Skocz do zawartości
pmp

Asus P5q/p5q-e/p5q Pro/p5q Deluxe/p5q Premium

Rekomendowane odpowiedzi

Wiecie może czemu czasem pokazuje temperaturę z kosmosu raz normalnie a raz ponad 100 °C

 

Procesor 112 °C (234 °F)

Procesor nr 1 / rdzeń nr 1 49 °C (120 °F)

Procesor nr 1 / rdzeń nr 2 43 °C (109 °F)

Procesor nr 1 / rdzeń nr 3 44 °C (111 °F)

Procesor nr 1 / rdzeń nr 4 44 °C (111 °F)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie to coolermaster hyper tx. Ale moje tempy ni przekraczają 60st w stresie przy o/c. W Idle 44na zwolnionych obrotach.

 

Jak znajdę pompkę to zakładam WC, Swiftech Apogee GT.

 

 

Raczej FSB walla nie mam, to coś innego.. dziwnego.

 

Bo zmieniając JEDYNIE napięcie na procu +0,2V mam 490FSB, a 495 nie mogę? :|

 

 

Jakie napięcie idzie z tej 8mio pinowej wtyczki? Ona jest dla linii 3,3; 5; 12??

Co ona zasila dokładnie w ogóle?

Edytowane przez Pussik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

495 to juz trzeba sie pobawic zeby mobo dawalo :)

powodzenia z ustawieniami vnb, pll i vfsb :)

 

w poszukiwaniu wyzszego OC ramcow 2x2GB zaprzedalem dusze diablu i......

upgradnolem biosa z 0601 na 1401

nie polecam :P

 

pomoc potrzebna :D

nie moge przebic sie przez DDR 940

nie pomaga Vmem - ten sam efekt dla 1.9-2.1

nie pomaga Cas 5 i 6 daje ten sam efekt

nie pomaga PL - 11-14 te same efekty

 

czy ktos zna jakiegos chinta jak przeskoczyc jeszcze pare oczek - pod 1000 to stawiam browca :)

 

nie pytajcie co za memce - super lowend za grosze, ale zmusze je do dzialania :D

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos zna jakiegos chinta jak przeskoczyc jeszcze pare oczek - pod 1000 to stawiam browca :)

 

nie pytajcie co za memce - super lowend za grosze, ale zmusze je do dzialania :D

 

Jak masz ustawiony Memory Charger czy jakos tak?

Ile masz vNB?

 

Probowales 1406 biosu?

Edytowane przez Vdrop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorka

bios mam 1406 aktualnie

powrot do przeszlosci z nim jest - wsio na auto i smiga, jak cos pozmieniam, to zanic w swiecie nie startnie.

nawet jak ustawie pozniej na auto, to musze clear cmos dac zeby startnol

nie dziala ladowanie ustawien - moze dlatego ze pochodza z innej wersji biosa, miejsza z tym

vNB mam w granicach 1.38-1.42 - do duala potrzebuje wiecej papu z tego co zauwazylem - tutaj w zasadzie wiecej nie dawalem jeszcze - moze sprawdze, ale trace wszelka nadzieje.

Memory charger zdaje sie moderate - srednio....na jeza.

 

kazde uwagi sa mile widziane, bo moze cos przeoczylem...

 

 

aha, zabawa skew skonczyla sie bardzo zle :P mowie o CPU i NB skew - normal obu - down, dziala mi jedynie auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobas automatycznie dal 52

zmiana na 64 tez nic nie pomogla :(

ustawienie 1.5 Vnb to samo....

nawet mowiac oglednie, to sie pogorszylo, bo spadlo mi na 900 z 920 :P

 

zmiana ramu na 2x1GB - uwolnilem kostke z HTPC i bede walczyl...

cos z mnoznikiem 8.5 mnie bawi na ta chwile...zobaczymy co sie okarze

wiem ze kloc powinien smigac cos w granicach 4.6@1.47 - obaczy sie

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to jest CPU Margin Enhacement?

 

 

Ma ktoś bios 803 do ASUSa P5Q PRO?

Edytowane przez Pussik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na 803 też były błędy temperatury. Na 1406 również jest to samo:/ Działa mi to na nerwy bo czasami rozkręca mi wiatrak na obudowie do niebotycznych prędkości pomimo, że w biosie ustawione mam na Silent.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ty sprawdzasz max fsb z max mnoznikiem proca ???

 

czy ty sprawdzasz max fsb z ustawieniami an auto ???

 

mam plan

przestawne sie wypowiadac dopiero jak ktos kupi moje mobo :P

wam ulzy i mi ulzy :> KUPUJCIE KTOS!!! :P

 

EDYTA

Jest mala nadzieja dla tego mobo...mala i nikla, ale jest

540 i udalo sie nawet odpalic PL 10 - pomijam fakt ze na biosie 1401 nie dziala mi nawet 535

ale wogle mozna ustawic i przepuscic everesta, zeby sprawdzic co sie traci :P

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale.. zmieniłam mnoznik proca z 8 na 6 i FSB 500 dalej niestabilne.

 

Mostek północny strasnzie sie grzeje, jakies 60st. Otworzyłam okno, zeszłam na pewno z 10stopni, płytę uniosłam na biurko i dałam przewiew od tyłu... i nic. To samo.

 

 

"Dziwi" mnie jedno.

 

W biosie ustawiam 1,40V przy 490FSB jest odchył 0,01V i CPU-Z pokazuje 1,39V

 

Teraz ustawiłam w biosie 1,43V i 495FSB, a CPU-Z pokazywał 1,41V , więc odchył 0,02V.

Przy 1,43V w biosie i FSB 500 CPU-Z pokazuje już tylko 1,40V czyli aż 0,03V różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna mam ASUSa P5Q Pro (BIOS najnowszy). Zarówno pod Windows XP SP3 (32bit) jak i Vista X64 mam problem z kartą sieciową (układ Atheros). Połączenie sieciowe chce działać tylko w trybie 10mbps w trybie half-duplex. W każdym innym jest efekt rozłączono/połączono .. rozłączono/połączono .. i tak w kółko. Próbowałem różnych wersji sterowników do tego układu - na każdej dokładnie ten sam problem. Czy spotkaliście się z tym? Jest jakieś rozwiązanie? Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze uzywasz starszych wersji programow do odczytow temperatur. Ja u siebie zawsze staram sie miec jak najnowsze.

W biosie już wariuje więc to nie wina programów. Może dla 45nm procesorów poprawili kosztem tych 65nm? Bo z pierwszym biosem jaki dostałem z płytą temperatury były wskazywane poprawne. Teraz od kilku edycji jest źle - właśnie chyba od 803:/

Edytowane przez sosen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pussik, aż tak Ci zależy na tym wysokim FSB ? Jakbyś dała wyższy mnożnik to pewnie byś mogła coś podziałać. Może FSB Wall Cię ogranicza ;)

 

Mnie niestety pamięci ograniczają (cholerne A-Daty, które zaraz chyba wyrzucę przez okno). Komp nie wstaje powyżej 900 mhz. Obojętnie czy na CL5 czy CL6. A-data 2x2GB 800. Testowałem je na starej płycie P35 (MSI). Dzisiaj kupiłem procka E8400 i teraz już mam cały komplet. Tylko ta pamięć mnie martwi. BTW to w końcu jaki BIOS wgrać na dzień dzisiejszy ? Ważne dla mnie jest dobre OC procka, bo z pamięcią chyba za dużo nie powalcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aj głupoty gadasz.

 

Zmieniłam mnożnik z 8 na 6 i 500FSB dalej nie idzie. ;/ A proc ma wówczas nie 4, a 3GHz.

 

 

 

Można jakoś odczytać napięcia na płycie ASUS P5Q PRO? Inne niż CPU, 3.3 5 oraz 12V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to byś nie kręciła FSB tylko właśnie mnożnikiem. Daj niższe FSB i większy mnożnik. To go wykręcisz bardziej, a napięcia mierzymy miernikiem. Punkty pomiarowe sobie znajdź na google. Ew. ten programik pomiarowy od Asusa, który masz na płycie ze sterownikami. Może tam odczytasz jeszcze napięcie mostka północnego i południowego. Na niektórych płytach od Gigabyte są specjalne diody sygnalizujące poziom napięcia w danym elemencie. Na tym Asusie tego nie widzę, a szkoda.

 

 

 

P.S I kto tu głupoty wypisuje ;)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Y... to procek może mieć ograniczenie FSB? :|

Myślałam, ze tylko MHz ogólne.

 

 

 

Przecież nie można w tych procesorach zmieniać mnożnika poza zakres 6-8x. O czym wy mówicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to widocznie go wyżej już nie wykręcisz. Oczywiście, że są ograniczenia FSB. Dla przykładu jak miałem wcześniej E2180 to wykręciłem go max do 3.0 ghz. (8x375 = RATIO:FSB) Ale już do 3200 mhz nie dało się na tym mnożniku, czyli 8x400.

 

Komp po 5 minutach się resetował, a orthos sypał błędami już po paru sekundach. Ale jak już dałem wyżej mnożnik z 8 na 10 , a FSB zjechałem do 320 to śmigał bez problemu. (10x320 = 3200mhz) Orthos chodził po 5-6 godzin. Jednak wolałem nieco niższe taktowanie procesora, a wyższe FSB i zostałem przy ustawieniu 8x375. Mój stary procek miał FSB Wall'a na ok 380mhz. Inni mieli nawet i wyżej po 400-420, albo i więcej. Zależy na jaką sztukę trafisz.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie na tą płytę P5Q PRO wejdzie Pentagram Karakorum ? Bo na Deluxe ponoć są z tym problemy.

 

 

A czy to chłodzenie będzie dobre pod OC E8400 ?

 

http://arest.pl/index.php?inc=produkt&...14&katid=29

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wytrzymalem i zaczolem sie bawic na kombinowanym narazie chlodzeniu na NB i narazie mam to:

 

3140199[/snapback]

Jest mala nadzieja dla tego mobo...mala i nikla, ale jest

540 i udalo sie nawet odpalic PL 10 - pomijam fakt ze na biosie 1401 nie dziala mi nawet 535

ale wogle mozna ustawic i przepuscic everesta, zeby sprawdzic co sie traci :P

 

na ktorym strapie te PL 10? =]

Edytowane przez Vdrop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vdrop, a jaki masz teraz bios?

 

U mnie przy 703, m803, m1104, m1406 i 1406 taki sam o/c.

 

Bajery typu Mem OC Charger dla taktów pamięci nie pomagają, tak jak CPU Margin dla CPU nie pomaga. Cała nadzieja w mocniejszej zasiłce i WC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

panowie q6600 p5q-e z biosem od deluxa(1406) i problem fsb400 strap400 proc 3600 i pamieci tylko na 1066 a sa pc9600 za cholere nie moge ustawic na 1200 ładuje sie do biosu ale systemu przyjac nie chce "co jest nie tak?" :angry:

Edytowane przez RIDDX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...