Skocz do zawartości
XvAK

Ati Radeon Hd58xx

Rekomendowane odpowiedzi

A ja sie strasznie wkurzam bo nie moge dostac nogdzie 5870. Mam nadzieje ze w przyszlym tygodniu bede mial min 1-dna.

Myslelem o CF zeby Crysis dobrze chodzil ale 3000 to z deka duzo :(

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@prznar1

Wydaje mi się, ze się nie zrozumiemy :wink: A wyświetlać obraz można na karcie za 10zł, ale to i tak zależy w jaki sposób sprzedasz...

Bezsensowny OT się zrobił, więc jak Ci coś więcej wyjaśnić to wal na PW...

EOT

 

Radeon HD5870 nieosiągalny w sklepowych magazynach

Niestety, mimo bardzo dużego zainteresowania klientów najnowszymi układami Radeon HD5870, jest on w praktyce niedostępny dla klientów. Mimo, iż znajduje się w ofercie wielu sklepów, bardzo niewielu klientom udało się go dotychczas nabyć.

 

Koncern AMD/ATI nadal nie dostarczył odpowiedniej ilości egzemplarzy kart do dystrybutorów. Nawet tak wielkie sieci sklepów jak Newegg czy Tigerdirect nie posiadają żadnych egzemplarzy w swoich magazynach. W Wielkiej Brytanii pojawiło się dotychczas zaledwie 20 egzemplarzy, które natychmiast zostały sprzedane. Polskie sklepy także czekają na pierwsze dostawy najnowszych Radeonów HD5870.(...)

zrodlo: benchmark.pl Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To taka zagrywka marketingowa. Czekają na wzrost zainteresowania i wypuszczają daną ilość sztuk na rynek. Im dłużej sobie poczekamy tym dłużej będą zwlekać z obniżką cen. Ja jednak poczekam do przyszłego roku aż ceny osiągną normalny stan i wyjdzie więcej modeli tej karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dluzszym zastanowieniu i przeczytaniu kilku recek stwierdzam, ze ta grafa to jednak fajna bedzie. Generalnie nowy Radek jest slabszy od GTX 295 na platformie wyposazonej w mocny proc typu i7 powiedzmy i jeszcze wykrecony w okolice 4GHz. Ale jaki procent userow na dzien dzisiejszy ma cos takiego? W Polsce moze 5%-10%. W testach przy slabszym procu, powiedzmy e8400 juz Radek jest wyraznie szybszy od GTX295 prawie w kazdej konkurencji.

 

Przy zalozeniu, ze za ok miesiac karta bedzie normalnie dostepna to ceny spadna w okolice 1300-1200 zeta, a w miedzyczasie ATI wypusci nowe stery, ktore podniosa wydajnosc o 10-30% i bedzie git. Pozostaje jeszcze kwestia O/C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.pcworld.pl/news/350298/Asus.kar...osci.do.38.html

 

Ładnie w 5850 drzemie mooooc ;] i 500zl w kieszeni :) wygląda to ciekawie, po podbiciu zegarów wydajność prawie jak 5870. A to, że ASUS ma technologię Voltage Tweak to tylko chwyt marketingowy, bo było już nie raz mówione, że karty maja kość odpowiedzialną za zmianę napięcia poprzez soft ? więc powinno się dać zmienić vlotage na każdej 5850/5870, to tylko kwestia soft-u. Chyba, że jestem w błędzie.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

szalony :blink:

 

a tym czasem ;)

 

 

Dołączona grafika

 

;) karta pewnie będzie miała podbite zegary o 50MHz na gpu i pamięciach.

kiedy premiera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

toż to render jedna z tysięcy wersji :) zapodałem jako ciekawostkę :D

ale pcb to jest realne zdjęcie ;) premiera, ponoć 28 wraz z premierą 5850 albo to daty sprzedaży, nie jasno napisane było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dniach musze mieć kompa: przeprowadzka, stary zostaje. Nie mam pojęcia czy kupić teraz hd4890 czy czekac jeszcze tydzień na jakiś cud: 5870 za 1250 ;] 1500zł za kartę nie dam a w końcu kompa musze kupic :D Sytuacja beznadziejna ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu te karty robią coraz dłuższe a nie np szersze?

Eee, lepiej niech będę już dłuższe. :razz: Z szerszymi byłoby jeszcze więcej kłopotu.

 

----------

 

Żeby mi się taki potwór zmieścił do budy, to będę musiał wywalić zatoczkę na urządzenia 3.5". :razz:

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Eee, lepiej niech będę już dłuższe. :razz: Z szerszymi byłoby jeszcze więcej kłopotu.

To zobacz co jest z obudowami. W uprzywilejowanej sytuacji sa tylko wlasciciele Zalmana GS1000 i bud jemu podobnych lub Szefow z serii Midi/Big Tower przy czym Mido to nie typowe "midi" a LBX dla przykladu , czyli te , ktore od sledzia do koszyka maja 33-34cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

Eee, lepiej niech będę już dłuższe. :razz: Z szerszymi byłoby jeszcze więcej kłopotu.

 

----------

 

Żeby mi się taki potwór zmieścił do budy, to będę musiał wywalić zatoczkę na urządzenia 3.5". :razz:

czy ja wiem od mojej karty do bocznej ścianki jest jeszcze 10cm wolnego miejsca karta to już zabytek:( 8800gts512

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja jak wywalę zatoczkę na 3.5" to mogę pakować i 40 cm, także luzik. Ale z kolei na szerokości to gorzej, bo mam akurat w tym miejscu wentylek 120. Wszystko zależy od budy, ale to najmniejszy problem. :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R4VeN_pl

Też to zauważyłem że na powiedzmy E8400@3.8-4ghz wypada świetnie :D . Procka nie mam po co zmieniać bo póki co do końca nie są w stanie wykorzystać 4 rdzenie -_- i kasę w powietrze bym rzucił(tym bardziej że moje 19" to 1280x1024). Już bym kupił 5870 ale z dostępnością lipa, może to i dobrze bo będą za niedługo testy 5850 i zahaczę o GT300 :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kap albo ktoś inny wydobył info że 5870x2 ma mieć 11.5 cala ;) cały cal dłużej niż jeszcze obecny 4870x2

 

EDIT:

kurza stopa, sporo nawet jak na 5850... chyba będzie trzeba czekać na 5770.

Edytowane przez prznar1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się dziwię jak bardzo ATi zrypało sterowniki.

Przecież 5870 to 4870 z podwojoną ilością SIMD i innych jednostek wykonawczych + DX11 + nowe zarzadzanie pamiecia.

Przeciez majac ten sam uklad wykonany w dwoch roznych wymiarach - powiedzmy 55nm, i 40nm, to tez uklad z 40nm bedzie szybszy zegar w zegar od 55nm - poniewaz sa mniejsze odleglosci miedzy tranzystorami, i tranzystory sie szybciej przelaczaja.

Czyli, dublujemy wszystko co jest w 4870.

A jaki jest iloraz wydajnosci 5870 do 4870? 5870 jest tylko 1,6x raza wydajniejszy od 4870!! A powinnien byc ponad 2x!! Przeciez sama ilosc elementow w ukladzie zostala podwojona, to to samo powinno dawac dwukrotna wydajnosc!! Nie mowiac o 40nm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...