Skocz do zawartości
pmp

Asus P5q/p5q-e/p5q Pro/p5q Deluxe/p5q Premium

Rekomendowane odpowiedzi

1.48v to bardzo duzo jak na nawet 8gb 24/7,sprawdzales na nizszych vnb??

Jakos u mnie 4gb i 1.26v starczalo do taktow powyzej 1100Mhz,to jest inny proces techn...duze vnb moze powodowac nawet niestabilnosc,ale jak wiesz lepiej to mozesz jak dla mnie miec nawet 1.6v :0

4gierki na raz :D

Prosze pamietac o tym co napisalem wyzej - stabilnosc uznaje tylko wtedy jezeli komputer przechodzi 3x24h prime. Napiecie oczywiscie bede obnizal systematycznie testujac pelna stabilnosc (72h testu to troche czasu jednak zajmuje). Ponizej 1.4 jednak prime na Large FFT sie wysypuje po okolo 18h testowania. Na 1.48 chodzi w nieskonczonosc. Sa oczywiscie jeszcze inne kombinacje napiec/ustawien ktore moga pozwolic mi na obnizenie napiec na NB, jezeli ktores z parametrowm, ktore podalem wyzej uwazacie za nieodpowiednie to jestem otwarty na sugestie. Polowe testow przeszedlem juz na 1.42V obecnie i jestem przekonany ze skonczy sie calosc pozytywnie. Pozniej bede szukal innych kombinacji by zejsc z NB pozniej 1.4. Ale wole osobiscie wole 1.42 na NB niz na VTT B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze pamietac o tym co napisalem wyzej - stabilnosc uznaje tylko wtedy jezeli komputer przechodzi 3x24h prime. Napiecie oczywiscie bede obnizal systematycznie testujac pelna stabilnosc (72h testu to troche czasu jednak zajmuje). Ponizej 1.4 jednak prime na Large FFT sie wysypuje po okolo 18h testowania. Na 1.48 chodzi w nieskonczonosc. Sa oczywiscie jeszcze inne kombinacje napiec/ustawien ktore moga pozwolic mi na obnizenie napiec na NB, jezeli ktores z parametrowm, ktore podalem wyzej uwazacie za nieodpowiednie to jestem otwarty na sugestie. Polowe testow przeszedlem juz na 1.42V obecnie i jestem przekonany ze skonczy sie calosc pozytywnie. Pozniej bede szukal innych kombinacji by zejsc z NB pozniej 1.4. Ale wole osobiscie wole 1.42 na NB niz na VTT B-)

heh dobre,ciekawe czy w 2015 wyjdzie cos ciekawego,bo akurat wtedy skonczysz testowac obecny sprzet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh dobre,ciekawe czy w 2015 wyjdzie cos ciekawego,bo akurat wtedy skonczysz testowac obecny sprzet

Nawet gdybym postanowil byc ograniczony i testowac 72h mimo bledow :) to 2 tygodnie nie przeniosa mnie do 2015 roku. Ale dziekuje za podzielenie sie swoim spostrzezeniami zawsze jestem otwarty na perspektywy innych ludzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musialem tak napisac bo oc juz sie troszke zajmuje i mam swoja technike sprawdzania stabilnosci,trwa to kikla godzin potem tylko pozostaje kilkanascie godzin na gry i jakies kodowanie filmu,jak wszystko ok to tak zostawiam.

nie zalezy mi czy sprzet bedzie dzialal na vnb 1.42v badz 1.44v i czy bedzie to dzialalo 5 lat czy 7,bo jak wiekszosc z was zmieniam sprzet czesto,a napewno nie co 5 lat

Patrzenie na orthosa 2 tyg to chyba cos nie ten tego

bez obrazy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawić SATA w biosie ? Korzystam z dwóch dysków, jeden mniejszy na system i drugi większy na resztę. Obydwa są na szeregowe ATA.

W BIOS'ie jest opcja "Configure SATA as", którą opcję wybrać [iDE] czy [AHCI] i jaka to jest różnica ? [RAID] mnie raczej nie interesuje bo z niego nie korzystam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moglby mi ktos powiedziec czy na P5Q-E wchodzi Karakorum?

 

Tak wiem ze gdzies tu jest napisane ale zaraz wychodze i nie mam czasu czytac tylu stron ;)

Niekoniecznie musisz wszystko czytać. Wpisujesz karakorum w okienko "przeszukaj temat" i oto ukazuje ci się zbiór tematów powiązanych bezpośrednio ze słowem karakorum. Eureka, myslenie nie boli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thx. Nie widzialem tej opcji "Przeszukaj temat". Moj blad.

 

 

Dla potomnych:

Zmieścisz ale instalując koszyk tak ,żeby wiatrak był na dole radiatora a nie po prawej stronie...inaczej zaczepy karakorum uniemożliwiają zamontowanie (kolidują z radiatorami płyty głownej).

Edytowane przez trafiq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

Ostatnio kupiłem płytę P5Q-E i zaniepokoiła mnie jedna kwestia..Otóż mam płytę P5Q Series rev.373.03. I chciałem ja sprawdzić na (jeszcze) starym kompie. (ASUS TUSL-2C). W polu Drivers na DVD mam tylko 3 opcje stery do USB, EPU i ASUS InstAll...W user guide jest zrzut na którym są jeszcze np. stery do sieciówki, audio,SATA, chipset itd. Sprawdzałem i na płytce rzeczywiście są jakieś sterowniki...Dlaczego nie ma ich w menu płytki???

 

Pozdrawiam i z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Prosze pamietac o tym co napisalem wyzej - stabilnosc uznaje tylko wtedy jezeli komputer przechodzi 3x24h prime.

daj znac jak mobo padnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

Ostatnio kupiłem płytę P5Q-E i zaniepokoiła mnie jedna kwestia..Otóż mam płytę P5Q Series rev.373.03. I chciałem ja sprawdzić na (jeszcze) starym kompie. (ASUS TUSL-2C). W polu Drivers na DVD mam tylko 3 opcje stery do USB, EPU i ASUS InstAll...W user guide jest zrzut na którym są jeszcze np. stery do sieciówki, audio,SATA, chipset itd. Sprawdzałem i na płytce rzeczywiście są jakieś sterowniki...Dlaczego nie ma ich w menu płytki???

 

Pozdrawiam i z góry dzięki

To normalne, program instalacyjny rozpoznał zainstalowany sprzęt w komputerze i pozwala na zainstalowanie tylko tych rzeczy. Kiedy zmienisz płytę na P5Q będziesz miał wszystkie sterowniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thx. Nie widzialem tej opcji "Przeszukaj temat". Moj blad.

 

 

Dla potomnych:

A tak w ogóle to ja nie rozumiem tego montażu. Chodzi o to ze trzeba Karakorum ustawic tak zeby wiatrak wiał albo w stronę zasilacza lub od zasilacza ? Czyli wiatrak Karakorum musi byc rownolegle do wiatraka zasilacza ? Jesli tak to ja podziekowalbym takiego montazu. Raz ze jest niezgodny z normą ATX a dwa to temp bedzie duzo wieksza przy takim ustawieniu.... Chociaz mysle ze przy odrobinie ingerencji w blaszki i powinno wejsc :evil: :evil: :twisted: :twisted: :twisted:

A jesli i takie rozwiazanie nie pomoze to juz wole Aurasa Wave. Jest znacznie wyzszy (przynajmniej tak wyglada na zdjeciach).

Edytowane przez Symbian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawić SATA w biosie ? Korzystam z dwóch dysków, jeden mniejszy na system i drugi większy na resztę. Obydwa są na szeregowe ATA.

W BIOS'ie jest opcja "Configure SATA as", którą opcję wybrać [iDE] czy [AHCI] i jaka to jest różnica ? [RAID] mnie raczej nie interesuje bo z niego nie korzystam.

Tryb AHCI (czyli pełne SATA, z NCQ itp) wymaga w trakcie instalacji Windows XP podania na dyskietce sterowników do kontrolera - wtedy, gdy program instalacyjny na samym początku pisze "Wciśnij F6 jeżeli masz kontroler pamięci masowej innej firmy" lub coś w tym rodzaju. Jeżeli nie masz stacji dyskietek musisz sprokurować przy pomocy nLite płytkę instalacyjną WindowsXP z tymi sterownikami.

Tryb IDE jest ociupinkę mniej wydajny, ale nie wymaga żadnych dodatkowych sterowników.

Po instalacji XP możesz ręcznie wymusić instalację sterowników SATA i przełączyć kontroler w tryb AHCI, ja tak robiłem i wszystko ładnie zadziałało.

Co do Visty - nie wiem, nie instalowałem (jeszcze) na tej płycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle to ja nie rozumiem tego montażu. Chodzi o to ze trzeba Karakorum ustawic tak zeby wiatrak wiał albo w stronę zasilacza lub od zasilacza ? Czyli wiatrak Karakorum musi byc rownolegle do wiatraka zasilacza ? Jesli tak to ja podziekowalbym takiego montazu. Raz ze jest niezgodny z normą ATX a dwa to temp bedzie duzo wieksza przy takim ustawieniu.... Chociaz mysle ze przy odrobinie ingerencji w blaszki i powinno wejsc :evil: :evil: :twisted: :twisted: :twisted:

A jesli i takie rozwiazanie nie pomoze to juz wole Aurasa Wave. Jest znacznie wyzszy (przynajmniej tak wyglada na zdjeciach).

 

Bylem teraz go zakupic. Raz ze sie na poczatku mocno wkur ... bo wydali mi w sklepie karakorum ktorego podstawka nie ma jednej tej bialej nozki do mocowania ... Nie mialem juz sil wracac reklamowac trzyma sie podstawka na 3 dosc stabilnie ... ( mozna dokupic gdzies osobno taka podstawke? )

 

Co do montazu to tak jak mowisz musi byc ze albo wieje w strone zasilacza albo w strone dolu budy ( tak zalozylem ).

 

Temperatury w idle 34 st. w stresie 44-45 i czekam czy urosnie ; >

 

Ten Karakorum jest taki glosny jak chodzi bez tej regulacji obrotow? ;S

Edytowane przez trafiq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem teraz go zakupic. Raz ze sie na poczatku mocno wkur ... bo wydali mi w sklepie karakorum ktorego podstawka nie ma jednej tej bialej nozki do mocowania ... Nie mialem juz sil wracac reklamowac trzyma sie podstawka na 3 dosc stabilnie ... ( mozna dokupic gdzies osobno taka podstawke? )

 

Co do montazu to tak jak mowisz musi byc ze albo wieje w strone zasilacza albo w strone dolu budy ( tak zalozylem ).

 

Temperatury w idle 34 st. w stresie 44-45 i czekam czy urosnie ; >

 

Ten Karakorum jest taki glosny jak chodzi bez tej regulacji obrotow? ;S

To ci powiem ze masz kilka C wyzsza temp niz bys mial przy 4 nozkach bo nie masz odpowiedniego docisku coolera. Lepiej zareklamuj. Ale jakiego masz proca ? Na jakich ustawieniach ? A jakim programem mierzysz ? Bo w idle to i ja mam na E8400 35C na Tacensie ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tryb AHCI (czyli pełne SATA, z NCQ itp) wymaga w trakcie instalacji Windows XP podania na dyskietce sterowników do kontrolera - wtedy, gdy program instalacyjny na samym początku pisze "Wciśnij F6 jeżeli masz kontroler pamięci masowej innej firmy" lub coś w tym rodzaju. Jeżeli nie masz stacji dyskietek musisz sprokurować przy pomocy nLite płytkę instalacyjną WindowsXP z tymi sterownikami.

Tryb IDE jest ociupinkę mniej wydajny, ale nie wymaga żadnych dodatkowych sterowników.

Po instalacji XP możesz ręcznie wymusić instalację sterowników SATA i przełączyć kontroler w tryb AHCI, ja tak robiłem i wszystko ładnie zadziałało.

Co do Visty - nie wiem, nie instalowałem (jeszcze) na tej płycie.

Już po kłopocie :)

Interesowało mnie czy warto przechodzić na tryb AHCI, czy nie ma z tym problemów potem. Dzisiaj instalowałem od zera Windowsa i po prostu chciałem wiedzieć jak to się sprawdza w praktyce. Dzięki za odpowiedź. System chodzi tak samo szybko jak na emulowanym IDE, różnicy nie widać żadnej. Na razie wszystko jest stabilne, zobaczymy jak długo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Symbian:

 

Wydaje mi sie ze z temp jest ok bo sie dosc solidnie to trzymalo na tych 3 teraz na reklamacje chyba za pozno sam nie wiem :>

 

Tito_Divine:

 

Temperatury sprawdzane Real Temp 2.7.

 

Tylko ze te temp ktore mam to sa na def napieciu, otwartej obudowie ( musze zakupic wiatraczki ) i Karakorum chodzacym na max obrotow ;)

 

Teraz puscilem orthosa po 40 minutach temp rdzeni w granicach 42 s troche skacze ale ogolnie cos obok 42 a IDLE 31.

 

Jakie temp macie w PC Probe tam gdzie pisze MB ? Przedtem doszlo mi do 50 stopni i sie zastanawiam czy wszystko ok. Normalnie oscyluje okolo 42 st.

Edytowane przez trafiq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

na samym poczatku chcialbym powiedziec ze probowalem znaleźć odpowiedz na moje pytanie na forum i necie ale niczego konkretnego sie niestety nie doszukalem.

 

Sprawa ma sie tak, iz nie moge wlaczyc poprawnie zintegrowanej karty dzwiekowej w ASUS P5Q-E.

Zapewne problem ten wynika z mojej niewiedzy odnosnie tego wątku dlatego bede wdzieczny za wszelka pomoc od zaawansowanych userów. :rolleyes:

 

 

Oczywistym jest ze dzwiekowka jest wlaczona w biosie (lub tez tak mi sie tylko wydaje:P:P) (tutaj foto)

BIOS

 

 

W panelu sterowania dzwiekowki nie widac zupelnie. A wszelkie proby instalacji sterowników konczą sie na takim oto blędzie...

 

DRIVER

 

:mur: :mur:

 

Licze na Wasze zdanie w tym temacie.

Z gory dziekuje za wszelka pomoc.

 

:D :D :D

Edytowane przez TheNaturaT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wczoraj (bardzo ciepło w pokoju, musiałem sobie na mnie wiatraczek włączyć :) ) po 4 godzinnym orthosie, RealTemp pokazał 52 stopnie na procesorze. Probe natomiast pokazuje temperaturę średnio o 10 st. niższą, temp. na NB w okolicach 46 st. (wg. Probe'a).

Chłodzenie to starszy brat karakorum - HP 120 AlCU

 

Jakie temp macie w PC Probe tam gdzie pisze MB ? Przedtem doszlo mi do 50 stopni i sie zastanawiam czy wszystko ok. Normalnie oscyluje okolo 42 st.

To raczej normalne na tych płytach, zwłaszcza, że zastosowano pasywne chłodzenie, które nie jest specjalnie wydajne.

Edytowane przez Matthaios84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

na samym poczatku chcialbym powiedziec ze probowalem znaleźć odpowiedz na moje pytanie na forum i necie ale niczego konkretnego sie niestety nie doszukalem.

 

Sprawa ma sie tak, iz nie moge wlaczyc poprawnie zintegrowanej karty dzwiekowej w ASUS P5Q-E.

Zapewne problem ten wynika z mojej niewiedzy odnosnie tego wątku dlatego bede wdzieczny za wszelka pomoc od zaawansowanych userów. :rolleyes:

 

 

Oczywistym jest ze dzwiekowka jest wlaczona w biosie (lub tez tak mi sie tylko wydaje:P:P) (tutaj foto)

BIOS

 

 

W panelu sterowania dzwiekowki nie widac zupelnie. A wszelkie proby instalacji sterowników konczą sie na takim oto blędzie...

 

DRIVER

 

:mur: :mur:

 

Licze na Wasze zdanie w tym temacie.

Z gory dziekuje za wszelka pomoc.

 

:D :D :D

może nie masz na froncie w obudowie HD audio a mimo to to zaznaczyłeś - inaczej się podłącza kabelki do (HD i AC97) - przełacz przedni panel na AC 97 lub wypnij z niego kabelki na płycie - wyeliminujesz złe podłączenie które mogłoby powodować problemy z soudMaxem -

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi 42*C nie przekracza

W RealTempie/CoreTempie, a faktycznie ? Piszecie o temperaturze czapy czy rdzeni ?

 

Ja mam straszną rozbieżność w różnych programach: RealTemp do Coretemp róznica ok 10 stopni w idle na niekorzyść Coretemp. Zakładam wersję pesymistyczną, że mam faktycznie na rdzeniach temperatury ze wskazań najwyższych. W Realtempie mam 35idle - 46 stres - ale coś mi się nie chce wierzyć.

Edytowane przez Tito_Divine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temperatura idle

temperatury stress IntelBurn test

temperatury stress orthos

 

w budzie 3 wiatraki 12 cm i 1 wiatrak 8 cm wdmuciach!ące oraz jeden wyciągający

wdmuciach!ące na przodzie, 1 lewej strony oraz 1 od góry a 8 cm na plecach płyty (buda z sig'a)

wyciągający oczywiście z tyłu, auras ustawiony wiatrakiem do tyłu, zasiłka oczywiście na dole wiatrakiem w kierunku mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...