Skocz do zawartości
pmp

Asus P5q/p5q-e/p5q Pro/p5q Deluxe/p5q Premium

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak pisalem wczesniej posiadam plyte p5q3 dlx wi fi@ap,pamieci OCZ XTC Platinum OCZ3P1600EB4G 2x2gb i pamieci te powinny pracowac na 1600 lecz pracuja na 1333,poradzono mi pozmieniac ustawienia pamieci gdy to robie na ustawienia jakie powinny byc sa zwiechy to jedna zecz a druga to to ze przy ustawieniu na 1600 pamieci automatycznie wzrasta mi bus speed do 400 co automatycznie robi mi procka na 3600 czy to normalne pozatym nie pokazuje mi napiecia bateri plyta przyszla 2 dni temu z servisu czy to normalne zeby tak sie dzialo prosze o szybka pomoc .Dziekuje z gory

Edytowane przez mar101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FSB musi wzrosnąć do 400 żeby uzyskać 1600. Obniż mnożnik procesorowi.

Jeżeli chodzi o 1600 to może w ogóle się nie udać - niestety.

Możesz spróbować ustawić niskie Cl - tak koło 8-9 i 2T. Ustaw im tak z 1.8-1.9V.

Dodatkowo podnieś V na NB 1.2-1.3.

Taktowanie pamięci powyżej 1333 jest ogólnie problematyczne na P45. X48 lepiej tutaj się sprawuje.

Dodam jeszcze, że pamięci OCZ REAPER 2x2 w ogóle nie działają stabilnie na tej płycie.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest ocz platynium jak pisalem wyzej i pamieci te sa polecane przez asusa plyta ta powinna pracowac na 1600 tak ma w opisie .chodzi mi to czy to normalne ze tak sie dzieje ze podnosi mi sie procek z 3ghz na 3.6 ghz i czy to normalne ze nie pokazuje napiecia bateri ani everestem ani aida32 bo jak to nie normalne to odnosze zaraz do servisu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma wspólnego bateria z pamięciami? jakieś błędy zgłasza bios podczas startu?

Jak chcesz wiedzieć jakie jest V na baterii to wyciągnij ją i zmierz miernikiem. programy tego nie odczytują.

Przecież napisałem, że FSB musi wzrosnąć aby uzyskać 1600. jak ustawisz w biosie RAMY na 1600 to ona ustawia FSB=400. To jest normalne!

Napisz do ASUSA - może coś już wymyślili w tej kwestii.

Zrób upgrade biosu - jeżeli jeszcze nie zrobiłeś.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

AHCI sprawdzałem w biosie jest włączone

 

w menadżerze urządzeń dysk podaje jako SATA więc skąd się tu bierze ata czyżby jakiś bug MS?

 

po co chcę AHCI? choćby dla NCQ (czy jak to się pisze)

Jak masz załączne AHCI w biosie to patrz tutaj, co jest.

 

Na tym kompie nie instalowałem sterowników do sata. Jak jedziesz na Vistowych sterach to masz porty sata występujące jako ATA Channel

Dołączona grafika

 

Na tym kompie mam dwa mam dwa kontrolery sata (intel i jmicron). Tych ATA Channel było jeszcze więcej. Zainstalowałem stery (Intel Matrix Storage) kontrolera intela i te "lipne" kanały zniknęły. Zostały od jmicrona i "prawdziwy" IDE

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacekcz otoz uwazam ze nie ma ale chodzilo o to ze plyta powinna byc sprawna calkowicie a nie ze cos nie dziala drobnostka oczywiscie.a apropos pamieci i tej plyty bylem w sklepie po dluzszych testach okazalo sie ze plyta jest do niczego dostalem chwilowo w zamian p5q3 zamiast p5q3 deluxe wi-fi@ap i musze ci powiedziec ze te pamiatki OCZ3P1600EB4GK Platinium EB chodza na niej na 1600 7 7 6 na 1.9v stabilnie bez zadnych kombinaci z innymi ustawieniami tylko 1600 tymingi i voltarz.Pozdrawiam

Edytowane przez mar101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, w pon lub we wt przyjedzie do mnie reszta sprzetu i miedzy innymi P5Q-E

 

Co mnie interesuje? sterowniki...plytke dolaczona od asusa ladnie odrazu odloze na puleczke bo wole miec najnowsze;) Wiec w pierwszej kolejnosci bede instalowac te

http://support.asus.com/download/download....SLanguage=en-us

Jesli chodzi o system bedzie to Xp SP3. Wczesniej mialem chipset nForce 4 Ultra wiec sciagalem 1 paczke i mialem tam stery do chipsetu audio lanu dysku...Wiec dlatego urodzily mi sie te pytania:)

Od samego poczatku w biosie wl AHCI. Dla wygody moge zintegrowac sterowniki nLitem ale w sumie formata robie sredio raz na miesiac:D wiec ze wzgledu na to ze co jakis czas sa nowsze sterowniki moze nie bede integrowac. Z LANem Chipstem Audio nie bedzie wtedy problemu, ale jesli chodzi o dysk? Bede uzywac jednego na SATA i jednego na ATA...

 

 

Wiec jezeli nie mam FDD a bede mial wl AHCI to moge dograc te stery np pendrivem?

Czy np na czas instalacji win AHCI wyl. i dopiero jak juz win bedzie gotowy do instalacji sterow najpierw zainstalowac stery do chipsetu a pozniej do dysku Intel® Matrix Storage Manager Driver i wl w BIOSie AHCI? bedzie dzialac?

 

 

I jeszcze czym roznia sie

Intel® Matrix Storage Manager Driver

od

Marvell 88SE6111 SATA Controller Driver V1.2.0.57 for Windows XP/Vista & 64bit XP/Vista.

Marvell 6121 SATA Driver V1.2.0.57 for Windows XP & 64bit XP & 32/64bit Vista.

Poniewaz na str asusa Intel® Matrix Storage Manager Driver jest w dziale OTHERS a np Marvell 88SE6111 SATA Controller Driver V1.2.0.57 for Windows XP/Vista & 64bit XP/Vista jest w SATA

 

Raid mnie nie obchodzi:) Chce miec wszystkie najnowsze stery i wydajna platforme;)

Edytowane przez xrobcio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pendrive sterowniki możesz podac tylko w Viście inowszych. XP przyjmuje tylko FDD... Chyba że płyta potrafi emulować fdd z pendrive za pomocą biosu ale zdaje się że PQ5-E tego nie potrafi.

 

Intel® Matrix Storage Manager - to jest dla ciebie najważniejszy sterownik. Pozostałe sa do dodatkowego kontrolera Marwela a ten jest do chipsetu Intela.

Kolejności z instalacją najpierw sys na IDE a potem przełączyć na AHCI warto spróbować jeśli żadna z typowych dróg nie jest możliwa.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

czytam i czytam i nie moge sie doczytac jaka wersie P5Q oplaca sie wziac i czy fsb 500 nie jest dla niej problemem?

 

mozecie mi powiedziec czy w biosie duzo sie rozni P5Q od P5Q-pro, P5Q-E ? i jak z FSB na tych modelach ?

 

dzieki z gory:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie jest w miare niskie ?

mozecie mi objasnic jak poustawiac napiecia ?

teraz mam podniesione tylko napiecie na procku , a sa jeszcze jakies opcje fsb , pll etc...

od niedawna jestem posiadaczem intela a na athlonie calkiem inaczej sie podkrecalo i nie moge sie odnalezc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcia trzeba dobrać doświadczalnie. Na start możesz dać na NB 1.35V bo przy 4x1GB może być bardzo potrzebne jesli mówisz o 500fsb.

fsb - inaczej vtt - przydatne przy podkręcaniu procesora, czasem pozwala przesunąć granice tzw fsb wall

pll - przydatne przy podkręcaniu quadów i też bardziej związane z fsb niż ogólną częstotliwością procesora

 

Generalnie użyj szukajki przewertuj ten wątek bo przykłady ustawień były wiele razy podawane!

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie jest w miare niskie ?

mozecie mi objasnic jak poustawiac napiecia ?

teraz mam podniesione tylko napiecie na procku , a sa jeszcze jakies opcje fsb , pll etc...

od niedawna jestem posiadaczem intela a na athlonie calkiem inaczej sie podkrecalo i nie moge sie odnalezc

to uciekaj od tych plyt jak najszybciej - sprzedasz z niewielka strata jak jest prawie nowa a zaoszczedzisz sobie mnostwa klopotow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Towarzyszy pancernych w Asusach...

Czy GTX 260 core 216 maja podobne problemy z kondensatorami, jak pierwszy realase GTX'ów tej rodziny:]? Mam pq5-e w wersji niestety z wysokimi na oko kondensatorami, nie uśmiecha mi się wysyłać mobo na serwis zaraz po zakupie nowej grafiki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...