Skocz do zawartości
pmp

Asus P5q/p5q-e/p5q Pro/p5q Deluxe/p5q Premium

Rekomendowane odpowiedzi

a Czyms znaczacym sie rozni P5Q-E od Deluxe ?

 

Czy bez nawiewu te mosfety moga byc ? Bo ja chce dac WC na SB i NB i CPU wiec na mosfety bede musial dac jakies revolteki przyklejane. Czy moze jakis jest lepszy sposob ?

 

Czy ta plyta dobrze znosi podkrecanie ?

Pod quada lepsza DeLux ze względu na 16 fazowe zasilanie. Tak poza tym E jest w zupełności zadowalająca pod względem OC i wogóle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mozesz rozwinac mysl ?

Ktore i dlaczego ?

 

miałem p5q deluxe

prócz tego, że miała wyższe PL(gorzej) niż obecna moja mobo (msi p35 neo2) nie widzę w niej nic specjalnego

może miała małego dropa, ale to samo będziesz miał w p5e na którym będzie niższe pl i pełne CF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja zamierzam kupic P5q-e w koncu i Xenona 3110

 

A powiedzcie mi jak to jest

slot niebieski jest pelne x16

a te dwa PCI-E czarne to gorny jest x8 a dolny x4 ?

Bo w spisie pisze 3x PCIE X16 :D

 

I czy jest roznica czy sie da w x16 czy w x8 ?

Bo ja chce dac moja krafike w gorny czarny slot czyli x8. Mozna tak ? w DFI mi dziala

Edytowane przez PolandMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi jeszcze jedną rzecz. W biosie napięcie procka ustawiam na 1.2250. Jak przejde do zakładki pokazującej aktualne napięcie to pokazuje tylko 1.200. W windowsie też pokazuje 1.200. Czy taka różnica to cos nadzwyczajnego? Czytałem że napięcia się mogą różnić przy idle i load ale w takim wypadku nie wiem.

Sądzę że na nic za bardzo to nie wpływa(ale to moja teoria) tylko poprostu zaniża to napięcie no ale może ktoś mi rozjaśni sytuację.

PS. czytam ten wątek od początku no ale nie dobrnąłem do końca jeszcze dlatego jeśli było gdzieś wcześniej nie bijcie odrazu bo prawdopodobnie nie dotarłem do tego posta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje pomocy z moja drukarka i płytą głowną

 

 

Wszystko się stało po tym jak zmieniłem parę wartości w biosie(vtt i inne od oc proca, później przywróciłem je z powrotem). Po zaakceptowaniu i restarcie kompa okazało się, że drukarka(canon pixma mp510) mi siadła i system(zarówno xp i vista) rozpoznaje ją jako nieznane urządzenie i zdaje mi się, ze to wina płyty, czy mogibyscie mi pomóc? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i zycze Wesolych Swiat :)

ostatnio kupilem nowy sprzet w tym plyte P5Q pro i z nia pojawil sie duzy problem

przez instalke systemu i reszty duperelow wszystko bylo ok , lecz po uruchomieniu GTA4 po jakichs 20 minutach zaczelo smierdziec spalenizna. nagrzaly sie elementy zaznaczone na czerwono (co to jest?) , a co gorsze element zaznaczony na zolto (co to jest ?) odpadl :(. Podejzewam ze nabral takiej temperatury od tych "na czerwono" ze sie odlutowal. Plyte zanioslem do reklamacji , jednak nie chcieli mi wymienic od reki, tylko wyslali na serwis.

Czy serwis moze mi wciskac kit ze uszkodzenie mechaniczne i nie uznaja gwarancji ?

Jezeli tak to co zrobic zeby jednak laskawie uznali reklamacje? Uszkodzenie moze i mechaniczne ale wyniklo z wady plyty , przecierz nie wyrwalem tego kombinerkami :/

prosze o jakies rady i pozdrawiam

Dołączona grafika

Witam

plyta w koncu wrocila z serwisu , wymienili na nowa zepsuta hehe, ale udalo sie wymienic na jeszcze inny egzemplarz i dziala...

elementy ktore sie tak nagrzaly i wylutowaly nadal sie grzeja dosc mocno - 20 minut orthosa i mozna potrzymac palec przez 1 sekunde , potem parzy - czy to jest normalne ? (juz mam jakies paranoje na tym punkcie)

druga rzecz , jak wlacze np gtaiv to plyta strasznie glosno cwierka - czy to jest szkodliwe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

plyta w koncu wrocila z serwisu , wymienili na nowa zepsuta hehe, ale udalo sie wymienic na jeszcze inny egzemplarz i dziala...

elementy ktore sie tak nagrzaly i wylutowaly nadal sie grzeja dosc mocno - 20 minut orthosa i mozna potrzymac palec przez 1 sekunde , potem parzy - czy to jest normalne ? (juz mam jakies paranoje na tym punkcie)

druga rzecz , jak wlacze np gtaiv to plyta strasznie glosno cwierka - czy to jest szkodliwe ?

U mnie te elementy w idle i po othros mają taką samą temperature i pozostają wręcz letnie(lekko ciepłe). A piszczy raczej Radeon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Czy ma ktoś/ miał styczność z wersją P5Q WS? Czy warto się w nią wbijać (komp włączony 24/7 i z umiarkowanym OC). Czy lepiej brać wersję DELUXE (lepsze zasilanie - 16 faz vs 8 na wersji WS). Biorę pod uwagę zakup tej płyty czyli P5Q (E/Deluxe/WS) vs Striker II NSE. Na razie bedzie proc ten z sigu, ale myślę o E3310, pasowałby zwłaszcza do serii WS ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

plyta w koncu wrocila z serwisu , wymienili na nowa zepsuta hehe, ale udalo sie wymienic na jeszcze inny egzemplarz i dziala...

elementy ktore sie tak nagrzaly i wylutowaly nadal sie grzeja dosc mocno - 20 minut orthosa i mozna potrzymac palec przez 1 sekunde , potem parzy - czy to jest normalne ? (juz mam jakies paranoje na tym punkcie)

druga rzecz , jak wlacze np gtaiv to plyta strasznie glosno cwierka - czy to jest szkodliwe ?

Widzę, że masz 4X1G patriot llk, pewnie na 2,2V. Spróbuj wyjąć 2 szt. i zobacz czy sekcja zasilania tak się grzeje. U mnie przy 2X1G sekcja zas. jest chłodna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że masz 4X1G patriot llk, pewnie na 2,2V. Spróbuj wyjąć 2 szt. i zobacz czy sekcja zasilania tak się grzeje. U mnie przy 2X1G sekcja zas. jest chłodna.

chlodniej :) jest dosc goraca ale nie parzy :)

a moze to bralo temperature od samej kosci pamieci ktora do chlodnych nie nalezy...

tak czy siak na dwoch kosciach z dala od tych cewek jest ok :)

chyba czeka mnie wymiana pamieci na cos 2x2gb - co polecacie ?

moze cos takiego ? http://www.allegro.pl/item526107587_ocz_te...er_hpc_cl4.html

 

edit:

tak czytam sobie i podobno z tymi pamieciami p5q pro ma problemy

moglby mi ktos polecic jakis zastaw 2x2 800 cl4 do tej plytki?

Edytowane przez Macias666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie planuje zakup płyty p5q3 (nie deluxe), nie mogę znaleźć recenzji o niej, jest tylko o deluxe. Zastanawia mnie słabe chłodzenie płyty, czy będzie wystarczające do oc. Proc na razie będzie e5200 lub e7200, a pamiątki 2x1 1600mhz. Może ktoś się podzieli uwagami na temat tej płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Problem przed którym stanąłem jest następujący:

Chciałem podciągnąć mojego Intel Core 2 Duo E7400 na płycie Asus P5QL Pro z pamięciami Patriot 2x2GB 800Mhz Cl4 do 3800Mhz przez ustawienie mnożnika na 8x, FSB na 475 i napięcia procesora na 1.425 [vide poniższe obrazki], ale nic z tego - komputer się nie włącza (tj. nie bootuje się). Mam wgrany najnowszy BIOS do mojej płyty głównej.

 

Aktualnie w Biosie ustawiłem tak:

FSB procesora - 340Mhz

Napięcie pr. 1.4V

Mnożnik 10.5

Pamięć - 800Mhz

Napięcie pam. 2.2V

i działa dobrze w overclocku, ale wiem, że to nie wszystko co on potrafi. To znaczy, nie tyle wiem, co słyszałem. I teraz się pytam - co należy zrobić, aby podciągnąć go wyżej? Oczywiście, JEŚLI się da coś zrobić.

Aha - chłodzenia procesora mam BOXowe.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zmieniałeś napięcia VTT i NB? A skąd wiesz że Twój egzemplarz zrobi 3.8?

 

ja co prawda nie posiadam tego mobo ale gadałem z autorem postu 2xwyżej i rzekomo nie ma możliwosci ustawienia w biosie napięcia NB powyżej 1.4volta ... jak to jest mozliwe?? czytałem ze powyżej 1.7 co juz i tak jest absurdem do domu trzeba przestawic zworkę jakąś ale 1.4 i nic więcej??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam taki sprzet asus p5q3deluxe wi-fi, GF 9800gtx ko; procek E8500,zasilacz corsair 620w hx dysk twardy samsung f1i pamiec 2x2gb OCZ3P1600EB4GK.Problem w tym ze wczesniej mialem g skil 1333 zmienilem na te ocz OCZ3P1600EB4GK i pokazuje mi w biosie i przy starcie kompa 1333 a sa 1600i sa zalecane przez asusa .Sa na liscie qvl co moze byc powodem czy to wina pamieci.PROSZE O POMOC

Edytowane przez mar101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu normalne?Plyta obsluguje przeciez 1600.Ok jezeli tak to co ustawic tymingi voltarz czy tylko na 1600.Dodam ze probowalem ale byly zwisy.Jak jest na auto 1333 jest ok

Edytowane przez mar101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam taki sprzet asus p5q3deluxe wi-fi, GF 9800gtx ko; procek E8500,zasilacz corsair 620w hx dysk twardy samsung f1i pamiec 2x2gb OCZ3P1600EB4GK.Problem w tym ze wczesniej mialem g skil 1333 zmienilem na te ocz OCZ3P1600EB4GK i pokazuje mi w biosie i przy starcie kompa 1333 a sa 1600i sa zalecane przez asusa .Sa na liscie qvl co moze byc powodem czy to wina pamieci.PROSZE O POMOC

Jeżeli chodzi o obsługę pamięci to ta płyta to koszmar!!!!!!!!!!!!!!!!

Do 1333 jeszcze jakoś idzie. Dalej już krzaki.

W tej chwili mam 2x2 CORSAIR 1600 Cl7. Owszem idą na 1600 ale na CL9 i 1.9V. O Cl7 można zapomnieć.

ustawiłem wszystko na AUTO i pamięci 1600. Tylko na tych ustawieniach działa stabilnie.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam takie pytanie dość lamerskie

 

jak wchodzę w komputer kliknę na jakiś sprzęt PPM --> właściwości --> sprzęt

 

zarówno obok nagrywarki pioneer 215BK (sata) jak i dysku samsung 750GB sata II mam ata device

 

moje pytanie jest następujące czy te urządzenia pracują w trybie AHCI? a jak nie to jak go włączyć?

 

mój sprzęt:

c2d e8400

asus P5Q Pro 1501

Kingston 2x2GB 800mhz

radeon 3780

 

z góry dziękuję za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AHCI to tryb pracy kontrolera dysków więc włącza się go tylko w Biosie. Nie można od tak sobie go włączyć bo system sie nie uruchomi.

Musisz najpierw sprobować zainstalować sterowniki do AHCI i wtedy spróbować odpalić istniejący system albo od nowa go zainstalować w tym trybie podając po drodze sterowniki.

 

Po co chcesz go włączać?

I o co Ci chodzi z tym: "jak wchodzę w komputer kliknę na jakiś sprzęt PPM --> właściwości --> sprzęt" bo to zdanie sie nie klei ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I o co Ci chodzi z tym: "jak wchodzę w komputer kliknę na jakiś sprzęt PPM --> właściwości --> sprzęt" bo to zdanie sie nie klei ;)

chodziło mi o to że jak wejdę tak jak wyżej piszę

 

uruchamiam komputer (z pasku start) klikam PPM na jakieś urządzenie wybieram właściwości i przechodzę na zakładkę sprzęt to wyświetla ata device

 

chodzi mi konkretnie o to:

 

Dołączona grafika

 

AHCI sprawdzałem w biosie jest włączone

 

w menadżerze urządzeń dysk podaje jako SATA więc skąd się tu bierze ata czyżby jakiś bug MS?

 

po co chcę AHCI? choćby dla NCQ (czy jak to się pisze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...