Skocz do zawartości
XvAK

Ati Radeon Hd58xx

Rekomendowane odpowiedzi

Co do dostepnosci kart w Polsce - mialem zamawiac w iComp'ie, ale nie moglem sie doczekac i zamowilem w Vobisie w sobote ok 15:00 (wiec wysylka dopiero w poniedzialek) i dzisiaj karta dotarla - zaplacilem 1316zł z przesylka pobraniowa - wieczorem odpale "potwora" i sie pobawie :D

Edytowane przez xcode

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do dostepnosci kart w Polsce - mialem zamawiac w iComp'ie, ale nie moglem sie doczekac i zamowilem w Vobisie w sobote ok 15:00 (wiec wysylka dopiero w poniedzialek) i dzisiaj karta dotarla - zaplacilem 1316zł z przesylka pobraniowa - wieczorem odpale "potwora" i sie pobawie :D

E to luzik, ja chyba dzisiaj też wejdę w posiadanie :)

 

Mi najbardziej zależy aby przy pełnym obciążeniu tak ustawić wentylator aby nie wył ale schładzał odpowiednio kartę by była stablina....

 

 

Różnica jednego FPS-a to żadna wygrana.

Ale zobacz te wyniki karta po podkręceniu a GTX260 ie kręcony - to dla mnie GTX wygrywa....

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na3384342[/snapback]

Ale zobacz te wyniki karta po podkręceniu a GTX260 ie kręcony - to dla mnie GTX wygrywa....
Ale chyba była mowa o wynikach non-oc, wyniki po podkręceniu to oddzielny temat - bo jedni kręcą inni nie.

Tak czy inaczej, nawet jeśli GTX260 osiągnie po o/c wyniki GTX-a 275 to różnica i tak będzie niewielka (1.3fps-a) więc zostanie zachowany stan z przed o/c.

Edytowane przez Bliss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamawialem w sobote wieczorem z opcja odbioru w punkcie Vobisu w chwili jak jeszcze widniala notka z dostawa w 24h i wczoraj dostalem aktualizacje stanu zamowienia:

 

2009-10-12 16:49:19 Transfer dystrybucja-filia Zamówiony towar jest sprowadzany do naszego magazynu głównego. Spodziewana data dostawy 16.10

Takze, albo spodziewaja sie wiekszej dostawy i sie zalapiesz, albo bedzie klopot.

Edytowane przez KrzychuG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie rozczarowały wyniki 5770, mam nadzieję że niedługo jakaś nowa karta wypełni dużą lukę pomiędzy 5770 a 5850.

Zastanawiam się czy mój zasilacz pociągnąłby 5850, testy poboru mocy różnią się w różnych reckach, ale na przykład tutaj:

http://www.techspot.com/review/209-ati-rad...770/page11.html

5850 ciągnie minimalnie więcej od 3850, którego mam teraz, więc 430W z mocnymi liniami 12V powinno chyba starczyć.

Zresztą i tak kartę mam zmieniać w okolicach lutego (zasilacza na 100% nie będę zmieniać), do tego czasu jeszcze może być sporo przetasowań na rynku grafik :)

 

Znalazł ktoś testy 5850/5770 na jakimś słabszym procku typu E7xxx lub E8xxx?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamawialem w sobote wieczorem z opcja odbioru w punkcie Vobisu w chwili jak jeszcze widniala notka z dostawa w 24h i wczoraj dostalem aktualizacje stanu zamowienia:

 

 

mam to samo , ale z babka co rozmawialem z vobisu powiedziala mi ze maja byc karty w srode , a ten termin 16 wzieli sobie jak by sie mialo przedluzyc nic poczekam troche a jak sie bedzie przedluzac to zrezygnuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak znalazlem testujac 5850 na moim kompie :damage_wall: Litosci czasami wystarczy zerknac pare stron wstecz!

Litości :damage_wall: Chodzi mi o profesjonalny test z porównaniem do innych kart czy procków, żeby było wiadomo czy ma sens taka kombinacja, bo sam suchy wynik z 3dmarka czy nawet Crysisa jaki podałeś nic mi nie mówi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5770 jest niezłą karta ale na pewno nie za te pieniądze. Jeżeli ceny karty spadną (kiedyś) do poziomu 400-450pln będzie to dobry zakup.Sam przymierzałem się do karty tylko ta cena i gdyby HD4870 nie wołał tyle papu i nie był tak głośny to bym wybrał właśnie jego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Litosci :damage_wall: uzyj google to znajdziesz "profesjonalne" testy, a Vantage jest chyba jednym z lepszych testow dla GPU, no ale jesli wolisz "profesjonalne testy", to zapraszam na pclab, kazdy tescik okraszony profesjonalnym komentarzem i wykresikiem gdzie kreseczki pokaza ci w profesjonalny sposob co jest dobre a co jest zle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Litosci :damage_wall: uzyj google to znajdziesz "profesjonalne" testy, a Vantage jest chyba jednym z lepszych testow dla GPU, no ale jesli wolisz "profesjonalne testy", to zapraszam na pclab, kazdy tescik okraszony profesjonalnym komentarzem i wykresikiem gdzie kreseczki pokaza ci w profesjonalny sposob co jest dobre a co jest zle.

Chyba przesadzasz. Test , ktory nie ma odniesienia do rzeczywistej wydajnosci w grach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Litosci :damage_wall: uzyj google to znajdziesz "profesjonalne" testy, a Vantage jest chyba jednym z lepszych testow dla GPU, no ale jesli wolisz "profesjonalne testy", to zapraszam na pclab, kazdy tescik okraszony profesjonalnym komentarzem i wykresikiem gdzie kreseczki pokaza ci w profesjonalny sposob co jest dobre a co jest zle.

Vantage całkowicie nie odzwierciedla wydajności w grach , w tym benchmarku są textury tak dobrej jakości , że aż nóż otwiera się w kieszeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5770 jest niezłą karta ale na pewno nie za te pieniądze. Jeżeli ceny karty spadną (kiedyś) do poziomu 400-450pln będzie to dobry zakup.

Zapewne nie chca sobie strzelic w stope - wez pod uwage, ze 2x5770 w testach bije 5870... jezeli obniza cene do 400 to wiele osob sie powaznie zastanowi przed kupnem 5850/70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forums.overclockers.co.uk/showthread.php?t=18065478

Jest tego troche w otchlani internetu ;) moze gdzies przetestowali 2x5770

 

 

http://www.guru3d.com/article/radeon-hd-5770-review-test/16

W full HD 2x5770 idzie leb w leb z 5870 , w 1680x1050 czasami o 5-6% wolniej

 

Dla dusigroszy znacznie lepiej kupic 5850 niz 2x5770 , CF zawsze moze byc zle oblsugiwany

w jakiejs grze i wtedy lipa.

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne nie chca sobie strzelic w stope - wez pod uwage, ze 2x5770 w testach bije 5870... jezeli obniza cene do 400 to wiele osob sie powaznie zastanowi przed kupnem 5850/70

Marketingowo ceny sa genialne.

 

5750 i 5870 nie blokuje sprzedazy zapasow 4850/70/90 po obecnych cenach, a kazdy sprzedany egzemplarz 5770 przynosi wiekszy zysk niz 4870 (karta jest tansza - mniejszy chip, 128 bit), a sprzedawac sie bedzie - wiadomo dx11 i nowosc. A ceny 5850/70 sa tak zrobione by skasowac top-end nvidii.

 

Jest dziura na 200$ i imho ona pozostanie do wydania kart nvidii, wtedy jak nvidia wyda gniota to zrobia 5830 z odpadow, jak nvidia wyda rakiete to obniza 5850 do tego poziomu a w cenowe miejsce 5870 wskoczy podkrecony 5890.

 

OT- kurcze przez to , ze od kilku miesiecy nawet nie otwieram artykulow o procach i gpu na glownej to nie zauwazylem , ze Focus teraz pisze u nas ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnieliście popatrzeć na minimalny fps i tu czasem CF z 5770 mocno dostaje zadyszki... także warto się zastanowić dwa razy. Chyba że kolejne sterowniki poprawią te nieliczne momenty psujące obraz całości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówcie co chcecie, ale zawsze lepszym rozwiązaniem będzie pojedyńczy mocny układ niz dwa słabiaki, chociazby z tego wzgledu, że ich obsługa przez sterownik wymaga więcej mocy CPU....

 

A SLI czy CrosFire to ma sens wtedy gdy łączymy najszybsze grafy i dobrymi prockami....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z sli/cf jest dużo więcej problemów , nawet nie mówi o mikroprzycięciach i niskiej wydajności pomimo , że fraps popkazuje co innego. Dochodzą do tego inne błędy migające dym , problemy z texturami i inne cuda nie widy.Jak można mieć jedną mocną karte to zdecydowanie to trzeba wybierać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beta sterowników OpenCL od ATI zawiera ciekawe wpisy:

 

"ATI Radeon HD 5900 Series" = ati2mtag_Evergreen, PCI\VEN_1002&DEV_689C

"ATI Radeon HD 5900 Series " = ati2mtag_Evergreen, PCI\VEN_1002&DEV_689D

 

Albo to Hemlock albo coś innego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co juz wyczytalem w necie mozna liczyc na prawie maxymalne ustawienia grafiki 1680x1050

bez AA z widocznoscia na 1600 przy srednio 35 fps i minimalnych 23 ,

to ciagle troche za malo ale grac mozna .

 

Przy tych samych ustawieniach zasieg widocznosci na maxa i spadek czasami do 8 fps :/

Ta gra poprostu jedzie na starym kilkuletnim silniku ,ciagnie z CPU i pewnie nie wykozystuje na maxa GPU

nawet za 2-3 lata w max detalach z AAx4 nie bedzie sprzetu ktory ja pociagnie przy minimalnym framerate 30fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...