Skocz do zawartości
pmp

Asus P5q/p5q-e/p5q Pro/p5q Deluxe/p5q Premium

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie skompletowałem p5q-e, e8400 i 2x2 ozc reaper 1066.

Brakuje mi jedynie zasilacza do tego zestawu. Zamówiłem już corsaira 520 HXEU, ale wiecie jak to jest - nie mogę się doczekać odpalenia płyty.

 

W związku z tym mam pytanie. Czy p5q-e wystartuje na zasiłce 300w chiefteca, która ma jedynie zasilanie 20pin i 1x4 pin, bo w instrukcji przeczytałem że jeśli się nie podłączy 24pin+8pin to nici z zabawy. :(

Oczywiście chodzi mi tylko o tymczasową pracę dopóki kurier nie dostarczy mi nowej zabawki corsaira.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jojoro: poczekaj lepiej... ;) (przez taki zasilacz moze Ci sie all spalic - czytalem o takich przypadkach a sam mialem kiedys za slaby zasilacz jak dokupiłem grafe i resety były i zawsze moze all z dymen pojsc wiec nie radze ale jak chcesz -> moze jak dostaniesz zasilacz nowy to juz nie bedziesz mial do czego go podpiąć) :D ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam nastepujacy problem, mianowice nie mam juz pomyslu na ustawienia lan na p5qdeluxe. W BIOS(1406) wlaczony mam tylko marvell lan1, po czym wpinam kabel, a express gate nie wykrywa go. Pisze ciagle disconnected. Wypiecie i ponowne wpieci powoduje ze tylko na moment pojawia sie napis connected i za chwile znika. W zaden sposob nie moge polaczyc sie z internetem. Podobnie sytuacja wyglada na viscie, gdzie nie moze uzyskac polaczenia. Wypiecie kabla powoduje ze system sygnalizuje iz nie jest on wpiety. Po wpieciu nie moze pobrac adresu sieciowego. Dodam ze wszystko odbywa sie za pomoca dhcp. Sterownikow do karty sieciowej nie instalowalem zadnych, vista sama ja wykryla. Podpiecie kabla do innego komputera - wszystko dziala. Prosze o jakies wskazowki co z tym fantem zrobic :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co "???" u mnie na p5q tak sie nazywa sieciowka - a dokladnie atheros gigabit lan

 

a o stabilnosc pytam ogolnie bo ten bios przed 1406 to jakas kapa jest

Edytowane przez moe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiec sprobowalem 1406... narazie jestem pozytywnej mysli, o ile wczesniej komp nie wstawal gdy dawalem FSBfreq 470 i ramy 941MHz 1:1, teraz wstal od razu i Orthos narazie leci kilka minut bez problemow:) Moze to blahostka, ale komp wstal i wszystko wydaje sie byc ok, byc moze wracam do gry z wysokim OC bo proc ma potencjal :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze mi ktos na szybko powiedziec: W biosie ustawia sie wartosci GTL dal 1/3 i 0/2 + NB.

Czy musze ustwic GTL dla kazdych z nich? czy moge np ustawic np GTLe tylko dla cpu a NB zostawic na AUTO? probowalem ale nie wiem co powoduje niestabilnosc CPU GTL czy NB na AUTO ustawiony...

 

Czytajac topic na extremesystems znalazlem cos takiego TU

 

czyli np 0.8 dzielone przez vTT 1.4 rowna sie 0.5714 mnoznik

 

jak to sie ma do waszych doswiadczen?

Edytowane przez Vdrop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam p5q pro i standardowy bios , chyba 1004.

stabilnie mi idzie 500 fsb *8 na 8400 E0, napiecie ustawione na auto, w biosie pokazuje ok. 1,375V , chlodzenie tacens gelus extreme ustawione na minimum, temperatury normalnie ok. 50 stC, w dlugim stresie (po 99% oba rdzenie) max 70 st.C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy kto z Was moze ustawic fsb termination inne niz auto?

pytam bo ja nie moge - tzn moge ale nawet przy standardowym 1.1 i wylaczeniu kompa plyta umiera. probowane 1.2 i 1.3. wynik ten sam. widzialem na xtremesystems ze ktos dal nawet 1.3 - plyta upier.....?

 

oczywiscie przy e7200

 

 

E2: da sie u innych :)

zaczyna mnie juz z tym asusem telepac

Edytowane przez moe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj fsb termination ustawić na 1,2V (def. na p45), ale nie więcej niż na cpu a gtl'e na coś z przedziału 0.5x-do 0.65.

 

Ktoś używa asusa p5q-e z 280gtx?

A co kondensatory ci przeszkadzają? Edytowane przez Kosiarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...