Skocz do zawartości
Gość Vit

Znikające Dane, Mielenie Dysku Etc.

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka dni temu z moim dyskiem zaczęły dziać się neipokojące rzeczy. Zniknęło najpier kilka folderów. Podejrzewając, że może być to wirus, bądź złośliwi koledzy (komp był w sieci lokalnej z powodu LP) zrobiłem backup kilku plików, o których wtedy pomyślałem. Z upływem czasu z dyskiem bło coraz gorzej, aż w końce nie dało się go otworzyć w całości.Podczas uruchamiania windy, odpalał się CHKDSK, który neistety nie był w stanie zakończyć swojego działania, bo zwyczajnei się wieszał. W windzie wyświetlała się tylko ikona dysku z liteką, bez możliwości otwarcia go. XPek proponował format dysku. Ponieważ zostało tam trochędanych, na których mi zależało, próbowałem różnych programów do odzyskiwanai danych. Niestety wszystkie z wyjątkiem jednego wywracały się podczas procesu odzyskiwania, a ten jeden działający(Nucleus Kernel for FAT and NTFS.v.4.03) nei był w stanie odzyskać interesujacych mnie danych. Zrezygnowny zdecydowałem się na format, który sprawił, że dysk widać normalnie w windowsie, ale pojawiłsięnowy problem. System uruchami mi się prawie 10 min, a w tym czasi trwa "mielenie" dysku. Widać, że z wielkim zapałem próbuje wyczytać cosz tego dysku. SMART wykazuje błędy w 01 na poziomie 3400. Teraz nie wiem, co powinienem zrobić z dyskiem. SPisać go na straty, czy mogę wykonać jakas operację przywracającą go do normalnej pracy.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuj wyzerować dysk to coś pomorze, ja tak nie dawno uratowałem 8 GB Samsung. Aha i ściągnij Hiren's Boot CD i tam są specjalne programy do ratowania i diagnostyki HDD od producentów dysków oraz takie jak HDDRegenerator może coś pomoże.

Edytowane przez Stjepan666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuj wyzerować dysk to coś pomorze, ja tak nie dawno uratowałem 8 GB Samsung.

Masz na myśli zwykły format, czy jakieś bardziej zaawansowane działania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że dysk umarł. Po uruchomieniu bardzo głośno "klika" i nie jest wykrywany w biosie. Warto go oddać do serwisu (juznei na gwarancji) czy spisać na straty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnei problem polega na tym, z gwarancja się skończyła i nei wiem czy warto się nim zajmować pogwarancyjnie, czy posłać do smieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzonych sektorów nie da się naprawić. W takiej sytuacji "naprawa" dysku polega na jego wymianie, więc jeśli nie możesz tego zrobić w ramach gwarancji to chyba nie ma innego wyjścia jak po prostu kupić nowego twardziela. Ten będzie się sypał coraz bardziej, aż w końcu całkiem padnie. Lepiej na pewno już nie będzie.

 

PS. Wiem, że istnieją programy typu HDD Regenerator, ale to bardziej maskuje problem niż go naprawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...