Skocz do zawartości
XvAK

Ati Radeon Hd58xx

Rekomendowane odpowiedzi

A czy ktoś może powiedzieć jak się ten kupon na dirt-a 2 będzie realizować ? pewnie jakiś download z net-u (steam?). Gra mnie nie interesuje bo jestem simracer-em ale może komuś bym odsprzedał lub podarował :).

 

@Devil jak Cię interesuje to mogę dziś zrobić testy 5870 tylko na tym co mam w podpisie, więc u Ciebie powinno być tylko lepiej.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkość rdzenia to ok. 181mm2. TDP jeszcze nie wiadomo.

Czyli w porównaniu do 282mm2 w 5870 TDP powinno być pi razy oko 1,56 raza mniejszy. Oczywiście w praktyce będzie się trochę różnić, wiadomo, że to bardzo zgrubne liczenie.

 

Więc dla 5770 120,5W w stresie mi wyszło. Trochę dużo...

 

Dla porównania mamy dwa razy więcej sp niż w 4770 i jest dwa razy większe TDP. Więc to 120W lub gdzieś w okolicy jest prawdopodobne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy będą w ciągu dwóch tygodni... optymistycznie w okolicach 10-12 października.

 

Dla porównania mamy dwa razy więcej sp niż w 4770 i jest dwa razy większe TDP. Więc to 120W lub gdzieś w okolicy jest prawdopodobne.

HD5870 ma dwa razy więcej sp w stosunku do HD4870, a nie ma dwa razy większego TDP.

 

Zróbmy założenie:

HD4770: 640 sp, 32 tmu, 750 MHz gpu, 800 MHz GDDR5 @ 128-bit

HD5770: 1120 sp, 56 tmu, 700 MHz gpu, 1150 MHz GDDR5 @ 128-bit

 

HD4770 po podkręceniu był szybszy od HD4850. Możemy założyć, iż HD5770 po podkręceniu będzie szybszy od HD4890.

Edytowane przez kap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy będą w ciągu dwóch tygodni... optymistycznie w okolicach 10-12 października.

 

 

HD5870 ma dwa razy więcej sp w stosunku do HD4870, a nie ma dwa razy większego TDP.

 

Zróbmy założenie:

HD4770: 640 sp, 32 tmu, 750 MHz gpu, 800 MHz GDDR5 @ 128-bit

HD5770: 1120 sp, 56 tmu, 700 MHz gpu, 1150 MHz GDDR5 @ 128-bit

 

HD4770 po podkręceniu był szybszy od HD4850. Możemy założyć, iż HD5770 po podkręceniu będzie szybszy od HD4890.

4770 jest 40nm tak jak 5770 a 4870 był 55nm więc porównanie TDP z 5870 nietrafione.

 

Zastanawiam się teraz, czy do 1650*1080 wystarczy mi 5750 do wszystkich gier w ty arma2? Crysis mnie nie interesuje ;) nie mam i nie kupię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojejku jak możesz to podziel się. Zarówno smarki 05 i 06 i jakieś 2-3 gry. Kartę będę kupował pewnie dopiero w Listopadzie, bo teraz pieniążki pójdą na nowy zasilacz i lepsze pamięci, które mam nadzieję pójdą na @1200. W przyszłym roku planuje przesiadkę na 4 rdzenie. Pewnie to będzie Q9550. Nie widzę większego sensu na przesiadkę na I7. Poczekam już do nowej generacji w 2011 i wtedy wezmę co będzie najbardziej opłacalne bez czekania na obniżkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tego @Firekage to pamietam z jakiegos innego forum, to typowy hater ATI nie ma co sie z nim wdawac w dyskusje szczegolnie w temacie ATI :D

Tego @Czullo to pamiętam z tego forum, to typowy troll i krzykacz, nie ma co się z nim wdawać w jakiekolwiek dyskusje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś z posiadaczy odpalić Wiedźmina na W7 ? U mnie są dziwne artefakty...

 

EDIT: drugi raz uruchomiłem i ich nie ma. W innych grach nie zauważyłem. Jeszcze puszcze smarki.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tego @Firekage to pamietam z jakiegos innego forum, to typowy hater ATI nie ma co sie z nim wdawac w dyskusje szczegolnie w temacie ATI :D

LOL. Zwlaszcza , ze bylem zadowolonym userem 4870 :blink: ktora mialem prawie 8 miesiecy :blink:

 

Ja smarkami nie podniecalem sie , ja pokazywalem jak dzialaja w niej sterowniki. Temat na labie - zwlaszcza ten , w ktorym pokazalem poprawienie opengla , ktory pozwalal grac wreszcie w Kotory po paru latach.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel Core i7 920 @ 4.5ghz (1.4v) 24/7 + Swiftech Apogee GTZ

Asus Rampage II Extreme Intel X58

DDR3 3x 2GB 2000MHz

4x SUPER TALENT UltraDrive ME FTM64GX25H 2.5" 64GB SATA II MLC RAID0

2x Samsung SpinPoint F1 1 TB SATA II, 32MB cache, NCQ RAID0

2x NVidia GeForce 285GTx SLI

SilverStone TJ07 Black + Enermax Revolution 85+ 1250W

Logitech 5500THx

Monitor Gateway XHD3000 2560x1600

bartass zaszalałeś.....mi to zaczyna pomału przechodzić,te ciągłe inwestowanie w komputer...

zartownis :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc nie za ciekawe te wyniki u mnie, w 3d marku 06 jest 16k punktów, widać jak mocno proc blokuje. Jutro złoże zestaw z core i5 i msi gd65, jak ktoś chciałby żebym jakiś teścik puścił na tym co w podpisie to niech się spieszy bo jutro już nie będzie takiej możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

puszczaj wszystko oc tylko możesz i masz ochotę ;) vantage, time demo, logi z frapsa ;) po oc i bez oc ;)

 

tak się zastanawiam co ATI moze mieć jeszcze w ofercie do pokazania :) za pół roku będzie 5890 (ponoć) ale zostawmy go. bardziej interesuje mnie luka między 5770 a 5850. 5830? 5700 z 256 bitową szyną? jeszcze bardziej okrojony 5870? albo 5850 z 128 bitami :D dzira jest i cenowa i wydajnościowa :)

 

EDIT:

jupi :D

Edytowane przez prznar1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafikaRynek najszybszych kart graficznych co prawda nie cieszy się ogromnym wzięciem, to jednak zawsze wywołuje ogromną ilość emocji i jest niesamowicie ważny z punktu widzenia marketingowego. Jest tak głównie z jednego powodu: właśnie w tym segmencie prezentowane są przełomowe technologie oraz karty graficzne stanowiące milowy krok w rozwoju akceleratorów 3D. Radeon HD 5870, którego premiera odbyła się kilka dni temu jest właśnie takim milowym krokiem na drodze zwiększania wydajności w grach 3D (i nie tylko). Ale na tym nowości się nie kończą. Radeon HD 5870 jako pierwszy układ graficzny na rynku w pełni obsługuje DirectX 11! Co jeszcze ma w zanadrzu najnowszy układ AMD-ATI? Calikiem sporo, zaś zainteresowanych odsyłamy do niniejszego artykułu. Warto podkreślić, że walka toczy się wysoką stawkę, a dokładniej tytuł nowego króla wydajności. W starciu wezmą udział zarówno topowe karty graficzne ze stajni Nvidii, jak i poprzednia generacja Radeonów. Zwycięzca może być jednak tylko jeden...

Autor: Focus - Tomasz Niechaj

Publikacja w PurePC.pl - LINK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak całkiem na szybkiego ,sterowniki dołączone do grafy ,będę ściągał nowe jak są. Jak na razie 0 oc ,jak mówiłem na szybko bo brak czasu.

Dołączona grafika

 

Jestem ciekaw czemu jak odpalam gpuz to mi się robi szary ekran i nie trybi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie jest wypisana platforma testowa? Mamy się bawić we wróżki?

Test Radeon HD5870 vs High End Nvidii

 

* HD 5870 z bliska

* Szczypta historii

* Batman i Call of Duty V

* Cryostasis i Crysis

* Warhead, Far Cry 2 i GTA IV

* NFS: Shift i GriD

* S: Czyste Niebo i H.A.W.X.

* Pobór energii i OC

* Podsumowanie

 

Wśród przygotowanych testów nie mogło zabraknąć zarówno pozycji obowiązkowych, które od ładnych kilku miesięcy katują nasze GPU, jak i zupełnych nowości. Na warsztat wzięliśmy kilkanaście pozycji począwszy od Crysis na Grand Theft Auto IV kończąc. Nie zapomnieliśmy także o PhysX, które w kilku tytułach zabija Fps skuteczniej niż Raid komary. Efekty testów znajdziecie poniżej, zaś lista gier wydaje się na tyle kompletna, aby realnie odzwierciedlić wydajność Radeona HD 45870 w każdych warunkach.

 

Platforma testowa:

 

* Płyta główna: DFI LanParty UT X58-T3eH8 (eXtremeMem)

* Procesor: Intel Core i7 920 @ 4GHz (Intel)

* Pamięci RAM: 3x 2GB Patriot Viper PC2-16000 (CL7) (eXtremeMem)

* Zasilacz PC Power & Cooling 750W (eXtremeMem)

* System to Windows Vista SP1 64-bit ENG.

 

Użyto sterowników:

 

* ATi: Catalyst 9.10 RC7

* NVidia: ForceWare 190.62

 

Radeona HD 5870 porównamy do innych grafik z tego segmentu:

 

* GeForce GTX 285 1GB

* GeForce GTX 295 1,8 GB

* Radeon HD 4890 1GB

 

Batman Arkham Asylum

 

z trzeciej strony testu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...