Skocz do zawartości
pmp

Asus P5q/p5q-e/p5q Pro/p5q Deluxe/p5q Premium

Rekomendowane odpowiedzi

A ja wymieniłem płytkę na nową (P5Q Deluxe) i też nie działa:) Okazuje się, że może to być coś innego. RAM i grafika sprawdzone. Procesora nie mam gdzie sprawdzić ale zauważyłem, że po włączeniu zasilacz (Corsair HX520) nie podaje napięcia 3.3V. Wiecie czy zawsze po uruchomieniu zasilacz powinien je podawać, czy trzeba go czymś oprócz płyty z podzespołami obciążyć (jakimś HDD). Pozdrawiam

 

@up

Wystarczy plik ROM na pendrivie i w biosie w zakłedce (chyba) Tools jest program do tego. Jest też skrót do tego programu ale nie pamiętam jaki.

Edytowane przez sosen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj wieczorem wrocilem z weekendu i na szybko zamontowalem p5q deluxe'a jeszcze generalnie nic z nia nie robilem ale jak wlazlem do biosu to normalnie "....łooooo matkooo" ile nowych funkcji. Musze raz jeszcze topic obleciec i zobaczyc jak to poniektorzy maja poustawiane funkcje w biosie i czyms sie zasugerowac + odniesc sie do tego jak mialem wczesniej w DFI DK P35.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj wieczorem wrocilem z weekendu i na szybko zamontowalem p5q deluxe'a jeszcze generalnie nic z nia nie robilem ale jak wlazlem do biosu to normalnie "....łooooo matkooo" ile nowych funkcji. Musze raz jeszcze topic obleciec i zobaczyc jak to poniektorzy maja poustawiane funkcje w biosie i czyms sie zasugerowac + odniesc sie do tego jak mialem wczesniej w DFI DK P35.

czekam z niecierpliwością na informacje jak według Ciebie ta płyta ma się do Twojej poprzedniej Dfi dk czy wyniki oc są takie same i jak ze stabilnością pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest z tą serią z wadliwie umieszczonymi kondensatorami (niemożliwość instalacji GTX280) została wycofana? czy nadal można taką kupić. Rozumiem że te zawadzające kondensatory to te dwa przy niebieskim slocie pci-e. Widziałem że wersja WS ma jeden ale może tez będzie wadził. Która z nich jest lepsza , pod względem oc ? Gdzie jest lepszy raid? DEluxe ma dwa kontrolery jak wyczuytałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest z tą serią z wadliwie umieszczonymi kondensatorami (niemożliwość instalacji GTX280) została wycofana? czy nadal można taką kupić. Rozumiem że te zawadzające kondensatory to te dwa przy niebieskim slocie pci-e. Widziałem że wersja WS ma jeden ale może tez będzie wadził. Która z nich jest lepsza , pod względem oc ? Gdzie jest lepszy raid? DEluxe ma dwa kontrolery jak wyczuytałem

to nie jest problem tylko tych płyt na egiełdzie o tym wspomnieli tutaj ewidentnie NVidia dłała dup. bo zaden producent kart nie daje metalowej osłonki na kant PCB zeby ładnie wyglądało :lol2:

post-146613-1216681483_thumb.jpg

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=4249

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale na podstawową wersję mobo Asusa P5Q to chyba GTX280 powinien wejść ? Na fotkach widze że chyba jest wystarczająca ilość miejsca :wink2:

 

P.S. Te Asusy chyba nie mają problemów z pamięcią przy obsadzonych 4 bankach pamięci ?

Edytowane przez Tranquility

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegow,

 

w piatek kupuje P5Q Dlx wraz z E8400 i Corsair HX 520W oraz pare innych rzeczy. Tak jak do kazdej czesci jestem przekonany to do pamieci jeszcze nie.

Co polecacie to

OCZ 2GB Kit (2x1GB) DDR2 240Pin PC2-8500 Reaper HPC Edition

lub

Crucial Ballistix Tracer 2GB Kit (2x1024MB) PC2-8500/DDR2-1066

 

W pamieciach najwazniejsze jest dla mnie dobre mozliwosci OC, jakosc wykonania oraz kompatybilnosc z plyta. Dwie pierwsze warunki sa spelnione ale nie wiem jak z trzecim?

Ktore z pamiatek byscie wzieli na moim miejscu, by to naprawde bezproblemowo chodzilo z P5Q Deluxe?

Edytowane przez Tunio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OCZ wogóle bym nie brał pod uwagę, jeśli już to GoodRam Pro w ich miejsce - extra do OC i bardziej dostępne.

 

2 miesiące temu również stanąłem przed takim samym wyborem i kupiłem Crucial BallistiX Tracer, ale dla mnie był równiez ważny aspekt moddingu.

 

No i udało mi się tym zakupem pogodzić obydwie rzeczy - OC i "efekt świet(l)ny" ;)

 

800MHz @1155MHz CL5-5-5-15 2.5V

---||---- @1200MHz CL6-6-6-18 2.5V

 

Na codzień pracują na 1002MHz CL5 bez zmiany napięcia (2.2V).

 

Jeśli natomiast nie zależy Ci na diodach to kup zwykle Cruciale, bo niestety, ale obecnie produkowane Tracery są jednostronne, przez co nieco gorzej się kręcą niż ich dwustronni "zwykli żółci" kumple.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co sądzicie o takich pamięciach do P5Q -> "4GB A-DATA EXTREME 1066+ 2x2GB 1066MHz CL5-5-5-12" nie powinny się wieszać chyba ?

 

P.S. Poradźcie czy GTX280 wejdzie bez problemu na tę płytę główną bo żeby nie było lipy po zakupie :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co sądzicie o takich pamięciach do P5Q -> "4GB A-DATA EXTREME 1066+ 2x2GB 1066MHz CL5-5-5-12" nie powinny się wieszać chyba ?

 

P.S. Poradźcie czy GTX280 wejdzie bez problemu na tę płytę główną bo żeby nie było lipy po zakupie :blink:

mlotkiem napewno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niewiem ale skoro nie widzisz tego co wyzej i 2 strony do tylu to juz chyba ci pozostanie szklana kula

Oczywiście że widzę ale nie ma jednoznacznej odpowiedzi stąd się dopytuję może ktoś coś wie bo np sam montował GTX280 na P5Q czy podobnej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jak to jest w końcu z tymi poprawionymi egzemplarzami (bez kondensatorów między niebieskim PCI-Ex a brzegiem płyty). Można je gdzieś dostać w Polsce. Narazie sprawdziłem w kilku sklepach i ani razu nie trafiłem na te wersje.

Edytowane przez kolajev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Asusa (Global) P5Q praz P5Q Pro nie widać żeby tam coś przeszkadzało GTX280, jest czystko na tym polu więc to chyba jest poprawiona wersja bo ja wcześniej nie widziałem innej...

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

 

W sklepach widzę że na zdjęciach też tam nic nie przeszkadza.... no chyba że nie tak coś patrze ??

Edytowane przez Tranquility

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok, w wersjach P5Q i P5Q PRO nie ma kondensatorków, ale co innego z P5Q-E i DELUXE. Niby zdjęcia przedstawiają płyty poprawione bez kondensatorów, ale sklepy mają tylko te z kondensatorami. Trochę to nie fair, bo kupując jakiś produkt, chcę, żeby był taki jak na zdjęciu.

 

Oto przykład (P5Q-E):

 

Dołączona grafika

To jest poprawiona wersja.

 

Dołączona grafika

A takie sprzedają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok, w wersjach P5Q i P5Q PRO nie ma kondensatorków, ale co innego z P5Q-E i DELUXE. Niby zdjęcia przedstawiają płyty poprawione bez kondensatorów, ale sklepy mają tylko te z kondensatorami. Trochę to nie fair, bo kupując jakiś produkt, chcę, żeby był taki jak na zdjęciu.

 

Ok wielkie dzięki to wiele wyjaśnia... no to rzeczywiście trochę zamieszania :damage_wall:

 

Jeszcze żeby się tylko upewnić to wersje P5Q i P5Q Pro nie miały takich problemów ? tzn. od początku nie było tam kondensatorów itp. które mogły by przeszkodzić GTX280 czy 260 ?

Edytowane przez Tranquility

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile mi wiadomo to P5Q i wersja PRO nie mają i nie miały tych kondensatorów, jednakże zważywszy na to, że tylko GTX 260 i 280 nie pasują, te kondensatory nie mają ogromnego znaczenia na płycie obsługującej CROSSFIREX w czasach, kiedy AMD/ATI oferuje podobne wydajnościowo karty graficzne w niższych cenach. Jeśli jednak Nvidia wypuści lepsze grafiki z tą samą wadą (wadząca obudowa) to podobno płytę tą można wymienić na poprawioną u producenta (jak się mylę to poprawiajcie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w koncu doszedłem do ładu z płytką :) Tzn klonowanie dysku itp... Troche to potrwało ale.... plytka jest super !! Bez problemowo wszystko działa. Nie to co ten kaprysny Abit ;/

 

Z takich nowosci dla mnie odnosnie Asusa to dziwne ze mobo nie wstaje jak nie ma podlaczonej klawiatury (moze to stary bios bo mam 0605, zaraz bede wgrywal najnowsza 0803). I jeszcze CPU-Z nie wyswietla mi info o pamieci. W zakladce SPD podaje tylko pojemnosc bez producenta itp, tak samo w Everescie nie pokazuje mi napiec na RAM. Moze dlatego ze nie stawialem nowego systemu. Jak na razie same pozytywy :)

 

Aha, no i jak kolajev napisał potwierdzam, mam te kondensatory przy PCI-E.

 

Everest i CPU-Z pokazuja info o pamieciach po sciagnieciu najnowszych wersji ;)

 

W ogole nowy chipset dobrze prowadzi pamieci. Wlasnie leca moje Apogee na 1070MHz na cl5 i 2.0V. Na IP35-E nawet nie bootowaly powyzej 1000MHz :>

Edytowane przez Symbian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ustawieniu Express Gate na Enabled (P5Q-E) i ponownym uruchomieniu płyty pokazuję się tylko plansza z informacjami biosu karty graficznej a dalej czarny ekran. Dzieje się to na wszystkich biosach i bez względu na ustawienie dysków. Coś z płytą nie halo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...