Skocz do zawartości
XvAK

Ati Radeon Hd58xx

Rekomendowane odpowiedzi

Z sli/cf jest dużo więcej problemów , nawet nie mówi o mikroprzycięciach i niskiej wydajności pomimo , że fraps popkazuje co innego. Dochodzą do tego inne błędy migające dym , problemy z texturami i inne cuda nie widy.Jak można mieć jedną mocną karte to zdecydowanie to trzeba wybierać.

 

Czyli co, w dalszym ciągu cf/sli jest bardzo problematyczne? Przecież o tych problemach które opisałeś zarówno Ati jak i Nvidia wiedzą, więc dlaczego kolejne generacje cierpią na to samo? Choćby słynne już mikro przycięcia, pamiętam odkąd na dobre zaczęła się zabawa z cf/sli to ten problem już był.

 

A jak myślicie ( lub wiecie już z doświadczenia ), czy X2 i w ogóle kanapki lepiej sobie poradzą z tymi problemami, czy raczej nie ma to większej różnicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapodaj linka do tych testów gdzie 2x5770 bije 5870.

http://pclab.pl/art38839-14.html ... sam zamowilem 5870 i wiem, ze lepiej miec jedna karte, ale ten 5770 juz na defaultowych zegarach jest szybszy, a podobno ostro mozna je wykrecic. sterowniki troche poprawia i przy cenie nizszej niz 5850 bedzie mozna wyrwac sprzet ktory bije 5870. Wiele osob popatrzy na testy i po prostu kupi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kkNd ,gdzie ten 5770 jest na def szybszy od 5870 single (zakładam że chodziło ci o 2x5770 ,bo zle troszkę napisałeś posta) ? chyba coś cie oczy mylą ,wyprzedza singla ,ale to w crossfire ,i do tego nie znacznie. Z testu co zapodałeś wyprzedza go gdzieś o 10 klatek średnio ,a w crysis dostaje.

 

Stery nowe ściągnięte zobaczymy czy coś widocznego dadzą ,a ktoś już je instalował ? może się wypowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kkNd ,gdzie ten 5770 jest na def szybszy od 5870 single (zakładam że chodziło ci o 2x5770 ,bo zle troszkę napisałeś posta) ? chyba coś cie oczy mylą ,wyprzedza singla ,ale to w crossfire ,i do tego nie znacznie. Z testu co zapodałeś wyprzedza go gdzieś o 10 klatek średnio ,a w crysis dostaje.

Moj post byl odpowiedzia na twojego, w ktorym pytales o linka do testow, gdzie 2x5770 bije 5870... ogarnij ;) w cenie jednego 5870 bedzie mozna prawdopodobnie dostac 3x5770. Wystarczy popatrzec na skalowanie tych kart w crossfire - stosunek ceny do wydajnosci moze byc imho swietny, ale to tylko moje domysly, zobaczymy jak bedzie w rzeczywistosci :D

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Zdaje mi sie, czy 3x5770 bije takze 2x5870? :]

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie sądzę że dostaniesz 3x5770 w cenie jednego 5870 ,skoro 2x5770 lekko wyprzedza w tych testach na pclab 5870 to nie sądzę że 3x 5770 wyprzedza 2x5870 ,raczej ATI w tedy zabiło by swoje 5870 bo jeśli iść twoją drogą to na dzień dzisiejszy 5870 kosztuje 1400pln to 5770 powinno kosztować jakieś 400 z hakiem ,a wtedy nikt by nie kupił 5870. Tu masz jedną mocną ,minimalnie słabsza 5870 jak wynika z tych testów ,a z drugiej strony tam masz crossfire ,ja bym wolał jedną mocną niż dwie 5770. Nie będę wróżył z fusów ile może kosztować 2x lub 3x 5770 wszystko się okaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena detaliczna 5770 w usa to 159$, x3 daje nam to 477$. 5870 za to chodza po 379$ sztuka. Trzeba poczekac na wiecej testow, ale wyglada na to, ze robienie crossfire z 5870 bedzie totalnie nieoplacalne... no offence, wiem ze sporo kosztowaly ;)

 

@down -760$ za x2 5870 i 480$ za 3x 5770 - ja tu nie widze zadnej wzglednosci. Oplacalnosc to stosunek ceny do jakosci. I kto tu niby mowil o laczeniu 4 kart? Chyba jedynie Ty... :x

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co tu dużo dyskutować ,trzeba czekać na testy i oficjalne ceny (bo te dolce nie mają się adekwatnie do naszych cen) ,a co dla mnie najważniejsze testy użytkowników. Nie mam tu zamiaru iść za przysłowiem "każdy żyd swój towar chwali" ,ale wolałbym mieć jedną mocną ,niż dwie równie mocne ,oszczędność miejsca w obudowie. A swoją drogą gry pływają na CF.

 

Czy ktoś już instalował nowe stery ,do których link był tu podany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli mialbym zaplacic za 5770 w CF to kupilbym sam znacznie tansze 4870 - tak, wiem, prad. Kupujac do CF kilka raczej mam czym to zasilic.

Dla mnie branie CF/SLI gdy mamy jeden mocny układ to głupota.

Znacznie więcej problemów i te mikroprzycięcia które nadal występują.

Słupki z Fps pokazują inną sytuacje niż mamy w rzeczywistości.

 

Chociaż trzeba przyznać, że 2xHD4870 jest dość opłacalny.

 

Jednak ja bym się nie pchał w takie rozwiązanie.

Edytowane przez Bliss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Wy tak z tymi mikroprzycięciami. Ilu z Was co gadają o tym problemie miało kiedykolwiek CF/SLI ? Ja sam nie zauważyłem żadnych tego typu problemów na identycznych kartach połączonych w CF.

Oczywiście, ze nadal występują.

 

Z ostatniego testu Focusa:

W tym miejscu musimy też wspomnieć o tym jak ważna jest tutaj wydajność pojedynczego układu GPU. Wykonując testy na GeForce GTX-295 przekonywaliśmy się już po raz „enty”, że dwa układy graficzne jeszcze długo nie będą działać równie pewnie jak jedno. „Rozpędzanie” się FPSów, które trwa wiele razy nawet 2 sekundy, to bardzo istotny problem z punktu widzenia gracza. Oczywiście na wykresach wydajności widać wysokie wartości uzyskiwanych klatek na sekundę, ale mało kto jest świadom, że przez pierwszą sekundę czy dwie mamy mniej niż na GTX’ie 285 i w sytuacjach krytycznych będzie to problem nie do przeskoczenia (zbyt niska płynność w ważnym momencie w grze). Radeon HD 5870, jak i zdetronizowany przez niego król (już były) GeForce GTX-285 to idealne rozwiązanie dla tych, którzy oczekują wysokiej wydajności bez stresującego kombinowania z ustawieniami trybów Multi-GPU, które jednak często po prostu nie działają.

 

Z tego co się orientuję przy okazji testu Hemlocka PCl poświęci temu znacznie więcej uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale to tylko czytanie. Miałeś odniesienie do tego co tu pisze w praktyce? Wszystkie gry jakie uruchamiam na CF działają płynnie, a że przez chwile będę miał 80FPS zamiast 140FPS w takim COD4 czy czymkolwiek innym to naprawde nie ma znaczenia. Żadna gra nie dostaje u mnie na CF framedropa i można grać spokojnie, sporo płynniej niż na jednej karcie. Naczytacie się o rzeczach, które widać jedynie kiedy jest włączony licznik FPS, a później tylko marudzicie jakie te mikroprzycinki są złe i straszne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale to tylko czytanie. Miałeś odniesienie do tego co tu pisze w praktyce? Wszystkie gry jakie uruchamiam na CF działają płynnie, a że przez chwile będę miał 80FPS zamiast 140FPS w takim COD4 czy czymkolwiek innym to naprawde nie ma znaczenia. Żadna gra nie dostaje u mnie na CF framedropa i można grać spokojnie, sporo płynniej niż na jednej karcie. Naczytacie się o rzeczach, które widać jedynie kiedy jest włączony licznik FPS, a później tylko marudzicie jakie te mikroprzycinki są złe i straszne...

Oczywiście, że tak.

Pograj w coś bardziej wymagającego, to że przez chwile będziesz miał w CoD4 wydajność jednej karty niewiele zmienia bo i ona sama zapewni płynność.

Odpal coś co katuje karty i określone miejsca to się przekonasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie branie CF/SLI gdy mamy jeden mocny układ to głupota.

Znacznie więcej problemów i te mikroprzycięcia które nadal występują.

Słupki z Fps pokazują inną sytuacje niż mamy w rzeczywistości.

 

Chociaż trzeba przyznać, że 2xHD4870 jest dość opłacalny.

 

Jednak ja bym się nie pchał w takie rozwiązanie.

Chwila - czy ja pisalem o 1 mocnym ukladzie? Napisalem, ze jesli mialbym brac 5770 w CF tak kupilbym 4870 w CF. Nic nie pisalem o 5870 czy 5850. Dodatkowo mam w pamieci KOSZT takiej zabawy, gdzie CF z 4870 jest tanszy niz CF z 5770.

 

Ps - w DX11 na tych kartach nie wierze z prostego powodu : skoro niby 5770 jest odpowiednikiem 4870, a wiadomo jaka to ma realna wydajnosc, tak na bank nie podiagnie nie tylko DX11, ale i DX10 w wazniejszych tytulach (SunShafty w Stalkerze CS - juz pomijam celowo Crysisa).

 

Grałem w Crysisa Warhead, ukończyłem go. Naprawde mało było chwil, w których FPS troche zwolnił, ale cały czas płynność była zachowana. To Ty może zrób sobie CF i się wypowiedz ;]. Ja mam praktyke, Ty czytasz teorie.

Zgodze sie z jedna rzecza : majac np. spadem NAGLY ze 140 do 80 nie uswiadcze tego bo i jak , prawdopodobnie tego nie da sie odczuc. Jednak pozostaje druga strona medalu : co z obciazeniem proca i akcjiami, gdzie proc dlawi sterownik gragficzny 1 karty? Ciekawi mnie wlasnie sprawa samego Shifta, w ktorym to widac co robi sterownik na cpu - majac CF teoretycznie masz 2x gorzej, myle sie? Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda, obciążenie proca wzrasta i to sporo. To akurat może przeszkadzać i czasami lepiej wyłączyć CF do czegoś co lubi bardzo dobrego proca, a nie wymaga wiele od grafiki. W Shifta nie grałem bo nie mam ;], ale pewnie tu bym miał już problemy z płynną rozgrywką. Jednak w większości przypadków tańsze CF może być tak samo wydajne jak o wiele droższa karta lub nawet wydajniejsze, a te kilka przypadków moge jakoś znieść. Są wady i zalety, ale akurat mikroprzycinki to jest jedna z tych wad co jej większość ludzi nie zauważy bez licznika FPS.

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale akurat mikroprzycinki to jest jedna z tych wad co jej większość ludzi nie zauważy bez licznika FPS.

Hmm, ciekawe, bo akurat mikroprzycięcią widać jak patrzysz na ekran, grę, licznik nie ma nic do rzeczy. Inna kwestia, co jak co, ale skoro Focus_ testuje karty, różnych producentów, na różnych platformach i wręcz przesypuje grafy szypą ( bo tyle tego ma ) to ma jakieś większe pojęcie, niż ktoś nie związany z tego typu pracą.

 

BTW, że ktoś nie widzi mikroprzycięć nie jest równe z tym, że ich nie ma. Ja już się przekonałem, jak wiele ludzi jest mało wymagających lub nie dostrzegających, czasem rażących wad.

 

@OCM4n14k w żadnym wypadku nie atakuję Twojej osoby, faktycznie na Twoim konfigu może przycinek nie być, ale musisz zrozumieć innych, którym zależy na tym, żeby wszystko śmigało cacy, jak wydadzą grube tysiące na sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież wlaśnie licznik FPS ci tych mikroprzyciąć nie pokaże. Kiedys je obeserwowalem na X1900GTv1 x2 (wiem, że prehistoria). Nie musialem się specjalnie przyglądać, zeby je zauważyc, a fraps tego nie notował. Z drugiej strony w niektórych grach pięknie się te karty skalowały i mógłbym się nawet z nimi pogodzić w zamian z możliwość włączenia nieosiągalnych dla pojedyńczej karty detali.

Dużo bardziej nieprzyjemne sa dropy, które obserwowalem na 4870xX2 kolegi zaraz po premierze. Karta ewidentnie szybsza od mojego GTXa, jedak moja lepiej trzymała minimalne fpsy i ogólnie bardziej komfortowo się grało.

 

Kupił sobie właśnie 5870 (akurat X2 mu padł po roku użytkowania i dostał zwrot ceny zakupu, fuksiarz). Może sobie w końcu popatrzę jak ta nowość mu chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, ze nadal występują.

 

Z ostatniego testu Focusa:

W tym miejscu musimy też wspomnieć o tym jak ważna jest tutaj wydajność pojedynczego układu GPU. Wykonując testy na GeForce GTX-295 przekonywaliśmy się już po raz „enty”, że dwa układy graficzne jeszcze długo nie będą działać równie pewnie jak jedno. „Rozpędzanie” się FPSów, które trwa wiele razy nawet 2 sekundy, to bardzo istotny problem z punktu widzenia gracza. Oczywiście na wykresach wydajności widać wysokie wartości uzyskiwanych klatek na sekundę, ale mało kto jest świadom, że przez pierwszą sekundę czy dwie mamy mniej niż na GTX’ie 285 i w sytuacjach krytycznych będzie to problem nie do przeskoczenia (zbyt niska płynność w ważnym momencie w grze). Radeon HD 5870, jak i zdetronizowany przez niego król (już były) GeForce GTX-285 to idealne rozwiązanie dla tych, którzy oczekują wysokiej wydajności bez stresującego kombinowania z ustawieniami trybów Multi-GPU, które jednak często po prostu nie działają.

 

Z tego co się orientuję przy okazji testu Hemlocka PCl poświęci temu znacznie więcej uwagi.

Bliss mylisz mikroprzycięcia ze złym skalowaniem ;)

dla przypomnienia

http://www.dailymotion.com/swf/x6n6ob?autoPlay=1

co innego jak FPS jest niższy niż na jednym GPU

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież wlaśnie licznik FPS ci tych mikroprzyciąć nie pokaże. Kiedys je obeserwowalem na X1900GTv1 x2 (wiem, że prehistoria). Nie musialem się specjalnie przyglądać, zeby je zauważyc, a fraps tego nie notował. Z drugiej strony w niektórych grach pięknie się te karty skalowały i mógłbym się nawet z nimi pogodzić w zamian z możliwość włączenia nieosiągalnych dla pojedyńczej karty detali.

Dużo bardziej nieprzyjemne sa dropy, które obserwowalem na 4870xX2 kolegi zaraz po premierze. Karta ewidentnie szybsza od mojego GTXa, jedak moja lepiej trzymała minimalne fpsy i ogólnie bardziej komfortowo się grało.

 

Kupił sobie właśnie 5870 (akurat X2 mu padł po roku użytkowania i dostał zwrot ceny zakupu, fuksiarz). Może sobie w końcu popatrzę jak ta nowość mu chodzi.

Ale to było kiedyś, teraz spokojnie mając 5870 będziesz miał praktycznie każdą grę wymaksowaną (bo większość obecnej produkcji to multiplatforma z konsoli , która da się wymaksować na kartach pokroju 48x0 na 24" monitorze).

 

No i fajnie można np. zrobić 4870x2 tyle tylko ,że jak dla mnie taka zabawa oznaczałaby z 300-400 zeta do wydania na zasilacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje mi sie, czy 3x5770 bije takze 2x5870? :]

Chyba ci się zdaje...na wykresach które podałeś nie ma 2x5870....jest 3x5770 vs 1x5870... poza tym na logikę...3x800SP =2400..... 2x1600sp = 3200... nie wspominam już o TMU I RBE.....i jeszcze skalowaniu 3 kart....

 

Bzdury się wypisuje na forum a potem ludzie powtarzają takie głupoty....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba ci się zdaje...na wykresach które podałeś nie ma 2x5870....jest 3x5770 vs 1x5870... poza tym na logikę...3x800SP =2400..... 2x1600sp = 3200... nie wspominam już o TMU I RBE.....i jeszcze skalowaniu 3 kart....

 

Bzdury się wypisuje na forum a potem ludzie powtarzają takie głupoty....

Na logike to radze przeanalizowac inne testy crossfire hd 5870 i pozniej sie wypowiadac. 3x5770 sa o 100 dolarow drozsze od pojedynczego 5870, a zapewniaja wydajnosc o 15% mniejsza niz crossfire 5870, za ktore trzeba placic 760$... teraz zrozumial? :x 10% wieksza wydajnosc to portfel cienszy o ~300$. O ile minimalny fps bedzie trzymal poziom, to stosunek ceny do jakosci te grafy beda mialy bezkonkurencyjny. Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na logike to radze przeanalizowac inne testy crossfire hd 5870 i pozniej sie wypowiadac. 3x5770 sa o 100 dolarow drozsze od pojedynczego 5870, a zapewniaja wydajnosc o 15% mniejsza niz crossfire 5870, za ktore trzeba placic 760$... teraz zrozumial? :x 10% wieksza wydajnosc to portfel cienszy o ~300$. O ile minimalny fps bedzie trzymal poziom, to stosunek ceny do jakosci te grafy beda mialy bezkonkurencyjny.

pokaż porównanie 2x hd5870 vs 3xHD5770 i dopiero pogadamy o wydajności... poza tym co się lepiej skaluje?? logiczne jest, że im więcej kart tym gorzej. Nawet mając do wyboru 2x5770 vs 1x5870 to komfort gry na 5870 będzie znacznie lepszy(min FPS) i mniej problemów. Lepiej już wziąć radka 4870 w crossfire lub GTX 260 w sli.

Edytowane przez Michael86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież wlaśnie licznik FPS ci tych mikroprzyciąć nie pokaże. Kiedys je obeserwowalem na X1900GTv1 x2 (wiem, że prehistoria). Nie musialem się specjalnie przyglądać, zeby je zauważyc, a fraps tego nie notował. Z drugiej strony w niektórych grach pięknie się te karty skalowały i mógłbym się nawet z nimi pogodzić w zamian z możliwość włączenia nieosiągalnych dla pojedyńczej karty detali.

Dużo bardziej nieprzyjemne sa dropy, które obserwowalem na 4870xX2 kolegi zaraz po premierze. Karta ewidentnie szybsza od mojego GTXa, jedak moja lepiej trzymała minimalne fpsy i ogólnie bardziej komfortowo się grało.

 

Kupił sobie właśnie 5870 (akurat X2 mu padł po roku użytkowania i dostał zwrot ceny zakupu, fuksiarz). Może sobie w końcu popatrzę jak ta nowość mu chodzi.

Od tamtej pory (x1900gt x2) sytuacja znacząco się poprawiła. Test microstutteringu na pclabie pokazywał porównawczo przycięcia na 38xx i 48xx. Różnica kolosalna na korzyść nowszej generacji. Z tego co czytałem gdzie indziej, już nie pamiętam gdzie karty dwurdzeniowe 4870x2 miały jeszcze lepszą współprace rdzeni w zakresie microstutteringu i przycinki były raczej niezauważalne.

Osobiście jak bym miał wybór jedna karta mocniejsza lub dwie słabsze to wolał bym tą pojedynczą, nawet gdyby przyszło dopłacić więcej, ale pomiędzy CF dwa razy 5870 lub CF trzy razy 5770 wybierał bym tańsze i wydajniejsze rozwiązanie. No i nie zapominajmy, że do CF X potrzebne są specjalne płyty główne z 4 slotami PCIE*16 a one sporo kosztują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pokaż porównanie 2x hd5870 vs 3xHD5770 i dopiero pogadamy o wydajności... poza tym co się lepiej skaluje?? logiczne jest, że im więcej kart tym gorzej. Nawet mając do wyboru 2x5770 vs 1x5870 to komfort gry na 5870 będzie znacznie lepszy(min FPS) i mniej problemów. Lepiej już wziąć radka 4870 w crossfire lub GTX 260 w sli.

Jak chcesz takiego porownania to sobie je zrob, poki co trzeba sie opierac na wynikach crossfire 5870 z jednego serwisu i 3x5770 z 2giego. W tym wypadku twoja logika niestety posysa po calosci bo karty sie rewelacyjnie skaluja ;) Widze, ze nie potrafisz sam przeanalizowac tych wykresow wiec podam Ci na tacy kilka liczb.

 

far cry 2:

1: 31 fps

2: 52 fps

3: 80 fps

 

hawx:

1: 40

2: 72

3: 118

 

A teraz wniosek? Wychodzi na to, ze 3x5770 jest prawie 3x szybsze od pojedynczej karty.

 

Nawet mając do wyboru 2x5770 vs 1x5870 to komfort gry na 5870 będzie znacznie lepszy(min FPS) i mniej problemów. Lepiej już wziąć radka 4870 w crossfire lub GTX 260 w sli.

Te karty ciagle kosztuja ponad 500 zl, a 5770 powinny byc tansze... Nie wiem jak sprytnym inaczej trzeba byc, zeby wydac tysiaka na stara grafe bez dx11. Oczywiscie mikroprzyciecia jezeli beda na crossfire 5770, to beda tym bardziej widoczne na crossfire 4870, ktory jest o wiele starszy technologicznie :blink: Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...