zszedlem na 904 to samo spowrotem na 1103 to samo\

ma ktos jakies pomysly????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

Wiecie co....ten bios to juz zdjeli ze strony Asusa :( cos nie teges byl.

Udało mi sie go zapodac...i wszystko umarlo :( znaczy kompletnie na ustawieniach OC nie chcial sie podniesc

wcale nie bo jest :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wcale nie bo jest :rolleyes:

 

Witam !!!

 

Ano wiem ze teraz znowu jest...o 2 w nocy jeszcze go nie oddali :D

tak czytam rozne fora i same problemy z tym nowym biosem...wracam do starego 0803 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok poradzilem juz sobie z real temp

teraz problem ze stabilnoscia 3dmarka

zbadalem sprawe i wiem ze chodzi o vfsb,dam nisko 1.1-1.2* 3dmark chodzi wszedzie pelna stabilnosc,niestety po restarcie kompa plyta nie wstaje.

1.3v plyta wstaje ale 3dmark wiesza sie w tescie hdr

 

jakies pomysly????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam za iscie lamerskie pytanie, i wiem ze jest google ale mimo to prosze powiedzcie jak zaktualizowac biosa z flasha, czy trzeba jakis program do tego czy wystarczy tylko wsadzic flasha z plikiem rom i skorzystac z narzedzia przy starcie plyty, czy oprocz tego jakis program potrzebny, bo z dyskietki to wiem jak, z systemu tyz, ale z flasha to nimam pojęcia...thx

Edytowane przez lukaszrobert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...