Skocz do zawartości
XvAK

Ati Radeon Hd58xx

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Firekage

Ewentualnie rada taka jak dla Firekage, jeżeli chcesz FHD AA*8 i płynność avg 28FPs nie wystarcza Ci to bierz CF dwie 5870.

5870 FHD aa*8 ma min 20,5 FPS bez OC, avg 25.

Mi styka no aa i plynnosc w karcie o cenie 460-600 ;) , a nie "slaby framerate z aa" za 1500-1700. Jak mowilem - nie ma gry , w ktorej kleka 260 za wyjatkiem Crysisa z AA czy Stalkera CS na poczatku , a skoro tak to przy obecnej cenie 58xx nie widze sensu zakupu tego. Zreszta , wyzej ktos mowil , ze chce ja sprzedac - zglosil sie od razu ktos za 1000. Jak mowilem , Rokefelerow nie ma. Przecietni KOwalscy ;)

 

Skonczcie juz do cholery ten offtop! Moderator moglby wyciac cala jedna strone, ew przeniesc ja do dzialu gry/crysis.

Nie baw sie w szeryfa. Tym postem tez walisz offtopa. To jest rozmowa o wydajnosci karty. Dla mnie offtopem moze byc durne wwalania wynikow z 3d smarka i pieprzenie o problmach z waszym itrakerem w kartach typu Asus. Idz np. narzekac na niego na forum Asusa. Proste , nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Firekage

OT to nie jest, ale męczące jest czytanie Twoich żalów... Wszystko, co napisałeś w kolejnych postach dotyczących wydajności w Crysisie było zbędne.

 

Smutne, że kolejna karta z kolejnej generacji nie jest w stanie pociągnąć tak starą grę z AA w wysokich rozdzielczościach. Nabijaniem postów nie zmienisz tego faktu. Musisz czekać na kolejne generacje kart.

 

Niektórzy oczekiwali cudów - ja nie. Liczyłem na podwojenie wydajności względem HD4870 (w sensie osiągnięcie poziomu HD4870X2) i tak się stało. Architektura jest przecież praktycznie ta sama, więc cudów nie mogło być...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maniacy Crysisa na tym forum. :lol2:

 

BTW, GT300 też nie zapewni takiej wydajności, żeby z AA w FHD było ładnie. Będzie pewnie z 10-20 % szybsza od HD5870. Chcecie super płynności, to są 2 opcje. Lecicie do taty, mamy, wujka, brata.... po kasę i kupujecie 2 sztuki do CF/SLI albo czekacie na kolejną generację kart.

 

I skończcie z tym ciach!ym Cryshitem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firekage to tylko kawalek plastiku i krzemu a ty tu piszesz opracowania jak porownania wyzszosci swiat bozego narodzenia nad wielkanocnymi.

Sam jako posiadacz niesmiertelnego g92 i zwolennik nV mam ochote na nowe dziecko z pod znaku klonowego liscia. I mnie nie zmusil do tego zaden nudny Kryzys

tylko ot zwykla strategia Anno 1404. Takze daj na luz. Jak w miare szybko 5850 sie pojawi chyba sobie lykne bo starszy brat w budzie sie nie zmiesci :wink:

Wkurza mnie tylko jedno. O ile zasilanie na 5870 jest na grzbiecie to 5850 ma znowy na koncu karty co polaczone z wtyczkami pcie i przewodem da podobna dlugosc co 5870 :damage_wall: glupota AMD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi styka no aa i plynnosc w karcie o cenie 460-600 ;) , a nie "slaby framerate z aa" za 1500-1700. Jak mowilem - nie ma gry , w ktorej kleka 260 za wyjatkiem Crysisa z AA czy Stalkera CS na poczatku , a skoro tak to przy obecnej cenie 58xx nie widze sensu zakupu tego. Zreszta , wyzej ktos mowil , ze chce ja sprzedac - zglosil sie od razu ktos za 1000. Jak mowilem , Rokefelerow nie ma. Przecietni KOwalscy ;)

Mówisz jak dobry adwokat broniąc z podziwu godnym przekonaniem przegranej sprawy.

Analogicznie:

To nie ważne, że Usain Bolt przebiegł 100m w 9,58s bo gepard to i tak nie jest, a do pracy idę spacerkiem piętnaście minut :P więc po co mam tak szybko biegać?

 

A może jednak lepiej mieć wydajniejsza kartę z DX11 od mniej wydajnej z DX10? To już więcej FPS to nie lepiej?

 

za www.benchmark.pl

 

Stalker CC Wysypisko

min FPS 1920*1200 max quality AF16 no AA

5870: 46FPS

4870: 23FPS

275: 31FPS

 

analogicznie

Stalker CN

5870: 43FPS

4870: 27FPS

275: 30FPS

 

FarCry2 DX10

min FPS 1920*1200 AF16 AA8

5870: 36FPS

4870: 12FPS <--- to jest płynne wg ciebie?

275: 31FPS

GTX295: 25FPS <--- za dobrze nie jest

 

World in Conflict DX10

min FPS 1920*1200 AF16 AA4

5870: 28FPS (jak na min to ujdzie)

4870: 21FPS

275: 23FPS

GTX295: 24FPS

 

4870 nawet w grid przy FHD i max detalach ma 24FPS min więc twierdzisz, ze to do wszystkich gier wystarczy? No tak, ale nie do FHD, dla porównania 5870 ma tam 79FPS min :)

 

Crysisa nie podaję bo już za dużo o tej grze było :)

 

Ceny wg skapiec.pl:

 

HD5870: 1500pln (cena sugerowana 1350pl i taka powinna wkrótce być)

HD4870: 475pln

GTX275: 727pln

GTX295: 1513pln.

 

Ok, GTX260 do zestawu oszczędnościowego na x3 phenomie 2 to owszem, ale do sprzętu gdzie procesor kosztuje 1000zł raczej za słabo.

100% znajomych, którzy kupili i7 tłumaczyło mi, że aby w przyszłości co najmniej dwóch lat większość gier chodziła płynnie. To osiągną tylko z 5870 w tej chwili. 295 jest nierówny a 260 czy 275 nie dają już komfortu w wielu tytułach ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firekage to tylko kawalek plastiku i krzemu a ty tu piszesz opracowania jak porownania wyzszosci swiat bozego narodzenia nad wielkanocnymi.

Sam jako posiadacz niesmiertelnego g92 i zwolennik nV mam ochote na nowe dziecko z pod znaku klonowego liscia. I mnie nie zmusil do tego zaden nudny Kryzys

tylko ot zwykla strategia Anno 1404. Takze daj na luz. Jak w miare szybko 5850 sie pojawi chyba sobie lykne bo starszy brat w budzie sie nie zmiesci :wink:

Wkurza mnie tylko jedno. O ile zasilanie na 5870 jest na grzbiecie to 5850 ma znowy na koncu karty co polaczone z wtyczkami pcie i przewodem da podobna dlugosc co 5870 :damage_wall: glupota AMD

Tu akurat jest nieźle. ;)

http://www.guru3d.com/article/radeon-hd-5870-review-test/16

Co ciekawe wzrost względem HD4870 w tym przypadku jest ponad dwukrotny.

Karta ma potencjał, ale coś ją blokuje.

Sterowniki/TMU?

Edytowane przez Bliss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co, myślisz że zrobią skok o 50% w stosunku do kanapki 295? No chyba że w bajki jeszcze wierzysz no to ok.

 

----------

 

Info z najświeższych fusów dzisiejszej herbatki. Może być, bo nowszych nie mam. :wink:

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

FarCry2 DX10

min FPS 1920*1200 AF16 AA8

5870: 36FPS

4870: 12FPS <--- to jest płynne wg ciebie?

275: 31FPS

GTX295: 25FPS <--- za dobrze nie jest

 

4870 nawet w grid przy FHD i max detalach ma 24FPS min więc twierdzisz, ze to do wszystkich gier wystarczy? No tak, ale nie do FHD, dla porównania 5870 ma tam 79FPS min :)

1. AAx8 , to taz. Cena 4870/260 to dwa. Odpal sobie CF w cenie ZNACZNIE nizszej i juz masz plynnie skoro AAx8 tak boli. Ja pisalem wyzej , ze wole "bez aa kilka razy taniej" niz "slabe AA" za 1500-1700. Nie wiem czy grales w FC2 , ale ja tak - 36 F{PSow w nim to zadna plynnosc. Widac wyrazne zwolnienia celownika. Tam plynnosc dla mnie zaczyna sie mniej wiecej od 45 FPsow.

2. Grid? NIe przypominam sobie bo testowalem to u siebie i srednia z AAx8 mialem na poziomie 50-55FPSow. Max detale i 1680x1050 - natywna u mnie. 896 na pokladzie. Zreszta , 1GB 4870 kosztuje do 550.

 

Ps - darujmy sobie testy z B.PL. ;)

 

@Firekage

OT to nie jest, ale męczące jest czytanie Twoich żalów... Wszystko, co napisałeś w kolejnych postach dotyczących wydajności w Crysisie było zbędne.

 

Smutne, że kolejna karta z kolejnej generacji nie jest w stanie pociągnąć tak starą grę z AA w wysokich rozdzielczościach. Nabijaniem postów nie zmienisz tego faktu. Musisz czekać na kolejne generacje kart.

 

Niektórzy oczekiwali cudów - ja nie. Liczyłem na podwojenie wydajności względem HD4870 (w sensie osiągnięcie poziomu HD4870X2) i tak się stało. Architektura jest przecież praktycznie ta sama, więc cudów nie mogło być...

 

 

Firekage to tylko kawalek plastiku i krzemu a ty tu piszesz opracowania jak porownania wyzszosci swiat bozego narodzenia nad wielkanocnymi.

Sam jako posiadacz niesmiertelnego g92 i zwolennik nV mam ochote na nowe dziecko z pod znaku klonowego liscia. I mnie nie zmusil do tego zaden nudny Kryzys

tylko ot zwykla strategia Anno 1404. Takze daj na luz. Jak w miare szybko 5850 sie pojawi chyba sobie lykne bo starszy brat w budzie sie nie zmiesci :wink:

Wkurza mnie tylko jedno. O ile zasilanie na 5870 jest na grzbiecie to 5850 ma znowy na koncu karty co polaczone z wtyczkami pcie i przewodem da podobna dlugosc co 5870 :damage_wall: glupota AMD

 

Nie wiem czy zauwazyliscie , ale Crysis to gra , w ktorej TESTUJE sie grafy , a ktora SPORO pokazuje w temacie wydajnosci. Zreszta , WY macie chyba problemy z czytaniem bo kilkukrotnie wspomnialem o tym , ze jesli Crysis nie pasi to popatrzcie sobie na CLEAR SKY. Nie interesuja mnie Wasze preferencje to jest czy gracie w Crysisa czy nie - interesuje mnie wydajnosc bo ta o czyms mowi. Zreszta , w tym temacie juz nie tylko ja pisalem , ze interesuje mnie wydajnosc wlasnie w tej grze. Czemu? Bo to daje pojecie o czyms. Miedzy innymi Chemiczny o tym pisal.

 

Czy Wam tak serio trudno jest pojac sedno przekazu? Moze lepiej testowac tak wydajne karty np. w Gears of War , albo innej kupie na niewymagajacym UE3.0 bo "jestem crysisowym, fetyszysta" , co? Niesamowite , ze takie komentarze czytam wlasnie na TYM forum. Moze selektywne testy by polechatac ego , co?

 

 

Ktos tam wyzej podal , ze GT300 bedzie o 20% szybsze od 5870. Jesli tak to wg. niektorych testow z AAx8 bazujacv na 58xx juz mam ponad 30FPs i PLYNNOSC , ale of koz to wrozenie , choc jesli dadza wiecej ropow to po zawodach.

Edytowane przez Orgiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawe ale wywazasz drzwi ktore sa otwarte. Udowadniasz tezy wszystkim swietnie znane. W sumie nie wiem po co. Chcesz przekonac ludzi do cross/sli ja bym tego patykiem nie dotknal. Dosc naogladalem sie testow w ktorych multi GPU raz dzialalo a raz nie. I wlasnie przez to cenie nV za ich mocne jednoukladowe chipy nawet kosztem wielkosci ktora mnie ni grzeje niz ziebi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mib, Firekage skończcie smucić. maxymili przestań trollować. Reszta - prowadzić dyskusje na poziomie.

Bo się wciach!ię niemiłosiernie - dawno nie rzucałem ZKU.

 

Idę czytać recenzje...

Uważam, że pisałem na temat i nie użyłem nigdzie nieprawdziwych argumentów. Nie byłem napastliwy wobec innych użytkowników forum w tym firekage. Nie zgadzam się z jego zdaniem oraz sposobem argumentacji. Więc czemu obrażasz mnie pisząc że trolluję?

Trollowanie polega na zamierzonym wpływaniu na innych użytkowników w celu ich ośmieszenia lub obrażenia (czego następstwem jest wywołanie kłótni) poprzez wysyłanie napastliwych, kontrowersyjnych, często nieprawdziwych przekazów czy też poprzez stosowanie różnego typu zabiegów erystycznych. Podstawą tego działania jest upublicznianie tego typu wiadomości jako przynęty[1], która doprowadzić mogłaby do wywołania dyskusji.

Kłamiesz i łamiesz tym samym regulamin forum, mówiący o poszanowaniu godności użytkowników. Jak masz mi za co wlepić % to proszę bardzo, ale nie obrażaj mnie bezpodstawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Nie zgadzam się z jego zdaniem oraz sposobem argumentacji.

Z tym sie tez nie zgodzisz ? :

 

Skonczylem skoro mod prosi ;) Filmik daje do myslenia. To tani i "problematyczny" CF z kart po bodajze max 300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze dodam. 4870 vs 5870

Wg. THG Crysis Very High No AA/ No AF

 

1680x1050 - 58,2%

1920x1200 - 61,2%

2560x1600 - 67,2%

 

Very High 8x AA/ No AF

 

1680x1050 - 57,1%

1920x1200 - 60,2%

2560x1600 - 67%

 

Wg. Anandtech Crysis Warhead 4x AA Gamer Quality + Enthusiast Shaders

 

1680x1050 - 52%

1920x1200 - 51,6%

2560x1600 - 53,7%

 

Co i tak nie zmienia faktu, że gra jest słaba i dostarcza tyle frajdy co gapienie się n'ty raz w benchmark. Gry są do grania a nie gapienia się w narożnik w poszukiwaniu FPRAS'a.

Czyli bardzo słabo.

Podwojona liczba elementów+nowy algorytm AF+parę nowości w środku+40nm (mniejsza odległość między tranzystorami)

a wydajność zamiast się podwoić to tylko o 60% wzrosła?? Słaboo!

Albo sterowniki, albo coś skopane jest....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5850 za 259 dolarów to jest niecałe 800 zł. ;) Gdyby nie cudowne przewalutowywanie i polskie podatki od nowości byłby super atrakcyjną ofertą, tak do 900.

 

A co, myślisz że zrobią skok o 50% w stosunku do kanapki 295? No chyba że w bajki jeszcze wierzysz no to ok.

Może być ich stać na taki ruch jeżeli GT300 okaże się taki super jak zapowiadają. 512 strumieni to nie byle co. Wtedy mogliby rzucić pełnego GT300 za 2000+ zł a okrojone wersje do konkurencji z Radeonami.

 

Co prawda też raczej w to wątpię ale kto wie, nie mówmy hop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że pisałem na temat i nie użyłem nigdzie nieprawdziwych argumentów. Nie byłem napastliwy wobec innych użytkowników forum w tym firekage. Nie zgadzam się z jego zdaniem oraz sposobem argumentacji. Więc czemu obrażasz mnie pisząc że trolluję?

 

Kłamiesz i łamiesz tym samym regulamin forum, mówiący o poszanowaniu godności użytkowników. Jak masz mi za co wlepić % to proszę bardzo, ale nie obrażaj mnie bezpodstawnie.

Cya, ostrzegałem że mogę się poirytować.

 

update.

W sumie racja. Źle napisałem - Ty nie trollowales. Jesteś przykrym fanboyem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być ich stać na taki ruch jeżeli GT300 okaże się taki super jak zapowiadają. 512 strumieni to nie byle co. Wtedy mogliby rzucić pełnego GT300 za 2000+ zł a okrojone wersje do konkurencji z Radeonami.

 

Co prawda też raczej w to wątpię ale kto wie, nie mówmy hop.

Faktycznie, zaplecze i możliwości mogą mieć, ale szczerze wydaje mi się, że nawet jakby mogli, to nie wprowadzą karty z tak wielkim skokiem wydajności. Zamyka im to drogę do późniejszych odgrzewanych kotlecików. :wink:

Wystarczy spojrzeć na ostatnie lata, były skoki większe lub mniejsze, ale takiego ruchu chyba nie będzie, żeby 1 rdzeń był szybszy od 2 ( nawet starej generacji ) o 50%. Tak mi się wydaje, bazując na historii. Ale mogę się mylić i może dostaniemy potężną kartę co na pewno będzie z korzyścią dla nas.

 

A co do 5870 to uważam że jest to świetna karta, bije 4870 niemiłosiernie, gtx285 też zmiata. I to z tymi kartami powinna być porównywana, a nie z 2 rdzeniowymi. To jest inna półka, ale niestety widzę, że do wielu to nie dociera. Wyjdzie X2 i gtx295 będzie w tyle. A crysis to jest tak ciężka gra, że niestety trzeba poczekać lub budować CF/SLI, co niestety wiąże się z kosztami i ewentualnymi problemami ( microstuttering ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam dylemat. Zmieniac mojego Matrixa i dokladac do 5870, czy dokupic drugiego Matrixa...

Nie musze dodawac, ze kupujac drugiego Matrixa oszczedzam jakies 1000PLN. Wazne, ze oczekuje by bylo wydajnie i plynnie na 1920/1200.

patrzac na obecne porownanie kart x2 i 5870, odnosze wrazenie, ze zdecydowanie lepiej wyjde na wlozeniu 2 x4870 w CF.

Rozumiem, ze CF 4870 nie wesprze dx11 ;), bedzie sie grzal jak cholera i od groma pozeral pradu.

 

Jestem jednak ciekawy innych opinii. W sumie to pewnie nie tylko ja mam podobny dylemat. Tak sadze :)

Edytowane przez Burdoror

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam dylemat. Zmieniac mojego Matrixa i dokladac do 5870, czy dokupic drugiego Matrixa...

Nie musze dodawac, ze kupujac drugiego Matrixa oszczedzam jakies 1000PLN. Wazne, ze oczekuje by bylo wydajnie i plynnie na 1920/1200.

patrzac na obecne porownanie kart x2 i 5870, odnosze wrazenie, ze zdecydowanie lepiej wyjde na wlozeniu 2 x4870 w CF.

Rozumiem, ze CF 4870 nie wesprze dx11 ;), bedzie sie grzal jak cholera i od groma pozeral pradu.

 

Jestem jednak ciekawy innych opinii. W sumie to pewnie nie tylko ja mam podobny dylemat. Tak sadze :)

Osobiście bym trochę poczekał aż ceny się unormują i kupił 5870... Czy nawet 5850.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam dylemat. Zmieniac mojego Matrixa i dokladac do 5870, czy dokupic drugiego Matrixa...

Nie musze dodawac, ze kupujac drugiego Matrixa oszczedzam jakies 1000PLN.

Jak to policzyłeś? Sprzedajesz Matrixa za minimum 400zł i dokładasz do 5870 ~950zł i cała zabawa kosztuje Cię ~1350zł

W drugim przypadku dokupujesz Matrixa za 500zł i wychodzi łącznie 900zł czyli oszczędzasz 450zł w stosunku do pierwszej opcji. Ale miej na uwadze, że komp robi się głośniejszy oraz cieplejszy. Hmm, mam wrażenie, że jednak jesteś nastawiony dość mocno na CF 4870? :wink:

 

 

patrzac na obecne porownanie kart x2 i 5870, odnosze wrazenie, ze zdecydowanie lepiej wyjde na wlozeniu 2 x4870 w CF.

Tylko, że tandem Matrix'ów będzie miał do dyspozycji 512MB, natomiast karta 4870x2 ma do dyspozycji 1GB dla obydwu rdzeni, więc wyniki w zależności od ustawień mogą się różnić... Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednego już ma kupując drugiego, osiągnie wydajność bardzo podobną do 5870 i taniej mu wyjdzie o jakieś 800zł, no chyba że ma okazję to wyjdzie jeszcze więcej. tak czy siak przy obecnej cenie to cf z 4870 lub sli z gtx260 dla 5870 to jest jedyna alternatywa. przy założeniu że już połowę cf/sli już się posiada.

Edytowane przez prznar1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to sobie możemy liczyć :wink: Rzeczywista oszczędność to 450zł, ale sam też nie wiem co bym wybrał. Prawdopodobnie poczekałbym kilka m-cy :razz:

Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam dylemat. Zmieniac mojego Matrixa i dokladac do 5870, czy dokupic drugiego Matrixa...

Nie musze dodawac, ze kupujac drugiego Matrixa oszczedzam jakies 1000PLN. Wazne, ze oczekuje by bylo wydajnie i plynnie na 1920/1200.

patrzac na obecne porownanie kart x2 i 5870, odnosze wrazenie, ze zdecydowanie lepiej wyjde na wlozeniu 2 x4870 w CF.

Rozumiem, ze CF 4870 nie wesprze dx11 ;), bedzie sie grzal jak cholera i od groma pozeral pradu.

 

Jestem jednak ciekawy innych opinii. W sumie to pewnie nie tylko ja mam podobny dylemat. Tak sadze :)

 

 

z doświadczenia Ci napisze, że lepiej jedno porządne GPU ,niż dwa średniawe.... chyba że dwa porządne to co innego:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy 275 nie dają już komfortu w wielu tytułach ^^

ze jak ? 1680x1050 i tylko Crysis musze zmienic 3 ustawienia z enthusiast zeby chodzil plynnie, wszystkie inne gry na full detalach bez zajakniecia.

Nowe radki sa na dzien dzisiejszy i najblizsze miesiace nieoplacalne, i tu sie zgodze z Firekage jesli chodzi o jego dedukcje - kupowanie tej karty teraz to totalny bezsens :) No chyba ze dla wygladu, bo faktycznie trzeba przyznac - ladniejszej karty nie widzialem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam dylemat. Zmieniac mojego Matrixa i dokladac do 5870, czy dokupic drugiego Matrixa...

Nie musze dodawac, ze kupujac drugiego Matrixa oszczedzam jakies 1000PLN. Wazne, ze oczekuje by bylo wydajnie i plynnie na 1920/1200.

patrzac na obecne porownanie kart x2 i 5870, odnosze wrazenie, ze zdecydowanie lepiej wyjde na wlozeniu 2 x4870 w CF.

Rozumiem, ze CF 4870 nie wesprze dx11 ;), bedzie sie grzal jak cholera i od groma pozeral pradu.

 

Jestem jednak ciekawy innych opinii. W sumie to pewnie nie tylko ja mam podobny dylemat. Tak sadze :)

Poczekaj chwilę na 5850. Zapowiada się, że wymiana twojego 4870 na 5850 a dokupienie drugiego 4870 będą podobnym kosztem. A z benchmarków może wyjść że do 1900x1200 5850 spokojnie Ci wystarczy, i to będzie najlepsza opcja.

Edytowane przez borsuczy_król

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

??? no to niby czym ma wyświetlać obraz? kupiłi kiedyś kartę i ją używał więc w ogóle jej nie można liczyć... przecież to jest albo DOKUPIENIE albo wymiana, więc nie mam pojęcia jak możesz brać pod uwagę cenę pierwszej karty... przecież on nie kupuje dwóch kart na raz. pierwsza karta została zamortyzowana, i tyle.

 

to do trymka było :)

Edytowane przez prznar1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...