Skocz do zawartości
XvAK

Ati Radeon Hd58xx

Rekomendowane odpowiedzi

jak nie chcesz przepłacać to

a) poczekaj aż rynek się trochę nasyci i wyjdą pierwsze nie referencyjnie chłodzone karty, ceny w tedy będą już na ludzkim poziomie.

b) poczekaj na premierę gt300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w takim razie jest sens kupować Hd 5870 x2 albo Hd 5870 do swojego zestawu?

W gruncie rzeczy to sprzet mam nadal bardzo wydajny a nie chce wyrzucać pieniędzy w błoto/przepłacać.

Z Twoim konfigiem to ja bym sie wstrzymal co najmniej z 4 miesiace, za 4870 fortuny i tak teraz nie wezmiesz - lepiej poczekac az nvidia wypusci cos nowego - od razu ceny poleca w dol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz tak nie przesadzajcie ze do proca klasy C2D podkreconego do 4GHz nie warto kupic nowego radka !!! toż to bzdura !!

Ile osob ma takie proce ? ile osob na swiecie ma juz nowe procki intela I7 i I5 i to na dodatek smigajace na 4GHz ?

Jakby tak bylo jak mowicie to ATI by niezle umoczyla na serii 5xxx :D

Widac to np w testach na Frazie - nie w kazdej grze proc ogranicza grafe , a nieraz jak ogranicza to np zamiast zobaczyc 200 bedzie 150 albo 70 do 75 fps . Chyba ze macie gdzies testy gdzie jest zestawienie roznych procow bo na frazie sa tylko quady :)

Ja np narazie siedze na tym co mam i jest OK . Zdecydowana wiekszosc gier mi smiga w 1680x1050 z aa i af . Wiem ze tu sa maniacy ( w tym i ja) ale takich osob na swiecie jest moze z 5% wsrod uzytkownikow kompow ..

Takze sens zakupu radka do np mojego konfigu jest - ale czy warto teraz to robic?... no jak sie ma zbedne $ to pewnie tak :)

Edytowane przez Sewer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz tak nie przesadzajcie ze do proca klasy C2D podkreconego do 4GHz nie warto kupic nowego radka !!! toż to bzdura !!

Ile osob ma takie proce ? ile osob na swiecie ma juz nowe procki intela I7 i I5 i to na dodatek smigajace na 4GHz ?

Jakby tak bylo jak mowicie to ATI by niezle umoczyla na serii 5xxx :D

Widac to np w testach na Frazie - nie w kazdej grze proc ogranicza grafe , a nieraz jak ogranicza to np zamiast zobaczyc 200 bedzie 150 albo 70 do 75 fps . Chyba ze macie gdzies testy gdzie jest zestawienie roznych procow bo na frazie sa tylko quady :)

Ja np narazie siedze na tym co mam i jest OK . Zdecydowana wiekszosc gier mi smiga w 1680x1050 z aa i af . Wiem ze tu sa maniacy ( w tym i ja) ale takich osob na swiecie jest moze z 5% wsrod uzytkownikow kompow ..

Takze sens zakupu radka do np mojego konfigu jest - ale czy warto teraz to robic?... no jak sie ma zbedne $ to pewnie tak :)

[/quote

 

masz rację trochę sie tu chłopcy rozpędzają z tymi prockami, generalnie gry które wykorzystują 4 rdzenie można na placach policzyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie pisał, że nie ma sensu zakupu nowego radka. Taki c2d nawet te 3,6GHz będzie ok, ograniczy ale nie będzie dramatu, ale to w przypadku kart jakie wyszły. Mowa była o kartach w cf lub x2, a w takim wypadku nawet Twój może dość znacznie ograniczać więc nie pocieszaj się :wink: Do cf/sli/x2 najlepszy jest jakiś czterordzeniowiec w okolicach 4GHz i jak już mamy taki zestaw to w końcu na forum przestaną pojawiać się tematy "mamtylew3dmarku06aonmawiecejdlaczego?", a gry (wszystkie) nie będą ograniczane przez procesor :wink: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przeciez jasne ze do cf czy tych x2 trzeba juz mocne procki - ale raczej jak kogos stac na cf czy x2 to taki procek posiada bo tez go stac .. ale znowu jaki jest % osob - nawet na tym forum - co maja cf czy karty x2?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli żeby nie zmieniać platformy to w gruncie rzeczy quad wykecony w granicach 4 ghz też styknie?

Narazie jeszcze grafy nie zmieniam, czekam na rozwój wydarzeń (może hd 5890 niebawem wyjdzie) i wtedy bym brał.

Czyli Hd 5870 nie było by ograniczne przez procka? Ale hd 5870 x2 / hd 5870 CF .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli Hd 5870 nie było by ograniczne przez procka?

Nie.

 

Ale hd 5870 x2 / hd 5870 CF .

Tak.

 

Wiesz, skoro już myślisz o HD5870X2, to w takim razie nie powinieneś mieć problemów ze znalezieniem kasy np. na i5...

 

Nie wystarcza Ci to, co masz? Jakaś gra Ci słabo działa? Czy to chęć zmiany na zasadzie mam wolną kasę, monitor FullHD, więc zmienię na najlepszą kartę?

 

Ja mam na karcie 512MB i prawdopodobnie ją zmienię, bo mi już tyle nie wystarcza do 1600x1200...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia czy weszło by chłodzenie THERMALTAKE DuOrb do HD5850/5870.

 

 

http://www.4speed.pl/index.php?id_towaru=9...874403ee31c2b32

 

 

Mam go obecnie na moim Galaxy 8800GT. Szkoda mi się z nim rozstawać, bo to naprawdę dobre chłodzenie. Dałem za nie 100 PLN, więc szkoda będzie go sprzedawać wraz z 8800GT, bo i tak pewnie nie pójdzie drożej niż te z oryginalnym chłodzeniem od Galaxy. Ale to w wypadku jakby się nie dało użyc 88GT do obliczania fizyki. W innym wypadku karta u mnie zostaje. ;)

 

p.s sam jeszcze nie wiem czy warto dołożyć te 300-400 zł do 5870 czy lepiej brać tańszego 5850. Zależy mi by komfortowo pograć w 1680x1050. W sumie to tylko Crysis u mnie się wykłada. Oczywiście nie myślę nawet o AA. Ważne by w 1680x1050 było w miare płynnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygrzebałem co takiego:

 

http://pclab.pl/art18890-2.html

 

3 lata temu nowe grafy kosztowały 2200 zł. Dziś, gdy od tamtego czasu zarobki skoczyły o 30-50% wychodzi nowy bezkonkurencyjny król wydajności za którego sklepy chcą 1400 zeta i wszyscy jęczą, że drogo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygrzebałem co takiego:

 

http://pclab.pl/art18890-2.html

 

3 lata temu nowe grafy kosztowały 2200 zł. Dziś, gdy od tamtego czasu zarobki skoczyły o 30-50% wychodzi nowy bezkonkurencyjny król wydajności za którego sklepy chcą 1400 zeta i wszyscy jęczą, że drogo.

WTF?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porownujcie owe czasy z kursem zlotowki wobec dolara US

kidys w PL zarabialo sie srednio 450USD dzis na tym samym stanowisku zarabia sie okolo 600USD .

Wedle funta brytyjskiego to moge powiedziec ze 5870 koszci tyle ile w dniu premiery Radek 1900xt .

Czyli tragedi nie widze .

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekac mozna cale zycie , slyszalem o takich co czekali kilka lat na wymazony urlop

a skonczyli w kostnicy zanim sie na ow urlop wybrali :/ pech

 

Z drugiej strony Rzeczywiscie zakup radka w obecnej chwili nie nalezy do najlepszych pomyslow

gier wykozystujacych DX11 zero , do konca roku moze 2-3 sztuki cos tam wykozystaja w paru procentach :/

chyba naprawde warto poczekac do premiery nowego dziecka NVidi.

 

b.t.w

Ja sobie powiedzialem , zejdzie cena do 250funtow to biore w ciemno w tym roku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porownujcie owe czasy z kursem zlotowki wobec dolara US

kidys w PL zarabialo sie srednio 450USD dzis na tym samym stanowisku zarabia sie okolo 600USD .

Wedle funta brytyjskiego to moge powiedziec ze 5870 koszci tyle ile w dniu premiery Radek 1900xt .

Czyli tragedi nie widze .

Co Co??

Przecież dziś $ jest silniejszy.... że niby co?! O_o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juniper aka 5700... nie wiem czy 5770 czy 5750.

 

Juniper (RV860)

 

SIMD : 10

Clocks : 850, 1200

Memory : 1GB 128-bit GDDR5

Bardzo ciekawa konstrukcja. Duży wentylator w porównaniu z turbinką na 58xx. Przypomina mi to model XFX. Nieźle się prezentuje 4770 swoją drogą w wykonaniu tej firmy. Jeżeli faktycznie będzie ciche to 5770 będzie moim faworytem do zakupu wraz z nowym procesorem. Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już o wynikach mówimy...

 

i7 870@4.2GHz

ASUS HD5870@980/1370MHz

3D 2003 - 92443

3D 2005 - 34997

3D 2006 - 26154

Vantage - P19783

 

AMD 965BE@6GHz

ASUS HD5870@980/1370MHz

3D 2003 - 94193

3D 2005 - 39303

3D 2006 - 30423

 

Core i7 965 @4GHz

AMD HD5870 1GB @ 1000/1400MHz

Windows 7 x64 with driver 8.66RC9

Vantage - P20014

Vantage - X9681

3D 2003 - 94118

 

Core i7 965 @ 4.1GHz

trifire HD5870 @900/1300MHz

Vantage - X21774

Edytowane przez kap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...