Skocz do zawartości
pmp

Asus P5q/p5q-e/p5q Pro/p5q Deluxe/p5q Premium

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie.

Mam pare pytan bo stoje przed wyborem plyty glownej a mam ograniczone pole wyboru ze wzgledu na to ze to do moda i bedzie bez obudowy i plyta musi miec przyciski z resetami oraz dwa sloty PCIex.

 

Czy zdjecie tego Heat Pipa z NB + sekcji zasilania nie spowoduje obnizenia wydajnosci ? Oczywiscie NB+SB bedzie chlodzony woda. Zastanawia mnie co tam jest kolo tego NB ze ten radiator jest taki dlugi ? Czy ten PCI-e niebieski to x16 a te dwa pozostale to dwa x8 ?

 

tnx

 

Ogolnie biore pod uwage takie

 

DFI LanParty DK X38- T2RB

DFI LanParty DK P45-T3RS Plus

DFI LanParty DK P45-T2RS Plus

 

Asus P5Q-E

 

Gigabyte GA-EP45T-DS3P

Gigabyte GA-EP45-DS4

Gigabyte GA-EP45-UD3P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja moze spytam inaczej

Brac P45 czy P35 czy co innego?

Chce dosc dobra plyte, bo do tego bedzie jakis wypasiony proc itp. Komp na 3 lata. Jak raz wloze do moda to nie zabardzo moge zmieniac plyte. (co widac na zdjeciu po lewej :)

Bo mi naprawde pasuje 1% plyt glownych :D do tego co chce zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jak to jest z tymi temperaturami pokazywanymi przez P5Q PRO. Mam E5200@3Ghz więc nic nadzwyczajnego natomiast temp pokazuje nieziemskie, zresztą sami zobaczcie na screenach.

 

Taką mam temp. w spoczynku nawet zaraz po odpaleniu kompa:

 

Dołączona grafika

 

 

A tu po kliku minutach obciążenia, dodam że nawet jeśli będzie to godzina to temp będzie się pokazywał taka sama, to samo jest podczas grania:

 

Dołączona grafika

 

 

Chodzi mi głównie o wskazania dla rdzeni. Nie jęczał bym że jest coś źle gdyby się zmieniała ta temp cokolwiek. Czy to wina czujnka temp? Czy może biosa? O ile się nie myle to mam bios 1306 może aktualizacja na nowszy coś da?(Jeśli tak to na jaki?).

 

Dodam jeszcze że wskazania temp CPU caly czas się zmieniają. Chłodzenie to Auras Wave i założne jest chyba ok(odłączyłem wentyl to radiator zaczął się nagrzewać no ale temp. rdzeni ani drgnęła :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi głównie o wskazania dla rdzeni. Nie jęczał bym że jest coś źle gdyby się zmieniała ta temp cokolwiek. Czy to wina czujnka temp? Czy może biosa? O ile się nie myle to mam bios 1306 może aktualizacja na nowszy coś da?(Jeśli tak to na jaki?).

W RealTemp masz test diod termicznych procesora, sprawdź je tą opcją. Wg mnie masz walnięte czujniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla obu rdzeni napisało sensor movement 0. To chyba dobrze nie świadczy z tego co na szybko przeczytałem? Coś tam pisało że powinno być między 3 a 15? I co jechać z takimi czujnikami zwalonymi spokojnie(co jakoś nie uśmiech mi się reklamować)? Czy lepiej oddać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla obu rdzeni napisało sensor movement 0. To chyba dobrze nie świadczy z tego co na szybko przeczytałem? Coś tam pisało że powinno być między 3 a 15? I co jechać z takimi czujnikami zwalonymi spokojnie(co jakoś nie uśmiech mi się reklamować)? Czy lepiej oddać?

Oczywiście testowałeś w idle, mam nadzieję.

Tak, zerowy sensor movement świadczy o tym że czujniki są uwalone i nie powinno się ich używać do pomiaru temperatury. ZTCW Intel w ogóle odradza takie ich zastosowanie, ich głównym celem jest chronienie procka przed przegrzaniem i w jakowyś sposób nawet uwalone czujniki są w stanie to zapewnić. W tym momencie zostaje Ci tylko temperatura podawana przez płytę.

A co do wymiany, jeżeli przyjmą Ci reklamację na takiej podstawie, to czemu nie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak test w idle robiłem i sprawdzałem tymi programami i jest to samo. Hymm czyli mówicie że aż tak bardzo to nie zagraża? Jakbym nie brał w sklepie wysyłkowym to bym pewnie jeszcze dziś poleciał zareklamować a tak kilka dni bez kompa będzie. A według temp. podwanej przez płyte ilu lepiej nie przekraczać? 60 stopni np?

W sumie to i tak dużego OC nie przewiduje na tym procku, 3.2 może 3.4 więc sądzę że temp. powinny być i tak w normie tymbardziej że teraz Auras nie jest odczuwalnie ciepły przy max obciążeniu.

Myślałem że tylko procki z serii E8x00 mają taką przypadłość a tu prosze taki zonk:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem.

 

Mam płytę - ASUS P5QPRO. Mam włączony "Speedstep". Jak go wyłączyć? W biosie jakoś nie mogę namierzyć właściwej zakładki.

Bardzo proszę o wskazówki. Najlepiej krok po kroku.

 

Na marginesie, jak sądzicie lepiej wyłączyć speedstep czy zostawić (ale wtedy częstotliwość rdzenia skacze przy najprostszych czynnościach; czy takie skakanie nie uszkodzi z czasem procka - IC2 E 7200 2,53?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Na marginesie, jak sądzicie lepiej wyłączyć speedstep czy zostawić (ale wtedy częstotliwość rdzenia skacze przy najprostszych czynnościach; czy takie skakanie nie uszkodzi z czasem procka - IC2 E 7200 2,53?).

Gdzie tu logika w tym pytaniu? Jakby to niszczyło procesory to by tego intel nie zastosował nie? :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem.

 

Mam płytę - ASUS P5QPRO. Mam włączony "Speedstep". Jak go wyłączyć? W biosie jakoś nie mogę namierzyć właściwej zakładki.

Bardzo proszę o wskazówki. Najlepiej krok po kroku.

 

Na marginesie, jak sądzicie lepiej wyłączyć speedstep czy zostawić (ale wtedy częstotliwość rdzenia skacze przy najprostszych czynnościach; czy takie skakanie nie uszkodzi z czasem procka - IC2 E 7200 2,53?).

Cały kniff polega na tym, że tego się (chyba) nie da wyłączyć.

Opcja SpeedStep pojawia się tylko wtedy, kiedy mnożnik ustawiony jest na [Auto].

Nawet przy wyłączeniu tej opcji i pozniejszej zmianie mnożnika, jak i wylaczeniu C1E mnoznik dalej skacze, przynajmniej w moim przypadku, nie wiem jak to wylaczyc, chociaz mi to nie przeszkadza, nawet jest u mnie pozadane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie tu logika w tym pytaniu? Jakby to niszczyło procesory to by tego intel nie zastosował nie? :lol2:

No jasne przecież Intel jest nieomylny i zacięcie dba o nasze portfele :wink:

 

Faktycznie na tej płycie chyba nie da rady tego wyłączyć. Speedstep działa niezależnie od zmiany częstotliwości zegara procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam sie do zmiany mojej plyty glownej na p5q lub p5q pro, wiec mam do Was kilka pytania.

Po pierwsze, jak wyglada sprawa chlodzenia mostkow na obu plytach? Z tego co wiem, to na p5q, SB sie bardzo mocno grzeje i zalecana jest wymiana radiatora na cos wydajniejszego. A co z NB? Radiator do wymiany? No i jak to wyglada na p5q pro?

Druga sprawa; na egieldzie zwrocono uwage na mocno niedporacowany BIOS (nie zapamietuje ustawien OC). Czy w aktualnej wersji ten problem zostal juz rozwiazany?

No i na koniec kwesta Crossfire. Z tego co wiem, to w takiej konfiguracji, karty pracuja w trybie x16+x8 (tudziez x8). Czy jest to duza strata, wzgledem "pelnego" CF ?

Edytowane przez gs7t4h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios zapamiętuje ustawienia bez problemu. Chyba bardzo stary test czytałeś...

Jesli idzie o chłodzenie najlepiej wypada P5Q-E bo ma chłodzoną całą sekcje zasulania. Przy pro chłodzona jest tylko połowa mosfetów.

Nie mniej jednak nie powoduje to jakichś większych problemów. Komputer który składałem z E8500 chodzi cały czas stabilnie 4.15GHz (460*9) bez specjalnych radiatorów ani nawiewów - ot zwykłe dobre przewietrzanie obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a Czyms znaczacym sie rozni P5Q-E od Deluxe ?

 

Czy bez nawiewu te mosfety moga byc ? Bo ja chce dac WC na SB i NB i CPU wiec na mosfety bede musial dac jakies revolteki przyklejane. Czy moze jakis jest lepszy sposob ?

 

Czy ta plyta dobrze znosi podkrecanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...