Skocz do zawartości
Gość chronicsmoke

Street Fighter Iv

Rekomendowane odpowiedzi

Co to parytet i gwarant (w tej grze) ;)

Kolega mial na mysli zapewne Parry i gwaranty .

 

Parry - zbicia ciosow, ktore trzeba wyegzekwowac w odpowiednim momencie ( odpowiedniej klatce ), bylo w Tekkenie , bylo w SF ALPHA 3.

przyklad :

- najslawniejszy final SF3

 

gwaranty - zagrania gwarantowane w pewnych sytuacjach

 

http://tekken.com.pl/index.php?page=section&id=161

 

no coz, tak to jest jak na PC nie wychodza Tekken'y i inne to pozniej blacharze sie dziwia ze im bijatyka wolno chodzi :>

Edytowane przez satou

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W opcjach sa do wyboru 3 ustawienia (ponizej screeny) + oczywiscie mozliwosc przypisania ciosow do poszczegolnych przyciskow w/g wlasnego uznania:

 

[obrazki]

 

Ja na poczatku gralem na padzie, ale szybko sie zrazilem - o wiele lepiej gra mi sie na klawiaturze.

 

//edyta:

 

(...)

Podziękował :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Co to parytet i gwarant (w tej grze) ;)

Parytety w Tekkenie to inaczej priorytety ciosow , opierane jest to na szybkosci (ilosci klatek) danego ciosu. Jesli masz walke i dwoch typow wykonuje w dokladnie tym samem momencie cios , to energie straci ten (dostanie w leb) , ktorego cios ma mniejszy priorytet , jest wolniejszy : kop noga vs szybki punch ktoras reka. Rece maja priorytet bo sa szybsze , posiadaja mniejsza ilosc klatekdo przeliczenia. Jesli w tej sytuacji dwoch uzyje tego samego ciosu to bedzie "draw" , to jest kolesie "odbija" sie od siebie , odskocza oboje. Kazdy cios w Tekkenie mial inna ilosc klatek , przez co mogles nawet wygrywac nie pokazujac umiejetnosci (czyli wybicie typa i klepanie w powietrzu by spadl na ziemie juz bez "energii"), a po prostu patrzac co oponent robi , jakim atakiem kontruje itd. ;)

 

BTW fpsow - czesto na turniejach mowilo sie o "maszowaniu" , czyli wygrywaniu na pale. Takim wygrywaniem na pale zamiast walki jest wlasnie wykorzystywanie np left/right punch , bo rece sa szybkie , zamiast meczyc sie by cos pokazac jesli kolo ma malo "energii" to 2-3x punczem dobic :P

 

Gwarant to cios , ktory w okreslonej sytuacji zawsze wchodzi pry czym nieblokowalne zawsze wchodza nawet na bloku ;) Na nie stosuje sie wlasnie parry/zbicia/reversale/czikeny (jedna nazwa).

 

Kolega mial na mysli zapewne Parry i gwaranty .

Nie mialem tego na mysli.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mialem tego na mysli.

nom, teraz juz widze ;)

 

czy komus udalo sie odblokowac Akume ? Wiem ze trzeba przejsc gre bez zadnej kontynuacji i z chociaz jednym perfectem, zrobilem tak i nie odblokowal mi sie.

Edytowane przez satou

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy komus udalo sie odblokowac Akume ? Wiem ze trzeba przejsc gre bez zadnej kontynuacji i z chociaz jednym perfectem, zrobilem tak i nie odblokowal mi sie.

wg tego to trzeba zrobic troche wiecej (wziete ze strony, ktora podales przy okazji fps):

Akuma:

Unlock Cammy, Dan, Fei Long, Gen, Rose and Sakura. Beat the game again — but use a character you've beat the game with before. You cannot continue and must win 2 rounds by perfect victories.

Calosc:

Unlockable Characters, Colors, Taunts, Trophies and Achievements: Street Fighter 4

W ogole to bardzo przydatna strona, polecam innym zapoznanie sie z nia.

 

Szukajac roznych info o SF4 natrafilem takze na to:

http://www.iplaywinner.com/street-fighter-4-character-log/

opisane uderzenia i rozne combosy dla kazdej postaci + przyklady w postaci filmow i komentarza.

Edytowane przez brachol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Chłopie - steam wypuścił grę .... ale jej nie odkodował :D Teraz masa wkurzonych użytkowników nawija na forum na ten temat ;D

?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupując w preorderze na dysk leci zaszyfrowana wersja gry (żeby nie można było jej uruchomić przed premierą). Premiera nadeszła i co - kupa. Teraz na szczęście już jest ok. Ale wtopa nie do wybaczenia ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są dwa powody wyświetlania statusu informującego, że użytkownik właśnie gra w SF IV:

 

1. pirat z wpisanym oryginalnym cd-key (steam wykrywa odpaloną grę i wyświetla status na ten temat)

2. błąd z odświeżeniem statusu użytkownika. Pomimo tego że nie gra w żadną grę - jest wyświetlony jakoby grał.

 

Teraz na szczęście wszystko działa tak jak powinno. Co mnie zdziwiło - zdobyłem jakieś osiągnięcie w GFWL ;) W Warhammerze nic nie dostawałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa dobrze live i jeszcze umożliwia przyzwoitą komunikację głosową. Sama gra chodzi online bardzo dobrze jak na razie i po kilku walkach z Blantmanem stwierdzamy, brak lagów. A to, że parę osób grało wynika wiadomo z czego:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Co? :D Jakie artefakty? :lol2:

Takie , mialem taka szachownice na filmach po 2 dniach od zakupu 4850 , na 3 dzien obraz byl fioletowo-zielony bez szachownicy - kwadratow jak u niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Z jego postu dla mnie , jako ze nie mam gry w ogole , pierwsza czytelna informacja jest szachownica ;) My bad ;)

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwoli ścisłości - gra chodzi miodzio ;) Nie narzekam na grafikę. Co do samego problemu. Próbowałem rozłączyć się z LIVE i podłączyć ponownie - nie pomogło. Dopiero ponowne uruchomienie SF IV dało efekt ... IMO mogli wymyślić jakiś inny sposób gry na multi, niż GFWL (biorąc pod uwagę, że w Polsce GFWL nie działa ...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jego postu dla mnie , jako ze nie mam gry w ogole , pierwsza czytelna informacja jest szachownica ;) My bad ;)

Odpocznij od GPU na tydzien :wink: , ale ja tez o artefaktach pomyslalem:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa dobrze live i jeszcze umożliwia przyzwoitą komunikację głosową. Sama gra chodzi online bardzo dobrze jak na razie i po kilku walkach z Blantmanem stwierdzamy, brak lagów. A to, że parę osób grało wynika wiadomo z czego:-)

Pomijając fakt, że co jakiś czas rozłącza mnie z GFWL gra się miodnie. Wczoraj aż mnie kciuk bolał od klepania kierunków na padzie ;) Dorwę Cię następnym razem ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ...

dzwiek z filmikow jest opozniony wzgledem obrazu ... Ktos mial podobny problem ?

Owszem, to chyba przez wspomniane dziwne działanie gier/bijatyk.

Im mniej FPS tym wolniej czas leci w grze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Zauważyłem u siebie, że gdy w grze fps'y spadną <30 dźwięk nie jest zsynchronizowany z obrazem. Jednak są to spadki wyłącznie w przerywnikach. Gra twardo trzymie 60 fps :) Co do samego problemu z usługą Live. Zauważyłem, że gdy przy automatycznym logowaniu połączy się od razu, mogę grać w trybie online. Jednak gdy zacznę szperać w profilu Live (np. sprawdzanie osiągnięć) - rozłącza się i tyle miałem z gry ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem zobaczyć jak to wygląda przed podjęciem decyzji o zakupie. Problem w tym, że gra się wiesza już na ekranie tytułowym tzn. wychodzę z menu opcji i czarno, komputer reaguje, ale jak jest pełny ekran to mogę się cmoknąć, pozostaje hard reset. Komp z podpisu, sterowniki 180.84. Początkowo zakładałem, że to może być problem spowodowany przez niewielką ilość pamięci wirtualnej. Pupa blada, nie ma różnicy miedzy 256MB a 1GB. Benchmark ten standalone chodził bez zająknięcia. Tu już problemy, także ja chyba wstrzymam się z zakupem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...