Skocz do zawartości
Gość damianoX

Technologie Graficzne Gier

Rekomendowane odpowiedzi

Gość damianoX

Witam :)

Chciałbym zaprezentować swoją stronę www.cms-area.pl na której znajdują się opisy różnych efektów jakie są w grach oraz dość spora i ciągle rozbudowywana galeria. Prócz strony znajduje się forum dyskusyjne które zostało dopiero co utworzone. Strona jest ciągle rozbudowywana, bo jak wiadomo każda nowa gra niesie za sobą szereg nowych inaczej zaprezentowanych efektów tzn. efekt ten sam ale jest ciągle udoskonalany. Na dzień dzisiejszy strona ma 6 użytkowników... niestety ta mała ilość spowodowana jest brakiem reklamy...

Mam nadzieję, że ktos z Was zainteresuje się moją stroną i pomoże mi w zareklamowaniu jej :)

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom tematyka jak kolega wyżej zauważył ciekawa sam bym sobie poczytał i poglądał SS'y ale tam praktycznie nic nie ma ;] zajmij się tym bo dobra tresc rekompensuje marną technike.

 

A co do strony technicznej to juz nie czepiajac sie PHP (zakładam że jest to ograniczoe umiejetnosciami) stonka wygląda nieprofesjonalnie, napisy, logo, obrazki fe (tak wiem starałeś się ale to nie wszytsko nie przedstawiam siebie jako guru ale wbij na jakies forum PS i popros o porady), kolorystyka jak dla mnie ok (choc oklepana) btw wywal ten wstrętny zegarek "LCD", zamiast SB forum.

Edytowane przez Nerevar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damianoX

Nom tematyka jak kolega wyżej zauważył ciekawa sam bym sobie poczytał i poglądał SS'y ale tam praktycznie nic nie ma ;] zajmij się tym bo dobra tresc rekompensuje marną technike.

 

A co do strony technicznej to juz nie czepiajac sie PHP (zakładam że jest to ograniczoe umiejetnosciami) stonka wygląda nieprofesjonalnie, napisy, logo, obrazki fe (tak wiem starałeś się ale to nie wszytsko nie przedstawiam siebie jako guru ale wbij na jakies forum PS i popros o porady), kolorystyka jak dla mnie ok (choc oklepana) btw wywal ten wstrętny zegarek "LCD", zamiast SB forum.

Fakt logo i napisy były robione na ostatnią chwile, SB jest i zostanie, jest także forum które też zostanie :D. I nie wiem co w niej nieprofesjonalnego... strona jak strona... fakt przyznam się jest moją pierwszą. A co do tekstów... to co mam więcej napisać o takim motion blurze.. że co jest ładny piękny i w ogóle mi się podoba? W na każdej podstronie jest opis efektu i nic więcej. Jeśli polecicie mi naprawde coś dobrego do poczytania to mogę coś dołożyć, ale mówie każdy efekt jest opisany jak wygląda, w jakich grach jest, oraz jakie karty go obsługują nic więcej nie da się napisać do tego :D

Co do kolegi wyżej to powiem że wszystko się ukazuje jak się zarejestrujesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze to sie trochę zawiodłem. Wchodząc myślałem, że to będzie nieco bardziej programistyczne podejście. A tam tylko opis np co to jest bullet time. Imo trochę za słabe. Mnie np jako programistę interesowały by takie artykuły jak zrobić bullet time choćby pseudokodem, na co zwrócić uwagę, jakieś algorytmy etc :)

 

Poza tym artykuły pisane zbyt luźnym językiem, no i nie ma chyba w języku polskim słowa "realistyczność" :)

 

Podsumowując, baner kłamie, bo to NIE JEST WSZYSTKO o grafice w grach :).. szczerze, to jest tyle co nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stronka widescreenowa i w 1024 męcząca. Faktycznie opisy "gdy ruszymy szybko myszką" nie sugerują pro pismaka. J.w. oczekiwałbym bardziej technicznych opisów. Temat dobry, tylko czy wlasciwi ludzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damianoX

Spodziewałeś się tego że opiszę jak zrobić Motion Blur? :lol: Sorry ale na takim poziomie jeszcze nie jestem, oczywiście mógłbym napisać jak zrobić owy efekt w photoshopie ale to nawet dzieci wiedzą.

A teraz co do opisów.

Załóżmy wchodzi na stronę człowiek który zainstalował super gierke.. nie zna się kompletnie na efektach ale ma zamiar to zmienić.. więc czy rozumiałby jakieś słowo którym się posługują programiści informatycy itp. zamiast "ruszyć szybko myszką"? takie zdanie jest o wiele bardziej prostrze do zrozumienia i od razu będzie koleś wiedział o co chodzi.

Kolejna sprawa:

Nie wiesz jak zrobić bullet time? napisz do cryteka, microsoftu, 2k do kogo chcesz.. jeśli będą mieli te dwie minuty zeby ci wytłumaczyć jak to zrobić to będziesz miał szczęście. Nie spodziewałeś się chyba że odjadę z tekstem "Dzisiaj opiszę wam jak zrobić bullet time zapraszam do lektury"?

Mając w grze bullet time to co można więcej napisać jak to wygląda na czym polega gdzie się go wykorzystuje i jakie kart go obsługują? Jeśli macie jakieś propozycje chętnie poczytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja teoria jest całkiem.. niesłuszna :)

Po temacie myslałem że stronka będzie właśnie taka.. od kuchni. A to że na takim poziomie jeszcze nie jesteś to nie dało się nie zauważyć :). A do tego nie mówiłem o motion blurze tylko o bulet tajmie - a to zupełnie co innego.

 

Pokaż mi 5 osób, które nie znają się na efektach i interesuje je to :). Zamiast pisać "gdy ruszymy szybko myszką" wyrafinowany pismak... napisałby raczej "szybki ruch myszki spowoduje...".

 

Jak zrobić bullet time to ja wiem, ale wg mnie Twoja strona nie służy niczemu. Gdyby miała faktycznie opisane efekty w grach to by miała dużo większą wartość i popularność. Nie znam Cię, nie wiem (teraz już nie wiedziałem ) jaką wiedzą dysponujesz, więc właśnie tego się spodziewałem, że będzie temat.. dzisiaj pokaże wam jak zrobić prosty efekt bullet time na silniku DirectX albo openGl, i tam poruszone kwestie dystrybucji czasu w grze, synchronizacja grafiki, dźwięku etc...

A tak to sory :) Nie wróżę Twej stornie długiego żywota, a we wróżbach do stron to już nabyłem tutaj pewną wprawę :D Niemal 100% sprawdzalność :)

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damianoX

Twoja teoria jest całkiem.. niesłuszna :)

Po temacie myslałem że stronka będzie właśnie taka.. od kuchni. A to że na takim poziomie jeszcze nie jesteś to nie dało się nie zauważyć :). A do tego nie mówiłem o motion blurze tylko o bulet tajmie - a to zupełnie co innego.

 

Pokaż mi 5 osób, które nie znają się na efektach i interesuje je to :). Zamiast pisać "gdy ruszymy szybko myszką" wyrafinowany pismak... napisałby raczej "szybki ruch myszki spowoduje...".

 

Jak zrobić bullet time to ja wiem, ale wg mnie Twoja strona nie służy niczemu. Gdyby miała faktycznie opisane efekty w grach to by miała dużo większą wartość i popularność. Nie znam Cię, nie wiem (teraz już nie wiedziałem ) jaką wiedzą dysponujesz, więc właśnie tego się spodziewałem, że będzie temat.. dzisiaj pokaże wam jak zrobić prosty efekt bullet time na silniku DirectX albo openGl, i tam poruszone kwestie dystrybucji czasu w grze, synchronizacja grafiki, dźwięku etc...

A tak to sory :) Nie wróżę Twej stornie długiego żywota, a we wróżbach do stron to już nabyłem tutaj pewną wprawę :D Niemal 100% sprawdzalność :)

Dobrze że mi napisałeś że bullet time to całkiem co innego niż motion blur bo nie wiedziałem >> podałem tylko taki przykład :damage_wall:

A co do twoich wróżb to uważaj żebyś się czasem nie przeliczył....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej stronie nic generalnie nie ma a jezyk jest fatalny i cala masa bzdur. Poza tym interpunkcja to jakas parodia.

"najbardziej polecany jest efekt ful Antyaliasing"

"1024x768 - standardowa rozdzielczość" ? kto uzywa 15" lcd jeszcze?

"Uważam, że można wziąć 5200FX za legendę tego efektu. W końcu to ona wprowadziła technologię motion blur"

 

Jedynie co jest na tej stronie to forum z dziesiatkami pustych dzialow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strona kiepska, ale cóż tu sie spodziewać po zwykłym CMS + prostym layu. Jak coś o grafice to też oprawa graficzna takiej strony powinna być na wysokim poziomie, a ja jak na nią wszedłem to od razu chciało mi się wyjść. Nic nie przyciąga uwagi. To menu z tematami głównymi wygląda jak na doczepkę, a to ono powinno być wyeksponowane. Brakuje jakiegoś fizycznego podejścia do tych efektów, albo jakiegokolwiek innego. Pomysł na stronkę przynajmniej oryginalny, co się chwali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damianoX

Strona kiepska, ale cóż tu sie spodziewać po zwykłym CMS + prostym layu. Jak coś o grafice to też oprawa graficzna takiej strony powinna być na wysokim poziomie, a ja jak na nią wszedłem to od razu chciało mi się wyjść. Nic nie przyciąga uwagi. To menu z tematami głównymi wygląda jak na doczepkę, a to ono powinno być wyeksponowane. Brakuje jakiegoś fizycznego podejścia do tych efektów, albo jakiegokolwiek innego. Pomysł na stronkę przynajmniej oryginalny, co się chwali.

To się akurat da zrobić, bo musze edytować skórki w PHP na stronę szkoły, a facet mówi, że robie to naprawde dobrze :D a co do wszystkich wypowiedzi to tak:

Wszyscy się wypowiadają jaka ta strona jest kiepska a kur** zaden nie napisze co można na niej innego napisać, co można zrobić żeby strona przyciągała uwagę. Jeśli ta tym polega prowadzenie tego działu to ja dziękuje. Wszyscy w około mówią że im się nie podoba, że jest kiepska, szkoda gadać itp. widze że na tym "purepc" są same gwiazdy które wszystko robią dobrze i nasmiewają się z innych i krytykują coś co ma pare tygodni. Swoją drogą to zawsze purepc kojarzyło mi się z chamstwem i innym ścierwem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląd ważny nie jest na tego typu stronach wiec trochę od [gluteus maximus] strony sie do tego zabrałeś.

Strony internetowe powinny zawierać wartościowe informacje na poziomie, jeśli autor nie ma pojęcia o czym pisze to wychodzi z tego kupa.

Jak już tak bardzo chcesz mieć własną stronę, to niech ona będzie o czymś o czym masz pojęcie i przyciągnie zainteresowanie internautów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damianoX

Wygląd ważny nie jest na tego typu stronach wiec trochę od [gluteus maximus] strony sie do tego zabrałeś.

Strony internetowe powinny zawierać wartościowe informacje na poziomie, jeśli autor nie ma pojęcia o czym pisze to wychodzi z tego kupa.

Jak już tak bardzo chcesz mieć własną stronę, to niech ona będzie o czymś o czym masz pojęcie i przyciągnie zainteresowanie internautów.

Po raz "N" pisze że więcej już nie można napisać o tych efektach.. co można dopisać o antyaliasingu prócz tego na jakich rozdziałkach jak wygładza, motion blur prócz tego że rozmywa obraz, bullet time prócz tego że spowalnia czas no i o DX10 który jest biblioteką graficzną i stara się na ekranie gracza pokazać jak najbardziej realistyczny obraz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O antyaliasingu mozna napisac bardzo duzo. Juz nie wspominając o tym ze to co własnie przeczytalem to jakies bzdury kogos kto nie ma pojecia o czym pisze.

Opis DX10 to samo, błąd na błedzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damianoX

O antyaliasingu mozna napisac bardzo duzo. Juz nie wspominając o tym ze to co własnie przeczytalem to jakies bzdury kogos kto nie ma pojecia o czym pisze.

Opis DX10 to samo, błąd na błedzie...

O prosze.. sam administrator się wypowiedział do czego to doszło.. beznadziejna strona a tyle wiary się wypowiada... nc.. dajcie mi bana i zamknijcie temat bo nie ma sensu dalej tego ciągnąć.. popaprańce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O prosze.. sam administrator się wypowiedział do czego to doszło.. beznadziejna strona a tyle wiary się wypowiada... nc.. dajcie mi bana i zamknijcie temat bo nie ma sensu dalej tego ciągnąć.. popaprańce...

Daj sobie na wstrzymanie. Liczyłeś na to, że wszyscy będą tutaj Cię zachwalali za sam pomysł. Myślisz, że wklejenie paru opisów do jakiegoś CMS'a + parę newsów wystarczy? Jeżeli tak to jesteś w błędzie. Wielu z nas stąd pracowało przy bardzo dużych serwisach i wie jak to wygląda od podszewki. Do czego trzeba przywiązywać uwagę. Do jakich "dupereli" przyczepiają się klienci i internauci. Człowieku ja w wypowiedziach moich przedmówców już widzę z 10 uwag jak poprawić twoją stronę. Jeżeli nie potrafisz ich wyczytać, to znaczy, ze konstruktywna krytyka jest w twoich oczach raczej niewidoczna.

 

Każdy po kolei Ci podpowiada, że opisy, które popełniłeś są kiepskiej jakości. Jest mało opisane. Jeżeli twierdzisz, że to już wszystko, co da się napisać na temat tych efektów to gratulacje.

Dalej - Wygląd - jak twierdzisz, że potrafisz edytować "skórki" to to pokaż na swojej stronie. Na razie tego nie widać.

Jeszcze parę innych uwag się znajdzie...

 

Do boju krótko mówiąc, a nie na miecze z gośćmi, którzy chcą Ci pokazać słabe strony projektu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do twoich wróżb to uważaj żebyś się czasem nie przeliczył....

Z Tobą to mogę się nawet założyć, że ta strona upadnie :D.. w przypadku innych forów to czasami miałem wątpliwości... Akurat przewidywanie różnych rzeczy opanowałem do perfekcji... :twisted:

 

Człowieku ja w wypowiedziach moich przedmówców już widzę z 10 uwag jak poprawić twoją stronę. Jeżeli nie potrafisz ich wyczytać, to znaczy, ze konstruktywna krytyka jest w twoich oczach raczej niewidoczna.

On by chyba chciał żeby go pochwalić, pogłaskać, potem powiedzieć, ze wszystko jest super i delikatnie wskazać co jeszcze można poprawić, albo najlepiej nie poprawiać rzeczy dobrych...

 

Pamiętaj, że pochwały powodują że spoczywasz na laurach, ale żeby je dostać i móc spocząć trzeba najpierw oberwać po głowie ostrą krytyką, bo to ona pcha projekty do przodu polepszając je - w końcu krytyka mówi o błędach. Pracuję w fabryce softu i mamy też forum do naszego projektu - na którym ludzie krytykują ile mogą - i to znaczy, że mamy się poddać? To nas tylko zagrzewa do walki :)

 

Wszyscy się wypowiadają jaka ta strona jest kiepska a kur** zaden nie napisze co można na niej innego napisać, co można zrobić żeby strona przyciągała uwagę. Jeśli ta tym polega prowadzenie tego działu to ja dziękuje. Wszyscy w około mówią że im się nie podoba, że jest kiepska, szkoda gadać itp. widze że na tym "purepc" są same gwiazdy które wszystko robią dobrze i nasmiewają się z innych i krytykują coś co ma pare tygodni. Swoją drogą to zawsze purepc kojarzyło mi się z chamstwem i innym ścierwem.

Ja Ci od razu napisałem co można zrobić lepiej i co by się sprzedawało... ale po co słuchać kogoś kto załazi za skórę :) - nie ważne czy daje złe czy dobre rady.

Wszyscy w koło mówią, że strona im się nie podoba bo widocznie nie podoba im się... Nie możesz chyba pojąć jak to możliwe, że coś co zrobiłeś się nie podoba... Nie trzeba być gwiazdą i wszystko robić dobrze, żeby móc określić swoje zdanie na jakiś temat. Powiem to co już kiedyś mówiłem, na PurePc tematy zakładają ludzie odważni albo głupcy... Jeśli nie jesteś w stanie przyjać krytyki, nawet ostrej to może lepiej nie zakładaj tematu. Nawet jeśli komentarze są czasami hamskie to przynajmniej szczere do bólu. Jak mi ktoś wystawia srogą ocenę, to biorę to do siebie jako mobilizację do dalszej lepszej pracy, a nie obrażam się i uciekam do mamy. Jeśli jednak ktoś odwali kawał dobrej roboty to spotyka się raczej z zasłużonymi pochwałami.

 

O prosze.. sam administrator się wypowiedział do czego to doszło.. beznadziejna strona a tyle wiary się wypowiada... nc.. dajcie mi bana i zamknijcie temat bo nie ma sensu dalej tego ciągnąć.. popaprańce...

Admin się wypowiada w każdym temacie w tym dziale.. więc to żadne wyróżnienie :), z resztą admin też człowiek :D

 

popaprańce...

Swoich userów którym się nie spodoba Twoja strona też tak będziesz nazywał? To może napisz od razu w banerze... jeśli tak strona Ci sie nie podoba - znaczy że jestes popaprańcem Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po raz "N" pisze że więcej już nie można napisać o tych efektach..

Sorry z góry za poziom poniższej wypowiedzi ale powstrzymać się nie mogę ...

O robieniu kupy można książkę napisać!!! Jeśli nie masz pojęcie na temat metabolizmu i innych fizjologicznych procesów to napiszesz, że kupę sie robi siadając na muszli klozetowej.

Wiesz co mam na myśli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niedobrzy moderatorzy :) się rozpisałem i poszło jak krew w piach...

 

Może przydała by się jakaś bardziej zwracający uwagę graficzkę, bo tak jakoś nie zawsze sie spojrzy na malutki napisik pod avatarem ;]

 

A spytam sie uprzejmie, co spowodowało iż dostał tak zaszczytną rangę?

tak odpowiem dwuznacznie.. sam się prosił :wink: Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...