Skocz do zawartości
XvAK

Ati Radeon Hd58xx

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marantz5003

Realny czas na zakup nowej karty to luty 2010, wtedy będzie już po premierze u nv jak i po świętach, emocje opadną to i ceny opadną.

 

OT. Trzeba przyznać najlepszy zakup jaki zrobiłem w kwietniu 2008 to 8800GTS G92 do dziś wszystko śmiga jak ta lala ;) (poza jednym ewenementem)

w tym samym czasie kupiłem co ty ta samą karte za 480zł:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobijaja mnie komety w stylu Kupie sobie nowego Radka jak bedzie po premierze GT300 a przed premiera 5890

ale cos kolo tego a najlepiej wiosna jak beda kwitly wisnie bo bedzie taniej i zrobie madry zakup bo kupie o 50zl taniej niz Czesiek z sasiedniej wioski bo on ma w glowie pstro i wydal wiecej na Radoslawa .

heh troszku mzoe przesadzilem ale kto kumart wie co mam na mysli

 

 

Czekac zawsze mozna cale zycie czekamy na lepsze czasy , okazje i nizsze ceny

kto ma kupic ten zakupi karta w ciagu miesiaca

jesli okaze sie tego warta .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam ogromny dylemat, dlatego piszę tu do Was ekspertów o pomoc :) Mam nadzieję, że mi pomożecie.

Otóż definitywnie już do dwóch tygodni, chcę zakupić nowy komputer. Zastanawiam się jaką kartę graficzną brać do tego zestawu podanego poniżej.

 

MSI P55-CD53 IP55 s1156

Patriot DDR3 Dual Chanel 2x2GB 1600 7-7-7-20 Viper II

Samsung 500GB 16MB HD502HJ F3 sATA-2

Intel Core i5-750 2,66 GHz 8MB cache s. 1156 Box

Sapphire Radeon HD4890 Vapor-X 1024MB DDR5 /256bit/ DVI, HDMI

Cooler Master Gladiator RC-600-KKN1-GP Black

Samsung SH-S223L LightScribe SATA Black OEM

Creative SB X-FI mX Extreme Gamer 7.1

 

Mogę na nią przeznaczyć max 1000zł. Więc brać już teraz HD4890? Czy co?

 

Nie ukrywam, że wstrzymuje się z zakupem już z dobre półtora miesiąca właśnie z kuli tych nowych Radków, moja

cierpliwość się kończy zwłaszcza, że z tego co domniemam ceny i tak nię bedą do tych 2 tygodni atrakcyjne, a i dostępność będzie kiepska lub nawet w Polsce zerowa. Chyba, że coś jest szansa, że np w sklepie "Proline" będzie dostepna w szysbkim czasie w dobrej cenie? Jeśli tak to bym się skusił. Czytałem, że cena Radków, może być dopiero ciekawa jak zieloni wydadzą swoją nową serię. A tyle czasu już nie zamierzam czekać:P

 

Jestem w lesie. Proszę o jakieś rady. Jeżeli ktoś sie czuje urażony, że piszę troszku nie w temacie to przepraszam, jednak u mnie całe wstrzymanie zakupu kręci się wokół tej serii 5xxx i już naprawdę nie wiem co robić. Wiem, że jutro premiera, okaże się jaka wydajność itd. Ale dostępności i dobrej ceny i tak nie będzie od razi pewnie. Co byście mi radzili?

 

PS. Dłużej nie zamierzam czekać, bo ile można czekać na pogranie np w Wiedźmina (mój pre-order już cały zakurzony leży - na aktualnym kompie nie da sie grać :P) :D

 

Jeśli nie chcecie mi odpowiadać w temacie, to proszę o kontakt na priv lub na gg :) Będę wdzięczny:)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze poczekaj do jutra na testy. Ja bym brał od razu serię 5xxx. Sam poluję na HD5850 :P

 

PS: Po co Ci ta dodatkowa karta muzyczna?? Naprawdę aż taki z Ciebie meloman, czy może kupujesz, bo ktoś Ci powiedział byś tak zrobił??

Edytowane przez Wedelek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To podaj gg.

Ja bym na twoim miejscu zlozyl cos na AMD a zaoszczedzona kase dolozyl do nowego Radka.

Wstrzymaj sie jeszcze z tydzien to beda testy i produkty w sklepach.

Ok poczekam jeszcze ten tydzien :)

GG: 3374512

 

Po pierwsze poczekaj do jutra na testy. Ja bym brał od razu serię 5xxx. Sam poluję na HD5850 :P

 

PS: Po co Ci ta dodatkowa karta muzyczna?? Naprawdę aż taki z Ciebie meloman, czy może kupujesz, bo ktoś Ci powiedział byś tak zrobił??

Zapomniałem dodać w sygnaturce, że jestem posiadaczem Lognetmedia AERO 5.1 - wiec chciałbym wykorzystać pełnię możliwości tych słuchawek, właśnie poprzez zakupienie karty dźwiękowej:)

 

To w takim razie jak myślisz będzie HD5850 do 1000zł w Polsce ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile potrwa embargo na niestandardowe wersje :P

Ale jak będzie cicho, chłodno to po co niestandardowe wersje ? już była o tym gadka. Zresztą te nie referenty niektóre wywalić przez okno, większość miesza ciepłe powietrze w budzie zamiast wywalać na zewnątrz, a na niektórych nawet pamięci nie są chłodzone i jeszcze trzeba dodatkowo zapłacić za ten bajer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Średnio 10-15%. Jak cena będzie na poziomie GTX 285 to się opłaca. Jak będzie znacznie droższa to chyba lepiej zainwestować 5850 i go ładnie wykręcić.

 

P.S Crysis Warhead nadal poniżej 30FPS. Ciekaw jestem ile będziemy musieli poczekać na Single GPU co pociągnie tą grę w FullHD ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać w sygnaturce, że jestem posiadaczem Lognetmedia AERO 5.1 - wiec chciałbym wykorzystać pełnię możliwości tych słuchawek, właśnie poprzez zakupienie karty dźwiękowej:)

Zainwestuj w Xonara D1 jeśli chcesz dobrze pozycjonowany dźwięk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zapoznałem się z pełną recenzją HD5870 i powiem jedno - Szał czerwonych ciał :) ale nie we wszystkich grach.... W więkoszości mamy wydajność bardzo zbliżoną do GTX295, ale w paru tytułach jest wolniej niż GTX285.... a w paru szybsza lekko od GTX295....

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zapoznałem się z pełną recenzją HD5870 i powiem jedno - Szał czerwonych ciał :) ale nie we wszystkich grach.... W więkoszości mamy wydajność bardzo zbliżoną do GTX295, ale w paru tytułach jest wolniej niż GTX285.... a w paru szybsza lekko od GTX295....

ale w kilku wygrał z GTX295 :) chyba ze recke czytałeś inna niż Ja. Ogólnie GTX285 pożera na śniadanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale w kilku wygrał z GTX295 :) chyba ze recke czytałeś inna niż Ja. Ogólnie GTX285 pożera na śniadanie :)

Zgadza się w 100%.

 

W sotosunku do GTX285 mamy od 97% jego mocy do.... 161%!!!

 

Jesli chodzi o GTX295 to w większości jest on minimalnie szybszy, ale ja i tak wolę kartę jednoukładową....

 

Myślę, że w nowych grach dopiero pokaże swoje pazurki :)

 

Jesli chodzi o stosunek zużywanej energii do fps to nowy radzio jest bezkonkurenyjny........

 

A i sugerowana cena detaliczna to 1350zł ...

 

A tak ot... to najbardziej opłacalną kartą w klasie economicznej jest.... HD4870.... za około 440zł... lub HD4850 za około 350zł.... ale się porobiło....

 

 

Dodam jeszcze, że HD5870 je mniej prądu od GTX275 i jest od niego .... chłodniejszy :)

 

Realna długość to ..... 28cm woow....

 

2x 6pin.....

 

Ja po prostu kupuje ta kartę :)

 

A trochę teroii:

 

2.7 TeraFlops Single Precision

 

544 GigaFlops Double Precision - w MilkyWay będzie gwiezny szał!!!!

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Europie embargo mija za 7 godzin, więc czemu w USA jeszcze nie minęło skoro miało minąć dzień wcześniej?

23.09/06:00 u nas to w Stanach jest wtedy wieczór 22.09, wszystko się zgadza. :)

 

Już wiem co będę robił cały jutrzejszy ranek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i jak to podsumować? tylu nie wierzyło że ATI jest w stanie stworzyć coś takiego? :) jak widać warto było czekać :D

 

ps zrządzenie losu że musiałem czekać na zakup kompa czy co?? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

Hmmm.... szału nie ma :unsure:

"5870 mial byc szybciejszy 2x od 295 w kilku grach" :wink2:

 

Premiera 5850 ponoc 22 pazdziernika wraz z Win7

Ja czekam na 5670 i juz :lol2:

a ja czekam na więcej testów np na benchmark.pl

 

no i jest :) :damage_wall:http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/R..._5800-2311.html

 

post-174386-1253681704_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...