Skocz do zawartości
pmp

Asus P5q/p5q-e/p5q Pro/p5q Deluxe/p5q Premium

Rekomendowane odpowiedzi

P5Q Deluxe gubi Wam czasami ustawienia biosu? Po przejściu na 2001 i większym OC płyta zaczęła się dziwnie zachowywać. Po zapisaniu ustawień z biosu i restarcie nie bootuje (wentylatorki się kręcą). Dopiero odłączenia zasilania pomaga i wstaje na ustawieniach prawidłowych (te które zapisałem) i działa stabilnie. Czasami również po starcie wstaje na domyślnych ustawieniach. Teraz komputer mam włączony kilka dni, żeby rano się nie bawić w ustawianie wszystkiego od nowa:/ Czasami nawet restarty to podowują.

 

Zworka ClearCMOS w dobrej pozycji. Bateryjka też raczej sprawna ale jeszcze jutro się upewnię. Macie jakieś pomysły? Q6600 działa mi teraz na 3.6 (9x400) i chciałbym tak zostawić, gdyby tylko nie było tych problemów:/ Wcześniej na 8x400 było ok.

Sam sobie odpowiem;) Problem stwarzało ustawienie CPU Margin Enhancement: Performance. Po ustawieniu Optimised wszystko jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo ludzi wypowiada się, że 1406 jest najlepszy. Ja najnowszego nie polecam, zdarzało się, że płyta bez powodu nie chciała wstawać.

A tak btw. bynajmniej to nie to samo co przynajmniej.

Edytowane przez ShotgunXC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Właśnie zameldowałem w budzie nowego lokatora - Asus'a P5Q-E. Chciałem się dowiedzieć, czy ktoś się bawił wykorzystaniem e-SATA jako hot-swap w WinXP. Otóż wcześniej miałem płytę Gigabyte GA-EP35-DS3R z dodatkowym kontrolerem Jmicron z serii JMB36X. Po ustawieniu go w tryb AHCI i zainstalowaniu sterowników z trybem e-SATA (miał 3 tryby do wyboru) pozwalał on na podłączenie/odłączanie dysków twardych w czasie pracy Windowsa. Dysk twardy zachowywał się jak pendrive - był widoczny jako wolumen wymienny i możliwy do odmontowania w "Bezpiecznym usuwaniu sprzętu". Po odmontowaniu wystarczyło odłączyć dysk. Specjalnie do tego kupiłem taką a'la serwerową kieszeń Wellanda ME-751, która świetnie się spisuje do tego celu.

 

I przechodząc do sedna sprawy - da się coś takiego odtworzyć w Windows XP przy wykorzystaniu kontrolera Marvell/Sil5723? Chodzi mi głównie o to, żeby dysk zachowywał się jak pendrive. Wiem, że na ICH10R można coś takiego zrobić, ale tylko w Viście. Póki co mam ustawione AHCI dla ICH10R, ale Marvella nie ma gdzie ustawić. Jakby ktoś coś o tym wiedział, to niech da znać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Skończyłem na razie z oc na moim dość starym, ale jak się okazało nawet jarym procku. Mam pytanie, czy dobrze poustawiałem opcje w biosie. 2 godz orthos przechodzi bez błędów.

 

420x8

strap auto dzielnik 5:6

pamięci wszystko na auto

 

cpu - 1.35000v (cpu-z pokazuje 1.336 - 1.334v)

cpu pll voltage - 1.50

vfsb (vtt) - 1.20

dram - 2.10

nb - 1.1

sb - 1.1

 

resztę opcji zostawiłem na auto, może tak zostać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałbym prosić was o radę: jakie ustawienia musiałbym ustawić w biosie aby miec stabilne FSB w wysokości 450?

 

sprzęt w podpisie

Edytowane przez kacp3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!!! Zakupiłem płytę P5QL-E lecz po zmontowaniu podzespołów płyta nie wstaje. Załączają się się diody, wiatraki i tyle. Czy powodem takiego stanu może być podpięcie dodatkowego zasilania 4pin zamiast 8 pin? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!!! Zakupiłem płytę P5QL-E lecz po zmontowaniu podzespołów płyta nie wstaje. Załączają się się diody, wiatraki i tyle. Czy powodem takiego stanu może być podpięcie dodatkowego zasilania 4pin zamiast 8 pin? Pozdrawiam.

Nie. Szukaj winnego w tych trzech: Płyta, CPU lub RAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebawem przyjdzie mi P5Q, czy jest może do tej płyty instrukcja PL, głównie chodzi mi o bios i jego ustawienia...

 

Kilka pytań też odnośnie płyty;

-Nie mam flopa, tz, mam ale raz działa raz nie... czy zaktualizuje bios za pomocą pena , ew. karty SD w czytniku?

 

-Stawiać będe Raid 0 czy instalując viste 64 bit musze dodawać sterowniki, czy vista ma już je w sobie?

 

Jeszcze pytanko odnośnie OC, jak pisalem kiepsko u mnie z angielskim (za moich czasów w szkołach panował radziecki)

Mój konfig to;

P5Q

Quad Q8200

Ocz 1066 Reaper

 

Chciałbym wykręcić tego quada do ok 3200MHz, interesuje mnie krecenie tylko procesora

Co w biosie przestawiać poza szyną FSB i ew. Vcore, wiem że pamięci powinny iść na 2.2V bo inaczej są problemowe.

No i jeszcze PCI-E z auto na 100.

Czy zmiana tych opcji wystarczy, ew czym jeszcze sterowac i w jakich granicach...

Edytowane przez siwyyy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Po polsku jest tylko Quick Start Guide. Opis BIOS-u tylko po angielsku.

 

BIOS zaktualizujesz z pendrive'a za pomocą np. narzędzia wbudowanego w BIOS-ie.

 

Sterowniki do SATA są potrzebne tylko jeśli chcesz korzystać z trybu AHCI (hot-plug, NCQ). Do trybu IDE nie są potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, którzy mają płytę P5Q-E i podobne problemy związane z najnowszym biosem P5Q-E-ASUS-2101 i poprzednimi wersjami do numeru 1406. Po wgraniu w/w biosów wszystkie ustawienia się resetują do Auto po wyłączeniu komputera i pojawia się taki komunikat : Please enter Setup to recover BIOS seting. Press F1 to Run SETUP. Press F2 to loaddefault values and continue. Czy ktoś już z czymś takim się spotkał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki do SATA są potrzebne tylko jeśli chcesz korzystać z trybu AHCI (hot-plug, NCQ). Do trybu IDE nie są potrzebne.

Czyli system postawię, a te stery mogę wgrać już z poziomu windowsa, bo mam Fajną bude zalmana z Hot Swab'em 3 twardzieli... i chciałbym to wykozystać.

 

Jeśli trzeba podczas instalacji, to czy podejdą z pena (mogą być na jednym z biosem?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Nieoficjalnie można zmienić sterowniki z IDE na AHCI, ale po co sie z tym bawić, jest to trochę kłopotliwe. Skoro chcesz AHCI to od razu podczas instalacji zapodaj stery.

 

Vista może załadować stery z pena podczas instalki, XP tylko z dyskietki, bądź trzeba zintegrować z obrazem. Mogą być na tym samym co BIOS, możesz nawet do jakiegoś folderu je wrzucić, tak jak i BIOS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro chcesz AHCI to od razu podczas instalacji zapodaj stery.

Chodzi zapewne o te stery "MakediskAHCIRAID_XPVista.zip" mam plik zip, rozpakowuję i mam dwa foldery 64 i 32 bit wybieram 64 ale na pena nie da się ich wypakować utworzyć (jakby dyskietki) rozumie że po prostu ładuje więc cały folder na pena i vista sobie je pobiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , proszę o odpowiedź.

Asus p5q-se/r

FSB 470x6 1.33V i 1,2V na NB wstaje

FSB 470x7 1.365V i 1,2V na NB wstaje

FSB 470x8 1.365V i 1,2V na NB i nie wstaje

Pamiątki A-Data na Micronach 2x512 1066 i 2x1024 1200 (końcówka kodu z nalepki C5Z)

pamięć na 1128MHz 5-5-5-15 2,3V.

Zasilacz chieftec 450w

Proc E6400 rev B2.

Reszta ustawień na auto.

Dlaczego nie wstaje przy mnożniku x8??

czy daje za małe napięcie na proca?

czy daje za małe napięcie na NB?

FSB nie zmieniam (470)zmieniam tylko mnożnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ściągnij - http://downloadcenter.intel.com/Detail_Des...ullName=Windows Vista* 64&lang=eng

 

Wypakuj zawartość na pena. To są najnowsze stery do AHCI/RAID.

O dzięki ja ściągałem ze strony asusa i tak miałem pliki do wypakowania;

A stery (chipset, dźwięk, lan) po zainstalowaniu już windy jakie instalować... na płytce zapewne dostanę te co na stronie asusa tylko że starsze, czy też może szukać na stronie intela. Jakieś różnice, które lepsze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

mam pytanie odnośnie programu Acronis True Image i płyt Asusa, jak sytuacja wygląda na dzień dziszejszy? bo moje próby z P5Q PRO zakończyły się klapą ;(

Będę wdzięczny z inf. na ten temat.

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

mam pytanie odnośnie programu Acronis True Image i płyt Asusa, jak sytuacja wygląda na dzień dziszejszy? bo moje próby z P5Q PRO zakończyły się klapą ;(

Będę wdzięczny z inf. na ten temat.

Pzdr.

A możesz napisać coś więcej? Bo ja akurat używam tego programu i nie zauważyłem niczego szczególnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to,że Acronis True Image 11 dokonał zapisu obrazu partycji,ale podczas próby odtworzenia obrazu (pod DOSem) program chyba nie widzi dysku bo po ok.10-15s na pasku postępu nic się nie dzieje i powraca do windowsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pod AHCI/RAID moga być problemy? bo też używam tego programu.

 

siwy stery instaluj najnowsze ze strony Intela, raczej łatwo je znaleźć.

No nie bardzo, łatwo to szukać na stronie nvidi (do tej pory miałem chipsety tej firmy) sterów, ew asusa.

Chodzi zapewne o tę strone; http://downloadcenter.intel.com/filter_res...mp;submit=Go%21

Tylko które stery zassać i instalować? Jak pisałem z angielskiego jestem cieniutki a nie chcę instalować niepotrzebnych sterów;

Chodzi mi osterownik chipsetu, audio cobym miał lan, no i ten raid 0 nie wiem czy jak podam stery podczas stawiania visty to potem też musze coś instalować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...