Skocz do zawartości
adamus2001

Potrzebna Specyficzna Płyta Główna

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Mam taki problem. Potrzebuje wymienić w komputerze płytę główną, procek i ram (skutek burzy ;)) Niestety ostatnio nie jestem na bieżąco z desktopami i trochę się pogubiłem w ofertach. Potrzebuje płyty pod socket 775 (dla pentium dual core, ewentualnie dwurdzeniowego celerona), niezbędne jest by miała zintegrowaną grafikę dwa wejścia ide ( na dyski ata), do tego potrzebny jest 1 gb ram a wszystko za nie więcej jak 450 zł. Jakieś sugestie? Płytka nie będzie służyła do podkręcania. Chodzi mi o to by za te małe w sumie pieniądze uzyskać przyzwoitą wydajność. Jeśli AMD ma do za proponowania coś podobnego to też może być. Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

Koncepcja chyba nie jest dobra (dwa kanały PATA) bo dosyć tanio można kupić nagrywarkę DVD SATA i wtedy wystarczy płytka

z jednym IDE.

Przykładowo z całkiem wydajną grafiką są niedrogie pytki Gigabyte GA-MA78GM-S2H za ok 210 zł i do tego X2 4200+ za 160 i niemal się

mieści w 450 zł (zmieści się bez problemu przy płytce Gigabyte GA-MA74GM-S2H lub szybkim CPU z jednym rdzeniem przykładowo

AMD Athlon 64 LE 1640).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

W sumie to dwa kanały nie są mi potrzebne, właśnie zrozumiałem że nagrywarka i dysk bedą pracowały na tej samej tasmie ;) A coś dla intela? (integra + kanał ata)

Przynajmniej Jeden kanał ata to chyba każda płytka ma tyle że do CPU intela nie ma porównywalnej wydajnościowo integry do

takiej jak w GA-MA78GM-S2H. W płytach pod CPU Intela to można szukać tylko wtedy gdy wydajność grafiki nie ma żadnego znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taak no to chyba mam już swój zestaw marzeń ;)

 

- płytka gigabyte http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&...78&katid=60 - 145 zł

- INTEL CELERON DUAL CORE E1400 2 Ghz - 155 zł http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&...804&katid=1

- GOODRAM DDR2 2048 MB / 667, CL 5 - 105 zł http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&...017&katid=3

 

razem ~400 zł + przesyłka hmm... office 2007 powinien śmigać

 

Aha mam jeszcze tylko jedno pytanie na koniec. czy myślicie, że 250 WATTOWY zasilacz to pociągnie?

 

w zestawie jeszcze hdd x1 i dvd-rw x1, grafa jest oczywiście zintegrowana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

Aha mam jeszcze tylko jedno pytanie na koniec. czy myślicie, że 250 WATTOWY zasilacz to pociągnie?

 

w zestawie jeszcze hdd x1 i dvd-rw x1, grafa jest oczywiście zintegrowana

Zależy co to za zasilacz jeśli taki z wtyczką 4 pin to może starczyć na jakiś czas (trzeba mu zmierzyć napięcia).

Jeśli ma słabą linię 12V to efekt może być podobny jak po uderzeniu pioruna :wink:

Edytowane przez dwaIP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...