Skocz do zawartości
XvAK

Ati Radeon Hd58xx

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Firekage

@Firekage

 

Masz rację... tylko, że w nowych kartach "spożycie" prądu w spoczynku to 27W, pod obciążeniem tyle samo co HD4890. Więc siłą rzeczy powinno być ciszej.

 

Cry-Engine 3 for PC (First Time: Ati Eyefinity)

3364873[/snapback]

Ale co ma szybkość karty do hałasu?

Liczy się pobór prądu/ile karta wydziela ciepła.

Wszystko prawdopodobnie będzie podobnie jak w HD4870/90 (tdp na poziomie 170-190W) więc nic gorszego nie dostaniemy

To , ze grasz a niej.

 

Mowisz ,ze nic gorszego? Ja nic takiego nie napisalem - mogliby dac wieksza turbine i ta karta bylaby cicha jak GTXy , ktrore byly znacznie cichsze.

 

Ale chłopaki co my mu możemy tłumaczyć. Ona miał radka 4870 i wie wszystko lepiej :f

 

:facepalm:

nie przypominam sobie bym prosil twoja osobe o tlumaczenie czegokolwiek , to raz. Dwa - mala rada , jedz juz na ten Tajwan po tego Radka bo z wrazenia padniesz.

 

Normalnie nic nie mozna napisac , tylko chwalic bo od razu foch :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Catalyst 9.9

http://game.amd.com/us-en/drivers_catalyst.aspx

Pewnie od tego momentu ludzie zaczną testować nowe radeony.

Co ma piernik do wiatraka , jak ten sterownik nie ma obsługi 5xxx. To nie są stery 8.66 tylko 8.65. Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie przypominam sobie bym prosil twoja osobe o tlumaczenie czegokolwiek , to raz. Dwa - mala rada , jedz juz na ten Tajwan po tego Radka bo z wrazenia padniesz.

 

Normalnie nic nie mozna napisac , tylko chwalic bo od razu foch :lol2:

Sorry ale teraz to tylko i jedynie się napinasz i uskuteczniasz jakieś bezsensowne spory. Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku ta premiera mocno mnie zawiodła, bo miałem nadzieję, że 5850 będzie następcą 4850 w podobnej co i on cenie w dniu premiery. A tu cena, wielkość karty czy zużycie energii pod obciążeniem (choć w idle rewelka) to nie to o czym myślałem, a 3 czy 6 monitorów to po prostu bajer, który wykorzysta może z paru graczy w całym naszym pięknym kraju.

 

Całe szczęście to nie wszystkie nowości od ATI. Na VR-Zone piszą:

 

While all eyes are on the Radeon HD 5800 "Cypress" series, there is another series quietly brewing beneath AMD which NVIDIA should be really afraid of. It is targeted at the mainstream market which is no doubt the most important segment for both camps.

Juniper XT and LE will be officially named Radeon HD 5770 and Radeon HD 5750 respectively when launched. HD 5770 card is codenamed Countach while HD 5750 is codenamed Corvette and they both come with 1GB GDDR5 memories on 128-bit memory interface. Juniper will possess all the features of its higher end counterpart like 40nm, DX11, Eyefinity technology, ATI Stream, UVD2, GDDR5 and best of all, it is going to be very affordable.

One of the reason why AMD is not mass producing Radeon HD 4700 (RV740) series now is because HD 5700 series will be replacing it soon and will come one month after HD 5800 series. It will meet head on against the NVIDIA's D10P1 (GT215) series in October so expect a full fledge war then. With a performance target of 1.6x over the HD 4770 and 1.2x over the HD 4750, they are surely packed with enough power to pit against the NVIDIA's lineup. Pair them up and you will get a boost of 1.8x which is roughly the performance of a Cypress card.

Czyli HD 5770 ma mieć wydajność 1.6x HD 4770, przy spodziewanej cenie ok. 200$ (to już info z innego portalu). Jak dla mnie to będzie killer w swoim przedziale cenowym i już jestem napalony na tę kartę. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mam nadzieje że te 299$ za 5850 to szybko spadną do ludzkiego poziomu. Jak by było 200$ to był by znów hit na poziomie 4850. Ustaliłem sobie próg na poziomie 600-700zł, ale widzę że raczej poniżej 1000zł nie ma co oczekiwać tej karty. Może celowo są zawyżone ceny, żeby szybko je obniżyć i zachęcić do kupna. Tak było z Phenomem II, zanim mogłem go kupić to staniał o ponad 100zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O_o

jestem w lekkim szoku.

Zrobiłem troszkę wyliczeń. Aby animacja była płynna dla ludzkiego oka, potrzebujemy 24+1/3 klatki na sekundę. Aby nie było spadków prędkości w animacji, załóżmy że będzie to ok. 55FPS.

A teraz.

1920x1200x55=126 720 000 pikseli/sekundę - to jest animacja w rozdzielczości HD.

A teraz. 24 monitory po 1900x1200

24x1900x1200x55=304 128 000 0 pikseli/sekundę O_o

Z 126 milionów do 3 miliardów :ooo Nawet biorąc pod uwagę że ta jakość grafiki nie jest powalająca, to sama ilość przetworzonych danych jest dla mnie wielka. Wow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki killer znowu? Karta ma byc troche słabsza od 4870 który kosztuje 130$ a ty chcesz dać za to 200$ ???

Skoro piszą, że wydajność to 1.6x4770 to niby z jakiej racji słabsza od 4870?

DirectX 11, 40nm, mniejsze zużycie prądu, prawdopodobnie znacznie cichsza, tak za to dałbym 200$. Poza tym to nowość, jak wejdą nowe karty Nvidii lub obniżą ceny starszych modeli to i te szybko stanieją.

Edytowane przez Zebius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze dokładną wydajność to poznamy po testach. A teraz inne serwisy podają o wydajności "niższej niż 4890 a prawdopodobnie nawet odrobinę niższej niż 4870" więc płacenie za to 65% więcej jest bez sensu. Co innego przy zbliżonej cenie.

 

A czym się stanie dx11 to dopiero gry nam pokażą o ile nie zawiodą nas ich twórcy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie poczekajcie na jakieś rzetelne testy i przestańcie pisać o domysłach bo to na prawdę nie ma sensu aż się prosi aby mod zamknął na jakiś czas ten temat bo połowa postów w nim zawarta nijak się ma do rv870

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O_o

jestem w lekkim szoku.

Zrobiłem troszkę wyliczeń. Aby animacja była płynna dla ludzkiego oka, potrzebujemy 24+1/3 klatki na sekundę. Aby nie było spadków prędkości w animacji, załóżmy że będzie to ok. 55FPS.

A teraz.

1920x1200x55=126 720 000 pikseli/sekundę - to jest animacja w rozdzielczości HD.

A teraz. 24 monitory po 1900x1200

24x1900x1200x55=304 128 000 0 pikseli/sekundę O_o

Z 126 milionów do 3 miliardów :ooo Nawet biorąc pod uwagę że ta jakość grafiki nie jest powalająca, to sama ilość przetworzonych danych jest dla mnie wielka. Wow.

Wszystko fajnie, ale do 24 monitorów potrzeba 4 kart ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, ale do 24 monitorów potrzeba 4 kart ;)

Racja :)

Więc 3,2MLD/4=0,8MLD=800 mln pikseli/sek

:D Więc nadal nieźle :D

EDIT: nie mówiąc że i tak to ładna robota przy sterownikach żeby podzielić robotę na 4 karty, z tego każda na 4ry ekrany.. ;)

Edytowane przez ArreatPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję że ceny hd4890 ostro spadną (+- 500zł) i kupie sobie drugiego do pary, generalnie nie licząc crysisa i arma2 to jedna 4890 daję satysfakcję w fullhd, co mi sie podoba w nowych radkach to wygląd i pobór prądu w ide, to będzie w spoczynku bardzo cicha karta, idealna do mojego kompa ale w cenie co najwyżej 800-900zł, ach miałem spytać gdzie Sulaco się podział ??? pewnie zamknął się w sraczu i ryczy ;)

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1600 niby procesorów stumieniowych robi swoje ale ale jak cena będzie ~1000 to wole dołożyć HD4850 do crossfire jak ceny spadną. Bo granie dla normalnego zjadacza chleba na 6 ekranach jest raczej nieosiągalne. :) A +70% na dwóch kartach po 300pln jest dobrą alternatywą. 2Tflop-y to taniej jak nowa karta z serii 58xx

Edytowane przez krzysiek9920

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karty zapowiadają się naprawdę super, powtórka z 9700? X1900? Kto wie, czekam na prawdziwe testy...

Na dzień dzisiejszy jedyna gra która tak naprawdę potrzebowała by tych potworków to Crysis, w maju 2008 kupiłem GTS na G92 (nieśmiertelny układ) do dziś radzi sobie znakomicie poza Crysis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy jedyna gra która tak naprawdę potrzebowała by tych potworków to Crysis, w maju 2008 kupiłem GTS na G92 (nieśmiertelny układ) do dziś radzi sobie znakomicie poza Crysis.

Zapomniałeś jeszcze o ArmA II ,ja czekam co pokaże nvidia ,ale długość ati mnie przeraża ,czekam na testy i jeszcze raz testy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś jeszcze o ArmA II ,ja czekam co pokaże nvidia ,ale długość ati mnie przeraża ,czekam na testy i jeszcze raz testy.

Dlaczemu przeraża? przecież 5870 nie bedzie dluzsze niz gtx295 czy 4870x2...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

Dlaczemu przeraża? przecież 5870 nie bedzie dluzsze niz gtx295 czy 4870x2...

bo wersja x2 będzie dłuższa:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

A skad wiesz ze bedzie dłuższa?

porównaj sobie hd4850 z hd5850x2:) będzie dłuższa chyba że zrobią dual pcb

 

4850x2 *

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4850x2 to nie jest konstrukcja samego ATI. więc to jest kiepskie porównanie. a długość 4870 i 4870x2 czyli 9.5 cala i 10.5 cala. skoro 5870 ma długość 10.5 a jak widać na płytce PCB że jest tam dużo pustej przestrzeni to wątpię aby 5870x2 miała dłuższe PCB...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...