Skocz do zawartości
pmp

Asus P5q/p5q-e/p5q Pro/p5q Deluxe/p5q Premium

Rekomendowane odpowiedzi

Pomóżcie bo ja już nie mogę :/ szukam sterowników do chipsetu... pod Viste x64 (teoretycznie Server 2008 ale to to samo)... na stronie intela znaleźć nie mogę a na Asusie nawet takiej płyty nie ma... co za !@#$%

no to dziwna sprawa bo ja znalazlem

 

http://support.asus.com/download/download....amp;model=P5Q-E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze mi ktos pomoc

kupilem p5q deluxa....

poki co q6600 smiga na 400x9 1.52V

problem w tym ze jak chce ustawic z biosu np fsb 410 to komp nie wstaje...

nie wiem czego to wina - opcji w biosie od cholery

od czego zaczac?

timingi dalem na auto

jakie napiecie na mostek dac? help

 

zupdejtowałem dzisiaj tez expressgate'a i gdy zmieniam rozdziałke chce restarta - naciskam ok i zwis - czarny ekran i nic;] moze ktos cos wie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... czy na tą płyta wchodzi karakorum? z góry dzięki za zainteresowanie

mozesz tez zrobic to co ja, czyli podciac troche zapinki brzeszczotem i wtedy juz nic nie bedzie ci przeszkadzalo i bedziesz mogl go zamontowac w dowolny sposob :)

http://img509.imageshack.us/my.php?image=dsc01138dy8.jpg

http://img246.imageshack.us/my.php?image=dsc01139gf4.jpg

 

 

a teraz moje pytanko: Mozna jakos wylaczyc to przerazliwe pikniecie mobo(p5q-e) w momencie odpalenia kompa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę ustabilizować fsb powyżej 440 :x Zgodnie z zaleceniami Zulusmana dalem wszystko na auto, vnb 1.32, vcpu 1.35 (ale tu jest zapas, juz jestem tego pewien). Myslalem, ze to moze ram, ale smiga 1068 cl5 przy fsb 440, a komp sie wysypuje przy fsb 445 i ramie na 890 O_o. Nie to, zeby mi jakos strasznie zalezalo na tych 40 MHz, ale procek i pamięc mają potencjał, więc trochę mnie ta sytuacja denerwuje ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie doszła do mnie płytka P5Q PRO.

 

Czarny laminat z brązowymi ścieżkami, nice.

 

Zdjęłam chłodzenie mostka południowego. Pokryty był w ~80% białą pastą. Zmienie na AS5, tylko się zastanawiam jakie chłodzenie założyć.

 

Fabryczne ASUS`a, czy Pentagrama 40-Cu. Pentek nie będzie pokrywał rdzenia w całości (tak mi chodziło 1,5 roku na nFroce2 north bridge).

 

Bez kitu, widać, że porządny produkt. ;o Wszystko takie estetyczne i solidne (przesiadka z nF2 Abita) xD)

 

 

 

Zakładać czy nie? ;]

post-103554-1225463652_thumb.jpg

post-103554-1225463752_thumb.jpg

post-103554-1225463757_thumb.jpg

Edytowane przez Pussik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już założyłam ten mniejszy, tylko przesmarowałam AS5. :)

 

Mostek południowy sie grzeje jakoś mocno?

 

 

Oto pierwsze etapy pracy nad chłodzeniem na mosfety:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Pierwotnie planowałam wyciąć 6x6 finów, ale zostawiłam za dużo zapasu (lepiej więcej niż mniej, potem się spiłowuje podczas wyrównywania) i brzeszczot wszedł pomiędzy nie 6, a 7 rząd, a 7 i 8. Wiec mam 7x6 finów. :P

 

Później będę robiła drugi taki sam (tylko bardziej estetyczny), nauczona doświadczeniem i wystawie na sprzedaż. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już założyłam ten mniejszy, tylko przesmarowałam AS5. :)

 

Mostek południowy sie grzeje jakoś mocno?

 

 

Oto pierwsze etapy pracy nad chłodzeniem na mosfety:

 

 

 

Pierwotnie planowałam wyciąć 6x6 finów, ale zostawiłam za dużo zapasu (lepiej więcej niż mniej, potem się spiłowuje podczas wyrównywania) i brzeszczot wszedł pomiędzy nie 6, a 7 rząd, a 7 i 8. Wiec mam 7x6 finów. :P

 

Później będę robiła drugi taki sam (tylko bardziej estetyczny), nauczona doświadczeniem i wystawie na sprzedaż. :)

Radiator na mosfety b. przyzwoity, ale oryginalny od NB bez nadmuchu będzie się grzać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na całość dam 120mm.

 

W pn. zważę ten radiator. Myślę, że samo mocowanie na 2 kołki nie wystarczy i użyje też taśmy termoprzewodzącej 3M.

 

 

Dołączona grafika

 

Tak przycięłam i dopasowałam radiator, że wchodzi na styk pomiędzy gniazdo 4+4pin, a kondensator i trzyma się bez przyklejania/przykręcania. ;)

 

 

Wywierciłam otwory montażowe. :] pokrywają sie z tymi na płycie. Jednak, nie da się użyć zapinek. Chyba, ze ktoś ma takie super długie. Bo płyta + mosfet to 2mm i 8mm radiatora ;/ Sprężynki na zatrzaskach nie mają takiego skoku. Te których ja chciałam użyć, mają skok ~7mm. Pozostaje stara sprawdzona śruba:

 

Dołączona grafika

 

]:->

Edytowane przez Pussik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość drapi13

Koledzy powiedzcie mi czy wszystkie wejścia na płycie są dokładnie opisane bo ostatnio kompa składałem 5 latek temu a kupiłem asusa p5q-e dam sobie rady????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na całość dam 120mm.

W pn. zważę ten radiator. Myślę, że samo mocowanie na 2 kołki nie wystarczy i użyje też taśmy termoprzewodzącej 3M.

Tak przycięłam i dopasowałam radiator, że wchodzi na styk pomiędzy gniazdo 4+4pin, a kondensator i trzyma się bez przyklejania/przykręcania. ;)

Wywierciłam otwory montażowe. :] pokrywają sie z tymi na płycie. Jednak, nie da się użyć zapinek. Chyba, ze ktoś ma takie super długie. Bo płyta + mosfet to 2mm i 8mm radiatora ;/ Sprężynki na zatrzaskach nie mają takiego skoku. Te których ja chciałam użyć, mają skok ~7mm. Pozostaje stara sprawdzona śruba:

]:->

a ja dopasowalem soebie na plyte radiatorek z commandosika =] + dodatkowy wiatraczek na niego =] na SB dalem radiatorek z Maximusa SE ale trzeba bedzie nad czyms innym pomyslec bo grzeje sie troche - narazie dalem nawiew 120mm

Edytowane przez Vdrop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość drapi13

Koledzy poratujcie właśnie się zabrałem za montażem płyty asus p5q-e i mam problemik z podłączeniem paru rzeczy macie może polską instrukcję montażu tej płyty bardzo was proszę bo z angielskim u mnie kiepsko!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy poratujcie właśnie się zabrałem za montażem płyty asus p5q-e i mam problemik z podłączeniem paru rzeczy macie może polską instrukcję montażu tej płyty bardzo was proszę bo z angielskim u mnie kiepsko!!!

A z czym konkretnie masz problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość drapi13

A więc tak z obudowy są kabelki do podpięcia reset sw , power sw,już podpiołem power led ,hdd led też ale nie wiem gdzie wpiąć ac- 97, i hda to hda to pewnie mikrofon i słuchawki ale nie wiem gdzie to wpiąć!! Pamięć mam 2x2gb mam je włożyć 2 żółte sloty ??

I zasilanie płyty głównej bo myślałem że tylko wtyczkę 24 pin a tam jest jeszcze jakieś Eatx 12v 4 pin i drugie 4 pin ale zaślepione więc co trzeba podpiąć????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie są domyślne wartości tych vNB, vFSB, PLL itp. itd. ???

 

POzdr.

Domyślne = najniższe.

 

A więc tak z obudowy są kabelki do podpięcia reset sw , power sw,już podpiołem power led ,hdd led też ale nie wiem gdzie wpiąć ac- 97, i hda to hda to pewnie mikrofon i słuchawki ale nie wiem gdzie to wpiąć!! Pamięć mam 2x2gb mam je włożyć 2 żółte sloty ??

I zasilanie płyty głównej bo myślałem że tylko wtyczkę 24 pin a tam jest jeszcze jakieś Eatx 12v 4 pin i drugie 4 pin ale zaślepione więc co trzeba podpiąć????

RTFM DO K.... NĘDZY! Manual płyty do czegoś służy.

Edytowane przez blasphemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak z obudowy są kabelki do podpięcia reset sw , power sw,już podpiołem power led ,hdd led też ale nie wiem gdzie wpiąć ac- 97, i hda to hda to pewnie mikrofon i słuchawki ale nie wiem gdzie to wpiąć!! Pamięć mam 2x2gb mam je włożyć 2 żółte sloty ??

I zasilanie płyty głównej bo myślałem że tylko wtyczkę 24 pin a tam jest jeszcze jakieś Eatx 12v 4 pin i drugie 4 pin ale zaślepione więc co trzeba podpiąć????

1-Użyj connector Asusa (dołączony do płyty). Wszystko masz na nim opisane.

2-AC-97 i HDA (High Definition Audio) to dwa standardy dźwięku. Wpinasz ten, który obsługuje twój sprzęt (również dobrze opisane na płycie).

3-Jeżeli masz zasilacz z dodatkową wtyczką 8 pin, to usuwasz zaślepkę i wpinasz, jeżeli z 4 pin, to wpinasz w wolne miejsce.

4-Asus zaleca wpięcie dwóch kości ram w żółte sloty, ale ja u siebie nie zauważyłem różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam sie do zmiany Mobo na celowniku mam :

1)P5k Pro - 399 zł

2) P5Q - 399 zł

3) P5Q Pro - 450 zł

Docelowo będzie na tym Mobo jakiś Quad w 45nm, moja pł. niestety teoretycznie nie obsługuje ich a z jej 3 fazami to by to nie wyglądało ciekawie.

 

I mam dylemat co wybrać choć najbardziej skłaniam się ku poz. 2 i 3 ze względu na lepszy kodek dźwięku ALC1200( niby zbliżony do ALC888,ALC889A), 3 - ALC883

http://www.insidehw.com/Reviews/Multimedia...dup/Page-7.html

 

a jako że prawdopodobnie ze względów finansowych Audigy 2 pewnie będę musiał sprzedać ( choć mi się to nie uśmiecha) to 2 i 3 wydają się być ciekawsze no i dodatkowo mają EPS zamiast 4 pin to 8 Pinowe co powinno skazywać na wyższą stabilność przy Quadach no i przy podkręcaniu.

Estetą wielkim nie jestem i tragicznie umiejscowione złącza 24 Pin w P5Q nie będzie mi raczej przeszkadzać.

 

- Czy warto dorzucić te 50 zł do P5Q Pro ?

- Czy to że P5K Pro ma tylko EPS 4 Pin może mnie ograniczyć przy podkręcaniu Quada ?

Tak sobie myśle ze ten P5K Pro niczego sobie jest sprawdzona konstrukcja na P35.

 

- Czy na płycie P5Q występują jakieś nietypowe frezy podczas grania, parę osób pisało o takich historiach na zachodnich forach.

 

Jak faktycznie dobry jest ten kodek ALC1200 - jakie macie odczucia ?

 

Nie jestem audiofilem i głośników jakichś super też nie mam ale te co mam wystarczyły aby posłuchać że kodek ALC883 to tragedia, szumy itp podczas ciszy.

Najczęściej korzystam ze słuchawek AKG K66 to już niższa półka tej firmy ale ten ALC883 to była tragedia, w szczególności basy.

Edytowane przez Speedstar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość drapi13

Zasilacz mam ocz 600 W tam jest jedna 20 + 2 pinowa wtyczka i 2x4 pinowa wtyczka o nazwie cpu 1 i cpu 2 czyli mam usunąć zaślepkę i wpiąć cpu 1 i cpu 2 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...