Skocz do zawartości
pmp

Asus P5q/p5q-e/p5q Pro/p5q Deluxe/p5q Premium

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 71proste

No chyba bedzie oplacalna,mysle ze takie 2x4850 za niecale 1k jest super elo rozwiazaniem niz pchanie sie w GF,no ale nie wazne.

Na moje mobo ledwo co zamontowalem blok Inno.G-Flow,doslownie milimetry dziela go od kondziorow wokol proca,jak wroce zrobie foto,bo przy montazu myslalem,ze jednak nie dam rady :D

 

ryba na bank sprawdze,tylko jeszcze dopracuje spi32m zeby bylo elo ;)

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytać przeczytałem i wiem, że idzie to zdjąć. Tylko niezła gimnastyka przy tym ...

przecież to max 2 minuty roboty - odkręcenie dwóch śrubek, zdjęcie crazycoola i przykręcenie 2 nakrętek. Spacerek. Gimnastyką można nazwać zakładanie infinity na P35-DQ6 rev 1

Lepiej "pogimnastykować" się przez max 2 minuty niż wydać kilkaset złociszy na nową płytę, ale zrobisz jak uważasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie !

 

Małżonka zgodziła się na modernizacje sprzętu po tym jak zaliczę obecną sesję ;)

 

ASUS P5Q DELUXE

4x1GB Kingston HyperX 1066MHz

Intel Q9300

 

Niestety nie bede już miał możliwości finansowych na zakup chłodziwa, w związku z tym czy możecie prostemu dłubaczowi komputerowemu pomóc i napisać czy mój obecny coolerek - SCYTHE NINJA PLUS REVISION B który mam zainstalowany na Asusie P5K Deluxe podejdzie do tej płyty (P5Q Deluxe)...

 

Pozdrawiam.

Rafał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli taka masz zamiar kupic konfiguracje to imho bez sensu

1. po co ci mobo z FSB>600 jak 4-jajka koncza sie w ok. 450 MHz

2. Akurat ten 4 jajowiec jest chyba najgorszym wyborem ze wgledu ma maly mnozni 7,5x . Liczac ze bedziesz mial szczescie i proc zrobi te 450 to bedziesz mial 3375Mhz (max)

3. Jesli tak naprawde nie sa Ci potrzebne 4 rdzenie to ja proponuje E8400 boxy chodza juz po 469 PLN i ten procek ma szanse rozwinac skrzydla na tej plycie. Do tego Ninja w zupelnosci da sobie rade ale czy wejdzie na ta plyte to nie wiem.

4. A jesli juz tak bardzo sie upierasz przy 4 jajkach to lepiej kup sobie q6600 G0. Wall w tym samym miejscu za to mnoznik x9 i przy FSB=400 masz juz 3.6Ghz. Dodatkowo jest tanszy ze 200-300 PLN i ma 8MB cache'u (czyli o 2MB wiecej niz q9300).

5. Po za tym jesli jeszcze tych pamietak nie masz to imho be sensu pakowanie sie w komplet 4x1GB. Lepiej kup jakies dobre 2x2GB, np. Apogee GT 1066 lub 1150 w ddr2.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie !

 

Małżonka zgodziła się na modernizacje sprzętu po tym jak zaliczę obecną sesję ;)

 

ASUS P5Q DELUXE

4x1GB Kingston HyperX 1066MHz

Intel Q9300

 

Niestety nie bede już miał możliwości finansowych na zakup chłodziwa, w związku z tym czy możecie prostemu dłubaczowi komputerowemu pomóc i napisać czy mój obecny coolerek - SCYTHE NINJA PLUS REVISION B który mam zainstalowany na Asusie P5K Deluxe podejdzie do tej płyty (P5Q Deluxe)...

 

Pozdrawiam.

Rafał.

Odpuść sobie quada jeśli naprawde baardzo go nie potrzebujesz- e82400 jest teraz optymalnym wyborem, a jak quady zaczna być wykorzystywane to i tak nehalem będzie już standardem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpuść sobie quada jeśli naprawde baardzo go nie potrzebujesz- e82400 jest teraz optymalnym wyborem, a jak quady zaczna być wykorzystywane to i tak nehalem będzie już standardem...

 

:)

Sęk w tym że akurat q9300 będę miał za 300zł (od koleg z redakcji - miał go w testach) i tylko dlatego go kupuję, w innym wypadku to oczywiste że E8400 był by moim wyborem. Pamięci też takie jak napisałem, bo dwie takie kości już mam w P5K więc dokupić muszę identyczne. Nawet Viste Home Premium x64 już sobie kupiłem (oem) na allegro za grosze i na coolerek już mi nie starczy.

Oczywiście ninja mi wystarczy w zupełności tylko czy podejdzie do toj mobo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukajka nie boli :| 7 stron tematu i co stronę pytanie czym się różni jedna od drugiej :mur:

 

Tym:

Dołączona grafika

DLX z tego co pisza na zagranicznych forach ma wiecej opcji tweakerskich niz te nizsze modele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małżonka zgodziła się na modernizacje sprzętu po tym jak zaliczę obecną sesję ;)

Biedny z Ciebie człowiek :D

 

Nie ma co się śmiać. Niestety trzeba iść na kompromisy jak się założy GPS'a na rękę. Wiem to z praktyki :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

A np dla kogoś kto będzie kręcił E8200/8400 :) Wtedy opłaca się dopłacać do Deluxe względem ,,E,, np?

zdecydowanie do takich cepow sie nadaje,ja zrobilem 565Mhz w 10minut,ale niestety mam walla :(

Jak masz kretliwego proca to dasz rade 600+ zrobic i nie trzeba sie za bardzo gimnastykowac ;)

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z CPU jest ciekawie. Sprawdziłem sobie 5 szt E8400 na jednej płycie (P5Q-E) i wnioski są ciekawe. Podczas gdy jeden CPU liczy 1M na 590 to waliduje na 620.

Albo odwrotnie, liczy na 600 i nie waliduje/liczy wyżej jak 605. Inny z kolei stabilnie działa do 560 ale valid daje rade nawet na 615...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A np dla kogoś kto będzie kręcił E8200/8400 :) Wtedy opłaca się dopłacać do Deluxe względem ,,E,, np?

Jak nie kręcisz ekstremalnie to nie ma sensu. Bo i tak będziesz miał wtedy jakieś 4.0-4.4Ghz, a tyle to robi E8400 na każdej mobo na P35. W sumie wtedy to nawet nie ma sensu brać P5Q, bo przez wysokie PL stracisz na wydajności względem P35. No chyba, że przy FSB 500 można ustawić na P45 PL w okolicach 6-8. Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z CPU jest ciekawie. Sprawdziłem sobie 5 szt E8400 na jednej płycie (P5Q-E) i wnioski są ciekawe. Podczas gdy jeden CPU liczy 1M na 590 to waliduje na 620.

Albo odwrotnie, liczy na 600 i nie waliduje/liczy wyżej jak 605. Inny z kolei stabilnie działa do 560 ale valid daje rade nawet na 615...

te cepy to nówki,czy już takie przejechane?procusie na AC,SS,może ln?mobo na stocku?takie se 3 pyt :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak właśnie działa marketing...

 

Ludzie kupują P5Q Delux'y itd, do Q6600, bo przecież płyta robi FSB 600, to się super nadaje do OC takiego Q6600... A na P35 z tym prockiem by było szybciej :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

A droższe mobo się tylko do FSB kupuje? Fakt o ile do Deluxe nie koniecznie warto dopłacać, to P5Q-E chyba już warto kupić. Jak dla mnie świetne ułożenie slotów rozszerzeń, przy CrossFire w pełni zostaje jedno PCI i jedno PCI-E x1, właśnie na to czekałem.

Do tego chipset w 65 nm, czyli zawsze jakieś tam mniejsze zużycie energii i wydzielanie ciepła, do tego nowa wersja EPU, coś tam zawsze to daje.

Reszta layoutu (złącza SATA, chłodzenie, backpanel) także jest świetna, pod tym względem dla mnie płyta bliska ideału.

 

Do tego płyta wygląda na solidnie zrobioną, i powinna zapewnić solidną podstawę platformy na długi czas. Wg mnie zdecydowanie warto wydać na nią te ok. 430 zł, a zapewne cena niedługo zejdzie poniżej 400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chipset w 65 nm, czyli zawsze jakieś tam mniejsze zużycie energii i wydzielanie ciepła, do tego nowa wersja EPU, coś tam zawsze to daje.

P45 zużywa 4-5 watów wiecej niż P35, wiec nie masz racji. A pmp pisał, że osoba, której działało by wszystkie 6 funkcji EPU byłaby szcześciarzem, czyli marketingowe bicie piany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P45 zużywa 4-5 watów wiecej niż P35, wiec nie masz racji. A pmp pisał, że osoba, której działało by wszystkie 6 funkcji EPU byłaby szcześciarzem, czyli marketingowe bicie piany.

 

Myśle że p45 relatywnie zużywa mniej niż P35. A to że efektywne zycycie jest o kika wacików większe podyktowane jest pewnikiem tym że P45 ma troszkę więcej do zrobienia niz poprzednik. Pewnie gdyby P45 był produkowany w starszej architekturze to różnica w poborze prądu była by jeszcze większa. Co do EPU to szkoda że nie działa. Mnie osobiście podoba się to co to EPu robi 9opisane na papierze) - szkoda że nie w rzeczywistości. Myślę jednak że to kwestia sterowników. W moim obecnym ASUSie PK DELUXE dopiero po 6 miesiącach wyszedł BIOS na którym moje pamięci 1066MHz mogły rozwinąć skrzydła. Bodajże 5 bios z kolei. Wcześniej musiałem kombinować i żeby mieć dual channel przestawic je na 455MHz czy coś takiego. teraz z obecnym biosikiem wszystko chula jak ta lala. Myślę że akurat na gwiazdkę dostaniemy idealnie dopracowaną obsługe softwarową tej płyty. To norma.

 

Myśle że zakup tej płyty to fajna sprawa. Zanim nachalny się pojawi, potanieje do rozsądnych wartości to minie ok. 2 lata od teraz. Jeżeli chodzi o mnie to jest to wybór ostatnije płyty na starym sockecie i teraz przerwa będzie dłuższa zanim kupię coś pod nachalnego...

 

Notabene, Intel już nie za bardzo miał co podokładać nowego - no bo co ?! Skupili się bardziej nad dopracowaniem obecnych technologi i wypuścili coś co mysle jest stabilne i dopracowane. A to ze 45-tka jest wolniejsza od 3-tki to (....) nie popadajmy w skrajności. nawet jeżeli taki jest urok tego chipsetu i nic tego nie porawi to w czym problem. ? Że jedna-dwie klatki w Assassin's creed będzie mniej, czo że DivX bedzie sie kodował 12sek dłużej. To nie jest problem.

 

Moją pierwszą płytę ASUSa którą kupiłem samodzielnie do złożenia w domciu, kupiłem coś w okolicy 1995 roku. Wtedy działy się cuda przy których dzisiejsze "problemy" nie są żadnymi problemami.... Myslę że P45 to udany produkt i będe z niego zadowolony. Za 6 godzin ostatni egzamin, a po 15stej idę odebrać swoja P5Q Deluxe :)

 

Pozdrawiam serdecznie i życzę udanego dnia !

Rafał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Pomacalem troche miernikiem:

Vnb 1.26-real 1.29v

1.4v-real 1.44v

vDimm 2.16v-real 2.17v

vcore LLC dis-0.02v

LLC ena-0.005v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...