Skocz do zawartości
pmp

Asus P5q/p5q-e/p5q Pro/p5q Deluxe/p5q Premium

Rekomendowane odpowiedzi

na froncie jest HD i z kabelkami jest na bank ok ;/

ale jeszcze sprobuje je odpiac

 

Po dluuuuugim wertowaniu google'a wkoncu udalo mi sie znaleźć źródlo problemu.

Okazuje sie ze najslabszym ogniwem jest Microsoft. Nalezy zainstalowac łatke kb888111.exe ALE łatka nie dziala z SP3 i trzeba troche kombinować.

 

Na kilku zagranicznych forach znalazlem podobne problemy ludzi z kartami Gigabyte, Asusa i kilku innych.

Dla osob ktore mają podobny problem do mojego - odsyłam do poniższego linku.

Zapewniam ze to pomoze :)

Problem z dźwiękiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy ktoś spotkał się już tego typu niestabilnością.

Złożyłem ostatnio znajomemu zestaw: Asus P5QL Pro, E7200, 2x2GB Patriot 800Mhz Geinward HD4750 zasilacz Chieftec GPS450

Problem polega na tym że po odpaleniu kompa mam częste zwisy - komputer zwyczajnie się zawiesza, a w głosnikach dziwne piski. Po odinstalowaniu sterów od karty muzycznej komp mi się nie zawiesił ale nie mogłem za długo sprawdzać z braku czasu więs stwierdzenie nie jest obiektywne.

Dziwn sprawa. Oglądasz www i zwiecha. W grach się nie wiesza. Temperatury są na poziomie 40stC i ok 54 w stresie.

Czy ktoś zna przyczynę takiego zachowania się tego sprzetu?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę OT ale nie do końca...

czy wiecie co to jest Linpack test z IBT (Intelburn Test) ?

Na obecnych ustawieniach wywaliło mi ten błąd, czyli 90% passed ale nie przeszedł linpack test, ale innym razem normalnie przeszedł.

I teraz nie wiem czy CPU niedowoltowany czy pamięć się sypie ?

Na CPU bios: 1.2625 (real:1.323)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość razorex

Mozesz ustawic zeby testował tylko CPU.

 

... Na CPU bios: 1.2625 (real:1.323)

na pewno? ;) Edytowane przez razorex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja P5Q - zaliczyła zgon.

Nie trać nadziei, moja P5Q-E też padła (zalanie wodą). U mnie martwa (nawet wiatraki sie nie krecily), w hurtowni to samo, a na serwisie za pierwszym razem odpalila :lol:

 

Mam na sprzedanie P5Q-E jbc, szczegóły w dziale sprzedam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za błyskawiczną reakcję, będę jednak drążył temat (w końcu nie mam zamiaru wydać blisko 1000 zł na sprzęt, który się ze sobą gryzie). Swoją twierdzącą odpowiedź opierasz na własnych doświadczeniach czy na zasłyszanych opiniach? Bo o tym, że E3110 == E8400 to ja też słyszałem, jednak strona Asusa zbiła mnie nieco z tropu. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz ustawic zeby testował tylko CPU.

na pewno? ;)

na pewno to Kopernik nie żyje, a reszty trzeba się było domyśleć ale cóż ...

nie wymagam

oczywiście chodziło o 1.25625

testowałem na każdy sposób, jest stabilna, tylko w IBT wywala błąd raz na jakiś czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość razorex

na pewno to Kopernik nie żyje, a reszty trzeba się było domyśleć ale cóż ...

nie wymagam

oczywiście chodziło o 1.25625

testowałem na każdy sposób, jest stabilna, tylko w IBT wywala błąd raz na jakiś czas.

 

Równie dobrze moglo chodzic o 1.3625 w biosie.. ale cóż.. jak to ktos okreslil nie wymagam..

 

koniec OT

Edytowane przez razorex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

jakies nowości -pl 7 na FSB 550 ? :wink:

na to bym nie liczyl,wyglada na to,ze problem z pl jest nie do przeskoczenia,ale to tylko moje domysly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie moge raida odpalic na P5Q-E. zainstalowem xp na dysku 1. 2 i 3 chcialem spiac w raid 0. ustawiam w biosie "Storage Configuration" na [Raid] potem ustawienia raid wybieram dyski wszystko niby OK ale winda sie nie laduje?? wczesniej zainstalowalem sterowniki wszystkie w xp i dziala na ustwieniu [iDE] WTF? Mialem wczesniej nForce i wszystko dzialalo bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem wczesniej nForce i wszystko dzialalo bez problemu.

Tylko że to jest Intel a nie nVidia B-) Można próbować podmieniać sterowniki w działającej Windzie, do poczytania w tym poście. Jeżeli nie zadziała, to pozostaje Ci tylko reinstalacja Windy i albo podanie sterowników na dyskietce, albo spreparowanie sobie płytki instalacyjnej Windozy przy użyciu nLite - ja tak właśnie zrobiłem i wszystko pięknie bangla. Edytowane przez katoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie odnośnie róznicy w wydajności na PL 8 i PL 10 (przykładowo)

 

Czy warto zejść z PL10 na PL8 redukując taktowanie FSB z 550 na 450 - oczywiście w kontekście wydajności platformy?

a może juz zejści z PL10 na PL9 jest na tym przykładzie opłacalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie odnośnie róznicy w wydajności na PL 8 i PL 10 (przykładowo)

 

Czy warto zejść z PL10 na PL8 redukując taktowanie FSB z 550 na 450 - oczywiście w kontekście wydajności platformy?

a może juz zejści z PL10 na PL9 jest na tym przykładzie opłacalne?

superpi prawde ci powie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że to jest Intel a nie nVidia B-) Można próbować podmieniać sterowniki w działającej Windzie, do poczytania w tym poście. Jeżeli nie zadziała, to pozostaje Ci tylko reinstalacja Windy i albo podanie sterowników na dyskietce, albo spreparowanie sobie płytki instalacyjnej Windozy przy użyciu nLite - ja tak właśnie zrobiłem i wszystko pięknie bangla.

XP zainstalowany na nowo sterowniki z CD p5q-e. chodzi o to ze jak przestawie w biosie na [Raid] to dyskow jakby nie widzi wogole (Expres gate tez nie dziala)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XP zainstalowany na nowo sterowniki z CD p5q-e. chodzi o to ze jak przestawie w biosie na [Raid] to dyskow jakby nie widzi wogole (Expres gate tez nie dziala)

Ja twój problem rozumiem tak: instalowałeś XPeka z ustawionym RAIDem? Nie. Podawałeś w trakcie instalacji, na samym początku, sterowniki do RAIDA? Nie. Więc logiczne, że jeżeli tej biednej Windzie, bez sterowników do RAIDa każesz nagle bootować się z nieznanego urządzenia, to ta biedna Winda wykrzaczy się i pokaże niebieski ekran - BTW, to samo będzie się działo jeżeli zmienisz tryb z IDE na AHCI, ale obejście tego jest o wiele prostsze i możliwe do wykonania dwoma kliknięciami myszy na działającej Windzie.

 

Wymuś instalację sterowników do RAIDa wg. instrukcji podanej we wcześniejszym poście, a jeżeli nie pomoże to:

1. przygotuj sobie dyskietkę ze sterownikami do RAIDa.

2. w BIOSie włącz RAID, ale nie konfiguruj niczego - to zawsze będzie można zrobić później.

3. W trakcie instalacji, gdy instalator prosi o wciśnięcie F6 - zrób to i podaj sterowniki z dyskietki. Jeżeli nie posiadasz stacji dyskietek - czeka Cię spreparowanie przy uzyciu nLite płytki instalacyjnej ze zintegrowanymi sterownikami do RAIDa,m np. wg TEJ instrukcji

4. Jak już będziesz miał działającą Windę to możesz zacząć się bawić z tymi dwoma dyskami, tworzyć macierze itp.

Jeżeli czegoś nie rozumiesz to pisz na PW, wieczorem (po 18:00) powinienem być dostępny na GG/Skype.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...