Skocz do zawartości
pmp

Asus P5q/p5q-e/p5q Pro/p5q Deluxe/p5q Premium

Rekomendowane odpowiedzi

Zarówno Xp z sp3 jak i obecny z sp2 był stawiany od nowa. Przesiadka na sp2 była związana z innym problemem który niestety nadal występuje :| Otóż część aplikacji (szczególnie komunikatory) w pewnym momencie zaczynają się uruchamiać ze sporym opóźnieniem w stosunku do momentu w którym dałem polecenie uruchomienia danego programu. Przykładowo tlen po próbie uruchomienia lista kontaktów sie ładuje, jest komunikat o zalogowaniu do sieci i następuje freez programu, gdy wybiorę kogoś z listy aby pojawiło się okno rozmowy następuje kolejny freez (na około 1 min). Sytuacja podobna występuje w x-fire, adobe reader. Dziś rano wszystko działało poprawnie, jak wróciłem z pracy i go uruchomiłem znów mam w/w problem. System był praktycznie bez zbędnych dodatków (winda xp z sp2, sterowniki od grafiki i pozostałego sprzętu, unreal commander, winamp, k-lite mega codeck pack, office 2003 z sp3 oraz trial acdsee). Żaden antywirus nic nie znalazl, adaware również, hijack nie pokazuje błędnych/podejrzanych wpisów. Na innej partycji jest vista x64 z sp1 i wszystko działa poprawnie. XP nie chce zmieniać bo cześć aplikacji z których korzystam działa poprawnie tylko z xp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAM jak chcesz możesz zamówić z GoodRam Pro 900 kręcą się bezproblemowo do 1200MHz przy 2,2V i 5-5-5-15

 

Pastę Zalman odradzam miałem ją z czasem wysycha lepiej weź Arctic Silver 5

Napewno te GoodRam Pro 900 bedą dobrze sie podkręcać na P5Q Deluxe, bo firma wibitna to nie jest. Może tylko ty trafiłeś na jakiś super egzemplarz tych pamięci. Generalnie szukam pamięci sprawdzonych na P5Q Deluxe w dobrym OC. A tak w ogóle to jak uważacie czy ta płytka nadaje się do przyzwoitego OC, czy radziliście by szukać innej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno te GoodRam Pro 900 bedą dobrze sie podkręcać na P5Q Deluxe, bo firma wibitna to nie jest. Może tylko ty trafiłeś na jakiś super egzemplarz tych pamięci. Generalnie szukam pamięci sprawdzonych na P5Q Deluxe w dobrym OC. A tak w ogóle to jak uważacie czy ta płytka nadaje się do przyzwoitego OC, czy radziliście by szukać innej.

Każde jedne tyle robią a jak trafisz na lepsze sztuki to i więcej, a jak się doczytasz to lepiej się kręcą niż OCZ, Kingstony, Geile (te akurat ma znajomy na asusie i odrazu ustawiałem mu na nich te 1200MHz, ja mam te droższe 1066MHz ale teraz to żałuje że nie wziąłem tych 900MHz bo prawie identycznie się kręcą)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra potrzebuję pomocy ;) Mam P5Q Pro oraz E8400

1. W instrukcji płyty w dziale o RAMie pisze, że Kanał A to są sąsiadujące ze sobą 2 sloty róznokolorowe, a Kanał B to dwa pozostałe. Mam wmontować w sąsiadujące czy w jednokolorowe żeby pamięci działały w Dual Channel? Wydaje mi się że w jednokolorowe... ale już dawno nie montowałem sprzętu dlatego pytam.

2. Przy procesorze jest miejsce na zasilanie procesora. Są tam 2x4pin... czy do mojego procesora mam podłączyć oba kable zasilające? Aktualnie mam P4 i widzę na mojej płycie że jest jedno 4pinowe wejście, ale tu mam doczynienia z dwurdzeniowcem i domyslam się że trzeba wpiąc oba, lecz wolę się zapytac ;)

3. Mam HD4870 - podobne pytanie co wyżej. Mam wpiąć obie wtyczki do karty graficznej? (2x6pin) Oraz w którym slocie wsadzić graficzną? Włożyłem do niebieskiego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na p5q pro moge bez problemu włożyć radosława do dolnego slotu tego czarnego czy raczaj powinien być w niebieskim? Chciałbym go lepiej schłodzić i przy okazji też NB który jest ewidentnie gorący.

Do niebieskiego, będziesz miał pełne x16, w czarnym chyba jest x8 o ile pamiętam.

 

 

Dobra potrzebuję pomocy ;) Mam P5Q Pro oraz E8400

1. W instrukcji płyty w dziale o RAMie pisze, że Kanał A to są sąsiadujące ze sobą 2 sloty róznokolorowe, a Kanał B to dwa pozostałe. Mam wmontować w sąsiadujące czy w jednokolorowe żeby pamięci działały w Dual Channel? Wydaje mi się że w jednokolorowe... ale już dawno nie montowałem sprzętu dlatego pytam.

Wmontuj jeden do jednego kanału i drugi do drugiego, wtedy masz dual Channel, powinno być to zaznaczone kolorem, żółtym o ile się nie mylę i pod ten kolor najpierw podpinaj kości.

 

2. Przy procesorze jest miejsce na zasilanie procesora. Są tam 2x4pin... czy do mojego procesora mam podłączyć oba kable zasilające? Aktualnie mam P4 i widzę na mojej płycie że jest jedno 4pinowe wejście, ale tu mam doczynienia z dwurdzeniowcem i domyslam się że trzeba wpiąc oba, lecz wolę się zapytac ;)

Dokładnie, żeby uzyskać wszytskie możliwości płyty podepnij zasilanie do tych dwóch 4 pinowych wtyków.

 

3. Mam HD4870 - podobne pytanie co wyżej. Mam wpiąć obie wtyczki do karty graficznej? (2x6pin) Oraz w którym slocie wsadzić graficzną? Włożyłem do niebieskiego...

Tak, podepnij obie wtyczki (na jednej się chyba nawet nie uruchomi).

Pierwszą kartę powinieneś włożyć do niebieskiego slotu, drugą do czarnego, a trzecią, do czarnego na samym dole.

 

Wszystko to pisze w instrukcji do płyty ;)

Edytowane przez Matthaios84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz cały czas podpięty komputer do prądu ? U mnie podwójny start występuje, kiedy odłączę zasilanie od płyty głównej (czyli wyłączę listwe zasilającą), kiedy listwy nie wyłączam (płyta jest cały czas zasilana) komputer się włącza normalnie.

U mnie jest to bez różnicy - ani w jednym ani w drugim przypadku nie mam wtedy podwójnego startu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra znalazłem rozwiązanie na freezy w komunikatorach i problemy z częścią aplikacji. W msconfig zakładka usługi wyłączyłem Machine Debug Manager i z aplikacji w autostarcie Reader_sl (coś od Adobe reader). Teraz wszystko chodzi jak należy. Wieczorem sprawdzę co z tym nie rozpoznanym urządzeniem, jak się nie uda to piszę do supportu asusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra jeszcze jedno pytanie na szybko ;) Dlaczego mój e8400 zmienia mnożnik w IDLE na x6 a przy obciążeniu na x9 ?? W BIOSie ustawiłem na sztywno x9

Jeszcze jedno :P Dlaczego przy włączaniu komputera wiatraki w komputerze śmiagają na maxa a po 2-3 sekundach wszystko normalnieje? Straszny huk przy włączaniu jest...

Edytowane przez ugiugi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra jeszcze jedno pytanie na szybko ;) Dlaczego mój e8400 zmienia mnożnik w IDLE na x6 a przy obciążeniu na x9 ?? W BIOSie ustawiłem na sztywno x9

Fajna sztuczka, prawda ? Też na początku nie wiedziałem dlaczego tak się dzieje.

Ma to związek z oszczędnością energii i było stosowane od dawna w laptopach (mniejszy zegar = mniejszy pobór prądu). Pozwala to również w pewnym sensie utrzymać procesor odrobinę chłodniejszy, niskie ustawienia = mniej wydzielanego ciepła, co pozwala szybciej się schłodzić jednostce.

 

Jeszcze jedno :P Dlaczego przy włączaniu komputera wiatraki w komputerze śmiagają na maxa a po 2-3 sekundach wszystko normalnieje? Straszny huk przy włączaniu jest...

Trudno powiedzieć, u mnie też tak jest (tzn. tylko wiatrak z GPU, wiatrak z CPU jest ustawiony na max. 1500 RPM, więc go praktycznie nie słychać (choć to pojęcie względne ;) )).

Edytowane przez Matthaios84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra jeszcze jedno pytanie na szybko ;) Dlaczego mój e8400 zmienia mnożnik w IDLE na x6 a przy obciążeniu na x9 ??

Wystarczy w zakładce Advanced>CPU configuration (bios)wyłączyć odpowiednią funkcję i będzie cały czas na x9

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi proszę, które napięcia są jeszcze ważne do OC, oprócz procesora i ram'u ?? Bo jest ich tam pare... a nie mam pojęcia w jakich granicach można je stosować i czy w czymś pomogą... aktualnie mój proc E8400 Q820 na P5Q Pro robi 3,6GHz przy BIOSowym 1,27V w CPU-Z pokazuje 1,25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zmien jeszcze NB,bo 1.5v to duzo za duzo,zacznij od 1.26v i lec co 0.02v,ale mysle,ze to styknie na 99% ;)

Mam co prawda e8600,ale do 4.5Ghz potrzebuje tylko 1.26v i to mysle i tak jest za duzo

pamietaj,ze chip jest w innym procesie i nie potrzebuje tyle v co wczesniejsze :)

NB zmienilem na 1.48 obecnie na razie jest stabilnie. 1.26 to marzenia :) Przy 4x2GB 1066 moge zapomniec o takich napieciach. Jak wyjme 2 kosci to dziala nawet na domyslnym ale 4 sloty zajete robia swoje - i tak sie ciesze ze WOGOLE udalo mi sie ustawic 100% stable na 24h Prime przy 4 Dimach 1066 :) i to przy 4 rdzeniach. Oczywiscie przy duzo nizszych napieciach jestem w stanie miec 8-16h Pirme stable - ale naleze do tych (bardzo nielicznych) ktorzy by byc szczeliwymi potrzebuja kompa na ktorym Prime potrafil by chodzic 2 miesiace bez wysypania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezu , ja robię kombinowany test 20-30 min. i stwierdzam-komp jest stabilny i przez miesiące używania go na takich taktach NIGDY nie mam BLU DEATH

 

problem Orthosa=prime itd polega na tym że te programy mogą wywalać sie po błedach wewnętrzych

 

NB 1.48V 24/7 to bardzo duzo

ja mam VFSB 1.26

VNB 1.36V

FSB 505 x 8.5 na 1.2V

Edytowane przez marcin255A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezu , ja robię kombinowany test 20-30 min. i stwierdzam-komp jest stabilny i przez miesiące używania go na takich taktach NIGDY nie mam BLU DEATH

 

problem Orthosa=prime itd polega na tym że te programy mogą wywalać sie po błedach wewnętrzych

 

NB 1.48V 24/7 to bardzo duzo

ja mam VFSB 1.26

VNB 1.36V

FSB 505 x 8.5 na 1.2V

1.48 to wcale nie jest tak duzo przy uzywaniu 4 kosci taktowanych 1066mhz kazda (ilosc zajetych DIMOW i taktowanie kosci ktore je zajmuja ma ZNACZACY wplyw na potrzeby V NB). Co do 20-30min testow:) Coz... blue screena smierci nie widzialem od kilku lat i nie zamierzam - natomiast czym moze sie objawiac sprzet ktory przechodzi 2h testu ale nie przechodzi 24h testu ? Tym ze explorer moze sie wysypac nagle (w koncu to explorer nie?), tym ze gierka raz na 10h grania moze sie zwiesic, tym ze nagle dostaniemy reseta jak wyszlismy z pokoju na 2 godziny wracamy a sprzet zaladwany ale naszych okien nie ma... nie nie nie nie nie :) Stabilnosc przede wszystkim - sprzet po podkreceniu musi umiec odpalic 4 gierki naraz, dzialac na nich w pelni plynnie z ATI toolem + prime 95 na stresie, z filem HD lecacym w tle, z poczta, winampem, torrentem, wordem i czymkolwiek jeszcze sie da. Sa tylko 2 stany kompuera: stabilny i niestabilny i stabilny to taki ktory przezyje wszystko po podkreceniu. Windows naprawde stabilnym systemem, jak sie umie zlozyc do niego stabilny komputer.

Edytowane przez UnknOvn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Odpalam Fan Expert - widze okienko ale nie moge go zamkąć później - nie działa krzyżyk w oknie. Nie mogę także wprowadzić zmian wentyli bo nie mam przycisku do zatwierdzania - wiedzę przycisk kalibracji obrotów wentyla procesora ale nie cały tylko jego część - domyslam się ze to kalibracja bo po wcisnięciu sytem sprawdza po kolei procenty i obroty wentylatora. Czy tez macie takie kłpopoty z Fan Expertem ? Mialem wczesniej abita i tam moglem sobie dowolnie zmieniac obroty wentyli (proc - wyciąg - nawiew ) a tu jak po gruzie idzie. Zmienialem rozdzielczość bo myslalem ze to ale dalej widze okienko - nie moge go zamknąć - nie mogę zatwierdzić zmiany - jakies sugestie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam takie pytanie

posiadam plyte Asus P5Q i pamieci Kingstona 1066

po odpaleniu Bios pokazuje DDR2 800

w biosie wszystko ustawione na auto nic nie krecone

co zrobic by pokazywal pamieci tak jak nalezy?

konfiguracja komputera

bios najnowszy 1306

Asus P5Q, KINGSTON HyperX 2GB DDR2 1066 CL5 2x1GB KHX8500D2K, Core 2 Duo E6750, grafika Asus 8800GT 1 Gb

 

pamiec zmienilem na 1066 gdyz wczesniej posiadalem Kingstony 800 i mialem problem z rozruchem komputera po osadzeniu ich w "zoltych" bankach A1-B1 pamieci plyta nie wstawala po przestawieniu bankow A1-B2 wstawala ale po dluzszych przestojach (wylaczony komp) bez pracy komputer trzeba bylo restartowac bo zatrzymywal sie na detekcji ramu i wieszal (nie zawsze ale przynajmniej raz dziennie)...czy to tak ma byc czy z moja plyta cos nie tak jest ze nie potrafila dzialac na dualu z 800setkami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.48 to wcale nie jest tak duzo przy uzywaniu 4 kosci taktowanych 1066mhz kazda (ilosc zajetych DIMOW i taktowanie kosci ktore je zajmuja ma ZNACZACY wplyw na potrzeby V NB).

taaa bo ja mam 4x1 Gb 1220 Mhz i 1.36v na NB

 

Windows naprawde stabilnym systemem, jak sie umie zlozyc do niego stabilny komputer.

jasne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się przekanałem że największy syf robi ram. Na moim p5q pro mam teraz na NB 1.26V biosowo a miernikiem 1.28 i fsb 500 bez problemu. I w końcu moge trzymać palec na NB bo na początku dawałem 1.38V i był niestabilny. Nie trzeba dużego napięcia na NB się okazuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam takie pytanie

posiadam plyte Asus P5Q i pamieci Kingstona 1066

po odpaleniu Bios pokazuje DDR2 800

w biosie wszystko ustawione na auto nic nie krecone

co zrobic by pokazywal pamieci tak jak nalezy?

>>>>cut

w biosie ustaw pamięci na 1066 (zakładka tweak..)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzyskałem odpowiedź odnośnie nierozpoznanego urządzenia. Otóż "Audio Device on High Definition Audio Bus" to zintegrowany układ audio Realtek znajdujący się na... karcie graficznej. Odpowiedź uzyskana od Asus Support który bardzo szybko zareagował i podał pełną odpowiedź wraz z sterownikami potrzebnymi do działania urządzenia. Więc jak ktoś będzie miał podobny problem i jest posiadaczem kart ATi z serii 38x0 i 48x0 to proponuję pobrać sterowniki do tego urządzenia znajdujące się na stronie realtek ( ftp://66.104.77.130/pc/audio/HDMI-R203.exe ftp://202.65.194.212/pc/audio/HDMI-R203.exe ftp://202.65.194.211/pc/audio/HDMI-R203.exe ) Nieco zdziwił mnie fakt iż w catalystach nie ma rozpoznawania czy jest zainstalowany sterownik audio zainstalowany czy też nie...

Edytowane przez crazyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P5Q PRO wlasnie padla. Wczoraj wzialem sie za krecenie E5200 i mialem w ogole problemy aby przeskoczyc 400 Mhz FSB. Plyta z takim FSB nie chciala wcale wstac. Kombinowalem z napieciami i timingami pamieci, lecz bez rezultatu. Zwiekszylem wiec napiecie na NB do 1.5V i juz sie nie wlaczyla. Z moich ogledzin wynika, ze padlo cos od zasilania a mianowicie jeden z ukladow TRIO R27. Czy ktos moze wie do czego sluzy ten uklad i jak on u was wyglada? U mnie pierwszy tuz przy wtyczce 8 pin 12V zrobil sie taki chropowaty, natomiast ten nizej pod gniazdem CPU jest taki "sliski" i wg mnie normaly. Jesli ktos moze to niech spojrzy i powie jak one wygladaja. Objaw jest taki, ze jesli podlaczona jest tylko wtyczka 24 pin to po nacisnieciu POWER plyta rusza bez problemu, lecz bios nie startuje. Natomiast po podlaczeniu dodatkowo wtyczki 8 pin plyta i wcisnieciu POWER plyta tylko mrugnie i sie wylacza. Pewnie dziala jakies zabezpieczenie. W kazdym razie po 2 dniach uzytkowania R.I.P. Jestem bardzo zawiedziony. Teraz czas na zakup DFI LP P35. Mam nadzieje, ze chociaz tam nie bedzie takich cyrkow. A Asus idzie oczywiscie na serwis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w biosie ustaw pamięci na 1066 (zakładka tweak..)

przepraszam ale z deka laik jestem mozna by mi jak to nie sprawi problemu precyzyjnie wyjasnic co w tym biosie i gdzie zmienic?

 

i jeszcze male pytanko czemu jak jest na AUTO nie rozpoznaje ze to 1066 tylko ze 800?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, żeby uzyskać wszytskie możliwości płyty podepnij zasilanie do tych dwóch 4 pinowych wtyków.

O ile mnie pamięć nie myli, do 8pinowego złącza podłączasz się tylko wtedy, gdy zasilacz ma dedykowaną wtyczkę. W przeciwnym przypadku używasz 4pinowej wtyki zazwyczaj nazywanej jako "P4". Moja płyta miała nawet specjalną zaślepkę na tych dodatkowych 4 pinach, aby przypadkowo źle nie podpiąć zasilania.

Wszystko to pisze w instrukcji do płyty ;)

Właśnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

1.48 to wcale nie jest tak duzo przy uzywaniu 4 kosci taktowanych 1066mhz kazda (ilosc zajetych DIMOW i taktowanie kosci ktore je zajmuja ma ZNACZACY wplyw na potrzeby V NB). Co do 20-30min testow:) Coz... blue screena smierci nie widzialem od kilku lat i nie zamierzam - natomiast czym moze sie objawiac sprzet ktory przechodzi 2h testu ale nie przechodzi 24h testu ? Tym ze explorer moze sie wysypac nagle (w koncu to explorer nie?), tym ze gierka raz na 10h grania moze sie zwiesic, tym ze nagle dostaniemy reseta jak wyszlismy z pokoju na 2 godziny wracamy a sprzet zaladwany ale naszych okien nie ma... nie nie nie nie nie :) Stabilnosc przede wszystkim - sprzet po podkreceniu musi umiec odpalic 4 gierki naraz, dzialac na nich w pelni plynnie z ATI toolem + prime 95 na stresie, z filem HD lecacym w tle, z poczta, winampem, torrentem, wordem i czymkolwiek jeszcze sie da. Sa tylko 2 stany kompuera: stabilny i niestabilny i stabilny to taki ktory przezyje wszystko po podkreceniu. Windows naprawde stabilnym systemem, jak sie umie zlozyc do niego stabilny komputer.

1.48v to bardzo duzo jak na nawet 8gb 24/7,sprawdzales na nizszych vnb??

Jakos u mnie 4gb i 1.26v starczalo do taktow powyzej 1100Mhz,to jest inny proces techn...duze vnb moze powodowac nawet niestabilnosc,ale jak wiesz lepiej to mozesz jak dla mnie miec nawet 1.6v :0

4gierki na raz :D

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który bios jest aktualnie najlepszy do p5q pro? Bo mam 0703 i czuję że przez niego mój proc e8400 nie może rozwinąć skrzydeł bo nie wierze że to takie padło... (Q820, robiący 3.6 przy biosowym 1,275v a 4GHz nie ruszały nawet na 1,35v :o)

Edytowane przez ugiugi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Takie padla sie trafiaja coraz czesciej,niektore nie robia 4Ghz ponizej 1.4v :)

Nie wiem co do wersji pro,ale dlx biosy wyzej niz 0704 nic nie wniosly i lepiej sie kreci na pierwszych biosach w porownaniu do nowych .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie padla sie trafiaja coraz czesciej,niektore nie robia 4Ghz ponizej 1.4v :)

Nie wiem co do wersji pro,ale dlx biosy wyzej niz 0704 nic nie wniosly i lepiej sie kreci na pierwszych biosach w porownaniu do nowych .

Niedługo mam dlx, miałem E ale nie widzę różnicy w OC po zmianie biosu, tzn płytę dostałem z biosem 704 (data płyty 20.08.2008) podkręciłem jak w sig'u potem zmieniłem bios na najnowszy i działa tak samo. Napięcie mam na CPU 1.25 (bios) ale v drop jest spory i w windzie pokazuje mi 1.22. (450x9)

Wstaje na 475x9 (ten sam voltarz) ale po 2 minutach w ortosie wysypka tak samo w occt po 3-4 minutach a gry po 15 sekundach ;)

Nie kombinowałem bo czasu nie było. Teraz zakupie 4850 sonic od Palita to zobacze czy da radę na 466:475 ... zobaczymy czy poleci.

BTW pamięci mam na 1081 a te HyperX kręcą się nie głupio (chodziły na 1200) ale trzeba się nakombinować a ja leniwy jestem ;) Zresztą 4 jest i to chyba starczy.

2 dni temu zostawiłem orthosa na noc i wysypkę zrobił po 7h. Przy ustawieniach z sig'a jest stabilny jak skała. <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzyskałem odpowiedź odnośnie nierozpoznanego urządzenia. Otóż "Audio Device on High Definition Audio Bus" to zintegrowany układ audio Realtek znajdujący się na... karcie graficznej.

 

Mam Palita 4850 suite i jak instalowalem pierwszy raz stery z płytki od karty sterownik się ładnie zainstalował. Teraz jednak sciagnalem nowe catalysty i jest jak u Ciebie czyli trzeba go dodatkowo instalować - ciekawe.

 

Powiedzcie mi proszę jak u was wygląda na pulpicie aplikacja Fan Xpert ? Tak jak pisalem - wybieram opcje pracy wentyla ale nie mam jej jak zatwierdzić - nie widze zadnego przycisku (poza połową sic! przycisku kalibracji ) - nie działa mi także "krzyzyk" do zamykania okienka xperta - czy to jakis bug tego oprogramowania czy moze coś innego ? Widzę w instrukcji ze okno fan xperta ma jednak przyciski zatwiedz i anuluj (in english) i dodatkowo kalibracja jak sie ją wybierze górnym przyciskiem rozszerzenia - a u mnie od razu jest rozszerzony ale jakby w połowie - nie ma dolnych przycisków apply i cencel - co to moze być ? grafika źle renderuje - niech ktoś sprawdzi (mam ati 4850)

Edytowane przez flashh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...