Skocz do zawartości
hugo.

Jaki Laptop Polecacie?

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie, kolega chce zakupić laptopa. Ja jednak na mobilnym sprzęcie się nie znam.

 

Wymagania:

Procesor: Najlepiej intel core 2 duo, tylko wątpię, żeby był konieczny bardzo mocny.

Ram: 2 GB

Grafika: najlepiej nie intela, najlepiej z własnym ramem. Dedykowana w stylu nV quadro do profesjonalnych zastosowań jest zbędna.

System operacyjny: Windows XP

 

Moje pytania:

1. Gdzie najlepiej kupować laptopa? Jakie sklepy polecacie? Najlepiej z odbiorem osobistym w Wawie.

2. Jakiej firmy polecacie? Chodzi przede wszystkim o solidność obudowy, jakość wyświetlacza, estetykę.

3. Czy jeśli kupię laptopa z innym systemem operacyjnym to mogę dokupić windowsa XP OEM i używać tylko jego? Czy nie będzie problemów ze sterownikami, jeśli laptop sprzedawany był z np. z linuxem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno, możesz podać do jakiej kwoty ma być ten laptop ?

btw. czy ten temat jest w dobrym dziale ? :)

 

 

 

Teraz już jest :lol2: - _OskaR

Edytowane przez _OskaR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to czas na odp. xD

 

1. W Warszawie nie mam pojęcia gdzie są dobre sklepy, ale żeby pooglądać wystarczy iść do komputronika czy np. do Złotych Tarasów, tam jest dużo tego i można się przyjżeć :P

2. Jakoś wykonania, solidość i ma być XP to chyba tylko DELL i IBM. Obydwie firmy mają laptopy z matowymi ekranami co podobno jest lepsze do np. takiego AutoCada.

3. Można "cofnąć" się do XP jak się ma Viste i jest taka opcja. Do DELLA i IBM raczej nie problem znaleźć sterowniki pod XP, trzeba zobaczyć na stronę producenta, a jak tam nie ma to trzeba się bardziej wyśilić i poszukać ale chyba z tym nie ma problemu (najgorsze wsparcie na stery miałem do HP).

 

Od siebie polecam albo DELL Vostro 1500/1510 (posiada nV8600M GT) lub IBM T61 (X3100). Jeżeli naprawdę ta integra nie starczy no to zostaje DELL. Do około 4000zł będzie najlepszym wyborem.

Edytowane przez Alta1r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo Alta1r.

 

właśnie znalazłem spoczko sklepik w Warszawie, gdzie można sobie trochę bardziej dobrać komponenty do tego DELL'a Vostro 1500.

Sklep. Ceny całkiem nawet znośne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...