Skocz do zawartości
pmp

Asus P5q/p5q-e/p5q Pro/p5q Deluxe/p5q Premium

Rekomendowane odpowiedzi

Pussikowy ma w sigu podane przecież " Corsair 800MHz XMS2 2x1GB 125zł" Nie rozumiem po co On sprzedaje nowo kupioną płytę. Pewnie liczy, że wykręci tego swojego Quada lepiej na jakiejś innej płytce. :lol:

Ty masz FSB Walla i zmiana MOBO Ci nie wiele da.

 

 

Co do Asus P5Q-PRO to miałem czas by ją po testować i naprawdę dobra płytka. Nie wiem czy to zasluga 8400 czy P45, ale Windows XP ładuje mi się o wiele szybciej. Na MSI P35 komp często mulił i to na świeżo postawionym systemie. Tu jest znacznie szybciej. Do tego moja A-Daty 2x2GB 800'tki EE idą na tej płycie wyżej niż na MSI. Obecnie procesor lata na 8x500(1.3v), a RAM na 1000mhz CL5 (2.0v). Także jest troszkę lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie te Corsarze.

 

Mam na myśli Apogee 2x2GB 800MHz CL4.

 

 

 

Co ty adasz, ze mam FSB walla na 492MHz, jak bootuje windowsa przy 510FSB, ale jest niestabilny.

 

Ja uważam, że musze podbić jakieś napięcie czy coś.. a, że ASUS wie lepiej, to nie mogę sie z nim dogadać.

Na tym ASUSie nie ma odczytu aktualnych napięć i to mnie boli. Nie wiem przy jakich wartościach mam stabilne 492.

Edytowane przez Pussik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje boje z P5Q deluxe

 

Ostatnio w koncu mialem czas na update biosu i co...

Mialem 806 - komp smigal na ustawieniach jak w podpisie w orthosie po 12h i wszystko si bylo.

Teraz po udpacie biosu na najnowszy ciezko mi sie przebic przez 3.6ghz !! OC profile teortycznie sie laduje ale jednak komp nie wstaje. Reczne ustawienie tych samych wartosci co mialem - komp nie wstaje.

Juz sam nie wiem, pewnie wroce do tego pierwszego biosu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie odnośnie Asus P5Q-Pro i zarządzaniu energią.

 

Chciałbym wyłączyć funkcje ACPI. Procesor jak nie jest w użyciu to obniża za każdym razem mnożnik z 8X na 6X i zamiast 4.0 ghz mam tylko 3.0 ghz. Niby normalnie, ale chciałbym aby mnożnik był stale ustawiony na 9X (nie pytajcie czemu ;) ).

 

Ale jak wyłączę ACPI w BIOSIE to windows nie chce wystartować. W momencie jak ma się pojawić ekran z paskiem ładującym (Windows XP) mam czarny ekran. Po włączeniu ACPI winda się normalnie ładuje. Trzeba usunąć jakiś sterownik ? Albo coś jeszcze zmienić z poziomu Windowsa ? Pls help ;)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie odnośnie Asus P5Q-Pro i zarządzaniu energią.

 

Chciałbym wyłączyć funkcje ACPI. Procesor jak nie jest w użyciu to obniża za każdym razem mnożnik z 8X na 6X i zamiast 4.0 ghz mam tylko 3.0 ghz. Niby normalnie, ale chciałbym aby mnożnik był stale ustawiony na 9X (nie pytajcie czemu ;) ).

Nie siedzę teraz przy swoim kompie i odpowiadam trochę w ciemno (najwyżej wieczorem zedytuję lub wręcz usunę), ale czy nie wystarczy pobawić się opcjami związanymi z oszczędzaniem energii przez procesor, a dokładnie wyłączyć opcję "C1E Support", czy jakoś tak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+1

 

Dzięki pomogło. Jednak naczytałem się by jeszcze wyłączyć funkcje EIST, bo to niby ta funkcja jest odpowiedzialna za obniżenie mnożnika, ale nie widzę tego w BIOSIE.

 

C1E Support ma jedynie obniżać napięcie jak proc jest w spoczynku, a tu na tej płycie po jej wyłączeniu również mnożnik się nie zmienia. Troszkę dziwne. No ale może tak ma być. Na razie zostawię wyłączone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

da sie sprawdzic bez zaprzegania czesci do innego kompa co padlo? pamieci czy mobo?

 

Gralem soebie dzis i nagle wszystko zgaslo =/ po kilku probach komp startowal ale na ekranie nic nie bylo... pomyslalem grafa ale nie... przeczyscilem ja... nalozylem od nowa paste i nadal to samo. Zaczolem bawic sie pamieciami i wyglada na to jakby duall channel padl =/ ? plyta z jedna koscia startuje bez problemu, z dwoma nie =/ sparwdzilem obydwie kosci pojedynczo naprzemian i obydwie dzialaja =/

 

Pozatym zaczely sie cyrki z napieciami. Nie wiem gdzie mierzyc miernikiem na tej plycie wiec porownuje to co pokazuje CPUZ. Przed awaria CPUZ p[okazywal zanizone wartosci teraz zawyzone... ale nie o jakies 0.05V tylko o 0.4V w porownaniu z tym co w biosie ustawione! :mur: heh AI Suite pokazuje dokladnie to samo co CPUZ

 

Ustawinia w biosie mam takie jak w sigu jeno FSB ustawione 500. Czego jeszcze moge sprobowac? moze ponowny flash biosu?

Edytowane przez Vdrop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+1

 

Dzięki pomogło. Jednak naczytałem się by jeszcze wyłączyć funkcje EIST, bo to niby ta funkcja jest odpowiedzialna za obniżenie mnożnika, ale nie widzę tego w BIOSIE.

 

C1E Support ma jedynie obniżać napięcie jak proc jest w spoczynku, a tu na tej płycie po jej wyłączeniu również mnożnik się nie zmienia. Troszkę dziwne. No ale może tak ma być. Na razie zostawię wyłączone.

E1ST w Asusach nazwane jest Intel Speed Step i na pewno jest w Twojej plycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mialem podobny problem z pamieciami na dwoch nie chcialo chodzic,na jednej smigalo pomogla zmiana biosu.Wychodzi na to ze pamieci nie kompatybilne gskil 2 x 1gb 1333.Teraz mam nastepujacy problem po wlaczeniu kompa nie ma glosu,tzn pisze ze brak jest urzadzenia wyjsciowego audio.Po takim manewrze w biosie jak ustawie na procek mnoznik 480, bios sie zresetuje jest dobrze.Wgrywalem bios kilkakrotnie i nic nie pomaga.BIOS 1406 prosze o pomoc co moze byc przyczyna.Aha sorry plyta p5q3 deluxe wi fi @ap

Edytowane przez mar101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem,wczoraj zlozylem kompa zainstalowalem Xp z sp 3 stery i nagle lipa,patrze a USB nie dziala,probowalem roznych kombinacji ale caly czas co by nie bylko to kiedy podlaczam co kolwiek pod usb to nic sie nie dzieje.

Reinstalowalem nawet sterowniki Intelowskie.

Druga sprawa to musailem odlaczyc floppa bo mi sie pieprzyk cały czas sie swiecila w nim lampka i warczał co jakis czas.

MIal ktos podobne problemy?

Prosze o pomocTak swoją droga korzytsa ktoś z tego EPU 6 engine?

Tej aplikacji,daje to coś w ogóle?

 

UPDATE:

Porty usb napewno działają pobiewaz podlaczylem mysz pod USB i nawet ja w bisoie wykrywa,i dziala w xp.

Nie dziala urzadzenia takie jak Pendrive,czy tez karta wifi na usb

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z flopem to moze byc kwestia antywirusa. Ja jak mialem kacperskiego (sucks!!) to ciagle mielil mi dyskietke. A co do USB to mówimy o usb na tylnim panelu czy przednim obudowy ? Jesli tylnim to one zawsze dzialaja. Sprawdz inne peny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzalem wszystkie.

Dziala mi tytlko mysz i drukarka,pendrive i wifi nie :/

Od czego to moze zalezec?

Drukarka i mysz chulają,a pendriva i tej karty wifi kunkstsa nie wykrywa.

Pierwszy raz mam taki problem,pisze z kompa sisotry,nie mam nawet u siebie dostepu do neta.

Czy to moze byc wina win xp z sp 3?

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Floop juz dziala,z USB mam nadal problem,sciagnalem nawet sterwoniki inne i nic.Kurde nic nie pomaga

 

Reinstaluje windowsa jeszcze raz,na czystym systemie podlacze pendriva,zobaczymy co się stanie.Moe to kwestia sterow intela,cos nie teges robią ;/

 

Świeży EDit.

Kurde,zjarała mi się jedna karta wifi,i pendrive,zrobilem reinstalkę systemu na win xp z sp2 patrze znowu nie dziala,wzialem karte wifi sisotry,ona dziala,podlaczylem swoją pod jej kompa i lipa.

Z tyłu karty na sledziu usb czuć zapach spalenizny,wie ktoś czym to mogło byc spowodowane?

No poporstu masakra,nigdy więcej tego sp3 nie instaluje.

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam straszny problem z transferami na tej mobo...

Po przesiadce z MSI P35 Neo2FR jestem zszokowany... rozpakowywanie plików które wcześniej trwało 2-3min teraz trwa ponad 10, OS świeży, taka sama ver. jak poprzednio. Stery wszystkie zainstalowane. Co może być tego przyczyną ? W weekend zainstaluje Windę ponownie lecz wątpię aby w tym tkwił problem...

 

Kolejny problem to wręcz niemożliwość podkręcenia o chociażby 1Mhz... Po zmianie Ai Overclock Tuner z AUTO na MANUAL, nie ważne jakie ustawie FSB, może być nawet 1Mhz większe mobo nie wstaje. C1E oraz SpeedStep wyłączone. Zmiana napięć nic nie daje.

BIOS 0703, może to on jest winowajcą ?

 

Z góry dzięki za odp.

Edytowane przez rafwlkp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok,dzięki :-)

Właśnie rozyzgryzlkem ze im większy STRAP tym mniejsza wydajnośc,czyli musze dązyc do mniejszego strapa,iwiększych fsb + takty,zgadza się?

Obecnie testuje procka na 400x9,5 =3800 mhz przy napiecu 1.37v Na nizszych padal

na 3600 mhz przy 1.3 szedl przy 400 x 9 w obu wypadkach strap na 400

DO czego jeszcze sluszy opcja Cpu margin enhancement ,i Execute Disbale Bit

Nie mogę znależc o tym za wiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak macie na tej płycie ze jak się odpala kompa,to ona nahcwile wylącza zasilanie po czym znowu je włącza?

Tylko bezpośrednio po zmienianiu czegoś w biosie. Potem BOOT jest tylko raz.

Ze strapem to jest tak: im niższy tym wolniejsza częstotliwość ale za to wydajniej, im wyższy tym wyższe możliwe taktowanie cepa ale za to mniej wydajnie.

Reasumując, wszystko wychodzi w testach, jeśli masz niższe taktowanie cepa, ale strapa ustawionego najniżej tym samym powinieneś mieć nawet lepszą wydajność niż gdy ustawisz wyższy strap i wyższe MHz dla CPU. Dla mnie nie ma to już takiego znaczenia. Jeśli masz dobre ramy to w ogóle się strap nie liczy i najlepiej ustawić go jak najniżej. W sumie po to on był aby można było podkręcać CPU z użyciem słabego Ram-u. Czasem na wysokim starpie można lepiej podkręcać ramy ale i tak wszystko wychodzi w testach i widać co warto. Czy mniejszy czy większy strap.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mam tak że jak wyłącze kompa a konkretnie zasilacz z tyłu,i potem odpalam go znowu to się własnie bootuje w trybie dual-to normalne?

Dzięki za info co do strapa.

CPU Margin Enhancement-Co to daje?

Tak samo CPU PLL Voltage

i GTL Voltage,nie wiem,moze ja szukac nie umiem na necie ale nie znalazłem nic o tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego że po niedzieli stanę się (mam nadzieje) szczęśliwym posiadaczem P5Q Pro, i z tej okazji chciałbym się zapytać szanownych użytkowników tej płyty jak to jest z tym dźwiękiem onboard, warto wyrywać ze starego kompa audigy czy tez dźwięk na płycie będzie wystarczający?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zakupem p5q-e.

1. Na stronie Asusa oglądałem biosy i jest tam coś takiego:

Enhance CPU compatibility with certain Yorkfield C1 stepping CPUs.

 

To dotyczy wykrywania/rozpoznawania, czy mogę mieć jakieś problemy ze stabilnością? Bo mam właśnie Q9550 C1

 

2. Może ktoś się orientuje, czy Asus Silent Square to wejdzie na tą płytę?

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego że po niedzieli stanę się (mam nadzieje) szczęśliwym posiadaczem P5Q Pro, i z tej okazji chciałbym się zapytać szanownych użytkowników tej płyty jak to jest z tym dźwiękiem onboard, warto wyrywać ze starego kompa audigy czy tez dźwięk na płycie będzie wystarczający?

wydaje mi się że warto przełożyć audigy, ja przez chwile posłuchałem na tym realteku hd i przełożyłem kartę ze starego kompa. jakiś taki płaski ten dźwięk był.

 

ja mam jakiś problem z AI Suitem.... program jest zainstalowany, odpalam, pojawia sie w trayu ikonka, najeżdżam - znika. w procesach widzę że jest odpalony... trochę szperałem i parę osób miało podobny problem, ale nigdzie nie ma konkretnej odpowiedzi :( pomożecie?

Edytowane przez kosciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego że po niedzieli stanę się (mam nadzieje) szczęśliwym posiadaczem P5Q Pro, i z tej okazji chciałbym się zapytać szanownych użytkowników tej płyty jak to jest z tym dźwiękiem onboard, warto wyrywać ze starego kompa audigy czy tez dźwięk na płycie będzie wystarczający?

Moje audigy leży na półce i chyba tak zostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...