Skocz do zawartości
Maniakalny

Gt Sv - Silver Waterblock

Rekomendowane odpowiedzi

edit//

reaktywacja tematu

 

Bloczek powinien być gotowy w nastepnym tygodniu, top testowy będzie prawdopodobnie z plexi.

Jeśli blok okaze sie wydajny w testach, top w nastepnych sztukach będzie zrobiony z mosiądzu + zapinka z nierdzewki.

 

Ceny jeszcze nie ustaliłem, ale jesli okaze sie wydajny będzie troche drozszy od d-teka V2

Edytowane przez Maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma dać foto jak najpierw musi wykonać matryce, a później odlać ten blok :P Chyba nie sadzicie, ze kupi bloczek ze srebra i w nim wydzierga d-Teka ;)

kto wie....moze Maniakalny oglada jakies telenowele i siedzac przed tv by cos wystrugał ;) :razz:

ciekawe jak z jego wydajnoscia bedzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma dać foto jak najpierw musi wykonać matryce, a później odlać ten blok :P Chyba nie sadzicie, ze kupi bloczek ze srebra i w nim wydzierga d-Teka ;)

dokładnie :wink:

 

orientacyjna cena przy 10 kupujących ?

ygpm

kto wie....moze Maniakalny oglada jakies telenowele i siedzac przed tv by cos wystrugał ;) :razz:

ciekawe jak z jego wydajnoscia bedzie :)

nie mam telewizora :lol2:

 

jako wzór użyje chyba wersji V1 bo V2 to to samo tylko cieńszy spod, a to juz da sie zrobić tylko musze dorwac kogos kto ma wersje V2 i suwmiarke :wink:

Edytowane przez Maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

350

wcale nie :D

srebro kosztuje niestety- szkoda zę nei mozna by zrobić martycy do miedzi- jak by było zauważalnei taniej niż orginał to pewnei chętni by sie znaleźli :P

Wszystko jest tanie w zależności od ilości ;)bo nikt mi nie powie że trudniej wyprodukować Enzotecha niż Dteka który jest znacznie tańszy

możliwe ze znalazłem sposób na wykonanie bloku taniej, cena nie wiele większa niz stara cena za d-teka V1 w PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możliwe ze znalazłem sposób na wykonanie bloku taniej, cena nie wiele większa niz stara cena za d-teka V1 w PL

eh znow sie pospieszylem.....

swoja droga jak sie jakis pojawi (czyt. Maniakalny wystruga :D) to ciekawe jak z wydajnoscia bedzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by same spody w jakiejs fajnej cenie byly to kto wie czy swojego z V1 bym nie podmienil. Top plexi mi sie jednak jakos nie widzi, tzn nie pasuje do mojego ukladu, choc musze przyznac ze konstrukcja udana :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh znow sie pospieszylem.....

swoja droga jak sie jakis pojawi (czyt. Maniakalny wystruga :D) to ciekawe jak z wydajnoscia bedzie ;)

mysle ze z 4-5*C lepiej niz miedziany

 

No to pewnie bym się pisał (tylko nie chce topu z plexy :P )

topy z mosiądzu moze były y mozliwe ale to znowu winduje cene do góry (musiałbym robić matryce do topu, bo frezowac się raczej nie opłaca)

Jak by same spody w jakiejs fajnej cenie byly to kto wie czy swojego z V1 bym nie podmienil. Top plexi mi sie jednak jakos nie widzi, tzn nie pasuje do mojego ukladu, choc musze przyznac ze konstrukcja udana :)

nie podmienisz, bo spód będzie mniejszy o 2mm i blok bedzie cieńszy o okolo 0,15-0,18mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak bloczek okaże sie wydajniejszy od d-teka i będzie miał top inny niż plexa to był bym chętny - cube maniak edyszyn jest całkiem ok ale d-tek to mimo wszystko nie jest,

a trzymałem 2 lata temu w łapce sam spodzik i sie zakochałem w tym cacuszku :wink:

 

Co do cen mosiądzu to może by pokombinować z acetalem itp?

 

 

Ogólnie maniak jak robisz nieco inny spodzik i własne topy to wprowadził bym jakieś oryginalne akcenty stylistyczne- zawsze lepiej robić swoje bloki stylizowane na coś niż walić klony..

 

 

Dodatkowo ważna sprawa to zrobić jaką dobrą zapinkę to tego zapewniająca dobry docisk..

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie jak te 4-5C ma byc lepszy od V1 to w iddle bym zeszedl ponizej temperatury wody :lol2: ktora znowu niewiele odbiega od temp otoczenia. W sumie to jeszcze wymienie ceramique na CLP, zaloze Pro mount, wentylki z 5 na 12V, kazda z tych modyfikacji daje niby pare C, tak ze moze i ponizej zera bym zeszedl :)

 

A teraz wracajac do tematu. Poczekamy zobaczymy jak to bedzie sie sprawowalo w testach.

Faktycznie kompatybilnosc z pro-mount, rodzaj topu (mosiadz/plexi czy acetalu), to czy to bedzie sniedzialo i jak wydajne sie okaze zadecyduje o wszystkim. Poczekam na jakies testy i dopiero bede sie zastanawial czy brac, czy nie. Chwilowo mam niestety inne wydatki, ale za jakis czas kto wie. Gorzej jak to sie naprawde hitem okaze i trzeba bedzie zamowienia pol roku wczesniej skladac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chorobcia a co z efektem sniedzenia srebra ?

jak nie bedziesz dotykał łapami to nie będzie sniedzieć

 

Jak za około 250 to ja się pisze...

 

Ile by podskoczyła cena z topem z mosiądzu [albo ze srebra :D]? Jakie będzie mocowanie? Model będzie kompatybilny z Pro Mount?

250zł??, a moze frtyki do tego :lol2:

 

W sumie jak te 4-5C ma byc lepszy od V1 to w iddle bym zeszedl ponizej temperatury wody :lol2: ktora znowu niewiele odbiega od temp otoczenia. W sumie to jeszcze wymienie ceramique na CLP, zaloze Pro mount, wentylki z 5 na 12V, kazda z tych modyfikacji daje niby pare C, tak ze moze i ponizej zera bym zeszedl :)

 

A teraz wracajac do tematu. Poczekamy zobaczymy jak to bedzie sie sprawowalo w testach.

Faktycznie kompatybilnosc z pro-mount, rodzaj topu (mosiadz/plexi czy acetalu), to czy to bedzie sniedzialo i jak wydajne sie okaze zadecyduje o wszystkim. Poczekam na jakies testy i dopiero bede sie zastanawial czy brac, czy nie. Chwilowo mam niestety inne wydatki, ale za jakis czas kto wie. Gorzej jak to sie naprawde hitem okaze i trzeba bedzie zamowienia pol roku wczesniej skladac :)

każdy będzie czekał to blok sie nie pojawi nigdy, juz wogóle wątpie w idee zrobienia tego bloczku "na Polske"

chyba ze zrobie jedną dwie sztuki i jak będzie i przetestuje i jesli będzie lepszy "o wiele" to wtedy nie sprzedawałbym w "niższej cenie"

 

więc coś za coś

 

pozdr :D

 

//edit tomcat

 

odlew polega na tym ze blok jest indentyczny jak pierowzwór, d-tek to odlew ciśnieniowy (matryca to koszt minimum 50k PLN) izrobienie pierwszej sztuki kosztowało zapewne tyle: frezowanie pierwszej sztuki + materiał + 50k

 

topu innego niz plexa chyba nie zrobie bo to ma być bloczek w cenie konkurencyjnej

 

a osób chcących wydac 400zł na bloczek nie znalazłbym wiele

Edytowane przez Maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO to będzie coś pomiędzy 270-300 zł.

:lol2: cena w pierwszym poście :lol2:

Maniakalny - Lepiej zrob top i reza do lainga albo odrazu topo-reza :D akurat chce kupic :)

bedzie, ale to nie temat o tym wiec nie rób OT :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 100% nic z tego nie bedzie . Wiec caly ten topic to tylko wlasciwe zeby sobie pogadac . Nikt nie kupi bloczku za 290zl , nie wiedzac czy wogole bedzie lepszy od d-teka i o ile , jak mozna uzywke GTX-a dostac juz nawet po 100zl . Zaraz padna pewnie bluzgi ze gadam glupoty , ale i tak bedzie tak jak napisalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 100% nic z tego nie bedzie . Wiec caly ten topic to tylko wlasciwe zeby sobie pogadac . Nikt nie kupi bloczku za 290zl , nie wiedzac czy wogole bedzie lepszy od d-teka i o ile , jak mozna uzywke GTX-a dostac juz nawet po 100zl . Zaraz padna pewnie bluzgi ze gadam glupoty , ale i tak bedzie tak jak napisalem.

bo gadasz :D

są tacy, co to sa w stanie zapłaci nawet więcej za blok na CPU ...

A gdzież to używki GTX chodzą po 100PLN ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...