Skocz do zawartości
XvAK

Ati Radeon Hd58xx

Rekomendowane odpowiedzi

The Radeon HD 5870 was no good at overclocking. We quickly saw image artifacts even after a 30MHz increase in the GPU frequency. Our card did pass 3DMark Vantage at 900MHz GPU and 1300 (5200) MHz memory, but the visual artifacts negate that achievement.

 

cytat z http://www.xbitlabs.com/articles/video/dis...-hd5870_17.html

 

wygląda na to ,że te karty są fabrycznei już wykręcone do granic mozliwości na rdzeniu - trochę lipa :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale u mnie pojechali z ceną 509 euro www.komplett.ie

To chyba za x2 :grin: hehe. Powinna się zmienić przy dostawie bo często tak bywa, dtostępna dopiero za 3 tygodnie :huh: Czekam na odpowiedz z elara.ie :)

 

 

Nie no jakieś błedy mają bo teraz sapphire znikł, a asus 568 euro :)

 

edit: na elara nie maja jeszcze zadnych informacji

Jang jak jestes z IE to taniej Ci wyjdzie z overclockers.co.uk - 315 funtow z wysylka DHL-em do UE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne... Bo zespolowi z TechSpot udalo sie go wykrecic do 900/1300 i to tylko przy pomocy CCC

http://www.techspot.com/review/198-ati-rad...iew/page14.html

 

A panowie z Guru3D przy pomocy Riva Tuner podniesli GPU do 925

http://www.guru3d.com/article/radeon-hd-5870-review-test/26

Edytowane przez Burdoror

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem w tym, że jak ATi u mnie to tylko od Szafir i basta jak nvidia to od asusa ewentualnie palshita jak chce ciąć koszty :D takie moje małe zboczenie

a walnięcie małego tweaka w biosie to nie problem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie bedzie trzeba bawic sie biosem, nawet na referatach. 5870 ma regulator volterra taki jak na 4870, wiec bez problemu programowo bedzie mozna regulowac napiecia, nawet spod windowsa

Edytowane przez mobot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytalem wlasnie test na techpowerup i wyglada na to ze 5850 bedzie swietnym kompromisem miedzy wydajnscia a cena - karta grzmoci pieknie gtx285, cena 50% nizsza od 5870 a wydajnosc w stosunko do niej spada tylko 10-15% - co mysle ze jeszcze bedzie mozna podgonic przez OC. Nic dziwnego ze ATI czeka z wypuszczeniem 5850 - odebraloby sporo klientow 5870 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus wypuszcz 5870 z Voltage tweakerem. Bedzie mozna smialo poniesc napiecia bez zabawy w modyfikacje BIOSu

Hmmm słabo coś niektórzy czytają recenzje ;p

 

 

Będzie we wszystkich referentach 5870 softowa regulacja bo ma ten układ Voltera czy jakos tak. 

 

 

 

Poczytalem wlasnie test na techpowerup i wyglada na to ze 5850 bedzie swietnym kompromisem miedzy wydajnscia a cena - karta grzmoci pieknie gtx285, cena 50% nizsza od 5870 a wydajnosc w stosunko do niej spada tylko 10-15% - co mysle ze jeszcze bedzie mozna podgonic przez OC. Nic dziwnego ze ATI czeka z wypuszczeniem 5850 - odebraloby sporo klientow 5870 :)

Hmmm na techpowerup chyba jakos okroili tą kartę. 

 

 

Mam nadzieję że ATI wróci do starych dobrych czasów gdzie się biosem modowało grafę 9800/X1800GTO. 

 

Taki 5850 w dobrej cenie z opcją mod byłby niezły ;] 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, jak tam obecnie Ati wygląda ze sterami? Czy bez problemów działa obsługa TV przez DVI lub dwu monitorowego stanowiska. W swojej karierze miałem tylko 1 radka, 9800Pro i była to świetna karta z łezką w oku ją sprzedawałem. W międzyczasie naczytałem się o odwiecznych "problemach ze sterownikami". Domyślam się, że problem ten jest raczej rozdmuchiwany przez zagorzałych wielbicieli zielonej strony mocy. :wink:

 

Ten radek wydaj się świetną alternatywą dla 285 GTX którego miałem w planach, więc możliwe, że zmienię obóz. :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm słabo coś niektórzy czytają recenzje ;p

 

Będzie we wszystkich referentach 5870 softowa regulacja bo ma ten układ Voltera czy jakos tak. 

 

Hmmm na techpowerup chyba jakos okroili tą kartę. 

 

Mam nadzieję że ATI wróci do starych dobrych czasów gdzie się biosem modowało grafę 9800/X1800GTO. 

 

Taki 5850 w dobrej cenie z opcją mod byłby niezły ;] 

Dokladnie:

 

Dołączona grafika

 

Above pictures show the important voltage regulation components. The most prominent are the two Volterra VT1165 MF Voltage Controllers that both support software control. You can also see that AMD has left some empty spots in their PCB design for possible improvements by adding more phases.

a na techpowerup po prostu zablokowali te 160 shaderow przez zablokowanie dwoch SIMD no i obnizyli taktowanie do poziomu 5750 co pozwala na 100% odwzorowanie wynikow 5850.

 

 

Warto tez poczytac test crossfire na techpowerupie - widac ze calkiem ladnie sie skaluje, no i mozna wyrobic sobie jakie takie wyobrazenie o tym jaka wydajnosc bedzie mial 5870x2

Edytowane przez fields

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że ATI wróci do starych dobrych czasów gdzie się biosem modowało grafę 9800/X1800GTO. 

 

Taki 5850 w dobrej cenie z opcją mod byłby niezły ;] 

Te czasy to już dawno minęły , ati/nv tną chipy laserem także nic z tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Nie no jasne ;) przy 1920*1200 a przypomnę że sporo monitorów ma teraz 1920*1080 i AA4 mamy 24FPS. Podkręć to o jakieś 10% i masz 28FPS całkiem grywalne.

Dla porównania GTX295 dał "fantastyczną średnią" 17FPS i 12FPS minimum :blink:

Sam podałeś ten test.

A kto powiedzial , ze kanapka to jest dobra propozycja , to raz. Dwa - czy 58xx to nie NOWOSC , ktora tez sobie z AA w FHD nie radzi?

 

Jesli mam wywalic 1500 na karte z DX11 , ktorego wydajnosc nie jest znana , a ktorego przedsmakiem byl DX10 , jesli mam wywalic 1500 na karte , ktora po 2 latach i tak nie ciagnie Crysisa z AA to po co w ogole wymieniac skoro w 16x10 bez aa z maxem detali wiekszosc karty go pociagnie bedac do 3x tanszymi? Generalnie to 4870 kosztuje okolo 460 zl wiec montujac x2 mam CF za mniej niz 1000. Dla mnie 58xx to zadna atrakcja za wyjatkiem ponoc ciszy i temperatur jak i branego pradu(mocy). Jesli GT300 nie pociagnie go z AA to i ona dla mnie bedzie malo oplacalnym zakupem zwlaszcza , ze z DX11 moze okazac sie to co z DX10 - dwa lata po nim i tak nie ma graf by Crysis na DX10 latal bez aa w przypadku starszych kart , kanapke pomijam.

 

Mozliwe , ze sensownym to bedzie zakup 5850 , ale na 70 chetnych jakos nie za bardzo widze - chetnych swiadomych FHD w Crysisie , ktory 2 lata temu ustanowil standard niedoscigniony do dzis. Chyba nie bedziemy czarowac sie np. Bioshockiem w DX10...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty to chyba tylko biadolić potrafisz. Wczoraj się urodziłeś czy jak? Praktycznie z każdą nową generacją wzrost wydajności jest podobny, tak jest i tym razem. Nie chcesz nie kupuj, kup następną generację, ale skończ już narzekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Firekage a co Ty tak ciągle z tym Crysisem. :P

Gra ktoś w to jeszcze? Przecież ta gra jest traktowana tylko i wyłącznie jak benchmark coś ala vantage. ;)

Chociaż po częsci masz oczywiście trochę racji o ile ktoś w to gra.

Osobiście czekam na jakies wymagające i ładnie prezentujace się nowości, ciągle biadolenie o Crysisie staje się już nudne. :]

Edytowane przez Bliss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, jak tam obecnie Ati wygląda ze sterami? Czy bez problemów działa obsługa TV przez DVI lub dwu monitorowego stanowiska. W swojej karierze miałem tylko 1 radka, 9800Pro i była to świetna karta z łezką w oku ją sprzedawałem. W międzyczasie naczytałem się o odwiecznych "problemach ze sterownikami". Domyślam się, że problem ten jest raczej rozdmuchiwany przez zagorzałych wielbicieli zielonej strony mocy. :wink:

Ati z obsługa dwu monitorowego stanowiska nie ma żadnego problemu [przynajmniej HD 4850] i nie wiem czy wiesz że jeden 5870 może obsłużyć do 6 monitorów jednocześnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto powiedzial , ze kanapka to jest dobra propozycja , to raz. Dwa - czy 58xx to nie NOWOSC , ktora tez sobie z AA w FHD nie radzi?

 

Jesli mam wywalic 1500 na karte z DX11 , ktorego wydajnosc nie jest znana , a ktorego przedsmakiem byl DX10 , jesli mam wywalic 1500 na karte , ktora po 2 latach i tak nie ciagnie Crysisa z AA to po co w ogole wymieniac skoro w 16x10 bez aa z maxem detali wiekszosc karty go pociagnie bedac do 3x tanszymi? Generalnie to 4870 kosztuje okolo 460 zl wiec montujac x2 mam CF za mniej niz 1000. Dla mnie 58xx to zadna atrakcja za wyjatkiem ponoc ciszy i temperatur jak i branego pradu(mocy). Jesli GT300 nie pociagnie go z AA to i ona dla mnie bedzie malo oplacalnym zakupem zwlaszcza , ze z DX11 moze okazac sie to co z DX10 - dwa lata po nim i tak nie ma graf by Crysis na DX10 latal bez aa w przypadku starszych kart , kanapke pomijam.

 

Mozliwe , ze sensownym to bedzie zakup 5850 , ale na 70 chetnych jakos nie za bardzo widze - chetnych swiadomych FHD w Crysisie , ktory 2 lata temu ustanowil standard niedoscigniony do dzis. Chyba nie bedziemy czarowac sie np. Bioshockiem w DX10...

Czy nie myslisz ze skoro po tylu latach ten smieszny Crysis tak dalej kuleje nie tylko na ATI ale i na NV to moze raczej cos nie tak z optymalizacja samej gry a nie z kartami?

I od kiedy to najwazniejszy jest Crysis? pozostale gry i zastosowania sie nie licza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa zakupic 2x4870 to moze i namiastka 5870 jednak okupiona sporymi kosztami (pobor pradu w idle) i halasem.

5870 to nowa karta, teraz sterowniki beda optymalizowane pod ta serie, nie pamietacie ile dalo to Radkom 4000?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Ty to chyba tylko biadolić potrafisz. Wczoraj się urodziłeś czy jak? Praktycznie z każdą nową generacją wzrost wydajności jest podobny, tak jest i tym razem. Nie chcesz nie kupuj, kup następną generację, ale skończ już narzekać.

To jest forum. Nie wiem czy wiesz jaka idea kieruje sie przy tworzeczniu forum. To nie kacik wzajemnej adoracji , lecz miejsce wzajemnej dyskusji i wymiany pogladow. Jesli chcesz czytac same ochy, achy i posty , w ktorych czesc osob "tasuje sie" dostajac orgazmu na sama mysl o tym to zaloz moze temat , ktory w nazwie bedzie jasno i wyraznie dawal do rozumienia , ze tutaj nalezy sie podniecac , a przy cenie prawie 3-4x wiekszej od 4870 mam prawo narzekac jak i ewentualnie wymagac skoro w sumie nie widze boosta w FHD z aa , ktory wynagrodzilby kupujacemu CENE - zas reszta gier smiga na kartach klasy kilkukrotnie tanszej , wiec?

 

Mowisz , ze zawsze tak jest? Interesujace bo mialem okazje bawic sie np. 9800GTX+ i nie powiem by GT200 bylo "lekkim" skokiem. To jak niebo , a ziemia. Jak F1 do Malucha. Nie powiem , ze 2900XT to znowu to co 4870 itd.

 

Zabawne jest to , ze w temacie o nV mozna jechac ile sie chce...ale napisz cos na ATI...o...mamy problem.

 

@ Firekage a co Ty tak ciągle z tym Crysisem. :P

Gra ktoś w to jeszcze? Przecież ta gra jest traktowana tylko i wyłącznie jak benchmark coś ala vantage. ;)

Chociaż po częsci masz oczywiście trochę racji o ile ktoś w to gra.

Osobiście czekam na jakies wymagające i ładnie prezentujace się nowości, ciągle biadolenie o Crysisie staje się już nudne. :]

1. Wiesz , ustanowil standard graficzny , ktory 2 lata pozniej jest dla siebie klasa sama w sobie. Nie ma innej gry , ktora tak wyglada. Crysis pokazuje REAL RAW power danego sprzetu.

2. Ja gram , nie traktuje tego jako benczmark bo nie daloby rady przy benku spedzic 120h. ;)

3. Nawet jesli nie gra to ma ukazana moc sprzetu. Jesli bedzie karta , ktora targnie to w FHD z AA tak jestem pewien tego , ze NIE pokaze sie gra , w ktorej taka karta "kleknie".

4. To wynika z punktu 1-3. To jest gwarant na kilka lat do przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, jak tam obecnie Ati wygląda ze sterami? Czy bez problemów działa obsługa TV przez DVI lub dwu monitorowego stanowiska. W swojej karierze miałem tylko 1 radka, 9800Pro i była to świetna karta z łezką w oku ją sprzedawałem. W międzyczasie naczytałem się o odwiecznych "problemach ze sterownikami". Domyślam się, że problem ten jest raczej rozdmuchiwany przez zagorzałych wielbicieli zielonej strony mocy. :wink:

 

Ten radek wydaj się świetną alternatywą dla 285 GTX którego miałem w planach, więc możliwe, że zmienię obóz. :razz:

choć nie mam najnowszych generacji kart to jednak chyba wszystko jest ok. tak w jednej (TV) jak i drugiej kwesti (dual screen) ps nie wiem czy wiesz ale na na nowej serii karcioch będziesz mógł wyświetlić obraz na trzech symetrycznych monitorach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ati z obsługa dwu monitorowego stanowiska nie ma żadnego problemu [przynajmniej HD 4850] i nie wiem czy wiesz że jeden 5870 może obsłużyć do 6 monitorów jednocześnie ;)

Tak wiem, mi aż tyle nie potrzeba, max 3 wyjścia. :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co z tego, że Crysis jest stary? Wyprzedzał swój czas i tyle.

Nie sądzę, żeby to z optymalizacją gry było coś nie tak, bo sensownie się skaluje na kolejnych, coraz nowszych kartach.

Po prostu jest bardzo wymagający, i uważam, że ma prawo, uwzględniając jak wygląda grafika i fizyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Ale co z tego, że Crysis jest stary? Wyprzedzał swój czas i tyle.

Nie sądzę, żeby to z optymalizacją gry było coś nie tak, bo sensownie się skaluje na kolejnych, coraz nowszych kartach.

Po prostu jest bardzo wymagający, i uważam, że ma prawo, uwzględniając jak wygląda grafika i fizyka.

Skoro im sie Crysis nie podoba bo "cos tam" to analogicznie moge powiedziec to samo o Clear Sky. Tam tez widac na poczatku , gdzie testuje sie grafy , ze fajnei nie jest (baza , poczatek).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowisz , ze zawsze tak jest? Interesujace bo mialem okazje bawic sie np. 9800GTX+ i nie powiem by GT200 bylo "lekkim" skokiem. To jak niebo , a ziemia. Jak F1 do Malucha. N

.

Słucham? :blink:

http://www.computerbase.de/artikel/hardwar...ating_qualitaet

GTX260 (którego posiadałeś/posiadasz) jest 20-30% szybszy od 9800GTX+.

Jak to się się ma do "lekkiego" skoku +60% w przypadku HD5870? :wink:

Edytowane przez Bliss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro im sie Crysis nie podoba bo "cos tam" to analogicznie moge powiedziec to samo o Clear Sky. Tam tez widac na poczatku , gdzie testuje sie grafy , ze fajnei nie jest (baza , poczatek).

Mogę się mylić, ale wydaje mi się, że widziałem na jakimś benchmarku z Clear Sky, że to przy dynamicznym oświetleniu karty klękają.

 

Słucham? :blink:

http://www.computerbase.de/artikel/hardwar...ating_qualitaet

GTX260 (którego posiadałeś/posiadasz) jest 20-30% szybszy od 9800GTX+.

Jak to się się ma do "lekkiego" skoku +60% w przypadku HD5870? :wink:

Porównanie GTX260 do 9800GTX byłoby jak porównanie 5850 do 4890. Jest wtedy +60%? Edytowane przez borsuczy_król

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest forum. Nie wiem czy wiesz jaka idea kieruje sie przy tworzeczniu forum. To nie kacik wzajemnej adoracji , lecz miejsce wzajemnej dyskusji i wymiany pogladow. Jesli chcesz czytac same ochy, achy i posty , w ktorych czesc osob "tasuje sie" dostajac orgazmu na sama mysl o tym to zaloz moze temat , ktory w nazwie bedzie jasno i wyraznie dawal do rozumienia , ze tutaj nalezy sie podniecac , a przy cenie prawie 3-4x wiekszej od 4870 mam prawo narzekac jak i ewentualnie wymagac skoro w sumie nie widze boosta w FHD z aa , ktory wynagrodzilby kupujacemu CENE - zas reszta gier smiga na kartach klasy kilkukrotnie tanszej , wiec?

Wiem do czego służy forum, do wyrażania poglądów m.in. W twoim przypadku jest to niestety powtarzanie tego samego na okrągło. Wyraziłeś swoją opinię, po co ją powtarzać co chwilę. Widzieliśmy, przeczytaliśmy.

 

 

 

 

 

Nie przesadzaj z tą ceną 3 -4x razy. To jest nowość, prawie niedostępna jeszcze, poczekaj z miesiąc aż spowszednieje i cena ustabilizuję się na poziomie ok 1300zł. 

 

Powiedz mi jeszcze ile GTX280, którym się tak zachwycasz, kosztował na starcie i ile razy był droższy od poprzedniej generacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównanie GTX260 do 9800GTX byłoby jak porównanie 5850 do 4890. Jest wtedy +60%?

Po pierwsze "primo" to nie ja porównuje, ja tylko neguję tą wypowiedź. ;)

@Firekage który opowiada swoje doznania pomiędzy różnicą w wydajności między 9800GTX+ a GT200 - tutaj sam zaznaczyłem że GTX260 z tego powodu, że ją posiada/ł więc zapewne o nią chodziło.

A po drugie nawet w przypadku pełnego GT200(GTX280) różnica sięga 40-50% - i to jest ta kolosalna różnica, natomiast w Rv870 mamy "lekki" wzrost +60%.

Eot;)

Edytowane przez Bliss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowisz , ze zawsze tak jest? Interesujace bo mialem okazje bawic sie np. 9800GTX+ i nie powiem by GT200 bylo "lekkim" skokiem. To jak niebo , a ziemia. Jak F1 do Malucha. Nie powiem , ze 2900XT to znowu to co 4870 itd.

To nie temat o tym , ale 88gt w clear sky jest zaledwie 20% słabsze od gtx260 , także taki 98gtx+ jest nawet szybszy. Przecież gt200 to rozrośnięte g92 z większą ilością pamięci i szerszą szyną.

 

 

@borsuczy_król ma to miejsce w bazie z rana , przez większość gry na GTX260 możesz sobie pozwolić na grę w 1680*1050 z AA*4. A testuje się w tym miejscu , bo to ma sens , bo jaki sens ma testowanie w miejscu gdzie jest np. 80fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...