Skocz do zawartości
Gość mycha

Problem Po Update Biosu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mycha

Witam wszystki oto moj sprzet

ABIT IP35

2x1 gb A-DATA VITESTA

Radeon 1950 powercolor

HDD samsung 322hj 320 gb oraz seagate baracuda 7200.10 320 gb oba serial ata

zasilacz chieftec gps450aa-101a

jakis naped asus dvdrw ATA

proc 2160

 

nic nie krecone .

A teraz problem wczoraj cos mnie podkusilo i wrzucilem nowy bios przez program abit po resecie komp juz nie wstal wywaliło blue screen i to wszystko chcialem sprobowac zainstalowac nowego windowsa niestety tez blue screen w trakcie instali wyskakuje juz po pierwszym ponownym uruchomieniu co mnie zdziwilo to ze dysk sam sie przestawil w biosie na CHS to pomyslalem ze dysk padl i kupilem nowy samsunga dysk jest dobrze rozpoznawany a winda dalej blue screen co moge zrobic w tej sytuacji co padlo pamieci testowalem memtestem i nie ma bledow

 

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Flash spod Windowsa nadpisuje, z reguły, tylko Main Block, i wydaje mi się że tu jest problem. Nadpisz ten bios jeszcze raz, ale tym razem spod DOS'a - najlepiej utwórz dyskietkę systemową, usuń z niej wszystkie pliki za wyjątkiem command.com, msdos.sys i io.sys i wrzuć program flasciach!ący oraz plik z biosem.

W opcjach flashera będziesz miał opisane jakie opcje są odpowiedzialne za nadpisanie wszystkich bloków. Zresztą niektóre programy domyślnie nadpisują je wszystkie, więc filozofii wielkiej nie powinno tu być.

Edytowane przez Evil One

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mycha

niestety update z dosa nic nie daje w tym przypadku wrzucilem juz kilka wersji ze strony abita i nic .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci testowane memtestem, czyli powinny być sprawne, ale sprawdź jeszcze czy system ruszy w konfiguracji Single Channel (z jedną kością pamięci).

Dobrze jest też wypiąć wszystko co niepotrzebne. btw.. jakim programem przeprowadzałeś flash?

Jeśli możesz porób screeny z procedury flashowania.

Ja też miałem podobny problem z płytą Gigabyte'a. Niby wszystko OK, ale po flashu do najnowszego biosu wyskakiwał podobny błąd IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL.

Pomogło ponowne nadpisanie biosu, ale z opcją wymuszenia zapisu bloku z danymi DMI (boot block, itp). Co ciekawe po zmianie karty graficznej na inną nie było żadnego błędu, choć instalacja samego sterownika trwała bardzo długo.

Możliwe też, że ten Abit ma jakąś wadę i kość biosu nadaje się już do przeprogramowania w specjalistycznym zakładzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mycha

update robilem programem abita pozniej z dosu AWDFLASH jezeli chodzi o pamieci to be roznicy czy dual czy single . Własnie przynioslem do domu druga plyte gigabyte na P31 i niestety to samo co moze byc z tym sprzetem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mycha

Sprawdź z inną grafą. Ale jakim cudem flash biosu płyty mógł uszkodzić grafikę? :unsure:

 

Na obydwu dyskach to samo?

niestety nie mam drugiej grafy

specjalnie kupilem 2 samsungi i niestety to samo

Edytowane przez mycha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...