Skocz do zawartości
OKITOKI

WYNIKI - PORÓWNANIA WIATRAKÓW pod AMD XP >1700+ (PODAJ TY

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie - PORA NA PODSUMOWANIE !!!

 

Po pierwsze DZIĘKI za tyyylee postow 8O :lol:

 

Po drugie... - zaczne od poczatku:

 

Od 3-ch tygodni bawie sie w o/c, jeszcze nie chce wchodzic w WC, wiec mialem dylemat - jaki cooler. Na gieldzie w wawie - kazdy sprzedawca zachwalal swoj towar... Chcialem cicho, wiec wybralem jakiegos ARCTIC COOLERA (duzego) z automatycznya regulacja obrotow (80zl)- szybko go wymienilem, bo grzal proca (bez podkrecania) do 60*C i wtedy wchodzil w obroty (tak ustawiony termistor). Wcisnieto mi SPIRA Whisper Rock III (40zl) - bylo cicho i chlodniej, ale to mnie jeszcze nie zadawalalo, wiec zakupilem ZALMANA 6000 (opisalem w pierwszym poscie) - w silent grzal, na fulla byl glosniejszy od SPIRA III, trzymal taka sama temperature. Niniejszym OBALILEM mit Zalmana - do o/c SIE NIE NADAJE !!!

 

W koncu uruchomilem ten temat - nawet sie przyjal :wink:

Na podstawie Waszych wypowiedzi (> 60 postow) - zakupilem jeszcze: SPIRA Falcon Rock II (55zl) i uwaga: COOLER MASTERA HAC-V81 (80zl)

 

WYNIKI (procek jak w stopce - OBUDOWA ZAMKNIETA):

 

SPIRE FR II (2500rpm): ASUS: 34*C, SpeedFun: 52*C i 57*C (stress po 3DM2001SE) - CISZA - NIE SLYCHAC !!!!!

CM HAC-V81 (2700rpm): ASUS: 36*C, SpeedFun: 56*C i 62*C (stress po 3DM2001SE) - SLYSZALNIE GLOSNIEJ !!!!!

CM HAC-V81 (4900rpm): ASUS: 31*C, SpeedFun: 49*C i 54*C (stress po 3DM2001SE) - ZAJEB.... GLOSNO !!!!! i tylko 3*C mniej niz SPIRE FR II

 

UWAGA: przy otwartej obudowie temperatury spadaja o ok. 6-8*C

 

No to narazie FalckonRockII prowadzi :D

MOJ TYP TO: SPIRE FALCON ROCK II (po przetestowaniu 5-ciu wiatraków w tych samych warunkach !!!)

* dla tych, ktorym nie przeszkadza glosnosc polecam jednak COOLER MASTER HAC-V81 - w koncu troche wydajniejszy :wink:

** po doprowadzeniu powietrza bezposrednio z zewnatrz SPIRE osiagnie temp. <50*C, COOLERMASTER <od Spire o 3-5*C, a ze bedzie buczal ......... :wink:

*** jw. wdroze i podam wyniki, ale juz tylko ... SPIRE :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spire Falcon Rock II (2500rpm) - temperatura ok. 41 stopni przy normalnej pracy w xp, spada do ok. 34 przy wlaczonym cpuidle :D

 

obudowa zamknieta, kable IDE skrecone i w rurkach, zadnych dodatkowych wiatrakow, tempertaura w pokoju ok 20 stopni

 

a jako ciekawostke: zasilacz mam jakis badziewny noname 250W i przez tydzien spokojnie uciagnal radka 9700 i mojego athlonka (wtedy sie zaczalem zastanawiac o co chodzi wszystkim, ktorzy koniecznie musza miec zasilacz chiefteca 350W zeby spokojnie wlaczyc komputer)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego zalmana to widocznie masz słabe "wiatry" w budzie :? :)

jak na big tower 2 wentylki na niskich obrotach to duzo za malo.

 

O co chodzi Ci w temacie? o porownanie tych dwoch coolerow? czy o inne propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze warto bysmy wpisywali swoje konfiguracje coolerow i ich wyniki - ulatwi to wybor wiatraka innym, takze mnie - bo nie jestem zadowolony ze swojego chlodzenia ;)

Bedzie mozna porownac i wytypowac jakies dobre wentyle.

Skladajcie swoje propozycje innych coolerow i podajcie swoje osiagi chlodzenia :) - jesli mozna oczywiscie ;)

Moze ktos ma np. doswiadczenie z coolerami, chlodzonymi freonem ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na spire BigRock 5T060B1H3R on ma 4500rpm-4400rpm i na antku 1700XP JIUHB 0303@ 2200XP(wiecej plyta nie pozwala:[) mam np. jak siedze na necie i slucham muzy to mam 39C a w grach dochodzi do 42-43C, a buda to mala o p3 budka poniewaz duza w modernizacji i jest wentylowana jednym wentylem PANAFLO 5000rpm + regulator made kumpel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na spire BigRock 5T060B1H3R on ma 4500rpm-4400rpm i na antku 1700XP JIUHB 0303@ 2200XP(wiecej plyta nie pozwala:[) mam np. jak siedze na necie i slucham muzy to mam 39C a w grach dochodzi do 42-43C, a buda to mala o p3 budka poniewaz duza w modernizacji i jest wentylowana jednym wentylem PANAFLO 5000rpm + regulator made kumpel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spire Falcon Rock II (2500rpm) - temperatura ok. 41 stopni przy normalnej pracy w xp, spada do ok. 34 przy wlaczonym cpuidle :D

Tez mam tego coolera i potwierdzam wynik przy procu na 2100MHz nie przekroczylem 40 stopni (zamknieta obudowa). W stosunku wydajnosc/cisza/cena biorac pod uwage AC ten cooler rzadzi.

 

Dal porownania w domu mam Volcano9 ktroy potrzebuje kolo 3600rpm zeby dorownac Spire. A halasuje dwa razy bardziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to co w podpisie, po calonocnym dzialaniu mam temperature teraz 44 stopnie na tym volcano 6cu , koszt wiatraka to okolo 72zl, w stresie dochodzi do 50-51.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Niniejszym OBALAM MIT ZALMANA ...

czyli co w trybie SILENT byl glosniejszy od Spire - nie wierze :!:

niema zadnych mitow o Zalmanie - on nie jest najwydajnieszy on jest bardzo cichy (w trybie SILENT)

zreszta juz bylo o tym na odpowiednicm forum CHLODZENIE ze ten AluCu nie nadaje sie do @ :!:

 

PS jak masz mozliwosc to pozycz od kogos Spire FalconRock/FalconRockII i potestuj bo jestem ciekawy jak na temp. wplywa ta miedziana wstawka - jakbys to robil to zeby testy byly wiarygodne to zakladaj ten sam wentylator na oba radiatory :!:

oczywiscie chodzi o porownanie wynikow z Whisper Rock III

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki piszcie więcej szczegułów !Czy buda zamknięta, temp w pokoju itp.....

Bravo FumFel - wreszcie "zalapalo" - a myslalem, ze plame dalem w tem temacie ;) szczegoly, szczegoly, jeszcze raz szcz......

obudowa, ile dodatkowych wentyli, proc, o/c, pamiatki, grafa, CICHO czy GLOSNO, itd....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w budzie mam 2x80mm wentyle Thermaltake. Chodza normalnie na 7V albo na 12V(ale wtedy wymiata mi karty z kompa :D ) Temperatura w pokoju kolo 24stopni. Temperatura w budzie 28stopni. Wentyl na grafie glosny (zmieniam na BlueOrba). Cos jeszcze????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Benek jak chcesz to ci pozycze tego FalckonRockaII. To naprawde fajny cooler. Ostro go u mnie zagluszaly 80mm wentyle puszczone na 7V. A nagrywara to juz wogole :D

tak zeby sie nim pobawic to nie trzeba bo sie bawilem :)

 

chodzi o to zeby porownac w identycznych warunkach FalconRock II i Whisper Rock III - bo zauwaz ze maja prawie identyczne radiatory tylko roznia sie ta wstawka miedziana i cena i wlasnie chodzi o to czy warto placic ta wyzsza cene za ta wstawke

 

a jak juz komus chcesz pozyczac to pogadaj z OKITOKI bo jak widze jest tez z Wa-wy i ma Whisper Rock III

 

dla Benka: Zalman w trybie silent - przegrzewal, na full byl za glosny :(

dlatego napisalem ze nie nadaje sie do @ :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HCC-002 , niezla suszarka , sprzedalem bo nie dalo sie wytrzymac . dosyc wydajny

spire whisper Rock i falcon rock - super wiatraczki , ciche i wydajne teraz taki mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stare dobre Volcano7 + fanmate (3000rpm)

 

Wentylator lekko szumi ale nie przeszkadza.

Obudowa otwarta z boku, bez dodatkowych wiatrakow.

 

Temperaturka 35stopni w windowsie w grach do 41stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CoolerMaster HHC-L61 (kiedyś SILENT ;) ) 7000 rpm

 

Big tower, Athlon 1700XP+ @2,2GHz, buda koło grzejnika, na razie zero wentylacji, temp. w pokoju ok. 22,5 stopnia

 

IDLE 45-46, STRESS 54 :!:

 

ALE...

 

To tymczasowo. Wcześniej takie same warunki, ale mała obudowa z wentylem wyciągającym i temp. IDLE koło 36 a STRESS max 44.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam jakiegos titana nazywaja go grill, jest duzy i ma kratke metalowa nad wiatrakiem kreci sie 2800obr , w miare cichy i naprawde ladnie chlodzi w windowsie na podkreconym procku (1700+ @ 2600+ ) w normalnej pracy 37stp jak gram 41stp obudowa otwarta feel V modcoma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...