Skocz do zawartości
jeeqs

Komputer Głównie Z Przeznaczeniem Do Gier

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie, otóż sprzedaje swój stary komputer, i miałbym wielką prośbę czy mógłbyś mi ktoś napisać zestaw do 7 tysięcy złotych. Ja za bardzo się na tym nie znam a nie chciałbym źle kupić, dlatego wierzę że są tu specjaliści którzy mi pomogą. Komputerek jak w temacie głównie do gier i prosiłbym o podanie zestawu bez klawiatury i myszki sama skrzynka i monitor. Z góry bardzo dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor : Intel Core2Duo E8400 OEM - 599 zł

Chłodzenie procesora : Scythe Mugen - 149 zł

Płyta Główna : Asus P5K-E WIFI-AP - 390 zł

RAM : Transcend 2x2GB 1066MHZ aXeRAM - 420 zł

Karta Graficzna : Gainward 9800GX2 1GB - 1469 zł

Zasilacz : Corsair 520W - 299 zł

HDD : 2x Samsung 500GB 16MB Cache F1 RAID - 520 zł

Napęd : Pioneer DVR-215 SATA - 110 zł

 

Brane z tematu o zestawach, części pewnie trochę staniały ...

 

RAZEM : 3956 zł

+ jakas wypasiona obudowa ;D

+ jakis monitor, najlepiej 24"

Edytowane przez Zielona Eminencja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor : Intel Core2Duo E8400 OEM - 599 zł

Chłodzenie procesora : Scythe Mugen - 149 zł

Płyta Główna : Asus P5K-E WIFI-AP - 390 zł

RAM : Transcend 2x2GB 1066MHZ aXeRAM - 420 zł

Karta Graficzna : Gainward 9800GX2 1GB - 1469 zł

Zasilacz : Corsair 520W - 299 zł

HDD : 2x Samsung 500GB 16MB Cache F1 RAID - 520 zł

Napęd : Pioneer DVR-215 SATA - 110 zł

 

Brane z tematu o zestawach, części pewnie trochę staniały ...

 

RAZEM : 3956 zł

+ jakas wypasiona obudowa ;D

+ jakis monitor, najlepiej 24"

procek ten juz w BOX'ie mozna za ok. 540 PLN (nowka) i taki byl kupowal

chlodzenie moze byc

plyta ujdzie

ram da rade

grafika spoko

zasilacz - majac tyle kasy kupilbym cos z najnowszych i jednoczesnie najlepszych obecnie zasilaczy na rynku albo Be-Quiet DP7 - 550 Watt albo Enermax Modu 82+

HDD - Samsungi F1 to dobry wybor ale tylko 320GB, 640GB i 1TB. Pozostale maja cos nie teges z talerzami i wydajnosc ich jest duzo nizsza niz tych modeli co podalem. Jest prawdopodobienstwo ze model 500GB i 750GB sa na talerzach 250 gigowych a nie 333 gigowych. No i 2 takie dyski i robisz RAID 0 i ogien.

Naped - moze byc, jak naped

Obudowa - high endowa i bardzo dobra Antec P182 lub CM Stacker

 

na monitorach sie nie znam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor : Intel Core2Duo E8400 OEM - 599 zł

Chłodzenie procesora : Scythe Mugen - 149 zł

Płyta Główna : Asus P5K-E WIFI-AP - 390 zł

RAM : Transcend 2x2GB 1066MHZ aXeRAM - 420 zł

Karta Graficzna : Gainward 9800GX2 1GB - 1469 zł

Zasilacz : Corsair 520W - 299 zł

HDD : 2x Samsung 500GB 16MB Cache F1 RAID - 520 zł

Napęd : Pioneer DVR-215 SATA - 110 zł

 

Brane z tematu o zestawach, części pewnie trochę staniały ...

 

RAZEM : 3956 zł

+ jakas wypasiona obudowa ;D

+ jakis monitor, najlepiej 24"

Skoro napisał że ma 7k do wydania, to idźmy od tyłu:

Najlepszy, rozsądny monitor to Dell Ultrasharp 2408WFP za około 2500zł

Nie warto na siłę brać Quada, a E8500 ma chorą cenę.

Więc:

Core 2 Duo E8400

DFI LanParty DK X38 (bo niestety ani P35 ani X38 w wersjach LT nie są już produkowane)

RAM 2x2GB OCZ Platinum rev.2 800MHz

HDD 2x Samsung F1 640GB (już niejednokrotnie pisałem że tylko wersje 320, 640 oraz 1TB się nadają)

Karta graficzna GeForce 9800GX2 ale za żadną cenę nie Gainward - od niedawna nie ma polskiego serwisy, więc jak karta padnie, to co najmniej 2 tygodnie z głowy. Tutaj polecam BFG 9800GX2 albo EVGA ale bez OC

Zasilacz Corsair HXEU520 520W

Buda Antec Nine Hundred albo P190, chyba że podoba ci się stacker albo CosmosS

Nagrywara NEC SATA Labelflash

Za resztę możesz kupić jakąś kartę X-Fi (byle nie Xtreme Audio; Xtreme Gamer może być) i głośniki Logitech Z-5500 (nie ma lepszych głośników 5.1 w tej chwili). Nie jestem pewien czy te głośniki wymagają karty dźwiękowej, ale skoro mają złącze USB i mogą ciągnąć dźwięk z samego optical'a to pewnie mają niezłą końcówkę mocy wbudowaną...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

Dziwny wychodzi komputer do gier jak za 7K bo bez głośników to jeszcze jakoś da się pograć ale bez klawiatury i myszki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myszkę mam Logitech G5 a klawiature A4Tech tak więc to mi wystarczy. A co do sprzętu to mam pytanie co sądzicie o takim zestawie trochę więcej pieniędzy niż napisałem ale czy ten zestaw jest dobry?

 

Płyta główna EVGA nForce 780i SLI Mainboard Premium [132-CK-NF78-A1] BOX

Pamięć RAM 2 x OCZ Technology 2x 2GB DDR2 1000MHz Reaper EPP CL5 Heatpipe XL

Karta graficzna 2 x GeForce 9800 GX2 EVGA 1GB 2xDVI & HDMI (PCI-E) KO

Procesor Intel Core2 Quad Q9450 2,66 GHz (S775/45nm) BOX

Dysk twardy IDE/SATA 2 x Seagate 500 GB Barracuda ES.2 (32MB, Serial ATA II)

Obudowa Thermaltake Xaser VI Black-Red

Zasilacz Zasilacz OCZ GameXStream 850W SLI

Napędy optyczne Plextor DVD+/-RW PX-800A bulk black

Niestety to cena bez monitora ale coś jeszcze może wymyślę..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o gry, to Quad odpada - podkręca się gorzej od dwurdzeniowców, a zegar-w-zegar wydajność jest podobna, więc po pierwsze tracisz kasę, a po drugie, jeśli podkręcasz proca, to tracisz także wydajność (E8400 @ 4Ghz w grach zjada na śniadanie tego quada, góra @ 3,3Ghz).

nForce 780i to bardzo nieudany chipset - nie daje niemal nic nowego w porównaniu do 680i, więc jak już to bierz 790i. Tak czy inaczej, nie opłaca się brać SLI, tym bardziej z kart, które same mają problemy ze sterownikami. Ram bierzesz 2x 2x2GB, więc mam rozumieć że 8GB?!?! Zestawy 2x2GB już same w sobie się słabo podkręcają, więc jak obsadzisz 4 sloty, to raczej zapomnij o OC, zwłaszcza na Quadzie i takiej płycie (braki w zasilaniu pamięci). Buda to kwestia gustu, ale warto pomyśleć o takich, które pozwalają na montaż zasiłki na dole oraz płyty głównej na lewej ściance (do góry nogami - bardzo przydatne przy WC). Dysk twardy weź w RAID0, a najlepiej do tego się nadają Samsungi z serii F1 (bo kasy na SSD to nie masz raczej). Ogólnie twój zestaw, to wydaje się taki, że gdzieś coś ktoś znalazł, ale słabo poskładał, bo wybrałeś niemal najmniej rozsądne podzespoły (czyli cholernie drogie a niczym się nie wyróżniające).

 

Najlepiej z taką kaskom poczekaj sobie na Nahalemy (nowe procesory Intela), za 7000 na pewno złożysz zestaw na lata.

Rady:

- wystrzegaj się SLI (CF też, ale mniej)

- wystrzegaj się nowych chipsetów nVidii (chyba że potrzebujesz dodatkowego kaloryfera, albo masz ochotę posiadania czegoś, czego i tak nie potrzebujesz i na pewno nie będziesz potrzebował)

- jak do gier, to Core 2 Duo ONLY; Quad w grach na niewiele się zda (ponad to co daje Core 2 Duo)

- NIGDY, nie bierz dwóch zestawów dual channel, czyli 2x2x2GB - zerowe OC gwarantowane nawet w przypadku ww. Reaperów

- nie rób SLI/CF z kart dwuprocesorowych (chyba że bijesz rekordy albo chcesz z ww. kaloryfera zrobić palnik laserowy xD)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...