Skocz do zawartości
pmp

Asus P5q/p5q-e/p5q Pro/p5q Deluxe/p5q Premium

Rekomendowane odpowiedzi

witam

kupuje e8400 i mam problem z wyborem płyty... tak wiem asus najlepiej asus p5q-e ale

czy ktoś może potwierdzić czy bez żadnych problemów zamontuje

Thermalright Ultra-120A na procka

i grafika Gainward GTX 260 Core 216 55 nm Golden Sample

 

 

jeżeli jest jakiś problem to poproszę o podanie innej płyty

będę podkręcać i zależało by mi na dobrym chłodzeniu mostka bez zamiany fabrycznego chłodzenia nie będę tez używać 2 kart grafiki

.Pozdrawiam

Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Ultrę 120A i nie ma żadnych problemów.

 

A co do tego Gainward'a, to nie wiem, choć sam się nad nim obecnie zastanawiam : ) więc i mnie przydała by się ta informacja dla 100% pewności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Ultrę 120A i nie ma żadnych problemów.

 

A co do tego Gainward'a, to nie wiem, choć sam się nad nim obecnie zastanawiam : ) więc i mnie przydała by się ta informacja dla 100% pewności.

oki super to jeszcze tylko info odnośnie grafiki i mogę kupować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić P5Q-E ale słyszałem że EPU6 po o/c proca nie działa. Czy nie działa ono wtedy tylko dla proca czy ogólnie? I czy P5Q-E (8 faz zasilania) pociągnie Q9550 przy o/c 3.5Ghz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki wielkie. Hmmm szkoda trochę bo myślałem że trochę się zaoszczędzi na tym EPU :D

 

 

A powiedz mi jeszcze jak jest z CF na tej płycie obie karty pracują na 8x/8x? a jak 3 karty to 8/8/4 tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proste pytanie - od pół roku z haczykiem posiadam P5Q SE. Czy jest sens jeśli mam taką możliwość przesiadać się na P5Q Pro lub Deluxe czy niezbyt wiele mi to da?

I czy jeśli to bardzo podobne płyty i ten sam chipset, to konieczna będzie reaktywacja Windy lub nawet reinstalacja przy założeniu że wszystkie inne elementy pozostają bez zmian?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proste pytanie - od pół roku z haczykiem posiadam P5Q SE. Czy jest sens jeśli mam taką możliwość przesiadać się na P5Q Pro lub Deluxe czy niezbyt wiele mi to da?

I czy jeśli to bardzo podobne płyty i ten sam chipset, to konieczna będzie reaktywacja Windy lub nawet reinstalacja przy założeniu że wszystkie inne elementy pozostają bez zmian?

Jesli juz sie przesiadac to lepiej na Asus P5Q turbo,ma wszystko czego trzeba a jest tania.Co reinstalacji systemu,ostatnio przekładałem dysk z windows 7 do innego komputera i o dziwo system odpalił,automatycznie poinstalował wszystkie sterowniki i wszystko gra.

 

Mam pytanie do wszystkich posiadaczy seri P5Q.Czy po OC wraz spadajacym mnoznikiem spada napiecie?Zalezy mi na tym aby ta funkcja działała.

Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie spada.

kurcze tego sie spodziewałem,to juz na moim starusienikm AB9 napiecie spada wraz z mianą mnoznika,to jest dziwne ze w tej klasie płyt ta funkcja nie działa,czy to odosobniony przypadek Zieger69 czy reszta takze tak ma ? :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie spada.

 

Jak zmieniałem mobo Gigabyte na Asusa nie musiałem robić nowego systemu.

No właśnie, chyba większość zależy od chipsetu, więc nie powinno być problemów.

 

A czy jest ogólny sens zmieniać mobo na Turbo?

 

UPDATE: Widzę, że Turbo nie ma SLI, a w to chcę się trochę pobawić :) Co polecacie?

Edytowane przez XLR8R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież jest na P45, to jak ma mieć SLI ? Żaden z chipsetów Intela na 775 nie obsługuje SLI.

 

Zmieniałem Gigusia z P35 na Asusa P45.

 

Oczywiście napięcie nie spada tylko po OC, przy stockowych ustawieniach wszystko jest tak jak należy.

Edytowane przez Zieger69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście napięcie nie spada tylko po OC, przy stockowych ustawieniach wszystko jest tak jak należy.

I to mnie wlasnie martwi bo jak na codzien bede jechał na 1.4V to przydałoby sie zeby te napiecie spadało kiedy na kompie nic nie robie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem taki problem z P5Q-PRO ostatnio - włączam kompa, chwile chodzi, double boot i czarny ekran. Wyłączam zasilacz na przycisku, włączam, znowu double boot i już odpala. Tak długo kopałem w biosie, aż znalazłem rozwiązanie - vtt na 1,22v minimum. Wtedy odpala bez problemu, obojętnie czy na e5200 czy na p4 631. A płytka ogólnie jest świetna :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z uruchomieniem P5Q Delux, oprócz niej jest Quad, HyperX 2GB 800MHz (KHX6400D2/2G) i Radeon 4870. Nic nie kręcone. Na kościach pisze, żeby napięcie ustawić na 2V, ustawiłem i system się restartuje... żadnego BSOD'a, memtest+ się wysypuje. Podniosłem dalej napięcie do 2,1V, memtest przeszedł cały jeden przebieg dalej wyłączyłem, system chodził dość długo, jednak poszedł reset. Podnosić dalej napięcie? Do ilu tak bezpiecznie mogę? Kości nie ma na liście kompatybilności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam P5Q turbo i płtyka jest swietna ale jest wtbredna co do pamieci jak chyba niestety wiekszosc asusów.Corsary wogóle nie chciały na niej ruszyc.OCZ 1150 nie mogłem ustawic na standardowych taktach,dopiero ułozenie jednej pamieci w slocie zółtym,drugiej w slocie czarnym pomogło.

 

Mam problem z uruchomieniem P5Q Delux, oprócz niej jest Quad, HyperX 2GB 800MHz (KHX6400D2/2G) i Radeon 4870. Nic nie kręcone. Na kościach pisze, żeby napięcie ustawić na 2V, ustawiłem i system się restartuje... żadnego BSOD'a, memtest+ się wysypuje. Podniosłem dalej napięcie do 2,1V, memtest przeszedł cały jeden przebieg dalej wyłączyłem, system chodził dość długo, jednak poszedł reset. Podnosić dalej napięcie? Do ilu tak bezpiecznie mogę? Kości nie ma na liście kompatybilności.

po przekładaj pamieci,np jedna w slot zółty ,drugą w carny,dual bedzie działał,wyłacz funkcje odpowiedzialne za OC pamieci,zwieksz napiecie do 2.2V ,choc pamieci powinny chodzic na 2.0V ale to zapewne wina płyty,pobaw sie dzielnikami pamieci. Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

 

Obecnie mam tak ustawione ale zmieniłem tylko FSB i napięcie proca. Nie chcę zostawiać nic na AUTO powiedzcie co zmienić na P5Q-E bo może mi zbyt duże napięcie na auto poustawiać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po przekładaj pamieci,np jedna w slot zółty ,drugą w carny,dual bedzie działał,wyłacz funkcje odpowiedzialne za OC pamieci,zwieksz napiecie do 2.2V ,choc pamieci powinny chodzic na 2.0V ale to zapewne wina płyty,pobaw sie dzielnikami pamieci.

2,2V nic nie pomogło, przestawienie pamięci na 667MHz też... chyba po prostu się nie polubiły - wcześniej była P5K-E i było ok. Będą teraz zwykłe kingstony, też 800MHz, CL to samo co w HyperX, tyle, że działają przy 1,8V i są na liście asusa, więc zobaczymy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bios 1201 - wymieniać go na inny ?

jesli wszysto gra to nie ma sensu,choc skoro wyszedł nowy tzn ze cos poprawił a wgranie go to kilka sekund wiec mozna spróbowac. Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś używa na P5Q pamięci OCZ PC2-6400 Platinum Enhanced Bandwidth 4GB ??

Pytam, bo kolega ma problem ze stabilnością komputera... Komputer czasem się zwiesi w ten sposób, że ekran monitora gaśnie, a wiatraki w kompie wchodzą na max obroty i nie działa nawet reset - tylko przytrzymanie powera restartuje kompa... Wpierw pamięci ustawione były na 1000Mhz 5-5-5-15 2.2V ale wczoraj ustawiłem mu na 800Mhz 4-5-5-15 i to samo....

Bios świeży, procesor delikatnie podkręcony, zasilacz OCZ 500W.

Edytowane przez wysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :). Z góry informuję, że mam niewielkie doświadczenie z OC, prosiłbym więc o pewną wyrozumiałość :D.

Sprzęt z sygnaturki, to jest już moja 2 P5Q, miałem również inne pamięci (A-Data Vitesta 2x2GB 800mhz),

efekt był identyczny.

 

Problem jest taki, że przykładowo na takich ustawieniach:

FSB - 400 (choć na nieco mniejszym też są problemy)

VCore- 1,3V

VTT - 1,2V

NB - 1,2V

GTL, PLL - AUTO

PL - 9

 

jakiekolwiek ustawienia pamięci - np 801mhz (przy napięciu 2,1V) powodują zwis

Orthos'a po kilku minutach, prawdopodobnie ze względu na pamięć (test 'StressCPU - stress CPU with

Gromacs core' działa chyba ok). Dodam, że przy FSB wynoszącym 333 mhz ustawienie 1066 mhz nie stanowi żadnego

problemu. Jakiś czas temu był o tym problemie temat na PCL, była osoba z identycznymi problemami, niestety

miała też identyczne pamięci jak ja - A-Daty, więc generalnie wskazywało to na problem z RAMem,

ale zmiana niczego w tej kwestii nie zmieniła ;).

 

Mam też pytanko - jak najlepiej ustawić GTLa? Nie zależy mi na szczególnie wysokim OC, jakieś 3,6-3,8 Ghz byłoby wystarczające.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PL ustaw na 10

PLL 1.50v

Poniżej 4 Ghz nie musisz ruszać GTL

Dzięki za pomoc. Ustawiłem PLL na 1,5V - choć wg biosu tak było automatycznie :razz: .

PL ustawiony na 10 nie pomógł, próbowałem więc z takimi ustawieniami:

FSB: 400 mhz

DRAM Frequency: 801, 1003, 1066 - te testowałem, bez różnicy

PL: 11

Vcore: 1,3125V

GTL: AUTO

PLL: 1,5V

FSB: 1,2V

DRAM V.: 2,1V

NB: 1,2V

Load-Line C.:Enabled

CPU Spread Spectrum: Disabled

C1E: Disabled

 

I nie działa :E. Orthos'a z ustawionym testem "Blend" wywala po ok. 2,5 minuty,

"StressCPU" działa bez problemu, a "Large, in-place FFTs" działa niecałe 20 sekund :lol2: ,

czyli to raczej pamięci... jakieś sugestie? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...