Skocz do zawartości
ath

Fifa 09

Rekomendowane odpowiedzi

Nie do końca się zgodzę... Grafika się poprawiła i to znacznie!

jeśli tak, to cieszę się, że opuściłem 5/6/7/8 bo bym chyba zawału dostał..

 

no, ale jest dwadzieścia ileśtam lig i pińcet nowych trików a przecież to się liczy, nieprawdaż ? :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj porównałem sobie na szybko dema PC vs. Xbox 360. Konsolowa wersja pod względem gameplayu i feelingu, na pewno nie jest tym co blaszakowe demo, jednak graficznie myślę, że po dodaniu wygładzania krawędzi w PC-towej odsłonie już będzie konkretnie. 09 na x360 jest ewolucją 08...zwiększono tempo rozgrywki i reagowanie na poczynania gracza na padzie. Jak najbardziej IN PLUS. Po co zmieniać to co dobre:) Już 08 zmiotła konsolowego PES'a. Tegorocznemu PES'owi mogą pomóc tylko konkretne zmiany, a nie jak to bywało ostatnimi laty kosmetyka. W fifie z roku, na rok następują coraz bardziej radykalne zmiany, idące w dobrym kierunku. Czekamy na demo:)

 

PS. Pisał były fan PES'a (od kiedy pojawił się na PC, aż do 6-stej odsłony^^)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po zagraniu w demo jestem pozytywnie nastawiony, grafika popawiona (chociaz moglaby byc taka jak na niektorych powtorkach), gameplay jakis taki fajniejszy, sterowanie myszka bardzo mi odpowiada. Moze do premiery jescze co nieco poprawia i bedzie bardzo fajnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The PC version of FIFA 09 is different to the Xbox 360 and PlayStation 3 versions because of the CPU processing power required for the architecture of the game.

 

The majority of gamer's PC's do not have enough CPU processing power for this architecture, so FIFA09 on PC has been built to have the best possible graphics and gameplay engine while still being accessible to as many fans of the game as possible. If the architecture was identical to the Xbox 360 and PlayStation 3 versions, FIFA09 on PC would only be accessible to 1-3% of the PC systems on the market.

 

Having said that, FIFA09 on PC delivers a very deep gameplay engine, along with leading-edge visuals.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktos gra w te demo na padzie z PS2?

Ja za cholere nie moge ustawic wszystkich klawiszy, np przycisk, ktorym wrzucam powinien robic wslizg kiedy nie mam pilki, to samo podanie z wypuszczeniem przed zawodnika, nie moge tego ustawic, po prostu sie nie da.

Pierwszy raz sie spotykam z takim czyms, w Fify gralem od lat, na Pesa sie przesiadlem od wersji bodajze 3-ciej, nigdy nie mialem tak glupiego problemu.

Niech mi ktos powie czy gra na padzie i czy wszystkie przyciski ma poustawiane.

I kolejna sprawa, plynnosc, dawno nie gralem w Fife, moze przywyklem do tempa Pes-a, ale mam wrazenie, ze gra zwalnia momentami, gram na kamerze Szerokokatnej, Fraps pokazuje nonstop 75 klatek, bez przycinek, kolejny bug?

Zeby nie bylo pytan to moj config to Q6600@4GB RAM@8800 GTS 320, rozdzialka w grze 720p.

Z reszta po klaktach we Frapsie widac, ze jest wszystko ok, chociaz moze to moje zludzenia...?

Macie cos podobnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tical - grałem na padzie od X360 i żadnych problemów z ustawieniem sterowania (prócz tego, że ten crap nie zapisuje ustawień <_<)

 

a co do płynności - też mi to chodziło w 75 klatkach, przy wykopach bramkarza ~37-38, w środku boiska ni stąd ni zowąd leci czasami na łeb framerate, choć w moim przypadku podejrzewałem raczej cpu, bo grałem na e2160 na def.

 

szkoda sensu jak to mówią.. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagrałem w to demko...

Jak to FIFA od paru ładnych lat... grało mi się identycznie jak w 08... a grafika... niby poprawili, i co z tego? :|

Grywalność nadal ta sama IMO, to nadal ta sama ślamazarna i nudna FIFA co rok czy 2 lata temu...

 

Brat skomentował po zagraniu w demko: "wolę PESa"

 

Cóż, PES6 bardziej Mi się podoba niż fifka 09.

Edytowane przez razorBMW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość felek111

Szkoda tylko, że PES ostatnio zdecydowanie ewoluuje w kierunku FIFY. Mianowicie. Podstawowa zmiana, to numerek. W tej sytuacji, brak oryginalnych zespołów, trybu, kariery i możliwości zagrania w prawdziwych rozgrywkach, zaczyna coraz bardziej ciążyć na PES- e. Ja rozumiem, że można sobie "dorobić" oryginalne skłądy itp,. Tylko pojawia się pytanie- niby dlaczego płącąc za produkt, mam sobie jeszcze sam dorabiać większość. Dajcie to za darmo, albo w połowicznej cenie, to sobie dorobię i nie będę miał pretensji. W przypadku PES, natomiast w ostantich latach obserwuje się kosmetyczne zmiany, i zwalanie na graczy całej reszty, żadając jednak od nich sporej kasy. Właściwie takiej samej jak Fifa ze swoimi licencjami. No przepraszam, ale to już delikatnie przesada. Sprzedają kolejny raz ten sam właściwie gameplay. Lepszy od Fify, no ale.. Już kolejny raz ten sam, praktycznie nie zmieniony. No bez jaj, dajcie coś nareszcie do niego. Nie zwalajcie roboty na graczy. Nie płacicie za licencję, a kasę chcecie taką samą. Niech do panów z PES-a dotrze, że nie samym gameplayem człowiek żyje. Potrzebna jest też do niego jakaś otoczka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem, całkiem ta nowa fifa. Grafika mi się podoba ;). Zresztą przez ostatnie 2 lata grałem tylko w PES to nie wiem jak ta Fifka się prezentuje w stosunku do poprzednich części.

Mam też pytanie: ktoś wie czemu gra nie zapisuje zmiany ustawienia pada w opcjach? Mianowicie zmiany klawiszy zapisuje, ale sterowanie cyfrowo/analogowo już nie. Mój Pad to Logitech Dual Action i jakoś wole sterować zawodnikiem za pomocą d-pada ;). I jeszcze jedno: co to jest podczas gry: WS, GS, KA, ZA. Jakieś nastawienie zespołu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że PES ostatnio zdecydowanie ewoluuje w kierunku FIFY. Mianowicie. Podstawowa zmiana, to numerek. W tej sytuacji, brak oryginalnych zespołów, trybu, kariery i możliwości zagrania w prawdziwych rozgrywkach, zaczyna coraz bardziej ciążyć na PES- e. Ja rozumiem, że można sobie "dorobić" oryginalne skłądy itp,. Tylko pojawia się pytanie- niby dlaczego płącąc za produkt, mam sobie jeszcze sam dorabiać większość. Dajcie to za darmo, albo w połowicznej cenie, to sobie dorobię i nie będę miał pretensji. W przypadku PES, natomiast w ostantich latach obserwuje się kosmetyczne zmiany, i zwalanie na graczy całej reszty, żadając jednak od nich sporej kasy. Właściwie takiej samej jak Fifa ze swoimi licencjami. No przepraszam, ale to już delikatnie przesada. Sprzedają kolejny raz ten sam właściwie gameplay. Lepszy od Fify, no ale.. Już kolejny raz ten sam, praktycznie nie zmieniony. No bez jaj, dajcie coś nareszcie do niego. Nie zwalajcie roboty na graczy. Nie płacicie za licencję, a kasę chcecie taką samą. Niech do panów z PES-a dotrze, że nie samym gameplayem człowiek żyje. Potrzebna jest też do niego jakaś otoczka.

jakbys interesowal sie pes to wiedzialbys, ze konami uzyskalo licencje na lige mistrzow i nie stracil bys czasu na napisanie tego posta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakbys interesowal sie pes to wiedzialbys, ze konami uzyskalo licencje na lige mistrzow i nie stracil bys czasu na napisanie tego posta :)

Co jednak nie da nam większości zespołów na które licencji KONAMI nie ma... Turniej turniejem ale zespoły i ligi to podstawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość felek111

jakbys interesowal sie pes to wiedzialbys, ze konami uzyskalo licencje na lige mistrzow i nie stracil bys czasu na napisanie tego posta :)

Gdybyś chociaż w 10 % starał się obiektywnie patrzeć na PES i FIFE, i przeczytał ze zrozumieniem oc omi chodziło, nie marnował byś kalawiatury na odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem demo ( 750mb - sporo )

 

Zagrałem 3 mecze ( I - 0-3 II 1-0 III 4-1 :D ) Ale nie chodzi o wyniki.

 

Gra się identycznie jak w Fifę 06 07 08, Uefa Euro 2008 ...

 

Grafika, tu jest lepiej. Choć brakowało mi wygładzenia krawędzi.

 

Miał być nowy Engine ( tak czytałem ) ale moim zdaniem zastosowali Engine Z fify 06 mocno zmodyfikowany.

 

 

Moim zdaniem szkoda pieniędzy na tę grę ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no chyba ze kupisz ps3 + telewizor full hd icon_smile3.gif wtedy jest wypas icon_smile3.gif

 

imho na PC sie nie opyla.. tak jak mowi Stachu icon_smile3.gif

Brat ma PS3 i telewizor 29" ale nie HD. Uefa Euro 2008 wygląda zarąbiście, moim zdaniem najlepsza "fifka" :D

 

PC olali ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brat ma PS3 i telewizor 29" ale nie HD. Uefa Euro 2008 wygląda zarąbiście, moim zdaniem najlepsza "fifka" :D

 

PC olali ...

nie sprawdzałem dema na pc, lecz na ps3 zassałem ;).

 

Jedno powiem, że byłem mile zaskoczony -> całkiem inna, nowa odsłona z fajną grafą, nową realistyką, --> hmmm :pierwszw wrażenie :) --> to ulepszony pes 2008 ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tego "next-genowskiego" silnika ( bo taki miał być ) Fify 09. Wiecie, że on zżera aż 300mb ramu xD Tyle to gry 5lat temu brały ...

Nie wiem czy to była ironia no, ale..

 

Po 1 to ta ile tam masz obiektów w trakcie meczu ? i tylko jeden stadion, więc tekstur za wiele nie ma, a sam engine to niewiele pamięci zżera.

Po 2 to next gen nie oznacza, że ma więcej zżerać pamięć :lol2: Nawet jakby dużo tam tekstur było, to wbrew pozorom rozwój technologiczny nie tylko może polepszyć grafikę i silnik kosztem pamięci, bo może być tak, że lepsze algorytmy zjadają mniej pamięci niż stare.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś czeka ? :blink:

 

: )

Setki tysięcy małolatów na całym świecie dzięki którym EA co roku na tym samym gów... nabija sobie kabzę :lol2:

Chciałbym po raz kolejny zobaczyć jak to się sprzedaje w poszczególnych krajach gdzie najwięcej deb... tfu tzn. nabywców tego shitu mieszka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś czeka ? :blink:

 

: )

 

"jest paru"

 

Nie wiem, jak wygląda ta wersja na pc, ale wiem jak na ps3.....stąd moje czekanie, a po zatym, jak to bywa co roku czekam na "NIĄ" fakt - nie zawsze jest jakby się chciało, ale zawsze miło pograć z kumplami. Szczerze to nawet nie odpalałem dema na pc, wolę poczekać na full-a wtedy się wypowiem, co ijak. grałem jedynie na ps3- wrażenia super :) :wink:

 

http://www.fifaserwis.com/?serwis=fifa09

Edytowane przez JORDAN 23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ale to jest topic o wersji PC i trzeba jasno i wyraźnie powiedzieć, że to jest to samo gów... w innym opakowaniu z kolejnym numerkiem w nazwie. Jedyny postęp to nieznaczne polepszenie grafiki, ale jak się popsika dezodorantem gów... na chodniku to wcale nie przestanie śmierdzieć i tu jest tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...