Skocz do zawartości
PeterMac

Antec P182 - Czy Wystarczające Chlodzenie Do ?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie czy ta obudowa ma wystarczający system chłodzenia aby dobrze chłodzić podzespoły typu E8400 BOX'owy wiatrak, Asus Striker Extreme, 8800GTX, wiem ze wyciąg ma dobry ale zastanawia mnie czy jeden wiatrak 120mm wystacza na przodzie jako wciagajcy ? bo jest jeszcze drugi na przodzie 120mm ale to juz w innej sekcji tylko dla dysków, Jak myslicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy. Glownie ta obudowa jest po to zeby stworzyc super cichy komputer. Ale jak ty masz grzalke (chipset nforce'a) + wszystko BOX'owe to lepiej kup sobie inna obudowe gdzie jest wiecej dziur i przeplyw powietrza bedzie duzo lepszy, jak stawiasz przewiew wzgledem ciszy.

Kup sobie np. Coolermaster'a RC-690 Dominator'a + wentyle 12cm np Acutake'i sa tanie i na 12V beda wiały przy tym beda na zblizonym poziomie glosnosci co Twoje boxowe chlodzenia na podzespolach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no chcialbym tak wysierodkować miedzy ciszą a dosc dobrym przeplywem, i zalezy mi bardzo na filtrach przeciwkurzowych na przednich wiatrakach, z tego co widze ten Coolermaster takich nie posiada i ma troche malo praktyczny przód z tą siatką gdzie bardzo osadza sie kurz, Antec mi pasuje tylko czy jest róznica w nawiewie miedzy jednym wiatrakiem 120mm a dwoma z przodu ?

Co do wiatraka na przód to mysle nad Noctua NF-P12 do tego Antec'a

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noctua'y sobie odpusc. Dziwne jest ze chcesz kupic najbardziej wydajne i najdrozsze wentyle na rynku a chlodzisz proca BOX'em? Paradoks? Jezeli nie zamierzasz zmieniac chlodzenia standardowego to kup sobie tanie Acutake'i Pro. szt 20 PLN a sa cichutkie i dobrze wieja. A jezeli masz budzet dodatkowo z 500 PLN na chlodzenie to wtedy mozemy sie zastanowic na Noctua. Sam sie zastanow na efektem. Kupuje super cichy wentylator do ekstra budy, ktora i tak zagluszaja fabryczne chlodzenia. Rozumiesz o co mi chodzi. Mam ta bude i dodatkowo wylozylem prawie 1k PLN na chlodzenie i nie ma w srodku nic co jest fabryczne i nazywa sie chlodzeniem. Wtedy zakup Noctua'y ma sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no masz racje, ale od czegos trzeba zacząć porządnego :) szkoda mi marnować kasy na średniej jakości wiatraki wole kupic raz a porządnie, z czasem box'a na procu zmienię na coś lepszego to jest pewne

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Antku można bardzo fajnego kompa poskładać - kwestia fantazji, jakby nie było pieniędzy i co najważniejsze... cierpliwości :D Wszystkie kabelki trzeba ładnie pochować wtedy do chłodzenia takiego kompa wystarczą 2 wentylatory i grawitacja. Efekt bardzo przyjazny uchu. :D

Edytowane przez Zenfist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...