Skocz do zawartości
ArekWolf

Hp 8710p I Panorama 30" Lp3065

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów.

 

Chciałem abyśmy wspólnie zastanowili się nad sensownością podłączania do notebooka ( de facto wyposażonego jedynie w złącze D-SUB ) 24" ( LP2465 ) lub 30" ( LP3065 ) panoramicznego ekranu LCD.

 

Czy takie rozwiązanie pozwoli obsłużyć na kablu D-SUB pełną rozdzielczość natywną takiego 30" monitora która wynosi 2560 x 1600 pikseli ?

 

Niestety obydwa typy monitorów nie posiadają złącza HDMI, w które wyposażone jest opisywany notebook.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item364931476_przewod_hd...c_hd_1080p.html

 

kupujesz kabl HDMI <> DVI-D i cieszysz się obrazem wysokiej jakości na lcd. Jak dla mnir to żaden problem, różnica między HDMI i DVI są bardzo małe i nie powinno być problemów z działaniem monitorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

max dsub to 1920x1200. obraz z notka na 24" panoramie będzie w natywnej rozdziałce - testowałem i zero problemów. jako ze obecnie u mnie stoi 30" hp, mogę się wypowiedzieć i na ten temat. 1024x768 to chyba max. niestety ale ani poprzez dsub ani dvi nie udało mi się uzyskać wyższej rozdziałki. w lapku mam też hdmi ale inwestycja w kabel i przejściówki wydała mi się mało sensowna po dwóch pierwszych niepowodzeniach. testowane przy użyciu asusów f3, f8 i obecnie g2s, nie jest to więc zależne od karty graficznej w notku.

aha, praca na 24" panoramce jest bardzo przyjemna, kwestia przyzwyczajenia tylko. moj g2s ma matrycę 1920x1200, ale większą matrycę ogląda się znacznie przyjemniej.

Edytowane przez sobih

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety romek-o, kabel HDMI --> DVI pozwala jedynie wygenerować sygnał o rozdzelczości 1920x1200 - wersja kabla i portu 1.2.

Dopiero wersje HDMI 1.3 pozzwalają osiągnąć 2560x1600. Mój 8710p takiego portu nie posiada, więc jedynym możliwym rozwiązaniem był tutaj zakup replikatora portów EN488AA ew. EN489AA firmy HP, który pozwala poprawnie obsłużyć monitor LP3065.

 

Jest to jedyne mozliwe rozwiązanie aby podłączyć ten monitor do laptopa. Stacje dokujące wyposażone są w port DVI Dual Link, dopiero od roku 2007, ważne jest aby nie używać stacji np. 3in1 ( stare modele ) gdyż nie będą porpawnie współpracowały z opisywanym panelem. Na replikatorze 488 lub 489 musi znajdować się biała naklejka że stacja posiada port DVI Dual Link ( standardowo wszystkie są w nie wyposażone ) Może ta informacja dla kogoś okaże się pomocna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

max dsub to 1920x1200. obraz z notka na 24" panoramie będzie w natywnej rozdziałce - testowałem i zero problemów. jako ze obecnie u mnie stoi 30" hp, mogę się wypowiedzieć i na ten temat. 1024x768 to chyba max. niestety ale ani poprzez dsub ani dvi nie udało mi się uzyskać wyższej rozdziałki. w lapku mam też hdmi ale inwestycja w kabel i przejściówki wydała mi się mało sensowna po dwóch pierwszych niepowodzeniach. testowane przy użyciu asusów f3, f8 i obecnie g2s, nie jest to więc zależne od karty graficznej w notku.

aha, praca na 24" panoramce jest bardzo przyjemna, kwestia przyzwyczajenia tylko. moj g2s ma matrycę 1920x1200, ale większą matrycę ogląda się znacznie przyjemniej.

pomyłka

dsub to 2048x1536

max dvi to 1920x1200

max dvi dualline czy jakos tak sie to zwie(wszystkie piny w zlaczu) to pewnie ponad natywna tego 30 calowego cuda

 

dsuba musisz regulowac(geometria polozenie) - tego nie wymaga ani dvi ani hdmi - obraz jest odrazu idealnie wyswietlony(pomijam kolory)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomyłka

dsub to 2048x1536

Na d-sub nie ma "twardego" ograniczenia

max dvi dualline czy jakos tak sie to zwie(wszystkie piny w zlaczu)

Dual link ... i wszystkie piny nie są potrzebne (po co część potrzebna tylko do przesyłu analogowego?)

dsuba musisz regulowac(geometria polozenie) - tego nie wymaga ani dvi ani hdmi - obraz jest odrazu idealnie wyswietlony(pomijam kolory)

A czemu to "pomijasz kolory" ? Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dsub - żadna karta graficzna nie da więcej więc to jest max

- chyba ze znasz takie co dadza

 

dual link - wszystkie piny potrzebne by wyswietlic wyzsza rozdzielczosc niz 1920x1600 - tak mówia wszystkie specyfikacje

 

pomijam kolory bo one sa regulowalne we wszystkich formatach - w dvi nie regulujesz geometrii - odrazu jest idealna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...