Skocz do zawartości
XvAK

Ati Radeon Hd58xx

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ktoś ma 40 cali LCD to jaki problem podpiąć pod to PC-ta?

 

ja od 2 lat tak uzywam tv fullhd. Sluzy jako monitor do kompa oraz tv do ps3. I powiem wam, ze niestety obraz generowany przez sprzet w sigu bije na glowe tego z konsoli. Gry multi odpalam na pc a tylko exy na ps3. Jak narazie 4850 wystarcza do 1080p nie liczac crysisa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem 17" crt, przesiadłem się na 22" lcd i po tygodniu przyzwyczajenia jestem bardzo happy z tego powodu. Zabawa na dużym TV wg mnie jest znacznie bardziej wciągająca i jeżeli ktoś ma taki sprzęt to warto spróbować. Co do myszy i klawy. Nie problem kupić przedłużacze. Sam mam dwa usb po 3 metry, ale na taki TV mnie nie stać ;) tak więc zadowolę się 5850 lub 5770 zapewne.

 

Przy czym nie wykluczam, że poszukam czegoś z serii nVidii, też ciekawe karty i jeżeli cena i jakość w mid będą dobre, będzie DX 11 to czemu nie :) i tak kupuje w przyszłym roku proca i kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heja

Jaki minimalny procek do tego nowego Radeona zeby to mialo sens?

Testy są z AMD więc pewnie na phenom 2 965. Każdy phenom 2 da się podkręcić do takich taktów na dobrej płycie więc taki minimalnie, a max to i7 870.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heja

Jaki minimalny procek do tego nowego Radeona zeby to mialo sens?

 

Zdecydowanie 3-4 jajeczny ;) nowy Radek to DX11 a ten ''obiecuje''

znacznei bardziej wykozystywac wielerdzeniowosc CPU .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie 3-4 jajeczny ;) nowy Radek to DX11 a ten ''obiecuje''

znacznei bardziej wykozystywac wielerdzeniowosc CPU .

Co z tego, ze istnieja procki wielordzeniowe skoro producenci gier na to leja sikiem prostym i w wiekszosci nie optymalizuja gier nawet pod 2 rdzenie. Zeby crysis zaczal wykorzystywac 2gie jajko musielismy czekac chyba pol roku, a to najnowoczesniejszy silnik w tym momencie... Nowy directx moze cos tu zmienic? Imho nie ;) ciagle bardziej od ilosci rdzeni bedzie sie liczylo taktowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie 3-4 jajeczny ;) nowy Radek to DX11 a ten ''obiecuje''

znacznei bardziej wykozystywac wielerdzeniowosc CPU .

e tam.... przynajmniej 6 jajek :lol2:

 

a najlepiej 2x6 czyli 12 :lol:

 

Nie tylko jajka i taktowanie ale i architektura ......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kkNd!

 

Wlasnie wedle zapowiadanych specyfikacji nowy DX11 ma wykozystywac wielordzeniowosc

ponoc nawet gry pisane pod DX10 w srodowisku DX11 maja czerpac wiecej z wielordzeniowych CPU.

Tyle ze to pewniakiem kwestia wielu miesiecy dopracowywania gier i patchy :/

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć na ile DX 11 wesprze wielordzeniowe procesory. Wg danych AMD od 0 do 50% wydajności a to sporo. Średnio 20%, ale gra musi wykorzystywać instrukcje DX 11 dotyczące wielordzeniowości no i system musi mieć DX 11, zapewne Windows 7, choć kiedyś pisali tez o Viście.

Wg Focusa na przykład nic to nie da i w ogóle ściema. Zobaczymy w praktyce to ocenimy. Na pewno jeżeli mamy 4 rdzeniowca 40nm za 350zł (AII 620) a wsparcie okaże się skuteczne to szybko stanie się niezbędnym minimum. Jak powyżej pisał kkNd! FPSów nigdy dosyć ;)

Aha, do wykorzystania tych instrukcji nie jest potrzebna w ogóle karta z DX 11 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinien być. Póki co nvidia straszy KLIK

W zasadzie news plotkarski z którego nie można nic konkretnego wyciągnąć.

A to że GT300 będzie szybszy od Rv870 (tak jak i teoretycznie GT200 od Rv770) myślę, że każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale to wcale nie oznacza, że będzie im łatwo, bo nie tylko wydajność topowych kart się liczy... :rolleyes:

Edytowane przez Bliss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że nvidia to jest chyba ciągle w lesie.

http://www.semiaccurate.com/2009/09/15/nvi...yeilds-under-2/

tl;dr - w pierwszej testowej partii GT300 było 7 dobrych układów na 416, co najwyraźniej jest wynikiem gorszym od fatalnego.

No chyba, że to nieprawda, ale jak widać nvidia siedzi cicho i tylko mruczy jakie to DirectX 11 jest nieistotne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja od 2 lat tak uzywam tv fullhd. Sluzy jako monitor do kompa oraz tv do ps3. I powiem wam, ze niestety obraz generowany przez sprzet w sigu bije na glowe tego z konsoli. Gry multi odpalam na pc a tylko exy na ps3. Jak narazie 4850 wystarcza do 1080p nie liczac crysisa.

Nie ma sie co dziwic. Gry z konsoli to 720p z zerowym lub w porywac x2 AA,a na piecu rozdzialka natywna + spore AA. 

 

Chociaz na razie nie widze gry , ktora mialaby wymusic na mnie wymiane 4850 na cos lepszego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OJ doprawdy "murzyńskie" te karty.. jeżeli chodzi o długość :wink:

A co do "embarga" - i tak pewno sobie je zdejmiecie, nagniecie.. hehe.. ale poczekajcie troszku jak zieloni wprowadzą GT300, to jest szansa, że AMD trochę obniży ich ceny i zakup będzie jak najbardziej opłacalny.. a do tego czasu zbierać zaskórniki i pić mniej piwa :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kap Ty się pewnie najbardziej orientujesz :D 5770 będzie miał możliwość podpięcia trzech monitorów? bo nigdzie żadnego info na ten temat nie znajduję. ani za ani przeciw... wkurza to trochę...

 

no żesz w mordę... co za cholera że jak już jestem zdesperowany i napisałem posta z pytaniem to dosłownie po chwili znajduję odpowiedź... :/

 

5770 będzie miał wsparcie dla Ati Eyefinity, przynajmniej najprawdopodobniej tak będzie.

Edytowane przez prznar1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było porównanie 5870 do GTX295 ostatnio doszło 5850, 285, 5870, 295, 5870CF, 295SLI. Jak gdzieś było to sorry :)

Dołączona grafika

Edytowane przez Jang

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...