Skocz do zawartości
pmp

Asus P5q/p5q-e/p5q Pro/p5q Deluxe/p5q Premium

Rekomendowane odpowiedzi

Mam płytę p5q-e i problem z doborem wentylatora 120mm. Zauważyłem, że Fan1 dla CPU ma 4pin czyli jest z PWM.

Zwykłe wentylatory 3pin, których pracę mogę regulować speedfanem z innych złącz nie dają się regulować ze złącza 4pin z PWM. Czy istnieją jakieś godne polecenia wentylatorki z PWM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem Asusa P5Q PRO i mam kilka pytan:

1. czy to normalne ze mobo osiaga temperature do 39 stopni C (przy zamknietej obudowie) kiedy zadne operacje nie sa wykonywane po prostu uruchomiony windows vista i tyle??

 

az sie boje krecic plyte a nawet odpalac jakas gre skoro w spoczynku dochodzi do takiej temperatury

 

2. co sie podlacza do 3-pinowego connectora o nazwie POWER FAN ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kredek u mnie do power fan podlaczona jest wtyczka od zasilacza. Taki klabelek kontroli obrotow wentylatora. Ale coś mi to chyba nie dziala, bo speedfan nie pokazuje zadnej predkosci.

Wszystkie wentyle mam podlaczone pod wtyczki fan w zasilaczu Dark Power BQT P7-PRO 550W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kredek u mnie do power fan podlaczona jest wtyczka od zasilacza. Taki klabelek kontroli obrotow wentylatora. Ale coś mi to chyba nie dziala, bo speedfan nie pokazuje zadnej predkosci.

Wszystkie wentyle mam podlaczone pod wtyczki fan w zasilaczu Dark Power BQT P7-PRO 550W.

 

ja mam zasilacz Chieftec 450 W ale nie zauwazylem takiej wtyczki u siebie...jak ona wyglada??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pussik

A moje mobo od tygodnia na serwisie. :P

 

Zwarcie backplate`em (z tyłu płyty wystają takie piny... ;/) i zjarał się mosfet. Proc całe szczęście żyje.

 

Zobaczymy czy Proline uzna, ponoć poleciało do ASUSa już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykla 3 pinowa wtyczka od wentylatora, tyle ze ma jeden kabelek.

 

no niestety ale nie widze u siebie takiej wtyczki

 

a co do temperatury mobo to poscilem 3Dmarka 06 i wzrosla do 45*C czy to normalne?? czy lepiej zamontowac dodatkowy wentyl w budzie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zakupiłem Ausa P5Q PRO + E5200. Piersze zabawy z OC mam za sobą. Narazie śmiga na 12,5 mnożnik i FSB 300. Mam mały problem bo nie wim jak uzyskać większe FSB pamięci lecą mi tylko do góry a gdzie jest dzielnik? Opcje:

FSB Strap to North Bridge

Dram Frequency

Wpływają tylko na podniesienie szyny na pamięciach i tu robi mi się już ponad 1300Mhz…więc nie wstaje.Jak mogę obniżyć czestotliwość pamięci??

 

Dodam, że z mnożnikiem się nie bawie bo FSB mi nie robi ze względu na wysokie mhz w pamieciach…

Aaa jeszcze zapytam o zworki na płycie OV NB i OV CPU jak je najlepej ustawić co one wnoszą?

Dzięki z góry za podpowiedz.

post-143573-1228385124_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dram Frequency możesz dać najmniej na 1:1, czyli przy fsb 300MHz pamięci będą nawet na 600 więc niedotaktowane.

Zakładając (poniewasz nie podałeś jakie to pamięci i co potrafią) że masz 800ki które pójdą max 900 to fsb możesz ustawić nawet 450MHz.

 

I dla ścisłości - w Intelu nie ma dzielników są tylko mnożniki pamięci. Pomyliłeś z AMD ;)

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dram Frequency możesz dać najmniej na 1:1, czyli przy fsb 300MHz pamięci będą nawet na 600 więc niedotaktowane.

Zakładając (poniewasz nie podałeś jakie to pamięci i co potrafią) że masz 800ki które pójdą max 900 to fsb możesz ustawić nawet 450MHz.

 

I dla ścisłości - w Intelu nie ma dzielników są tylko mnożniki pamięci. Pomyliłeś z AMD ;)

Pamiątki mam 800ki OCZ 4-4-4-15 http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&...562&katid=3

Zaraz potestuje i podeśle foto.

Nie mogę rozgryść co robie źle lub coś źle rozumuje. Zerknij na scrana wyżej i co to idzie na 1219Mhz ???

Czyli 1:1 to mam dac na auto??

post-143573-1228396980_thumb.jpg

post-143573-1228396992_thumb.jpg

post-143573-1228413817_thumb.jpg

Edytowane przez Pablo Hudinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o czym ty mowisz? Nic tu nie idzie na 1219!

Strap czyli ten pierwszy zostaw na auto. Zmieniaj tylko to co jest w 2 ekranie. Pod auto, pierwszy z brzegu masz 1:1. Potem coraz większe.

 

EDIT

Patrzyłem na nie tego screena. Te 1219 to jest częstotliwość taktowania szyny pomiędzy pamięciami a mostkiem północnym.

Im wyższa, tym wyższa wydajność calego podsystemu pamięci. Ona nie jest problemem.

Taktowanie pamięci w CPU-Z jest na zakładce Memory...

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o czym ty mowisz? Nic tu nie idzie na 1219!

Strap czyli ten pierwszy zostaw na auto. Zmieniaj tylko to co jest w 2 ekranie. Pod auto, pierwszy z brzegu masz 1:1. Potem coraz większe.

 

EDIT

Patrzyłem na nie tego screena. Te 1219 to jest częstotliwość taktowania szyny pomiędzy pamięciami a mostkiem północnym.

Im wyższa, tym wyższa wydajność calego podsystemu pamięci. Ona nie jest problemem.

Taktowanie pamięci w CPU-Z jest na zakładce Memory...

Chyba już wszystko kumam... nie brałem tylko jednej opcji pod uwagę, że może mój E5200 ma przyblokowane FSB gdzieś na 350-365 bo za chiny komp się nie wł. przy takim FSB jest to możliwe??

Dodam że proca puszczam nawe 4,1Ghz i śmiga bardzo stabilnie. tem 39 st a stres 45st

Edytowane przez Pablo Hudinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba już wszystko kumam... nie brałem tylko jednej opcji pod uwagę, że może mój E5200 ma przyblokowane FSB gdzieś na 350-365 bo za chiny komp się nie wł. przy takim FSB jest to możliwe??

Dodam że proca puszczam nawe 4,1Ghz i śmiga bardzo stabilnie. tem 39 st a stres 45st

Może podniesienie napięcia na NB pomoże. Ew VTT też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może podniesienie napięcia na NB pomoże. Ew VTT też.

Pobawiłem sie dawałem 1,45V to chyba już sporo. Korci mnie jeszcze zworka na płycie OV NB!! Co ona wnosi macie ją przestawioną???

 

365 to max więcej nie poleci wsokoczyłem na wontek z E5xxx i niby 350Mhz FSB to b.dobry wynik dla tych procków(SZKODA :sad: )jednak nie wiem ile w tym prawdy...

 

Wiecie może gdzie się zmienia czestotliwość pamięci na 1T ? Jest taka możliwość?

Edytowane przez Pablo Hudinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam gorąca prośbę do wszystkich śledzących ten wątek o pomoc z racji bycia lamerem, oraz z braku czasu na zajmowanie się kompem :(.

 

Tak więc - sprzęt jak w podpisie - w zamieszczonej konfiguracji - "rock stable". Ale nie ukrywam, że interesuje mnie wynik co najmniej 3 GHz, co chyba nie bedzie jakimś kosmiczny wyczynem (tj stabilne FSB 333).

 

Dodatkowe info:

FSB = 266

Vcore - 1,33V

Temp procka - 45 do 50 w długotrwałym stresie (seti/ orthos itd).

Temp rdzeni procka w stresie 58-62

Temp mobo - 58 w stresie, normalnie 55 - nie kumam tego

Chłodzenie - Zalman CU9700 - tj. 0,8kg miedzi

 

Proszę o wszelkie porady ustawień w biosie, które pomogłyby w osiągnięciu stabilnej FSB 333, oraz inne dot. np. pamięci, które podniosłyby wydajność całej jednostki.

 

Z góry thx za wszelkie info.

Edytowane przez R4VeN_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest temat dla p5q a ty masz w sigu p5k - wiec lepiej tam zapytaj o ile sie nie pomyliles z dodaniem tematu

Edytowane przez moe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moje ustawienia czy można coś tu jeszcze zmienić i podciągnąć ?

Interesują mnie opcje:

MEM OC. CHERGAR

Ai CLOCK TWISTER

Czy moje napięcia są bezpieczne?

Wczoraj ORTHOS robił robotę prze ok 0,5 przy stres CPU end RAM i wszystko było ok przy ciupeńke niższych napięciach po ok 15 minutach orthos pokazywał błąd i wł. się alarm.Po testach Chipset był gorący chyba się troszkę gotował a rurka parzyła:) w sumie to na M2N SLI miałem identyko ale i tak było FULL STABILNIE nie musiałem zakładac odatkowego wiatreka. U was też tak jest? Proszę o wyrozumiałość bo na AMD V przy OC leciałem ile wlazło:) Więc pytam.

post-143573-1228647139_thumb.jpg

post-143573-1228647151_thumb.jpg

post-143573-1228647164_thumb.jpg

Edytowane przez Pablo Hudinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...