Skocz do zawartości
pmp

Asus P5q/p5q-e/p5q Pro/p5q Deluxe/p5q Premium

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra juz po obiadku i mam troche czasu.

Plyta nie wstaje na 570.Podnosze v nb itd..i nic po prostu podczas ladowania niebieski ekran

cpu skew 400 i nb 100 nic nie daje,walcze dalej,ale moze byc ciezko,bo jak kupowalem proca to koles cos wspominal o wallau na 550Mhz tyle,ze u mnie na DFI nigdy nie mialem okazji dojsc do takiej wartosci,wiec teraz za bardzo nie wiem :(

Zamrozisz procka, to powinno byc wiecej. Wiec na co czekasz?;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra juz po obiadku i mam troche czasu.

Plyta nie wstaje na 570.Podnosze v nb itd..i nic po prostu podczas ladowania niebieski ekran

cpu skew 400 i nb 100 nic nie daje,walcze dalej,ale moze byc ciezko,bo jak kupowalem proca to koles cos wspominal o wallau na 550Mhz tyle,ze u mnie na DFI nigdy nie mialem okazji dojsc do takiej wartosci,wiec teraz za bardzo nie wiem :(

 

by OPB:

Vnb - 1.38V

CPU skew - 300

Nb skew - 100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja tyczy sie modelu Deluxe(sporo drozszy od foxconna p35a-s), o ktorym wiadomo najwiecej. Poszukaj testow tanszych modeli na zagraniczych stronach.

 

Siemka. Właśnie się zastanawiam nad Asus p5q lub foxconn p34a-s. co brać sprawdzonego foxconna czy tego asuska?

Edytowane przez konradEM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sesja to swoja droga, ale na razie to sa problemy z dostepnoscia. Poza tym jest dosc maly wybor mobasow na P45. Ja bym widzial jakies ciekawe Abity i Foxconny, no i jeszcze DFI LP z DDR2, ale tego chyba raczej nie bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sesja to swoja droga, ale na razie to sa problemy z dostepnoscia. Poza tym jest dosc maly wybor mobasow na P45. Ja bym widzial jakies ciekawe Abity i Foxconny, no i jeszcze DFI LP z DDR2, ale tego chyba raczej nie bedzie.

U mnie lezy i czeka MSI P45 na ddr2, zobaczymy co to moze, ale jak narazie moj procek chyba nie robi za wiele FSB :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sesja to swoja droga, ale na razie to sa problemy z dostepnoscia. Poza tym jest dosc maly wybor mobasow na P45. Ja bym widzial jakies ciekawe Abity i Foxconny, no i jeszcze DFI LP z DDR2, ale tego chyba raczej nie bedzie.

Asus p5q sporo potrafi ale czy inne mobasy na p45 jej ustępują..? Zdecydowanie nie!

 

 

Z testów zamieszczonych na sieci wynika, że p45 to niesamowicie krętliwy chipset.

 

padły już nazwy firm: asus, abit, foxcon, DFI.

 

A co powiecie na BIOSTAR? :blink: FSb=645!!!

 

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=190922

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sledze ten watek,i zrobie wam male ot.Co jest godnego polecenia p45 z ddr3?sa gdzies jakies testy bo xs wylaczony a musial bym to na rano wiedziec.najlepiej jak fsb bedzie miedzy 550-600 i cena okolo 500-700zeta z przewaga tych 500 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

U mnie lezy i czeka MSI P45 na ddr2, zobaczymy co to moze, ale jak narazie moj procek chyba nie robi za wiele FSB :(

U mnie chyba jest ten sam problem,dochodzi o 565x6 i ani rusz wiecej.Napiecia naprawde najnizsze tylko NB 1.26v i cpu nie pamietam w kazdym razie tyle ile potrzebuje.Pomiedzy 565-570 nie moge wejsc do windy(zmiany glownych napiec nic nie daje,nie bawilem sie jeszcze GTL),wiadomo,ze jeszcze za wczesnie zeby orzekac,ale na tyle narazie staje.No i nie ma opcji na spi16/32m,orthos blend tez sie wysypuje

 

Z PL wyglada to tak,ze:

5-5-5-15 550/333/1100 bios auto Pl 13 manualnie pl 10-stable

4-4-4-12 550/333/1100 bios auto pl 12 manualnie pl 9 -stable

 

tyle na chwile obecna,zebym mial jakiegos pewnego proca co robi te 600 a tu niewiadomo...zmienie jeszcze mnoznik i zobaczymy...

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie chyba jest ten sam problem,dochodzi o 565x6 i ani rusz wiecej.Napiecia naprawde najnizsze tylko NB 1.26v i cpu nie pamietam w kazdym razie tyle ile potrzebuje.Pomiedzy 565-570 nie moge wejsc do windy(zmiany glownych napiec nic nie daje,nie bawilem sie jeszcze GTL),wiadomo,ze jeszcze za wczesnie zeby orzekac,ale na tyle narazie staje.No i nie ma opcji na spi16/32m,orthos blend tez sie wysypuje

 

Z PL wyglada to tak,ze:

5-5-5-15 550/333/1100 bios auto Pl 13 manualnie pl 10-stable

4-4-4-12 550/333/1100 bios auto pl 12 manualnie pl 9 -stable

 

tyle na chwile obecna,zebym mial jakiegos pewnego proca co robi te 600 a tu niewiadomo...zmienie jeszcze mnoznik i zobaczymy...

Jak prowadzi 2x2gb do 1200 dociągnie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Jak prowadzi 2x2gb do 1200 dociągnie???

nie wiedziec,bo dopiero co 2h posiedzial,pozniej sprawdze,mam jeszcze jakis komplet ballistixow,ale one na dfi 1160 robily

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Kolejne spostrzezenia to,ze wszystko jest stabilne do fsb 550,pozniej spi16/32m i orthos blend wysypuja bledy...cdn...

pozniej sprawdze low clocka,ale bez wyzylowanych tymingow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Niezle,ale trzeba miec cepa co tyle robi :(

 

Dzisiaj kolega z domu zamowil sobie to samo mobo i jutro odbiera mobo takze na poczatek do mnie pojdzie sprawdze czy proc nie ma walla co by sobie nerwow nie szarpac na daremno :)

 

btw:nie ma ma mowy o stabilnosci w aplikacjach wykorzystujacych w wiekszym stopniu pamiec tj,spi16/32m,otrhos blend itd...powyzej 545Mhz na chwile obecna

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezle,ale trzeba miec cepa co tyle robi :(

 

Dzisiaj kolega z domu zamowil sobie to samo mobo i jutro odbiera mobo takze na poczatek do mnie pojdzie sprawdze czy proc nie ma walla co by sobie nerwow nie szarpac na daremno :)

 

btw:nie ma ma mowy o stabilnosci w aplikacjach wykorzystujacych w wiekszym stopniu pamiec tj,spi16/32m,otrhos blend itd...powyzej 545Mhz na chwile obecna

 

coś spada w oczach to fsb :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym różni się Asus P5Q PRO od Asus P5Q-E oraz od Asus P5Q?? Przeczytałem cały temat ale Wy to tak piszecie... (bez obrazy) :P za skomplikowanie dla przeciętnego zjadacza chleba.

Ceny są porównywalne: http://www.skapiec.pl/site/szukaj/?sz=&amp...amp;x=0&y=0 więc chciałbym znać różnice tych 3 płyt głównych oraz informacje którą z tych 3 wybrać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym różni się Asus P5Q PRO od Asus P5Q-E oraz od Asus P5Q?? Przeczytałem cały temat ale Wy to tak piszecie... (bez obrazy) :P za skomplikowanie dla przeciętnego zjadacza chleba.

Ceny są porównywalne: http://www.skapiec.pl/site/szukaj/?sz=&amp...amp;x=0&y=0 więc chciałbym znać różnice tych 3 płyt głównych oraz informacje którą z tych 3 wybrać

Też się właśnie nad tym zastanawiam ;)

 

Tylko, że jeszcze dodatkowo rozważam, czy jest w ogóle sens pchać się w nowy chipset - nowszy na pewno, ale jeszcze dokładnie niesprawdzony - czy zostać przy starym i brać Asus-a P5K Pro, ewentualnie jakiegoś Abit-a albo Foxconna (tudzież Gigabyte).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym:

3026091[/snapback]

Też się właśnie nad tym zastanawiam ;)

 

Tylko, że jeszcze dodatkowo rozważam, czy jest w ogóle sens pchać się w nowy chipset - nowszy na pewno, ale jeszcze dokładnie niesprawdzony - czy zostać przy starym i brać Asus-a P5K Pro, ewentualnie jakiegoś Abit-a albo Foxconna (tudzież Gigabyte).

Mnie bardzo kusi ten chipset... mam słabość do nowości :P Pozatym daje duże możliwości w wymianie procesora w przyszłości... Teraz planuje zakupić E8400 a w przyszłości wymianę na jakiegos Core2Quad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Jednej rzeczy nie zauwazylem przed zakupem,mobo ma 2x pci-e 2.0 x8

 

 

btw:Dzisiaj odbieram druga plytke i sprawdzam od razu proca,czy ma walla

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...