Skocz do zawartości
pmp

Asus P5q/p5q-e/p5q Pro/p5q Deluxe/p5q Premium

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Harry Lloyd

Thermal Monitor to funkcja zabezpieczająca przed przegrzaniem. Można ją włączyć lub wyłączyć w BIOS-ie. Zmienić wartości TjMax się nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. To teraz takie pytanko. W Coretemp mam ustawione 85, a w Realtemp chyba 90 i występuje rozbieżność w pokazywanych temperaturach (duża rozbieżność). Da się coś z tym zrobić ?

Używać tylko jednego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Nie interesuje cię wartość temperatury, tylko dystans do TjMax, który w obu programach jest taki sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P5Q Pro - do i ilu można podnosić napięcie na NB - taka rozsądna górna granica ? Bo obecnie mam 1.38v i nie wiem ile jeszcze mogę wycisnąć ?

a ile ty masz fsb? 1500? czy 2000?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Bezpiecznie możesz do żółtych wartości, o ile temperatury na to pozwalają. Wyżej to już raczej tylko do testów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezpiecznie możesz do żółtych wartości, o ile temperatury na to pozwalają. Wyżej to już raczej tylko do testów.

W sumie tylko podczas grania temperatury skaczą do 40 stopni, a tak to koło 30, więc jak na razie chyba ok ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałby ktoś chęci podać różnicę między wszystkimi poszczególnymi p5q ? z góry dzięki, bo nie wiem na jaką się zdecydować

 

Wchodzisz na stronę Asusa i dodajesz wszystkie P5Q do porównania i masz zestawienie obok siebie - możesz to również zrobić na stronach www większości sklepów komputerowych. Trochę wysiłku nie zaszkodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam taki problem, który był już tutaj opisywany, ale chyba nie dokładnie tak i nie było rozwiązania tego dotyczącego.

Problem jest taki.

Kupiłem płytę P5QL-E oraz pamięci Kingston KHX8500D2K2/2GM 1066MHz, proca też 7400 2.8GHz 1066MHz FSB. Komputer po złożeniu ładnie wstaje, w biosie widać 800MHz(narazie tak zostawiam), więc - instaluje windowsa na macierzy RAID (2 x HD502HJ) - qpa, 30% pierwszego wgrywania plików "System windows nie może skopiować pliku xxx.xxx". No nic, zmieniam na 1066MHz bo wyczytałem, że to może być to. To samo. Nagrywam nowego Windowsa. To samo. Zmieniam DVD naped. To samo. Instaluje pirata SP3 full dla testu - to samo. Rozmontowywuje macierz RAID, instaluje na dyskui SATA jako IDE. To samo - qpa. Na drugim - dalej qpa. Wyciągam jedną kość pamięci ram z banku B1 - poszło. WTF? Pamięć mam walniętą? To już mi się 3 raz chyba zdarza, 2 razy w życiu komp mi wogóle nie wstawał, a teraz wstał, ale były problemy podczas instalacji windowsa. Może warto założyć temat "Jakie pamięci po tym jak je rozpakowałeś z paczki były walnięte". W ten sposób wyłonimy najmniej problematycznego producenta ;).

 

Pisze to w tym wątku ze względu na płyte, do której specjalnie kupiłem Kingstonym bo czytałem, że z niektórymi pamięciami może mieć problem. Jeszcze nie pojechałem memtestem tych pamięci, bo kończe instalacje windy, ale zrobie to jak tylko ją dokończe i zobacze, może włoże 2gą kość i sprawdze czy winda wstanie. Wie ktoś, jakie najlepiej pamięci dokupić do tej płyty ??

Pzdr,

 

UPDATE:

Po instalacji systemu na macierzy RAID dołożyłem drugą kość RAM i uruchomiłem pieca. Tryb dual OK. 2048 mb wykryto. Windows też poszedł, MEMtest - 0% errors przez 40 minut. WTF? Miał ktoś podobny problem z instalacja ?????

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo co parę postów wyżej... Owszem zapytać nie zaszkodzi a nawet czasem trzeba, ale wykażcie minimum własnej inicjatywy.

 

Strona Asusa\support\p5q\manual\bios features...

 

Czyli po prostu przeczytaj instrukcje obsługi zamieszczoną na stronie Asusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie zależy Ci na Wi-Fi i Quad CrossFireX to proponuje P5Q Pro tam wejdzie na pewno i płyta tańsza. Wątpie żebyś chciał tam wpakować więcej niż 2 karty graficzne bo nijak cena nie przekłada się na wydajność w takim przypadku, czyli różnica praktyczna to tylko ten bezprzewodowy lan, co w dobie routerów i tak rzadko się przydaje :)

 

Natomiast jeśli koniecznie to połączenie jakie zaproponowałeś to pytaj o nowsze rewizje płyty, bo na pierwszych faktycznie kondensator przeszkadzał w zamnontowaniu 260'ki. W późniejszych rewizjach to poprawili.

Edytowane przez Algeroth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie może czy na ASUS P5Q-E wchodzi bez problemu GTX 260 65mn ,bo widze tam kondensador w poblizu wejscia karty do slotu(od lewej strony) a wiadomo że GTX 260 mają w tym miejscu blaszke.

Wchodzi bez problemu (jeżeli mówimy o referencie). Prawdopodobnie wyeliminowali już ten problem, o którym jest napisane post wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakupiłem już jakis czas temu p5q, i powiem, że na prawdę fajna płyta, stabilna wydajna itd, na razie siedzi na niej e5200 do 3.6, max stabilnie 3.8 poszło na na prawdę fajnym napięciu, teraz czeka mnie wymiana zasiłki i grafiki i powinno być na prawdę ciekawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mam taki problem.

Mam Asusa P5Q deluxe revisia A2.

E8400

GoodRam Pro900 @1200 2.17V

Tagan U33II 500W

Evga gtx260 55nm sc

aktualnie bios 1406, a wgrywałem 2005, 2001, 0704.

 

Bios jest nie istotny bo na każdym mam to samo, a mianowicie jak ide na 5:6 daje 500FSB wszystko pięknie memki(1200) super stabilnie proc na 4.5Ghz ładnie dyga. Orthos itd. Wszystko git.

Problem jest gdy daje 1:1, i nie ważne czy daje na NB 1.34v i 1.56v przy 560fsb i wyżej memki wysiadają od razu, kilka sekund w orthos, ale procek trzyma jak smok. Już cuda na kiju robiłem, macie jakiś pomysły co mógłbym zrobić? NB jest chłodzony dwoma coolerami 8x8. 30 stopni max. w everest. Próbowałem przekładać pamięci do innych banków, wkładać jedną, wgrywać wszystkie biosy od najstarszego do najnowszego, zawsze tak samo. Procek trzyma a memki puszczają. Może to coś z kontrolerem?

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mam taki problem.

Mam Asusa P5Q deluxe revisia A2.

E8400

GoodRam Pro900 @1200 2.17V

Tagan U33II 500W

Evga gtx260 55nm sc

aktualnie bios 1406, a wgrywałem 2005, 2001, 0704.

 

Bios jest nie istotny bo na każdym mam to samo, a mianowicie jak ide na 5:6 daje 500FSB wszystko pięknie memki(1200) super stabilnie proc na 4.5Ghz ładnie dyga. Orthos itd. Wszystko git.

Problem jest gdy daje 1:1, i nie ważne czy daje na NB 1.34v i 1.56v przy 560fsb i wyżej memki wysiadają od razu, kilka sekund w orthos, ale procek trzyma jak smok. Już cuda na kiju robiłem, macie jakiś pomysły co mógłbym zrobić? NB jest chłodzony dwoma coolerami 8x8. 30 stopni max. w everest. Próbowałem przekładać pamięci do innych banków, wkładać jedną, wgrywać wszystkie biosy od najstarszego do najnowszego, zawsze tak samo. Procek trzyma a memki puszczają. Może to coś z kontrolerem?

Pozdro

To po jaką cho... dajesz na siłę 1:1 ? Skoro chodzi wszystko stabilnie na 5:6. U mnie też udało się najwięcej wykręcić pamięci w ten sposób. 1:1 to było dobre przy pamięciach 800MHz. Widzisz w ogóle jakąkolwiek różnicę w wydajności pomiędzy 1:1 a 5:6 ? Skoro taktujesz je i tak an 1200MHz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po jaką cho... dajesz na siłę 1:1 ? Skoro chodzi wszystko stabilnie na 5:6. U mnie też udało się najwięcej wykręcić pamięci w ten sposób. 1:1 to było dobre przy pamięciach 800MHz. Widzisz w ogóle jakąkolwiek różnicę w wydajności pomiędzy 1:1 a 5:6 ? Skoro taktujesz je i tak an 1200MHz ?

Człowieku, z księżyca się urwałeś?? Ściągnij sobie everesta i porównaj prędkości read/ write i copy oraz latency. Inna bajka. Dużo szybciej jest na 1:1. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku, z księżyca się urwałeś?? Ściągnij sobie everesta i porównaj prędkości read/ write i copy oraz latency. Inna bajka. Dużo szybciej jest na 1:1. :D

Kolega pytal chyba, czy jestes w stanie zauwazyc jakas roznice wydajnosci w codziennym uzytkowaniu. Chyba ze dla ciebie kilka punktow wiecej w benchmarkach to priorytet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega pytal chyba, czy jestes w stanie zauwazyc jakas roznice wydajnosci w codziennym uzytkowaniu. Chyba ze dla ciebie kilka punktow wiecej w benchmarkach to priorytet.

Jeżeli nie zauważasz różnicy pomiędzy latency 55, a 49 no to spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie mam zamiar kupić P5Q ale słyszałem że mostem północny się grzeje... jak proponujecie to rozwiązać? Czy wystarczy skierować w jego stronę wentylator (80x80) ?

 

A południowy też tam się przegrzewa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, probowalem zrobic start z pendrive na Asus P5Q PRO ale nie moge w BIOSie znalezc takiej opcji.

 

Jest dla zakladki Boot Menu -> opcja Boot Device Priority -> i dalej 1st 2nd 3rd 4th Boot Device - > tutaj moge ustawic tylko 1st Floopy drive, Hard Drive, ATAPI CD-ROM i DVD pod IDE.

 

Co prawda wyglada na to, ze opcje ustawiania uzadzen startowych pojawiaja sie jak wykryte zostana takowe urzedzenia, np jak nie mialem podlaczonego napedu DVD pod IDE to nie bylo takiej opcji. Jednakze po podlaczeniu przygotowanego wczesniej Pendrivea z autobootem - dyskietka W98 nie moge go ustawic. Na innej plycie glownej (Gigabyte) ten sam pendrive dziala po wyborze startu z USB w BIOSie.

 

Ktos moze mi poradzic jak zrobic autoboot z pendrive na Asus P5Q PRO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ja mam takie pytanie mam zamiar kupić P5Q ale słyszałem że mostem północny się grzeje... jak proponujecie to rozwiązać? Czy wystarczy skierować w jego stronę wentylator (80x80) ?

 

A południowy też tam się przegrzewa?

Normalnie że się grzeje, jak każdy rozbudowany układ. Nie trzeba się tym jednak przejmować, chyba że zamierzasz używać płyty 20 lat zamiast 10.

Jeśli nie zamierzasz bić rekordów FSB to aktywne chłodzenie nie będzie konieczne. Do codziennych wartości FSB (400-450) wystarcza domyślne napięcie, a wtedy temperatury są ok na pasywnym radiatorze.

 

Na swojej płycię nie chłodzę chipsetu, nie mam też żadnego obiegu powietrza w obudowie, a problemów ze stabilnością zero.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogromne dzięki za pomoc. A mam takie pytanie bo jak myślisz warto dopłacać do wersji PRO skoro i tak nie mam zamiaru robić crossfire? A FSB na poziomie 450 mnie satysfakcjonuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...