Skocz do zawartości
pmp

Asus P5q/p5q-e/p5q Pro/p5q Deluxe/p5q Premium

Rekomendowane odpowiedzi

mam 3 HDD. na 1 HDD mam XP zainstalowanego ze wszystkim sterownikami. 2 i 3 HDD chcialem w raid 0 podlaczyc ale wtedy jakby dyski znikaja xp sie nie laduje. jak ustawie IDE to wszystko dziala 3 jak ustwie RAID to sie wszystko sypie. probowalem tez Drive Xpert ale jak wlacze to logo ladujacego sie xp nie chce zniknac i mozna tak czekac i czekac (chyba ze wtdy xp laduje sie powyzej 5 min?)

chyba ze dyski 2 i 3 musze sformatowac? ale chyba same sie formatuja przy laczeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 3 HDD. na 1 HDD mam XP zainstalowanego ze wszystkim sterownikami. 2 i 3 HDD chcialem w raid 0 podlaczyc ale wtedy jakby dyski znikaja xp sie nie laduje.

Napiszę po raz ostatni bo mam wrażenie że albo nie czytasz co piszę albo tego nie rozumiesz, tyle że w tym momencie powodem może być niejasność moich wypowiedzi :blink:.

Zainstalowałeś Windozę przy trybie pracy kontrolera udającym IDE i do takiego trybu pracy Windows ma sterowniki - tylko i wyłącznie! Skoro włączasz funkcję RAID kontrolera HDD to przestawiasz go inny tryb pracy w którym potrzebne są inne sterowniki, których aktualnie w systemie nie masz i mieć nie możesz, bo instalator Intela z płytki CD nie pozwoli zainstalować sterowników do nieistniejącego urządzenia. Dysk startowy, z zainstalowanym XPekiem przestaje być dla systemu osiągalny w normalny sposób i Windows będzie się wywalał niezależnie od tego co z tymi dyskami będziesz robił. Żeby Windows zobaczył wszystkie trzy dyski potrzebuje sterowników do RAIDa, póki ich nie będzie miał to RAID nie będzie działał. Prościej już się chyba nie da :mur:

Edytowane przez katoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec on wszystkie w raida zmienia a laczy tylko 2 dlatego nie dziala. (na nForce zmienial tylko wybrane i nie musialem kombinowac nLite, xp sie uruchamial na dysku 1 IDE nie raid i dogrywalem sterowniki do raida pozniej) a czemu drive xpert nie dzialala? dyski widzi ale xp cos sie zaladowac nie moze, express gate sie uruchamia. uzywa ktos drive xpert w super speed mode?

 

 

jaki bios lepszy 1103 czy najnowszy 1306? aktualnie mam 0704

 

Drive Xpert dziala potrzebowal nowych sterownikow ze strony Asusa

Edytowane przez meka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj znac jak mobo padnie ;)

B-) Narazie nie padlo, testy zakonczone, ponad 30h kazdego prima bez wysypki. Teraz tylko 6-12 miesiecy deletkowania sie stabilnie ustawionym kompem do czasu zmiany sprzetu na cos innego :) jak plyta nieumarla do teraz to raczej dlugo pozyje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i czytam i mam pytanie gdzie sie ustawia to PLL? I jak sprawdzic jakie mam ustawione ? Nie moge tego wyszukac :x

 

Poki co robi mi stabilnie 9 x 510 FSB na 520 przy napieciu 1.35 nie chce przeskoczyc zaraz sie pobawie dalej :)

 

Jeszcze jedno jakie napiecie mozna bezpiecznie ustawic do codziennej pracy 1.4 to juz chyba za wysokie?

Edytowane przez trafiq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

Panowie mam ogromny problem...Dziś przyszedł cza na złożenie kompa, włożyłem procesor zamknąłem podstawkę wkładam radiator a on nie chce wejść co wepnę dwa kołki na krzyż i chce 3 włożyć to jeden wyskakuje, no więc miałem mobo w budzie...wyciągłem ją i patrze z drugiej strony jak wchodzą kołki i wkładam po kolei..z jednej strony trzymam laminat drugą ręku wpycham kołek...udało się zamontować chłodzenie ale:/ :(...płyta wygięła sie o jakieś 3mm do tego stopnia że radiator na sekcji zasilania odszedł od mosfetów na jakiś 1mm...czy to normalne...czy płyta mogła się uszkodzić ...czy lepiej zamontować inne chłodzenie np. karakorum???

Proszę o szybką odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

rozumiem,ze mowisz o boxowym chlodzeniu??

mialem kiedys podobny przypadek i po prostu proc mial jakas za gruba czape,krzywa ktora wyprostowalem szlifem

slyszalem tez "gdzies",ze niektore chlodzenia bywaja nie wiem jak to nazwac delikatnie,hmm zle wykonczone :)

sprawdz inne chlodzenie a nie bawisz sie w boxa,ktore sa glosne i malo wydajne

 

btw:plycie pewnie nic nie jest,tymbardziej jak nie wlaczales ;)

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze jedno laickie pytanie. Podkrecajac ciagnac jak najwyzsze FSB na nizszym mnozniku czy wiekszy mnoznik i nizsze FSB? Powiedzmy przy x7 robi narazie FSB 550 natomiast na 8 wstaje tylko do 520 ...

 

Bo nie ukrywam pogubilem sie w tych ustawieniach troche czytajac caly watek prawie : /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze jedno laickie pytanie. Podkrecajac ciagnac jak najwyzsze FSB na nizszym mnozniku czy wiekszy mnoznik i nizsze FSB? Powiedzmy przy x7 robi narazie FSB 550 natomiast na 8 wstaje tylko do 520 ...

 

Bo nie ukrywam pogubilem sie w tych ustawieniach troche czytajac caly watek prawie : /

Najlepiej sobie potestuj i wybierz wydajniejszą opcję, teoretycznie lepsza powinna być ta z wyższym FSB. Ale z racji tego że z mnożnikiem x8 masz 4160 a z 7 - 3850 MHz to nie jest takie jasne. Zapuść na każdym z ustawień 3DMarki i gry które lubisz i sprawdź co jest lepsze i to zostaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

Panowie mam ogromny problem...Dziś przyszedł cza na złożenie kompa, włożyłem procesor zamknąłem podstawkę wkładam radiator a on nie chce wejść co wepnę dwa kołki na krzyż i chce 3 włożyć to jeden wyskakuje, no więc miałem mobo w budzie...wyciągłem ją i patrze z drugiej strony jak wchodzą kołki i wkładam po kolei..z jednej strony trzymam laminat drugą ręku wpycham kołek...udało się zamontować chłodzenie ale:/ :(...płyta wygięła sie o jakieś 3mm do tego stopnia że radiator na sekcji zasilania odszedł od mosfetów na jakiś 1mm...czy to normalne...czy płyta mogła się uszkodzić ...czy lepiej zamontować inne chłodzenie np. karakorum???

Proszę o szybką odp.

Miałem podobnie - ale nie do końca. Standardowe chłodzenie siedziało jak trzeba. Problem miałem z Mugenem (standardowa zapinka). Wygiął mi płytę potwornie (jakieś 5mm) - jednak sytuację ratował właśnie radiator na zasilaniu - w okolicy procesora było płasko jednak wygięła się mocno w oklolicy slotów RAM (zacząłem się martwić mocno). Przykręciłem ją jednak w budzie i się wyprostowała troszkę :lol2:

 

ps.: wgrał ktoś nowy bios do P5Q Deluxe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie - ale nie do końca. Standardowe chłodzenie siedziało jak trzeba. Problem miałem z Mugenem (standardowa zapinka). Wygiął mi płytę potwornie (jakieś 5mm) - jednak sytuację ratował właśnie radiator na zasilaniu - w okolicy procesora było płasko jednak wygięła się mocno w oklolicy slotów RAM (zacząłem się martwić mocno). Przykręciłem ją jednak w budzie i się wyprostowała troszkę :lol2:

Chyba trzeba pomyśleć nad Karakorum...chyba że reklamować procesor razem z chłodzeniem?...ile jest w ogóle wart taki wentylator box`owy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wentylator boxowy jest g***o wart ;]

szczególnie te od 45nm, bo ponoc przy 65nm były nieco lepsze (miedziany rdzeń?)

 

u mnie box jest dość hałasliwy powyzej 2200obrotów, do 2000 cisza

temp 33-36 idle, 51 stress

przy 3GHz 55 stress

 

co do p5q - dobrze widzę 2 fazy na ram?

Load-line calibration też niweluje v-droop jak w Maximusie II ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

POsiadam pamiątki Patriot DDR2 Dual Chanel 4GB 800 4-4-4-12..na płycie głównej p5q pro ausa i procku c2d 8400.. i problem jest taki ze Orthos wywala na teście pamięci nawet błędy przy CL5 800mhz.. napiecia nawet probowalem do 2.3 ustawiac.. dodam ze teraz mam ustawiione magistrale i pamieci 380mhz i cl4 i jest ok.. ale jak podkrecilem do 400mhz fsb i zarazem pamieci to juz Orthos wywalal błąd na teście pamieci (test procesora przeszedl bez problmu)..według producenta pamieci powinny chodzic na cl4 800mhz i napieciach 2.2 a tu klapa;)..MOze powinienem zmienic cos dodatkowo w biosie..dodam ze wszystko z wyjatkiem fsb i napiecia na pamieciach(2.2) mam AUTO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szrugs

spróbuj spisać WSZYSTKIE timingi z everesta dla profilu cl4 800MHz 2.2V

moze minimalnie podbij napięcie NB, ale przy fsb 400 powinno jeszcze hulać

jaki masz PL?

rozumiem, ze masz CommandRate na 2T (bo auto)

 

nie przekraczaj napięcia 2.3V, bo pamięci długo nie pozyją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szrugs

spróbuj spisać WSZYSTKIE timingi z everesta dla profilu cl4 800MHz 2.2V

moze minimalnie podbij napięcie NB, ale przy fsb 400 powinno jeszcze hulać

jaki masz PL?

rozumiem, ze masz CommandRate na 2T (bo auto)

 

nie przekraczaj napięcia 2.3V, bo pamięci długo nie pozyją

 

Dzięki za odpowiedź...zaraz posprawdzam;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomozcie mi skonfigurowac sprzet: (prosze :) )

 

Asus P5Q3 Deluxe

OCZ DDR3 2x1gb 1333mhz

Core 2 Duo 8400

 

Siedzialem ostatnio na abicie i tutaj wiem jak zmienic dzielnik, fsb oraz timingi pamieci ale nie moge dojsc jak ustawic je aby dzialaly na 1333mhz . Chcialbym zeby konfiguracja wygladala tak: cpu standardowo narazie 3ghz a pamieci na 1333 , 1:1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :-)

Zaczely sie jaja dziac z asusem. Zwiozlem maszyne do kolegi, planowalismy Lan Party i guzik z tego wyszedl. Ustawilem 425Mhz FSB, proc ma cos ok 3,4Ghz, pamiatki 850mhz 4-4-4-12. Kolega chcial podlaczyc dwa dyski SATA, ale tak wyszlo, ze zapomnialem kabli do zasilacza (odpinane posiada) i pojechalem po nie. Kolega w tym czasie uzyl dodatkowych rozdzielaczy i podlaczyl wszystkie wszystkie 3 dyski oraz dvd-rw pod jedna linie :) Nastepnie odpalil kompa i NIC, zadzwonil do mnie, ze cos z nim nie tak. Przyjechalem i zaczalem kombinowac. CLEAR CMOS i nic, biore z jego kompa pamieci ( kingstony na elpidach ), dalej nic. Odlaczylem wszystkie dyski, wlozylem pamieci do drugiego banku i dalej nic. W koncu wyjalem karte graficzna, bateryjke, ustawilem na CLR CMOS i tak pozostawiem na 30min. Eureka komp odpalil, wyskakuje komunikat czy wejsc do biosu naciskajac F1, lub F2 ladujac domyslne ustawienia, wcisnalem F2 system wstal, uradowany, ze klopot zazegnany zrestartowalem komputer i proboje wejsc do biosa. Niestety tu kolejny ZONK, do biosa nie moge wejsc, wyswietlil sie taki komunikat:

Klik!

CLR CMOS, F2 i system znowu stal. Proboje ponownie i znowu ten komunikat. Za 3 razem, zamiast F2, wcisnalem F1 i wszedl do biosa. Pozmienialem ustawienia, zapisalem i ponownie uruchomienie, ponownie ten komunikat ! Nie mam pojecia co sie dzieje. Siedzie troche w komputerach, ale takiego problemu jeszcze nie mialem. Robilem flash biosu na rozne wersje i ten sam blad przy probie zapisaniu ustawien.

Wylaczalem wszystkie kontrolery w biosie, kodeki dzwieku itp i NIC. Zastanawiam sie co moze byc przyczyna, bo jesli to wina plyty to poleci na gware, a szkoda mi marnowac 2 tyg na to. Z bateryjka moze cos nie tak, czy zle wlozylem watpie...Pomoc mile widziana, dla przypomnienia moja wersja to P5Q-PRO.

Dzieki wielkie z gory.

Edytowane przez Grzesiek_KB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj popoludniu sprawdze, bo kompa zostawilem u niego. Kolega chyba mnie zrobil w jajo, bo mowil, ze nic nie ruszal. Przegladajac instrukcje w PDFie, szybko znalazlem rozwiazanie problemu :) Widac, ze popelnilem blad wierzac w jego slowa "nic nie ruszalem". Trzeba chyba podchodzic do kazdego przypadku, ze ktos cos nagrzebal. Brat mnie jeszcze zle naprowadzil, bo z jego tlumaczenia wynikalo, ze Chassis to element laczacy kola z silnikiem w samochodzie :-P

Dzieki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...