Skocz do zawartości
XvAK

Ati Radeon Hd58xx

Rekomendowane odpowiedzi

przestańcie gęgać o nvidi i o starociach typu 8800gt i 2900xt, to nie forum archeologiczne, właśnie wyszedł nowy gpu tool http://www.techpowerup.com/downloads/1641/...or_HD_5870.html posiadaczy proszę o rzetelne testy oc, panienki i fanboje na czat onet, jeszcze sulaco tu ze swoimi wywodami brakuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Słucham? :blink:

3372507[/snapback]

Powiedz mi jeszcze ile GTX280, którym się tak zachwycasz, kosztował na starcie i ile razy był droższy od poprzedniej generacji?
Ja o 280 nie pisalem ani slowem. Pisalem o 260. Ta nigdy nie miala cen 1300 itd.

 

GTX260 z tego co ja pamietam on byl praktycznie w podobnej cenie co 9800GTX+ od Asusa. Asus kosztowal wtedy od 750 zl , gdy wiekszosc sklepow miala GTX+ drozej. IODentyczna sytuacja miala miejsce z GTSem , gdzie 9800GTX+ potrafil byc drozszy od GTS250 , ktorego to EVGA kosztowala 650 zl , ale juz Gigabyte 9800GTX+ u mnie ponad 700.

 

natomiast w Rv870 mamy "lekki" wzrost +60%.

Eot;)

Ale w czym? Dla mnie w Crysisie? Nie widze tego. Inne gry mnie nie interesuja bo to czy w DMC4 bede mial 50 na GTX260 w maxie czy 100 na 5870 jest juz malo istotne. Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestan juz plakac, crysis ewidetnie wyprzedzil swoja epoke i musisz sie z tym niestety pogodzic, ze nie wlaczysz anty aliasingu na nowym radku :blink: bedziesz musial poczekac miesiac na x2! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz , powiem tak : wiem jak gralo mi sie w Crysisa na 4850 , a jak na 4870. Co z tego , ze niby ta druga byla ledwo o 20% szybsza wg. testow skoro :

-4850: Warhead , ent , AF16 , plynnosc w 1024x768 i granica 30 , gdy nic sie nie dzialo w 1280

-4870: Warhead , ent , AF16 , plynnosc w 1440x900 i plynnosc w 1680x1050 , czasem gdzies szarpnelo

 

Oprocz sztywnych liczb z testow jest jeszcze cos o nazwie komfort grania. Zauwaz , ze ja nie uzywalem AA , a od karty za 1500 w 2 letniej grze mozna chyba tego wymagac. Zwlaszcza , ze reklamuje ja sie jako DX11 ready.

 

 

Ale w czym? Dla mnie w Crysisie? Nie widze tego. Inne gry mnie nie interesuja bo to czy w DMC4 bede mial 50 na GTX260 w maxie czy 100 na 5870 jest juz malo istotne.

Jestes jakims zboczonym crysisofilem w dodatku zaprzeczasz sam sobie :damage_wall: - najpierw piszesz ze 20 % roznicy przy zmianie 4850 na 4870 przelozylo sie na duuuzo wiekszy komfort gry po czym doczepiasz sie do 5870 ktora wlasnie w crysisie miejscami jest od 4870 szybsza o ponad 80%...

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może już tak skończycie biadolić o tym Crysis'ie ?

 

Po prostu ludzie z Cryteka mieli możliwość wykorzystania pełnych możliwości silnika jaki stworzyli i się wykazali. To, że silnik ma 2 lata nie ma tu znaczenia. Popatrzcie jak wyglądają mody do Half Life 2. Niektóre dzisiaj nie grzeszą ładną grafiką. A silnik ma przeszło 5 lat. Widać niektórzy albo umyślnie ograniczają grafikę na swoich silnikach, by gra była bardziej dostępna dla większości, albo robią to żeby szybko na tym zarobić. Jednak patrząc na dzisiejszy rynek gier nie spodziewałbym sie na razie żadnej gry, która by grymasiła przy FullHD z AAx4. Myślę, że 5870 starczy na rok, albo i dwa. Zależy jak to się rozwinie.

 

Ja bym się bardziej zastanawiał jak długo ATI ma zamiar przeciągać wypuszczenie 5850. Jak karta ma nawet 5% potencjał OC i bardzo przystępną cenę to raczej biorę. Czekanie na GT300 i co będzie mnie znudziło. Jeszcze 2-3 lata temu bym odkładał. Teraz patrzę co jest najbardziej opłacalne. A na to przekłada cena/wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie mam nadzieje ze 5850 pojawia sie jakos niedlugo, bede skladal nowy config pod koniec pazdziernika i chcialbym juz moc wepchac tam 5850.

 

EDIT:

 

http://www.overclockers.co.uk/showproduct....rodid=GX-122-PC

tutaj przy wszystkich 5850 podany jest ETA na 28 wrzesnia... ciekawe...

Edytowane przez fields

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze dodam. 4870 vs 5870

Wg. THG Crysis Very High No AA/ No AF

 

1680x1050 - 58,2%

1920x1200 - 61,2%

2560x1600 - 67,2%

 

Very High 8x AA/ No AF

 

1680x1050 - 57,1%

1920x1200 - 60,2%

2560x1600 - 67%

 

Wg. Anandtech Crysis Warhead 4x AA Gamer Quality + Enthusiast Shaders

 

1680x1050 - 52%

1920x1200 - 51,6%

2560x1600 - 53,7%

 

Co i tak nie zmienia faktu, że gra jest słaba i dostarcza tyle frajdy co gapienie się n'ty raz w benchmark. Gry są do grania a nie gapienia się w narożnik w poszukiwaniu FPRAS'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie.. Możecie mi powiedzieć jak to jest z referentami (jak to ma teraz miejsce)..? Chodzi mi o to, czy mają one dokładnie TAKIE same elementy jak "pierwowzór", tzn cyfrowa sekcja zasilania, zarządzanie wentylatorem? Czy też już płytki zmieniają ("tradycyjna" sekcja zasilania) i bios zmieniany co do zarządzania obrotami wentylatora w zależności od temperatur rdzenia? Co jeszcze na tak wczesnym etapie producenci mogą zmienić - ilość wyjść, naklejkę ;p

Nie czytałem jeszcze testów na stronkach zagranicznych dlatego się pytam - HD5850 też ma tak fajne tempy i jest równie cichy ..? (bo może była już tam wzmianka na temat tej graficzki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co i tak nie zmienia faktu, że gra jest słaba i dostarcza tyle frajdy co gapienie się n'ty raz w benchmark. Gry są do grania a nie gapienia się w narożnik w poszukiwaniu FPRAS'a.

Mi Crysis (gdzie można było grać "po swojemu") dostarczył więcej frajdy niż Call Of Duty 4 (w którym głównie drużyna wyznacza tempo i sposób walki co czasem wkurzało nieziemsko). Tak więc wydajność w tej grze na Radeonie 5xxx przy 8xAA + 16xAF jest dla mnie istotna.

Tyle, że kupienie takiego Cod'a 4 w sklepie jest niezłą sztuką, bo każda ilość rozchodzi się na pniu. Crysis natomiast kurzy się na półkach.

Cóż ja na to poradzę ? ;) Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w czym? Dla mnie w Crysisie? Nie widze tego. Inne gry mnie nie interesuja bo to czy w DMC4 bede mial 50 na GTX260 w maxie czy 100 na 5870 jest juz malo istotne.

Po pierwsze dlaczego mają mnie interesować Twoje wymagania, każdy ma inne dlatego przedstawiłem ogół wydajności.

Ale skoro się upierasz:

http://www.computerbase.de/artikel/hardwar..._crysis_warhead

Crysis Warhead - 1680x1050 4xAA/16xAF:'

HD5870 jest szybszy o 72% od HD4870.

Jak to się ma do tego co przedstawiłeś czyli - różnica w wydajności "niebo a ziemia" +20% szybkości względem 9800GTX+/GTS250.

Tak więc panie, skoro wzrost 20+% dał Ci taki bost, że snujesz porównania niczym malucha do do F1, to co by było gdybyś się przesiadł na HD5870 i dostał +70-60%?

Skąd możesz wiedzieć o jak wiele komfort gry wzrośnie w praktyce skoro różnica w wydajności jest znacznie większa niż to co opisywałeś wcześniej.

Motasz się, sam już nie wiesz co pleciesz, dlatego skończ tą dyskusje.

Ja też kończe, EOT.

 

Jeszcze to:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Zweryfikuj sobie ten wykresik boskiego Crysisa.

Akurat w tej grze HD5870 niema się czego wstydzić nawet przy kanapce.

Ba to kanapka powinna się wstydzić, FPS w porównaniu do rv870 wcale nie lepszy a dochodzi efekt multistutteringu.

GTX260/HD4870 przy tej karcie wyglada dość cienko, różnica w komforcie gry będzie bardzo duża.

Edytowane przez Bliss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto powiedzial , ze kanapka to jest dobra propozycja , to raz. Dwa - czy 58xx to nie NOWOSC , ktora tez sobie z AA w FHD nie radzi?

 

Jesli mam wywalic 1500 na karte z DX11 , ktorego wydajnosc nie jest znana , a ktorego przedsmakiem byl DX10 , jesli mam wywalic 1500 na karte , ktora po 2 latach i tak nie ciagnie Crysisa z AA to po co w ogole wymieniac skoro w 16x10 bez aa z maxem detali wiekszosc karty go pociagnie bedac do 3x tanszymi? Generalnie to 4870 kosztuje okolo 460 zl wiec montujac x2 mam CF za mniej niz 1000. Dla mnie 58xx to zadna atrakcja za wyjatkiem ponoc ciszy i temperatur jak i branego pradu(mocy). Jesli GT300 nie pociagnie go z AA to i ona dla mnie bedzie malo oplacalnym zakupem zwlaszcza , ze z DX11 moze okazac sie to co z DX10 - dwa lata po nim i tak nie ma graf by Crysis na DX10 latal bez aa w przypadku starszych kart , kanapke pomijam.

 

Mozliwe , ze sensownym to bedzie zakup 5850 , ale na 70 chetnych jakos nie za bardzo widze - chetnych swiadomych FHD w Crysisie , ktory 2 lata temu ustanowil standard niedoscigniony do dzis. Chyba nie bedziemy czarowac sie np. Bioshockiem w DX10...

1/ Kto ci karze kupować za 1500plnów?

2/ Co do wydajności to się uczepiłeś tego crysisa w którym i tak jest to najlepsza obecnie karta. Gra ma zwalony silnik więc wydajność karty musi być wiele większa niż realnie mogą to zapodać obecne karty. A poza tym kurcze czepiasz się, najwyżej jest 20-30 FPS po małym OC +3FPS i akurat. Może nie super, no ale nie ma lepszej jedno czy dwurdzeniowej karty obecnie i o czymś to chyba świadczy raczej na korzyść Radeona.

 

3/ Wg mnie karta jest warta 1300-1350 ale popyt jest większy od produkcji. Prosta sprawa, to najmocniejsza jednordzeniówka i to nabija cenę bo to jest coś.

A co do CF czy SLI to kto tu pisał elaboraty o multistutteringu przy okazji obrony kart nVidii przed słabszymi radkami w CF? :E

się zdecyduj w końcu

 

4/ Piszesz później że forum jest aby dyskutować a nie wychwalać. OK, zgoda, ale też nie po to aby wić się jak piskorz byle tylko przeforsować swoją rację. Czasem trzeba się zastanowić, czy rozmówca ma rację.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Jestes jakims zboczonym crysisofilem w dodatku zaprzeczasz sam sobie :damage_wall: - najpierw piszesz ze 20 % roznicy przy zmianie 4850 na 4870 przelozylo sie na duuuzo wiekszy komfort gry po czym doczepiasz sie do 5870 ktora wlasnie w crysisie miejscami jest od 4870 szybsza o ponad 80%...

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Chwile. Ja mowilem o wydajnosci BEZ AA , gdzie ilosc FPSow nie stoi w okolicach 2-27 czy max 30FPSow wedlug testow. To nie jest zaden komfort , a 4870/GTX260 bez AA wyciaga bez problemow framerate mocno powyzej 30 FPSow dajac plynnosc , kosztujac do 4x mniej.

 

***

 

Po pierwsze dlaczego mają mnie interesować Twoje wymagania, każdy ma inne dlatego przedstawiłem ogół wydajności.

Ale skoro się upierasz:

3372588[/snapback]

1/ Kto ci karze kupować za 1500plnów?

2/ Co do wydajności to się uczepiłeś tego crysisa w którym i tak jest to najlepsza obecnie karta. Gra ma zwalony silnik więc wydajność karty musi być wiele większa niż realnie mogą to zapodać obecne karty. A poza tym kurcze czepiasz się, najwyżej jest 20-30 FPS po małym OC +3FPS i akurat. Może nie super, no ale nie ma lepszej jedno czy dwurdzeniowej karty obecnie i o czymś to chyba świadczy raczej na korzyść Radeona.

Mowisz , ze gra ma zwalony silnik? Czemu wobec tego na nowszych skaluje sie poprawnie?

 

 

 

***

Tutaj do wszystkich Panow - te Wasze 60-72% fajnie wyglada jak sie komus przedstawia statystyke. Ale jak pokazuje sie na wykresie konkretny framerate to przy jej cenie nie poraza , nie porywa. Pisalem wczesniej , ze ta gra to wyznacznik - jesli sobie karta poradzi tak w KAZDEJ grze odpalimy maxa przez dlugie lata. Jesli ja widze , w zaleznosci od testu , miedzy 25 , a 31 FPsow tak co to za laska skoro ona kosztuje wlasnie 3-4x wiecej niz obecne 4870? Owszem , na nim nie zapodam AA , ale rownajac cenowo jak sobie zrobie CF to juz mozna myslec o tym. Dostane prawie to samo taniej.

 

Wroce na chwile do tego "20%" wzgledem moich. JA gralem bez AA , te karty bez AA , o czym wspomnialem , nie dawaly mi ledwo 30FPSow wiec jakby nie bylo roznica w komforcie jest odczuwalna. Roznica z AA wedlug testow miedzy 17 , a 27 FPsow to wedlug mnie jest zerowa i nie warto o niej mowic bo 17 na 4870 jest niegrywalne , 27 na 5870 jest i tak ponizej progu plynnosci dla tej gry.

 

Tyle ode mnie.

 

Ocziwyscie nikomu nie bronie kupna. Nie moja kasa , a moj punkt widzenia.

 

 

Ps - przejscie z 4850 do 4870 dalo wymierna korzysc w postaci natywnej monitora. Co daje 5870? No skoro z AA jest jak jest czyli musze go wylaczyc. Wobec tego dla mnie opcja "kup teraz" nie jest atrakcja. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowisz , ze gra ma zwalony silnik? Czemu wobec tego na nowszych skaluje sie poprawnie?

***

Tutaj do wszystkich Panow - te Wasze 60-72% fajnie wyglada jak sie komus przedstawia statystyke. Ale jak pokazuje sie na wykresie konkretny framerate to przy jej cenie nie poraza , nie porywa. Pisalem wczesniej , ze ta gra to wyznacznik - jesli sobie karta poradzi tak w KAZDEJ grze odpalimy maxa przez dlugie lata. Jesli ja widze , w zaleznosci od testu , miedzy 25 , a 31 FPsow tak co to za laska skoro ona kosztuje wlasnie 3-4x wiecej niz obecne 4870? Owszem , na nim nie zapodam AA , ale rownajac cenowo jak sobie zrobie CF to juz mozna myslec o tym. Dostane prawie to samo taniej.

Wroce na chwile do tego "20%" wzgledem moich. JA gralem bez AA , te karty bez AA , o czym wspomnialem , nie dawaly mi ledwo 30FPSow wiec jakby nie bylo roznica w komforcie jest odczuwalna. Roznica z AA wedlug testow miedzy 17 , a 27 FPsow to wedlug mnie jest zerowa i nie warto o niej mowic bo 17 na 4870 jest niegrywalne , 27 na 5870 jest i tak ponizej progu plynnosci dla tej gry.

Tyle ode mnie.

Ocziwyscie nikomu nie bronie kupna. Nie moja kasa , a moj punkt widzenia.

I ja nie zachęcam do kupowania w tej cenie, jeżeli masz już dobrą kartę, ale...

tym bardziej nie zachęcam do kupna znacznie słabszej GTX285.

Twoja logika prezentowana na ostatnich dwóch stronach wygląda tak.

Skoro 5870 dał po OC tylko ~28FPS w FHD AA*8 Crysis to już nie ważne, że żadna inna karta jedno czy dwurdzeniowa nie daje ani 20FPS średniej.

A prawda jest taka, że ta proporcja przełoży się na inne naprawdę ważne i ciekawe tytuły i w wielu 5870 będzie płynny, a 4890, czy 285 nie będą, natomiast 4870x2 i 295 będą miały mulistuttering i słabą wydajność w niektórych grach.

Oczywiście można powiedzieć, że wymieniać nie ma sensu, bo jeszcze kiedyś wyjdą mocniejsze karty. Sam czekam na 5770 więc rozumiem takie stanowisko. OK.

Ale jak ktoś kupuje sprzęt nowy typu i7 to co mu polecisz? Bo ja śmiało 5870 nawet za 1500pln jest najlepszym zakupem, a w cenie sugerowanej 1350pln bez dwóch zdań.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

I ja nie zachęcam do kupowania w tej cenie ale...

tym bardziej nie zachęcam do kupna znacznie słabszej GTX285.

ale ja nic o nim nie pisalem. Do tego nie zachecalem w ogole.

 

Twoja logika prezentowana na ostatnich dwóch stronach wygląda tak.

Skoro 5870 dał po OC tylko ~28FPS w FHD AA*8 Crysis to już nie ważne, że żadna inna karta jedno czy dwurdzeniowa nie daje ani 20FPS średniej.

Chwila. Pominales cos istotnego. Skoro NIE MOGE ZAPODAC AA tak nie musze miec az tak mocnej karty bo tansze dadza mi i natywna , i plynnosc.

 

A prawda jest taka, że ta proporcja przełoży się na inne naprawdę ważne i ciekawe tytuły i w wielu 5870 będzie płynny, a 4890, czy 285 nie będą, natomiast 4870x2 i 295 będą miały mulistuttering i słabą wydajność w niektórych grach.

Wiesz , ciezko napisac tutaj konkrety bo generalnie od razu nie pamieta sie tytulow , ale ja sobie nie przypominam gier , na ktorych 4870/260 mial jakis tam problem wydajnosciowy skoro nie rozmawiamy o Crysisie. Jesli tak to po co mi tym bardziej wymiana? Teraz po prostu pytam. Wiekszosc gier to kapy na UE3.0 , na ktorych te karty sobie radza zupelnie BEZ zadnego problemu. No , mozna powiedziec , ze 4870 w Mirrorsie ma problem , ale to raczej wina sterow bo z wylaczonym fizyksem tam jest dramat. Tylko , ze to wyjatek.

 

Sprawa numer dwa. Mowisz struttering? Z tego co czytalem na TYM forum wynika , ze ani na CF , ani na X2 , ani na kanapce juz tego nie ma , a przynajmniej nie maja juz tego wlascicele tych kart. Zostaje kwestia mocy , ale gdy widze to :

http://allegro.pl/item751280498_premiera_r...tx_11_gw24.html

a 460 za 4870 + CF tak jakos mi nie zal...

Oczywiście można powiedzieć, że wymieniać nie ma sensu, bo jeszcze kiedyś wyjdą mocniejsze karty. Sam czekam na 5770 więc rozumiem takie stanowisko. OK.

Ale jak ktoś kupuje sprzęt nowy typu i7 to co mu polecisz? Bo ja śmiało 5870 nawet za 1500pln jest najlepszym zakupem, a w cenie sugerowanej 1350pln bez dwóch zdań.

Z tego co mi wiadomo to i5 z paroma usprawieniami nie jest ogolnie gorszy , za to znacznie tanszy. Jesli ktos ma kase tak ja nie zniechecam bo to ma niby DX11. Jednak mowimy raczej o przecietnych Kowalskich bo jakos nie wierze , ze nagle wiekszosc z tego tematu poleci po 5870 w smiesznej cenie , to raz. Dwa - czesc osob pisze o "rodzynku" to jest tanszym 5850 itd. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Firekage

 

Możesz przestać bić pianę z tym Crysisem i jego ustawieniami??

 

Odnosze wrażenie że jesteś jakimś Crysisofilem albo crysiso fetyszystą. Daj już spokój bo to się nie dość że nudne robi to jeszcze rozpoczynasz kolejną wojnę o złote kalesony i dodatkowo robisz gigantyczny offtopic. Chcesz pogadać o Crysisie to mailuj do producenta albo pisz w temacie odpowiednim.

 

Ten temat miał slużyc nowym gpu od ATI a nie Crysisowi....... Skończ Waść wstydu oszczędz.

 

To że Crysis jest taki a nie inny to wiedzą wszyscy.

 

Poza tym zauważyłem że w wielu tematach "bijesz pianę" i udowadniasz po raz n-ty jakieś swoje racje. 

 

 

 

 

Ma ktoś tą grafę już??  

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwila. Pominales cos istotnego. Skoro NIE MOGE ZAPODAC AA tak nie musze miec az tak mocnej karty bo tansze dadza mi i natywna , i plynnosc.

Tak, akurat w tym jednym tytule. Który jak już pisałem wyżej dla Radeona jest o tyle dobry, że jest w tej rozdzielczości najlepszy pokonując nawet GTX295 i 4870x2.

Mam takie wrażenie, że do tej pory zawsze preferowałeś wyższą jakość kart a cena Cię tak bardzo nie stresowała. Kupiłeś kiedyś 8800GTX SLI po blisko 2k każda. Byłeś zadowolony. Co się zmieniło, że teraz 1500zł czy 1350zł za najlepszą kartę z rynku wydaje Ci się za dużą kwotą? Kryzys Cię dopadł?

Wiesz , ciezko napisac tutaj konkrety bo generalnie od razu nie pamieta sie tytulow , ale ja sobie nie przypominam gier , na ktorych 4870/260 mial jakis tam problem wydajnosciowy skoro nie rozmawiamy o Crysisie. Jesli tak to po co mi tym bardziej wymiana? Teraz po prostu pytam. Wiekszosc gier to kapy na UE3.0 , na ktorych te karty sobie radza zupelnie BEZ zadnego problemu. No , mozna powiedziec , ze 4870 w Mirrorsie ma problem , ale to raczej wina sterow bo z wylaczonym fizyksem tam jest dramat. Tylko , ze to wyjatek.

Większość czasu gram w multi w darmowego springa, który zajmuje praca głównie procki. Ale takie tytuły będą szły teraz raz za razem szły, że 4870 czy 260@216 zaczną się mocno pocić. Obejrzałem pożyczony Resident Evil 5. Swoją drogą rasistowska fabuła zupełnie mnie zniechęciła, ale... wymagania ma takie, jakich do tej pory żadna gra nie miała które widziałem.

Nawet nie pograłem i oddałem Bo w DX9 po wyłączeniu wszystkiego i obniżeniu grafiki płynność miałem tylko w interfejsie :D jak grafa poszła na 1680*1050 to nawet myszką do startu testu nie mogłem dojechać tak cięło. No i takie teraz gry będą wychodzić. Tak więc polecając do i7 8xx 260 mijasz się chyba ze zdrowym rozsądkiem.

Sprawa numer dwa. Mowisz struttering? Z tego co czytalem na TYM forum wynika , ze ani na CF , ani na X2 , ani na kanapce juz tego nie ma , a przynajmniej nie maja juz tego wlascicele tych kart. Zostaje kwestia mocy , ale gdy widze to :

3372603[/snapback]

Z tego co mi wiadomo to i5 z paroma usprawieniami nie jest ogolnie gorszy , za to znacznie tanszy. Jesli ktos ma kase tak ja nie zniechecam bo to ma niby DX11. Jednak mowimy raczej o przecietnych Kowalskich bo jakos nie wierze , ze nagle wiekszosc z tego tematu poleci po 5870 w smiesznej cenie , to raz. Dwa - czesc osob pisze o "rodzynku" to jest tanszym 5850 itd. ;)
Pisałem o i7 8xx a nie 9xx. To znaczy nie dopowiedziałem więc teraz dopisuję ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

@Firekage

 

Możesz przestać bić pianę z tym Crysisem i jego ustawieniami??

 

Odnosze wrażenie że jesteś jakimś Crysisofilem albo crysiso fetyszystą. Daj już spokój bo to się nie dość że nudne robi to jeszcze rozpoczynasz kolejną wojnę o złote kalesony i dodatkowo robisz gigantyczny offtopic. Chcesz pogadać o Crysisie to mailuj do producenta albo pisz w temacie odpowiednim.

 

Ten temat miał slużyc nowym gpu od ATI a nie Crysisowi....... Skończ Waść wstydu oszczędz.

 

To że Crysis jest taki a nie inny to wiedzą wszyscy.

 

Poza tym zauważyłem że w wielu tematach "bijesz pianę" i udowadniasz po raz n-ty jakieś swoje racje. 

 

Ma ktoś tą grafę już??  

 

Dobra , specjalnie dla Ciebie testowac najwydajniejsze karty graifczne bedziemy w pasjansie z AA , albo Saperze.

 

Nie wiem czy zauwazyles ale :

-Crysis wyciska wszystko z DX9

-Crysis robi sieczke z kart pod DX10 (starszych)

-Crysis rozmiekcza sprzet z AA

 

Analogicznie mozesz powiedziec , ze I7 nie powinno testowac sie w GTA4 , ktory ze slabszych cepow robi miazge bo to jedna gra i ktos jest 'gta4-filem". Bez przesady. Ta gra daje szeroko rozumiane pojecie "wytrzymalosci" sprzetu i tutaj nie chodzi o to , ze ja ja lubie , a o to , ze dajac maxa w niej nie spotkasz gty, w ktorej ta karta zdechnie , a jak mniemam kupuje sie ja pod DX11 i aby nie okazalo sie czasem , ze w DX11 juz zacznie klekac skoro w 2 letniej grze AA jest mitem.

 

Temat mial sluzyc ATI? Sluzy bo karte graficzna testuje sie w grach , a nie w excelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem pożyczony Resident Evil 5. Swoją drogą rasistowska fabuła zupełnie mnie zniechęciła, ale... wymagania ma takie, jakich do tej pory żadna gra nie miała które widziałem.

Nawet nie pograłem i oddałem Bo w DX9 po wyłączeniu wszystkiego i obniżeniu grafiki płynność miałem tylko w interfejsie :D jak grafa poszła na 1680*1050 to nawet myszką do startu testu nie mogłem dojechać tak cięło. No i takie teraz gry będą wychodzić. Tak więc polecając do i7 8xx 260 mijasz się chyba ze zdrowym rozsądkiem.

Że niby co? :D Przecież ta gra pięknie śmiga na obecnych kartach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że niby co? :D Przecież ta gra pięknie śmiga na obecnych kartach.

Oki, straciłem porównanie od kiedy sprzedałem grafę i jadę na integrzę 3300. Po prostu większość gier lata mi w miarę dobrze na niskich rozdziałkach a ta ni :]

 

Crysis...

Crysis...

Crysis...

Temat mial sluzyc ATI? Sluzy bo karte graficzna testuje sie w grach , a nie w excelu.

Ale w grach a nie w jednej rozdzielczości w jednej grze, takie testowanie to szukanie dziury w całym. Na siłę chcesz coś wykazać co w praktyce nie jest wadą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firekage, brak słów na ciebie. Jak już ci ktoś pokazał, że skok wydajnościowy w Crysis to przynajmniej 50% to ty nagle wyskakujesz z AA i że grałeś bez tego. Pośmiewisko z siebie robisz i nie wiesz kiedy skończyć. Dodam tylko, że bez AA skok w stosunku do 4870 również wynosi ok 50%:

Dołączona grafika

 

Ale pewnie zaraz wyskoczysz, że dla ciebie ponad 40 fps to już za dużo i co za różnica 30 czy 40.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra , specjalnie dla Ciebie testowac najwydajniejsze karty graifczne bedziemy w pasjansie z AA , albo Saperze.

Czuję się wyróżniony. 

 

Nie wiem czy zauwazyles ale :

-Crysis wyciska wszystko z DX9

-Crysis robi sieczke z kart pod DX10 (starszych)

-Crysis rozmiekcza sprzet z AA

Hmmmm w takim razie albo Crysis ma tak zrypany engine albo jest tak dobry. Coś mi się wydaje że to pierwsze........ 

 

Jaki jest sens produkowania gry która na przecietnym kompie słabo działa. To jest nielogiczne..... i to mocno nielogiczne.  

 

Z marketingowego punktu to jest bezsensu bo mniej egzemplarzy się sprzeda. Chyba że producent Crysisa ma cichą umowę z producentami sprzętu i dostaję dolę od sprzedaży gratów. 

 

Analogicznie mozesz powiedziec , ze I7 nie powinno testowac sie w GTA4 , ktory ze slabszych cepow robi miazge bo to jedna gra i ktos jest 'gta4-filem". Bez przesady. Ta gra daje szeroko rozumiane pojecie "wytrzymalosci" sprzetu i tutaj nie chodzi o to , ze ja ja lubie , a o to , ze dajac maxa w niej nie spotkasz gty, w ktorej ta karta zdechnie , a jak mniemam kupuje sie ja pod DX11 i aby nie okazalo sie czasem , ze w DX11 juz zacznie klekac skoro w 2 letniej grze AA jest mitem. 

Hmmm od testowania cepów są inne progsy a nie tylko gry....... 

 

Temat mial sluzyc ATI? Sluzy bo karte graficzna testuje sie w grach , a nie w excelu.

To tylko kwestia czasu. Coraz więcej obliczeń które do tej pory wykonywał cep będzie przejmowała z bardzo dobrym skutkiem karta graficzna więc benchmark z użyciem Excela czy czegoś podobnego mnie wcale nie zdziwi...... 

 

Napisanie softu do obliczeń różnych rzeczy pod gpu nie jest problemem więc benchmarki też tym nie będzie. Hmmmm superpi for gpu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firekage Ty naprawdę jesteś fetyszystą Crysisa. Użyłeś więcej razy słowa "Crysis" w tym wątku niż ja przez całe życie. Fakt faktem Crysis wyprzedził swoją epokę, ale już się smaży CryEngine 2.

Wątpię żeby ludzie kupowali nowe Radki pod Crysisa. Pod nowe gry - to rozumiem.

Dajcie sobie już spokój z Crysisem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe śmieszny temat :lol:

 

Ogólnie karta całkiem niezła i potrafi pokazać co potrafi, ale ale :wink:

 

Mnie interesuję wydajność właśnie w tym nieszczęsnym Crysis'ie, bo w innych grach nawet starsze konstrukcję zapewniają płynność. No właśnie Crysis, chciałbym aby karta zapewniała płynność (nie musi mieć AA, ale jakieś AF jest porządane) w rozdziałce powiedzmy min. 1280 z detalami na maks. (nie high czy inne gamer) i to mnie interesuję. Jak widać po testach bywa różnie. Z AA jest zdecydowanie lepiej niż konkurenci (mowa o wynalazkach jednordzeniowych) ale kto będzie grał w rozdziałce FHD jeszcze z małym AA aby mieć minimalnie 10fsp? :D Oczywiście zdecydowanie lepiej niż konkurenci ale chyba nie o to chodzi. Bez AA już nie ma takiej dużej przepaści i jak widać wszystko rozbiję się o cenę :wink: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe śmieszny temat :lol:

 

Ogólnie karta całkiem niezła i potrafi pokazać co potrafi, ale ale :wink:

 

Mnie interesuję wydajność właśnie w tym nieszczęsnym Crysis'ie, bo w innych grach nawet starsze konstrukcję zapewniają płynność. No właśnie Crysis, chciałbym aby karta zapewniała płynność (nie musi mieć AA, ale jakieś AF jest porządane) w rozdziałce powiedzmy min. 1280 z detalami na maks. (nie high czy inne gamer) i to mnie interesuję. Jak widać po testach bywa różnie. Z AA jest zdecydowanie lepiej niż konkurenci (mowa o wynalazkach jednordzeniowych) ale kto będzie grał w rozdziałce FHD jeszcze z małym AA aby mieć minimalnie 10fsp? :D Oczywiście zdecydowanie lepiej niż konkurenci ale chyba nie o to chodzi. Bez AA już nie ma takiej dużej przepaści i jak widać wszystko rozbiję się o cenę :wink: pzdr

No to musisz się zaopatrzyć w 5870. Do Crysisa jak znalazł. Lepszej nie ma.

Guru3d

Guru3d OC Crysis Warhead

Anandtech

Ewentualnie rada taka jak dla Firekage, jeżeli chcesz FHD AA*8 i płynność avg 28FPs nie wystarcza Ci to bierz CF dwie 5870.

5870 FHD aa*8 ma min 20,5 FPS bez OC, avg 25.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...