Skocz do zawartości
XvAK

Ati Radeon Hd58xx

Rekomendowane odpowiedzi

...

Co do shift, to dziwnym trafem u kolegi na 8800GT chodzi DUŻO płynniej niż u mnie na HD4770. Kolega ma jeszcze do tego słabszy procesor, a i płynność u mnie nie zależy od rozdzielczości praktycznie wcale...

Nawet jeśli to nie physx, to gra ewidentnie ma błędy...

Nie jest to dziwny traf o czym mówiono kilka razy na ostatnich stronach. Jest błąd w sterownikach które zbyt mocno obciąrzają CPU. Sam musiałem podnosić taktowanie z 3.2 do 3.6 a i to wszystkiego na maxa dać nie mogę.

Mam nadzieje że szybko poprawią sterowniki i zobaczymy ponowne porównanie kart w tym tytule.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za głupie pytanie, ale czego (http://downloads.guru3d.com/Crysis-WARHEAD-Benchmark-Tool-BETA-download-2072.html ?) używacie do testowania crysis: warhead ?

 

EDIT:

 

Pierwszy test, ambush, bez AA, poziom detali gamer, 1920x1200, DX10, 64bit.

 

post-112033-1254604967_thumb.jpg

 

Drugi test, ambush, bez AA, poziom detali enthusiast, 1920x1200, DX10, 64bit.

 

post-112033-1254605509_thumb.jpg

 

Procek "tylko" na 3.6ghz ustawiłem. Grafa stock-owe zegary.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojejku Crysisem bym się specjalnie nie kierował tak bardzo. Napisz coś więcej. Jak chodzi u Ciebie w S.T.A.L.K.E.R: CS, FC 2, CoJ DX10, Arma 2. Jak tylko będziesz miał czas i chęci. Będę bardzo wdzięczny. Pozostali również. Z góry dziękuję.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasiłka słaba

500W Modecom

ale na 3,6 radę daję nawet na 3,9 ale przy 4,1ghz już restarty

Ale to juz wina modecoma :) widzialem podobnie wykrecony i5 z kilkoma dyskami i 5870 smigajacy na corsair hx450 bez bolu - zreszta nic dziwnego - calosc ssie jakies 400-420W:) Edytowane przez fields

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Devil akurat nie mam tych gier co wypisałeś:(. To co mam aktualnie to: gta4, sf4, re5, anno 1404, coj2, f3, rfactor, witcher, GoW, mirrors edge, Crysis i jeszcze pewnie coś się znajdzie.

 

P.S. Trochę powoli to robię bo syn mi się tydzień temu narodził a żonka jeszcze temperature złapała.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o fotki obnażonych HD5850 i HD5870. Znalazł ktoś coś takiego na sieci? Wypadałoby zmienić chłodzonko stockowe i ciekawi mnie czy Auras Fridge wlezie :)

 

EDIT

Znalazlem coś takiego:

http://www.techpowerup.com/reviews/AMD/HD_...images/pcb8.jpg

 

Przydalby sie rozstaw otworow wokol GPU.

Edytowane przez shooter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pytanie lekko zbaczajace z trasy...

Czy mozna zrobic kombinacje GF + ATI dla wczesniejszej serii? mowie o 4890. Czy ten myk zadziala tylko dla nowych redków?

I drugie pytanie, czy zlacze PCI-x elektrycznie 4x wystarczy dla jakiegos GF typu 8600 do liczenia fizyki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8600 nawet nie ma co zapodawac do fizyki. Za slabe. Cos pokroju 8800GT juz styka. Mozna uzyc rakdow ze starej serii, ale trzeba miec zmodowane stery od side'a.

Czyli jak rozumiem pci-x 4x wystarczy przy 88gt?

 

 

A jest jakiś fix, który daje physixa na win7 64bit?? Bo planowałem moją wysłużoną 9600gt dorzucić jako akcelerator fizyki dla HD5850, jak już do mnie przyjedzie.

->

:) NVIDIA GeForce driver 19x.xx PhysX mod v1.01 (Win7 x86/x64) !

 

http://www.ngohq.com/graphic-cards/16223-n...present-30.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pytanie lekko zbaczajace z trasy...

Czy mozna zrobic kombinacje GF + ATI dla wczesniejszej serii? mowie o 4890. Czy ten myk zadziala tylko dla nowych redków?

I drugie pytanie, czy zlacze PCI-x elektrycznie 4x wystarczy dla jakiegos GF typu 8600 do liczenia fizyki?

Wejdz na PCLABA , tam jest o tym temat : da sie , dziala z kartami jak 4850 ;)

 

Na Egieldzie jest tez fizyksa z roznymi kartami. Nie pakowalbym sie w 8600GT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też bym sie nie pakował w 8600GT - chyba że ktoś już ma. Na egieldzie dobrze napisali - rozsądne minimum to 9600GSO 384MB (nie 512).

 

 

Pozzwólcie, że powrócę tez do poprzedniego zagadnienia:

 

Nie rozumiem kompletnie Twojego rozumowania. Na co Ci taki test? Chcesz znać maksymalny pobór prądu, który nie wystąpi przy normalnym zastosowaniu?

 

Przez takie testy potem ludzie, którzy się zbytnio nie znają na komputerach kupują zasilacze 1kW... To może mieć zastosowanie jedynie marketingowe. Osobiście jestem przeciw.

 

Akurat nie ma nic złego w kupowaniu na zapas. Wyobraź sobie że mój komputer z GTX285 ciągnie 420W 24/7 i żadna 500W tego nie uciągnie... A to jest normalne użytkowanie :-)

Edytowane przez majkel84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat na podstawie tego zdjęcia oszacowanie go nie powinno być żadnym problemem.

Nie no, ty chyba sobie żartujesz?

 

BTW: sprawdziłem i PhysX działa z kartą ATI + NV. Z tym, że obie trzeba podpiąć do monitora.

Edytowane przez majkel84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dajcie liste zyczen co chcecie miec sprawdzone :)

moglbys sprawdzic czy wystarczy zalozenie bloczku wodnego na samo gpu, czy trzeba jednak kombinowac fullcovera :D :razz: troche ryzykowna zabawa, ale jak 8800 gts dawal rade, to moze i tu styknie :D

 

btw jak to w koncu jest z tymi nalepkami gwarancyjnymi? Kiedys zapowiadali, ze nie bedzie mozna sciagac chlodzenia bez utraty gwarancji ;o

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojejku Crysisem bym się specjalnie nie kierował tak bardzo. Napisz coś więcej. Jak chodzi u Ciebie w S.T.A.L.K.E.R: CS, FC 2, CoJ DX10, Arma 2. Jak tylko będziesz miał czas i chęci. Będę bardzo wdzięczny. Pozostali również. Z góry dziękuję.

 

S.T.A.L.K.E.R wlaczajac Call of Pripyat jada na tak starych silnikach ze watpie zeby cos extra wycisly z radka 5870.

Dzis siedzialem poand godzine na ruskim forum ludzie pisza ze najnowszy Stalker z proca i7 3,6GHz kozysta az 25%

jeden rdzen !! !! wiec czego wymagac od tej gry zeby dostawala jakiegos extra kopa na najnowszych kartach ???

toz to silnik od ponad 8 lat przechodzil tylko lekkie zmiany kosmetyczne :/

Crysis , Assassin Creed , Dirt 1/2 sie znacznie lepiej nadaja do testow nowych grafik .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jako ,że jutro najpoźniej we wtorek(mam taką nadzieje) przyjdzie mi 5850 to mam pytanie dotyczące 5580+8800gts

Jaki zasilacz będzie potrzebny do tych 2 kart?(bo myślę ,że samą 5850 pewnie mój zasilacz z podpisu pociągnie?)

 

Ps Jakby mi tak szybko ta karta przyszla to porobie w miare możliwości testy(niestety nie moge znaleźść mojego Crysisa :sad: ) .Procek może być troche słaby ale jakoś nigdy nie testowalem jego możliwości(pierwsze ustawienie deliketna i tak juz zostało) i dopiero za tydzień będe miał na tyle czasu aby podkręcić i posprawdzać stabilność i jednocześnie sprawdzić kartę z wyższym taktowaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz dwurdzeniowego proca oraz pare pierdół i innych takich ale powinno być ok ;) chieftec'i CS są bardzo dobrymi zasilaczami.

 

i teraz pytanie. mógłbyś sprawdzić czy da radę zrobić z 5850, 5870? ponoć po wymianie biosu wszystko działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, od kiedy te karty różnią się tylko biosem?

W 5850 i 5870 różni się ilością działających bloków. Przypuszczam że po podmianie w biosie da się uaktywnić to co zostało wyłączone. Przypomina to seri 9800 i X1800GTO. Chyba na techpowerup zrobili downgrade 5870@5850. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...