Skocz do zawartości
pmp

Asus P5q/p5q-e/p5q Pro/p5q Deluxe/p5q Premium

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem flash biosu wreszcie na 1406 (P5Q Deluxe) i mogę powiedzieć, że Q6600 idzie na nim troszkę lepiej ale nie miałem czasu na dłuższe testy. Uzyskałem wyższe FSB bez zmiany napięć (nie wiem czy do końca stabilne ale przynajmniej Vista się ładowała i działała - wcześniej nie). Poprzedni bios to 806, więc "ulepszenie" mogło zostać wprowadzone wcześniej. Czujnika temperatury CPU ciągle nie poprawili:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kosiarz

W soboty w nocy padlo.

pol niedzieli testowalem i juz gware realizowalem od poniedizalku.

dzis przyszedlem i od reki - nic nie ruszalem, tylko power kliknolem i leci.

wczesniej nie reagowala na nic

tylko wentyle i nic wiecej.

 

a teraz od strzalu fsb 505 bez proszenia....ja juz nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko, załóżmy taki zestaw: E8400 + 4GB RAM 800MHz + HD4850

Obecnie mam płytę Asusa P5B, czy z wyżej wymienionymi częściami będzie różnica w szybkości działania jeśli przesiadłbym się na P5Q? I jaka to by była różnica?

z nadmiaru mocy komp odfrunie, nie nadążysz klikać :]. a tak poważnie - nie, nie zauważysz różnicy imo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko, załóżmy taki zestaw: E8400 + 4GB RAM 800MHz + HD4850

Obecnie mam płytę Asusa P5B, czy z wyżej wymienionymi częściami będzie różnica w szybkości działania jeśli przesiadłbym się na P5Q? I jaka to by była różnica?

Jeśli nie kręcisz to nie będzie żadnej różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a teraz od strzalu fsb 505 bez proszenia....ja juz nie wiem.

Heh, testuj ją dalej (o ile jeszcze cię dostatecznie nie wnerwiła, aby ją sprzedać). Daj znać jak coś się będzie działo niedobrego. Jednakże ja już za wiele nie mam do dodania (do tego co napisałem w ostatnich postach - mojemu mobasowi to pomogło). Bądź co bądź... mieliśmy bardzo podobne problemy (tyle że u mnie występował jeszcze raz na jakiś czas błąd odświeżania pamięci - freez podczas pracy + 1 długi sygnał, co ciekawe mobo po kilku minutach potrafiło się samo uporać z tym problemem i się "odwieszało"), zresztą ja również przygotowywałem już papiery na gw. Edytowane przez Kosiarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć, u mnie pod Windowsem problemów żadnych nie ma, a komputer chodzi dość sporo (może nie 24 godziny na dobę, ale średnio z 12 dziennie pochodzi). Windows ma to do siebie, że lubi zbierać różne śmieci, linuks nie, sprawdź czy nie masz jakichś wirusów, trojanów etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Vdrop

0901

mobasa dlugo uzywalem na stock - zadne upgrady nie byly wymagane.

 

@Kosiarz

chcialem sprzedac dawno temu, ale pieniadze ktore chcieli za nie dac - 400 PLN - sa imho smieszne porownujac do ceny sklepowej.

porownam mobasa z commando - dla mnie pewnie roznicy nie bedzie w wydajnosci, a moze wiecej fsb na commando wycisne.

 

Aktualnie leci sobie 520 - po kilku h zmianiam setfsb ustawienia i zapodaje OCCT. Dziwna rzecz, bo stabline jest teraz, a wczoraj jak po 7h orthos large zapodalem boinca - to sie zwiesila maszyna - albo mi kot po klawiaturze skacze :P

 

@Drusek

jesli plyta obsluguje ci proca i 2x2GB bez klopotu i daje sie w miare krecic, zostaw sobie to mobo. Niebawem wchodzi nowy socket - ceny pojda w dol - poczekaj jeszcze z 2 miesiace - moze nie stracisz az tyle na zakupie.

 

@Bobero

czym sprawdzales stabilnosc w windzie a czym w linux.

Bo jesli wiesza ci sie sama winda, a sam linux nie, to zapodaj jakas kompilacje :)

powiedz na jakich ustawieniach sie wiesza, bo wbrew pozorom to wazne.

na chwile obecna to masz wieszaka co wiesza sie na stock...

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, trzymajcie mnie, bo nie wytrzymam ;/

 

Po zmianie ramu na bardziej krętliwy nadal nie jestem w stanie przekroczyc fsb 430 ;/ Na 100% coś nie halo z pamięciami, tzn spokojnie bootują i na 1080 cl5 przy 2.25v, ale nie ma stabilności przy 870 cl5 2.2v (orthos przy large ftts wywala po paru minutach), komp potrafi się "z niczego" zresetować, max stabilnie śmiga przy 425 fsb, masakra. Płytka dopiero co wróciła z gwarancji (wymienili na nową). Poluzowałem alphy, dodatkowe funkcje ramu ustawione na maksymalna kompatybilność, performance level na 13, vnb 1.32, pll 1.54. Wątpię, żeby przy tak niskich czestotliwościach zabawa gtlami coś dawała. Bios najnowszy. Powoli zaczyna brakować mi pomysłów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zulus a probowales najnowszego biosa?

 

Na jakim PL masz te FSB 520? bo u mnie daje rade ustabilizowac ok 505 - 510 PL 8 - i pamieci tu mnie trzymaja bo ponad 1220 nie chca isc a zostal mi tylko jeden strap 400 - komp odpala sie tylko na PL 13 =/

 

505 x 8.5

vCPU 1.43

vPLL 1.6

vFSB 1.36

vNB 1.34

 

CPU GTL 0.635

NB GTL AUTO

Edytowane przez Vdrop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kosiarz

chcialem sprzedac dawno temu, ale pieniadze ktore chcieli za nie dac - 400 PLN - sa imho smieszne porownujac do ceny sklepowej.

porownam mobasa z commando - dla mnie pewnie roznicy nie bedzie w wydajnosci, a moze wiecej fsb na commando wycisne.

 

Aktualnie leci sobie 520 - po kilku h zmianiam setfsb ustawienia i zapodaje OCCT. Dziwna rzecz, bo stabline jest teraz, a wczoraj jak po 7h orthos large zapodalem boinca - to sie zwiesila maszyna - albo mi kot po klawiaturze skacze :P

Podbijanie vtt/vfsb dość znacznie pomaga na takie kwiatki, ale z drugiej strony... więcej niż 1.3V do 24/7 dla 45nm cpu, to już nie jest zbyt ciekawa opcja, tym bardziej że i na cpu należałoby dać nie mniej. Większe ruszenie vtt, wiąże się z majstrowaniem przy gtlach... ech testować można to wszystko miesiącami. Choć przy 520MHz fsb może i nb chce więcej V. Obadaj też co oferuje najnowszy bios... a nuż coś więcej.

btw: za co odpowada PLL? Za generowanie i ustawienie częstotliwości cpu? Patrzac na napięcie, to jest to już pewnie oddzielny układ na płycie?

Co do testów - imo nic dziwnego - z tymi programami testującymi to tak właśnie jest - 100% gwarancji dla stabilności nigdy nie dadzą, nawet jeżeli chodzą po kilka godzin na najwyższych priorytetach. Stąd też tylko na nich nie warto jest się opierać... aczkolwiek jakiś tam wyznacznik stabilności zawsze stanowią. Swoja drogą - orthos large skupia się bardziej na ramie (choć na pewno nie tak bardzo jak "memtest'y", etc. spod dos), a system przy bonicu może się wykrzaczył przez cpu. :)

Zdało by się wiec używać kilku programów - LinX i IntelBurnTest (pobór mocy zestawu jest ~8-10% większy niż na teście large z orthosa/czy sp2004, a cpu rozgrzewa sie do temp wyższych o nawet 10 st. C*), pamięci czy nb płyty - blend/large z sp2004 czy orthosa, choć ten blend jest troche dziwny, bo pobór energii przez zestaw jest najmnijeszy (mniejszy nawet od small ffts) - wyniki są powtarzalne. OCCT + test cpu, to jest to mniej więcej to samo, co small z sp2004 czy orthos - przynajmniej patrząc na temp, które osiąga cpu. Reszty testów z occt prawdę mówiąc jeszcze nie przerabiałem. Z dośw. wiem, że zdecydowanie warto jest też puścić 32 milionową próbkę spi w dwóch instancjach (2 razy rozpakować i uruchomić jednocześnie). Za bardzo masakrować się tymi testami też nie jest warto, bo i tak wszystko wyjdzie w praniu - gry, słuchanie muzyki czy nawet banalne przeglądanie net'u, to są również dobre testy dla hardware.

Edytowane przez Kosiarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj wsio na auto :P

u mnie to dziala do 470-480 :)

Sam w to nie wierzę, ale pomogło :blink:

 

Wiszę Ci piwo, albo i kilka. Cały dzień siedzenia nad tweakowaniem ustawień tylko po to, żeby na końcu wszystko przestawic na auto. Komp śmiga, wielkie dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proc mam stabilny i sprawdzony do zakresu 4,4GHz @ 1.4 :)

wiec jakies tam 4.2@1.34 mu wiele nie porobi....4.25@.125 powinien robic :>

sprawdzam dalej nie zmieniajac napiec narazie.

na nowy bios przyjdzie czas zponiej - boje sie bo narazie smiga ladnie :D

 

@blasphemy

good mobo :P

tylko mobo nie zalej tym piwem :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbyś podać namiar na 1406 do PRO bo znalazłem ale akurat nie do PRO.

 

Pytanie z innej paczki:

 

Jak myślicie co mnie blokuje na 485FSB:

1. proc: E7200

2. mobo: p5q pro

 

?

P5Q PRO Cie blokuje, zapomnij, ze przekroczysz te 475-485Mhz to jest dla niej maks.

Plytka mi padla po 2-3h chodzenia na 475Mhz, zanioslem do sklepu na gware ponad miech temu i do tej pory jej nie ma.

Zawiodlem sie strasznie na ASUSie...a teraz cena tej plyty przekroczyla 500zl w komputroniku!!!

Edytowane przez Grzesiek_KB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plytka mi padla po 2-3h chodzenia na 475Mhz, zanioslem do sklepu na gware ponad miech temu i do tej pory jej nie ma.

Zawiodlem sie strasznie na ASUSie...a teraz cena tej plyty przekroczyla 500zl w komputroniku!!!

Jakimi napięciami ją karmiłeś, że Ci padła? Szczególnie ciekawi mnie - jakie napięcie dałeś na NB? Edytowane przez .:Fallen Angel:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro w BIOS'ie masz te opcje wlaczone to jedynym logicznym wyjasnieniem jest ciagla praca obciazonego procesora :). Zobacz w windowsie czy cos czasem Ci permanentnie nie zabiera czasu procesora, moze jakis antywirus (albo sam wirus :D).

 

rozwiazaniem bylo ustawienie ostatniej opcji w ustawieniach CPU tez na enable :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakimi napięciami ją karmiłeś, że Ci padła? Szczególnie ciekawi mnie - jakie napięcie dałeś na NB?

Teraz nie pamietam dokladnie. W tym temacie pisalem jakie napiecia zapodawalem, ale z czego kojarze to nie przekraczalem zoltych wartosci.

Plyta ogolnie dzialala, ale pojawial sie error "chassing error" i przekladanie zadnej zworki nie pomogalo. Jesli chcialem wejsc do systemu to najpierw CLEAR CMOS i dopiero wtedy. Na dzwieku pojawialy sie rozne trzaski itd.

Maja nowa przyslac z czego sie orientuje, wiec odrazu znajdzie sie w dziale sprzedam :razz:

Edytowane przez Grzesiek_KB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bobero

czym sprawdzales stabilnosc w windzie a czym w linux.

Bo jesli wiesza ci sie sama winda, a sam linux nie, to zapodaj jakas kompilacje :)

powiedz na jakich ustawieniach sie wiesza, bo wbrew pozorom to wazne.

na chwile obecna to masz wieszaka co wiesza sie na stock...

Wczoraj zainstalowałem świeżą winde xp z sp2 w trybie AHCI zainstalowałem sterownik od karty do internetu i od grafy odpaliłem allegro bo najczęściej tam mi frezzował i odrazu po otwarciu jakieś kategorii freez i nic nie dało tylko reset.

W takim razie to czy to możliwe ze płyta nie lubi sie moja karta od neta (ralink 2400) albo karta graficzna (gf 7300).

W biosie bez różnicy czy coś kręcę czy na standardzie tak samo frezzy łapie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...