Skocz do zawartości
pmp

Asus P5q/p5q-e/p5q Pro/p5q Deluxe/p5q Premium

Rekomendowane odpowiedzi

Stabilnie to smiga mi przy 550mhz wiec plyta az taka zla nie jest a przeciez nie jest to jakis wysoki wynik. Chlopaki krecili wyzej.

Znane sa wyniki 570-590. Ekstrema 600 ...

Nic nowego nie napisze - u mnie najbardziej pomoglo bawienie sie GTLami ..

poprostu na wyczucie a jak przeczytasz moje posty to zobaczysz dokladnie jakie ustawienia mam...

A ja bez ironii zachęcam Cię do przeczytania mojego postu a potem odpowiadania.

 

Pytanie było skierowane do użytkowników P5Q PRO. Ja wiem i czytałem, że Deluxe leci wyżej.

 

A mi chodzi konkretnie o wersje PRO a ona już tak wysoko nie lata.

 

Dokladnie, ja podkręcałem dla kumpla PQ5 pro i 500 przekroczyłem spokojnie zmieniając V na NB, VTT i GTL.

Powiadasz, że tylko zmieniałeś Vnb, Vtt i GTL tak ? A długo testowałeś stabilność bo mi też bootuje powyżej 500 ale stabilności nie złapię nawet na 480. A inne ustawienia jak miałeś ?

 

U mnie ustawienia wyglądały tak:

 

FSB - 470 - orthos stable

-------------

Vcpu - 1.16875

GTL - 0.61x

PLL - 1.56

FSB - 1.20 -> 1.24 Pomogło !!!

DRAM - 2.10

NB - 1.20

SB - AUTO

SATA - AUTO

 

FSB - 475 - orthos stable

-------------

Vcpu - 1.16875

GTL - 0.61x

PLL - 1.56

FSB - 1.24 -> 1.26 Pomogło !!!

DRAM - 2.10

NB - 1.20 -> 1.24 NIC

SB - AUTO

SATA - AUTO

 

 

FSB - 480 - test

-------------

Vcpu - 1.16875

GTL - 0.61x

PLL - 1.56

FSB - 1.26 -> 1.28 NIC -> 1.30 NIC

DRAM - 2.10

NB - 1.20 -> 1.26 NIC -> 1.30 NIC

SB - AUTO

SATA - AUTO

Edytowane przez userr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Słuchajcie bo mam taki problem. Czasem Vista 64bit Home Premium nie bootuje mi sie. Nie mam zadnego RAIDu itp. Normalnie system postawiony na F1 Samsungu. I problem w tym ze czasem jak leci paseczek ładowania windy to po kilku sekundach dioda dysku przestaje swiecic, dysk pracowac i musze resetowac albo powerem wylaczac kompa. Staje sie to dla mnie bardzo irytujące poniewaz nie moge normalnie wlaczac kompa ;/ Dysk mam ustawiony w tryb AHCI no i nie wiem co jeszcze moge wam napisac. Pamieci sa stabilne proc tez (nie podkrecone nic). Czasem dopiero wejscie do biosu i zapisanie ustawien (pomimo ze nic nie zmienialem) pomaga uruchomic kompa. Sam juz nie wiem bo to dziwna przypadłosc. Moze kontroler Sata na mobo nie jest za bardzo kompatybilny z Vista 64bit. Musialbym instalowac XPka zeby sprawdzic czy on nie ma problemow z bootowaniem ale to w sytuacji gdy mam juz Viste bylo by troche niezreczne.

No chyba ze zle szukam przyczyny ;> Aha i dodam ze dzieje sie tak od samego poczatku zainstalowania windy. A zaczelo sie to dziac jak kupilem P5Q-E i F1 640GB, wiec to chyba w jednym z nich lezy przyczyna.

Edytowane przez Symbian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Moja konfiguracja:

 

E8400 ( incoming: thermalright tru black )

Asus P5Q Deluxe

OCZ Reaper cl5 2x2GB 1066

Corsair HX620W Modular

Asus Radeon x300 ( incoming: EVGA 8800GT 1GB )

2x250GB Samsung

nagrywarka DVD

 

Więc dopiero zaczynam zabawę w OC mam kilka pytań ponieważ po przegooglowaniu i przeszukaniu kilku for dyskusyjnych nie znalazłem odpowiedzi na następujące pytanie:

 

Moje pamięci ostawiłem w biosie na 1066 a w Cpu-z pokazuje mi że działają na 533.3 MHz

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Czy mógłbym mi ktoś podać linka na podstawie którego mógłbym stwierdzić co ustawiłem źle.

Ewentualnie jak powinienem ustawić je w biosie.

 

Pozdrawiam Szuma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zwracam się do użytkowników p5q. W idle obserwuję wysoką temp mobo 46*C. Asus Probe wywala mi alerta, że jest za wysoka. Jak to jest u Was?

U mnie też tak było, wywaliłem całego Asus Probe'a. Nie wiem czy to wina zamontowanego pasywnego chłodzenia, czy wady w czujniku temperatury, ale pomimo wysokiej temperatury NB, komputer mi chodzi stabilnie :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też tak było, wywaliłem całego Asus Probe'a. Nie wiem czy to wina zamontowanego pasywnego chłodzenia, czy wady w czujniku temperatury, ale pomimo wysokiej temperatury NB, komputer mi chodzi stabilnie :).

Wystarczyło zmienić temp alarmową w programie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyło zmienić temp alarmową w programie...

Tak zrobiłem na początku, ale po reinstalacji systemu nawet się nie trudziłem, żeby spowrotem instalować ten program, jest zasobo-żerny i ogólnie nie przypadł mi do gustu, wole Real/Core Temp.

Tak a'propo, który program do mierzenia temp. na procku jest najbardziej miarodajny, wszystkie trzy (Asus Probe, RealTemp, CoreTemp) podają różne wartości w kolejności rosnącej. Dla bezpieczeństwa przyjałem za prawdziwe odczyty z CoreTempa (pokazywał najwyższe temperatury), jak to naprawdę jest ?

Edytowane przez Matthaios84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na XS twierdzą że RealTemp jest najbardziej "real"

To fajnie, bo pokazuje najnizsze temp;)

 

 

Wie ktos jak ustawic i jakie znaczenie maja te parametry pamieci:

 

DRAM Staric Read Control

DRAM Read Training

Mem. OC Charger

Ai Clock Twister

Ai Transaction Booster

 

Szczegolnie interesuje mnie ta ostatnia, bo z tego co wyczytalem moze dac nawet 15% kopa naszym pamieciom a to juz nie byle co;]

Edytowane przez Powerslave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam problem z podkręceniem powyżej 9x430.

 

Mój zestaw:

 

e8400

p5q pro

2x1gb Kingmax

Corsair HX520W

 

Napięcia ustawiam póki co wysokie bo nie mogę w ogóle zbootować systemu.

CPU 1.45

NB 1.4

RAM 2.0 2.1 2.2

 

Timingi ustawiłem i pamięci chodzą na 1066:

5-5-5-18

tRFC 45

tRRD 10

tWR 6

tWTR 10

tRTP 10

tWTP 11

tak jak zaleca Kingmax.

 

GLT próbowałem zmieniać jednak jakoś bez skutku.

 

Czytając wielu osobom udaje sie podkręcić bez większych problemów do 4.0 ale czy na Kingmax'ach ?

HELP :huh:

Edytowane przez Pgaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając wielu osobom udaje sie podkręcić bez większych problemów do 4.0 ale czy na Kingmax'ach ?

HELP :huh:

Sprawdz moje ustawienia, 4050MHz poszlo bezproblemowo:

 

vcpu 1,352

gtl 0,63

pll 1,5

fsb 1,4

nb 1,4

sb 1,1

dram 2,0

 

pamieci ida na 900MHz 5-5-5-15, reszta auto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

a ja mam jeszcze pytanie nawiązując do PCI-Ex 2.0. Wiem, że jeśli płyta obsługuje 1.0 a karta graficzna 2.0 to będzie działać. Ale wole się upewnić czy jeśli płyta obsługuje 2.0 a karta graficzna 1.0 to czy będzie działać ? :D

 

Wiem, że pcie 2.0 jest kompatybilne wstecz, ale wolę się upewnić :D Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taka sprawe:

w benchmarku Lavasys EVEREST Cache & Memory Benchmark nie wyświetlaja mi się informację na dole takie jak, memory bus, memory type, chipset oraz motherboard

jak to naprawic? specyfikacja w sygnaturce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi też się nie wyświetlają, ale o grafice - trzeba aktualizować everesta

 

A ja mam takie trochę z innej beczki pytanie - jakie są nominalne ustawienia napięcia na mostkach i tym podobnych? (gtl,pll) Gdzie to sprawdzić? Jakim programikiem?

 

sprzęt:

E8400

Asus P5Q SE\R

GEIL 2GB DDR II 800 Dual Ultra PC2 6400 CL4

HD4850

 

Chcę się zabierać za podkręcanie, a opcja "Auto" chyba temu nie służy.

 

I jak podkręcę FSB to RAM także pójdzie w górę czy mogę to sobie sam ustawiać jak mi się podoba?

(na starym kompie kręciłem jedną szynę i szło wszystko w górę - płyta główna,procek,ram)

Edytowane przez Irastlynn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie zabieram sie do montazu kompa z plyta p5q-e w roli glownej i zauwazylem ze miedzy radiatorem(tym ktory jest osobno),a w zasadzie miedzy ta czarna tasma termoprzewodzaca, a mosfetami jest jakas folia :blink: co to moze byc mam sie jej pozbyc?(linki do fotek ponizej) i jeszcze jedno czy ktos montowal karakorum tak aby cooler byl od strony ddr'ek? bo zaczepy wlaza w ten sposob troche na te miedziane radiatory :mur:

 

zalezy mi na jak najszybszej odpowiedzi, z gory thx

 

 

 

http://img264.imageshack.us/my.php?image=dsc01135cx9.jpg

http://img401.imageshack.us/my.php?image=dsc01137rk3.jpg

 

PS. z karakorum jakos chyba sobie poradze brzeszczot w reke i do przodu, ale ta folia mnie troche rozwalila plzzzzzzzz help! :mur: :mur:

Edytowane przez magus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta folia to jest na kazdej mobo. Niby ma pomagac w odprowadzaniu ciepła z mosfetow ale nie wiem czy czasem bardziej nie przeszkadza :P W kazdym razie mobo jest na gwarancji i nie kombinowalem z tym. A jak przerobisz Karakoruma to prosze o fotki jak to wyszlo. Ciekawi mnie jak bardzo musiales "wykastrowac" go z finow :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta folia to jest na kazdej mobo. Niby ma pomagac w odprowadzaniu ciepła z mosfetow ale nie wiem czy czasem bardziej nie przeszkadza :P W kazdym razie mobo jest na gwarancji i nie kombinowalem z tym. A jak przerobisz Karakoruma to prosze o fotki jak to wyszlo. Ciekawi mnie jak bardzo musiales "wykastrowac" go z finow :D

bez sensu jest ta folia:/ dlaczego nie ma jej pod innymi radiatorami, po co tam jest skoro jest juz tasma termoprzewodzaca, czy ona sie jakos przyklei do tych mosfetow jak sie rozrzeja? bo jak na razie to radiator sie normalnie odgina na tych sprezynkach, nie trzyma sie tych mosfetow w sensie przyklejenia donich <_< no nic zostawie tak jak jest skoro nic sie nie stanie dziwi mnie jeszcze jedno dlaczego ta folia nei jest widoczna np tu: http://my.ocworkbench.com/2008/asus/P5Q-E_..._QX9770/g2a.htm (3 fotka od gory) ?? nie czaje :mur:

 

a to linki z brzeszczotowania zapinek, troche je skrocilem i powinno wejsc tak jak chcialem:

http://img509.imageshack.us/my.php?image=dsc01138dy8.jpg

http://img246.imageshack.us/my.php?image=dsc01139gf4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie zabieram sie do montazu kompa z plyta p5q-e w roli glownej i zauwazylem ze miedzy radiatorem(tym ktory jest osobno),a w zasadzie miedzy ta czarna tasma termoprzewodzaca, a mosfetami jest jakas folia :blink: co to moze byc mam sie jej pozbyc?(linki do fotek ponizej) i jeszcze jedno czy ktos montowal karakorum tak aby cooler byl od strony ddr'ek? bo zaczepy wlaza w ten sposob troche na te miedziane radiatory :mur:

 

zalezy mi na jak najszybszej odpowiedzi, z gory thx

 

 

 

http://img264.imageshack.us/my.php?image=dsc01135cx9.jpg

http://img401.imageshack.us/my.php?image=dsc01137rk3.jpg

 

PS. z karakorum jakos chyba sobie poradze brzeszczot w reke i do przodu, ale ta folia mnie troche rozwalila plzzzzzzzz help! :mur: :mur:

A nie lepiej obrocic karakorum o 90*? Ja tak zrobilem i sprawdzało się świetnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...