Skocz do zawartości
master-

Tl Wr543g I Ap Tl-wa501g

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

posiadajac radiowke i chcac rozdzielic internet na 2 komputer musialem kupic 2 urzadzenia. Wybralem firme TP LINK tak jak w temacie.

Polaczylem je w nastepujacy sposob:

antena---wr543g-----UTP------WA501G ((((*)))) komp 2 a komp 1 jest polaczony z wr543g za pomoca drugiego kabla UTP.

Problem polega na tym, ze mialem juz wszystko pieknie poustawiane, a net jak i LAN byl na obu kompach. W pewnym momencie po zresetowaniu kompa 2 rozlaczylo go z netem i juz nie moglem spowrotem polaczyc. Pomimo iz wykrywalo LAN (siec TP LINK czyli ta utworzona przeze mnie) nie moglem polaczyc sie z WAN czyli internetem. Myslalem, ze powodem moze byc stara karta sieciowa wiec przelozylem z nowego kompa, (nr 1) nowa karte do starego kompa. Oczywiscie nie pomoglo, a co wiecej gdy mam tam wlaczone polaczenie bezprzewodowe rozrywa mi neta na kompie nr 1. Gdy tylko wylacze to polaczenie albo wyjme antenke z karty w pc nr 2 net na pc nr 1 hula jak z nut. Co doradzacie ? Jakies sugestie ? Na jednym z for powiedziano mi, ze to konflikt adresow IP ale nic poza tym. Nie wiem co z tym robic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w jakim trybie masz 543g; powinien być wisp, czy masz włączony dhcp na tym 543g

 

z tego opisu rozumiem że nie możesz ise połaczyć po wlanie do ap którym jest 501g; czy one aby nie pracują na takich samych kanałach? (tzn oba apeki) bo jeżeli tak to nic dziwnego że radio mogło nie działać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kabel sieciowy wpięty napewno do potów lan czy wan? pomimo że piszą że w wisp wszystkie 5 portów działa jak swith jednak nie jest to prawdą i musi być wpięty w port lan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...