Skocz do zawartości
pmp

Asus P5q/p5q-e/p5q Pro/p5q Deluxe/p5q Premium

Rekomendowane odpowiedzi

no dobra jezeli sie procek skonczyl to trudno

ale czy ta plyta da rade przy wyzszym fsb

gdzies czytalem ze fsb 500 to raczej jest jej max

czy tak jest w rzeczywistosci

bios oczywiscie uaktualniony

Poczytaj wątek od początku i/lub użyj szukajki w tym temacie a wszystko będzie jasne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale mówisz o takim ustawieniu kiedy wentylator jest skierowany w dół i tak jakby wszystko idzie na szerokość?

 

Wyczytałem w tym temacie że ktoś piłował te zaczepy żeby nie wchodziły na zasilanie i wtedy można było dowolnie ustawiać karakorum, tylko z drugiej strony bałbym się że za mało 'mięsa' mi zostanie i tym samym chłodzenie może mi 'wystrzelić z płyty'

 

PROSZĘ O WYPOWIEDZI OSÓB POSIADAJĄCYCH PODOBNA KONFIGURACJE LUB DOŚWIADCZENIE W TEJ SPRAWIE. Przypominam zestaw: p5q pro, karakorum, ocz reaper 2x2 1066Mhz

 

Przy okazji czym rózni się P5Q-E od PRO, bo różnica w cenie 20 zł ( wiem ze zasilanie jest w obu 8 faz )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej rozbudowane chłodzenie płyty, trzy sloty PCIE x16, dodatkowe przyciski on/off i reset na płycie, oraz lepsza zintegrowana dźwiękówka, wydaje mi się jeszcze, że w P5Q Pro jest tylko jedna karta sieciowa, podczas gdy w P5Q-E są dwie.

Edytowane przez Matthaios84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktore pamieci polecacie do zestawu z podpisu.

Glownie chodzi o wysokie FSB

(konfig z podpisu po wstawieniu dodatkowej pamieci stracil stabilnosc i wyglada ze to wina pamieci)

 

Corsair XMS2 4GB (2x2GB) DDR2 1066MHz CL5

 

Geil 4GB (2x2GB) PC1066 CL5 ultra

 

Sa to jedyne pamiec z QVL asusa, ktore jakos mi pasuja. Jakies opinie i spostrzezenia??

Edytowane przez Tunio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie istnieją gotowe ustawienia - każdy egzemplarz jest inny (jak procki, pamięci, grafy, ...) i trzeba samemu eksperymentować.

Możesz zacząć od Vnb 1.4v i w razie możliwości zejdziesz niżej. Vfsb (VTT) też trzeba na czuja zacząć i korygować w razie potrzeb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkal sie moze ktos czysm takim lub podobnym?

 

Dołączona grafika

u mnie to sie dzialo na strapie 400 - moja plyta go nie trawi - zaraz przed ladowaniem systemu jest ten ekran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dokladnie w tym momencie=/ tylko tyle ze pojawil sie diabel nagle - wczesniej go nie bylo =/

nie wiem jak ci pomoc bo u mnie po hard resecie biosu to ustepowalo. wiem tez z wlasnego doswiadczeniu ze te plyty sa ulomne i jak masz poustawiane napiecia manualnie to licz ze jej bedzie odpierd..... jedyne co mozesz zrobic to spuscic procka sporo w dol, zmienic strapa i za pare dni zobaczyc czy sie "naprawila" . mozesz tez sprawdzic te same zegary na innym mnozniku albo vtt dac na auto. glupie ale skuteczne. i jak pisalem wczesniej - moja sztuka nienawidzi strapa 400 i sie na nim rzadko kiedy zabootuje a jak juz wstanie to chodzi bez problemow wiec tez sie mozesz tym pobawic.

Edytowane przez moe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale mówisz o takim ustawieniu kiedy wentylator jest skierowany w dół i tak jakby wszystko idzie na szerokość?

 

Wyczytałem w tym temacie że ktoś piłował te zaczepy żeby nie wchodziły na zasilanie i wtedy można było dowolnie ustawiać karakorum, tylko z drugiej strony bałbym się że za mało 'mięsa' mi zostanie i tym samym chłodzenie może mi 'wystrzelić z płyty'

 

PROSZĘ O WYPOWIEDZI OSÓB POSIADAJĄCYCH PODOBNA KONFIGURACJE LUB DOŚWIADCZENIE W TEJ SPRAWIE. Przypominam zestaw: p5q pro, karakorum, ocz reaper 2x2 1066Mhz

 

Przy okazji czym rózni się P5Q-E od PRO, bo różnica w cenie 20 zł ( wiem ze zasilanie jest w obu 8 faz )

Mam zestaw P5Q-E plus karakorum wentylatorem od dołu plus OCZ Reaper. Wszystko sie miesci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak wygląda kwestia OC / kompatybilności P5Q PRO z OCZ REAPERAmi na 1066Mhz bo z tego co teraz czytam ( przeraziłem się ) to ramy ciężko współpracują z tą płytą :/ Czy najnowszy BIOS rozwiązuje jakoś te problemy? Które pamięci są najlepsze do P5Q PRO ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, interesuje mnie jak płyty z serii p5q ustawiają napięcie na MEM, NB i FSB, podnoszą czy obniżają V względem ustawień biosu, ich monitoring jest niestety lipny a nie mam miernika żeby sprawdzić. Wgrałem dzisiaj do P5Q-E bios od P5Q Deluxe i P5Q Premium myśląc że pojawi się dodatkowy monitoring tych napięć jednak się zawiodłem a wszystkie programy typu Everest czy Pc Probe pokazują to co jest w biosie czyli praktycznie nic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, interesuje mnie jak płyty z serii p5q ustawiają napięcie na MEM, NB i FSB, podnoszą czy obniżają V względem ustawień biosu, ich monitoring jest niestety lipny a nie mam miernika żeby sprawdzić. Wgrałem dzisiaj do P5Q-E bios od P5Q Deluxe i P5Q Premium myśląc że pojawi się dodatkowy monitoring tych napięć jednak się zawiodłem a wszystkie programy typu Everest czy Pc Probe pokazują to co jest w biosie czyli praktycznie nic ;)

Gdyby to było takie proste to każdy by to robił...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to było takie proste to każdy by to robił...

Ale jednak wersja Dlx czy Premium powinna mieć dostęp do odczytu takich wartości. Na P5E też nie każdy zmienia bios od Rampage Formula a właśnie po zmianie biosu pokazują się te wartości.

 

Czyli pewnie jest podobnie jak w P5E, NB zbliżone do ustawionego, FSB sporo zaniża a pamięci podwyższa o jakieś 0.07v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko czy plyty z seri p5q nadaja sie do o\c quadow? Chcialbym q9650 wkrecic tak powiedzmy do 4 ghz, do tego pamieci Corsair TWIN2X4096-8500C5DF w sumie 8 gb i mysle nad plytami p5q deluxe lub premium tylko nie wiem ktora lepsza (jakie sa roznice) i ktora by sie bardziej nadawala , jesli w ogole sie nadaja..no chyba ze p5q3 na ddr3 ?Prosze o pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do quadów teoretycznie powinny byc lepsze wszystkie z 16 fazami zasilania. W praktyce jednak podstawowy model sobie z tym poradzi bo większośc zależy od danego egzemplarza CPU.

Weź tez pod uwage Maximus II Formula - to tak jakby troche zmieniona P5Q.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Premium to najwyższy model. Weź pod uwagę Maximusa tak jak napisał rafa

 

A tak poza tym - pierwszy LINK do forum z google (dotyczy Premium w porównaniu do Deluxe)

Edytowane przez razorex2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko czy plyty z seri p5q nadaja sie do o\c quadow? Chcialbym q9650 wkrecic tak powiedzmy do 4 ghz, do tego pamieci Corsair TWIN2X4096-8500C5DF w sumie 8 gb i mysle nad plytami p5q deluxe lub premium tylko nie wiem ktora lepsza (jakie sa roznice) i ktora by sie bardziej nadawala , jesli w ogole sie nadaja..no chyba ze p5q3 na ddr3 ?Prosze o pomoc :)

P5Q3 sobie daruj. Żadna rewelacja.

Monitoring napieć też fatalny.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...